ERBAKAN ERDOĞAN’I SEVER MİYDİ? AKP BU VİDEOLARI KÖŞE BUCAK SAKLIYOR…

🌐 MİLLİ GÖRÜŞ’ÜN LİDERİ NECMETTİN ERBAKAN, 27 ŞUBAT 2011 YILINDA HAYATINI KAYBETMİŞTİ..!
Necmettin Erbakan, dönemin başbakanı Erdoğan’ı çok ağır ifadelerle eleştiriyor..!

Ölümünde yaklaşık 4 yıl önce, 11 Temmuz 2007’deki ESAM Türkiye konferansında açıklamalarda bulunan Necmettin Erbakan, dönemin başbakanı, Erdoğan’ı çok ağır ifadelerle eleştiriyor..

  • Erdoğan:

“Türkiye’de FETÖ’nün büyümesinde, serpilmesinde herkesin payı olabilir.. FETÖ’nün anlaşamadığı tek lider ise Milli Görüş’ün merhum lideri Necmettin Erbakan”

FETÖ’nün siyasi ayağı tartışmaları..!
  • Erdoğan:

”YAŞ’larda bize tek bir FETÖ’cünün dosyası gelmedi..Türkiye’de FETÖ’nün büyümesinde, serpilmesinde herkesin payı olabilir. Ama FETÖ’yü terör örgütü ilan edip ona savaş açan şahsım ve AKP’dir..

FETÖ’nün bu ülkede anlaşamadığı, görüşemediği tek lider vardır. Merhum Necmettin Erbakan..

Başbakanlığım boyunca YAŞ’larda önüme tek bir FETÖ’cünün dosyası gelmedi. Gelen dosyalar hep mütedeyyin insanlarla ilgiliydi..

15 Temmuz gecesi FETÖ herkesin peşine düştü, bir tek Kılıçdaroğlu FETÖ’nün korumasına alındı. Sayın Kılıçdaroğlu biz tankların karşısındaydık, biz havalimanındaydık. Sen kahveni yudumladın..

Demokrasi, insan hakları, hukuk, adalet söylemlerini, FETÖ ile mücadeleyi sulandırmak, FETÖ tehdidini hafifletmek için kullananlar, bu millet için en az FETÖ zihniyeti kadar tehlikelidir.”

🌐 VİDEO 1..!
  • Erbakan:

”Erdoğan ve Gül…Onları bazı dış güçler buraya getirdi. Şu anki dünya düzeninin; ırkçı, Siyonist emperyalizmin, insanları köleye çeviren güçleri.

Batılı, Siyonist dünya düzenine bilmeden destek oluyorlar. Yaptıklarının çoğu yanlış. Vergiler ve borçlarla Siyonistlere para kazandırıyorlar.”

  •  Erdoğan:

“Merhum Erbakan Hocamızın en önemli özelliklerinden biri Türk milletine duyduğu güven ile Türkiye’nin aydınlık ve müreffeh geleceğine olan sarsılmaz inancıdır.” 

🌐 VİDEO 2..!
  • Erdoğan:

“Merhum hocamız hayatını ‘ahlak, adalet ve barış’ için harcamış, ülkesinin ve milletinin menfaatini daima üstün tutmuş büyük bir aksiyon ve dava adamıydı. Kendisi yarım asra yaklaşan siyasi hayatı boyunca tüm engellemelere, haksızlık ve hukuksuzluklara rağmen ‘İman varsa imkan da vardır.’ diyerek asla yeise düşmeden mücadelesini kararlılıkla devam ettirmiştir. Liderliğini yaptığı hiçbir siyasi hareketin meşruiyetten, hukuktan, hak ve adalet çizgisinden sapmasına müsaade etmemiştir. Merhum Erbakan Hocamızın en önemli özelliklerinden biri de Türk milletine duyduğu güven ile Türkiye’nin aydınlık ve müreffeh geleceğine olan sarsılmaz inancıdır. Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamızı şükranla yad ediyorum.”

🌐 VİDEO 3..!
  • Erbakan:

”Ey Tayyip, Milli Görüş gömleğini çıkararak girdiğin yol yanlış yoldur. Bu yol çıkmaz. Bak getirdin arabayı toslattın. Saadet Partisi başka diğerleri başka. Çünkü Saadet Partisi diğerlerinden çok farklıdır. Temelden farklıdır.

Türkiye bu gidişle İsrail’e vilayet olur..

AKP’li kardeşlerime sesleniyorum. 7 yıl önce Milli Görüş gömleğini çıkardınız. Tosladınız. Satacak yer kalmadı. Şimdi garları verecekler IMF’ye. İşsizlik aldı başını gitti. AKP’li kardeşlerime sesleniyoru; Durun kardeşlerim bu yol çıkmaz yol. Bu anlayışla, bu IMF ile Türkiye’nin sorunlarını çözemezsiniz. Gelin geri dönün. Milli Görüş gömeleğini kurun. Yeniden büyük Türkiye’yi kuracağız. İsrail’e vilayet olmayacağız.” 

🌐 VİDEO 4..!
🌐 TEMEL KARAMOLLAOĞLUNDAN ‘ERBAKAN’ YANITI: HADİ ORADAN SAHTEKAR..!
  • Saadet lideri Temel Karamollaoğlu:

Halimize bakmadan ‘uzaya adam göndereceğiz’ diyorlar. ‘CHP’yle bir araya nasıl gelirsiniz, Erbakan sizi lanetlerdi’ diyorlar. Hadi oradan sahtekar..

✳Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “CHP’yle ittifak” eleştirilerine de yanıt verdi..!   
  • Temel Karamollaoğlu:

Erbakan hocamız 1968 yılında büyük bir hamle başlattı. Bağımsızlar Hareketi olarak kendisi gibi düşünen 19 arkadaşı ile seçimlere girildi. Sadece kendisi Konya’dan milletvekili seçilebildi. Milli Nizam Partisi hemen kapatıldı. Sonra Milli Selamet Partisi kuruldu. Kendisi üye bile olmadı, geçmiş partisinin devamı mahiyetinde bir ithamla karşılaşmamak için. Seçimlere gidildi, bizim listemizde bağımsız vekil olarak kazandı. Meclis’e girdikten sonra genel başkan oldu hocamız. İktidar ortağı olabilmek için girişimlerde bulundu. Sonunda Ecevit ile koalisyon kuruldu, pazarlık yapıldı. Ecevit’in takip ettiği yolla Erbakan Hoca’mızın iddiaları örtüşmüyordu. Sonunda Ecevit’e şu sözü söyletti: ‘Biz, bu insanlarla oturulup konuşulamaz dedik ama tarihi bir yanılgı içindeymişiz.’..

Şimdi, ‘CHP ile bir araya nasıl gelirsiniz, Erbakan Hoca hayatta olsa sizi lanetlerdi’ diyorlar. Hadi oradan sahtekar! Nasıl görmüyorsun bunu? Biz, prensiplerimizden taviz vermeyiz ama uzlaşmayı da biliriz. Bir dağa tırmanıyorsanız zorluk vardır. Sizinle beraber birileri varsa elbette destek verirsiniz. Bu yol çetrefilli, kolay bir yol değil. Bütün çalışmalarımızda Erbakan Hoca’mızın bu süreçte yaşadığı sıkıntıları, engelleri hatırlamak mecburiyetindeyiz..

Demokrasi, insan hakları, adaletin üstün tutulmasını benimseyen bir anlayışa sahibiz. Benim söylediğim, Erbakan hocamızın hayatı boyunca gerçekleştirmek istediği gayeydi. Biz, bunu nasıl yapacağız? Elbette kendi memleketimizde yaşanabilir bir ülkeyi kurarken hedeflerimizi yine belirleyeceğiz. Erbakan Hoca’mız, bir ilim adamı ve siyasetçi; hedeflerimizi önümüze koyarken somut ve güzel tarifler kullandı. Şunu her zaman benimsedi. Bizim siyasi hayatımız boyunca en çok önem verdiğimiz konu, ahlaki ve manevi değerlerimizin ihyasıydı. Siz baskıcı bir düzen kurarsanız orada huzur olmaz. Adaleti ortadan kaldırırsanız, siz de huzur bulamazsınız. Arazilerimizi, meralarımızı, madenlerimizi, sularımızı bu milletin hizmetine verecek tarzda bir ekonomi politikası uygulamak mecburiyetindeyiz. Güçleneceğiz..

Bilmemek, çok önemli bir eksiklik. Daha önemlisi, bilmediğini bilmemek. ‘Ben ekonomiyi bilirim’ deyip ekonomiyi bilmemek bir gaflettir. ‘Birkaç ay içinde problemleri nasıl çözeceğim, bu işin erbabıyım’ dediler. Ne oldu? Türkiye, böyle bir duruma tarihinde düşmedi. Merkez Bankası’nın kasası delindi. Açığı kapatamıyorlar. Hiçbir şeye güçleri yetmiyor..”

İLGİLİ HABER

İLGİLİ YAZILAR

DAHA FAZLASI

+ There are no comments

Add yours

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.