DÜNYA

Anonymous, İsveç’in Web Sayfasını Kapattı

Mahsa Jîna Amini’nin katledilmesinin ardından İran’a siber savaş açtığını duyuran hacktivist grup Anonymous, 19 bakanlık sitesini hacklediklerini açıkladı..

Anonymous, Mahmut Tat’ı iade eden İsveç’in web sayfasını kapattı

www.cafemedyam.com

🔴 HACKTİVİST GRUP ANONYMOUS, İSVEÇ HÜKÜMETİNİN RESMİ SİTESİ (sweden.gov.se) VE RESMİ HABER AJANSINI (tt.se) ERİŞİME KAPATTI.

Hacktivist grup Anonymous, Kürt mülteci Mahmut Tat’ın Türkiye’ye iade edilmesi nedeniyle İsveç hükümetinin resmi sitesi ve haber ajansını erişime kapattı.

– Dersim’de 2015’te “PKK’ye üye olmak” iddiasıyla hakkında 6 yıl 10 ay hapis cezası verilen ve İsveç’e iltica talebinde bulunan Kürt mülteci Mahmut Tat, Türkiye’ye iade edildi..

– Bulunduğu İsveç’te 22 Kasım’da polis tarafından gözaltına alınan Tat, Mölndal’e götürüldü. Burada gözaltında tutulan Tat, 2 Aralık’ta Türkiye’ye getirilerek bir gün sonra tutuklandı.. 

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre hacktivist grup Anonymous, İsveç hükümetinin resmi sitesi (sweden.gov.se) ve resmi haber ajansını (tt.se) erişime kapattı..

Sayfayı erişilemez hale getiren Ananymous, eylemi Twitter’dan duyurdu. 

– Anonymous, Twitter’dan şu açıklamayı yaptı:

“İsveç hükümeti siyasi tutsakları faşist rejimlere teslim etmeye devam ederse sistemleri durdurmakla kalmayacak, yok edeceğiz!” 

🔴 KÜRT MÜLTECİ İSVEÇ’TE TUTUKLANDI: KURBAN EDİLMEK İSTEMİYORUM

İsveç’te Mahmut Tat adlı Kürt mülteci Türkiye’ye iade edilmek üzere tutuklandı. Tat, “Türkiye’de hakkımdaki davayı ve İsveç’te katıldığım iki demokratik protestoyu neden olarak gösterdiler” dedi.

🔴 İSVEÇ, KÜRT MÜLTECİ MAHMUT TAT’I TÜRKİYE’YE İADE ETTİ

İsveç’in hakkında verdiği ‘Türkiye’ye sınır dışı’ kararı nedeniyle tutukladığı Kürt mülteci Mahmut Tat’tan gün boyu haber alınamadı. Oğluna ulaşan Tat, Türkiye’ye iade edildiğini söyledi.

Ahmet Tirej Kaya

🔴 ANONYMOUS: İNSANLARI SANSÜRLERSENİZ BİZ DE SİZİ SANSÜRLEYECEĞİZ

Mahsa Jîna Amini’nin katledilmesinin ardından İran’a siber savaş açtığını duyuran hacktivist grup Anonymous

🔴 ANONYMOUS İRAN’DA 19 BAKANLIĞIN SİTESİNİ HACKLEDİ

Mahsa Jîna Amini’nin katledilmesinin ardından İran’a siber savaş açtığını duyuran hacktivist grup Anonymous, 19 bakanlık sitesini hacklediklerini açıkladı..

İran’da Mahsa Jina Amini’nin 17 Eylül’de ahlak polisi tarafından katledilmesinden sonra 21 Eylül’de sanal medya hesaplarından İran’a siber savaş açtıklarını ilan eden hacktivist grup Anonymous, 19 bakanlık sitesini hacklediğini duyurdu..

Anonymous attığı tweette İran’ın dini lideri Ayetullah Ali Hamaney’in hesabını etiketleyerek şu duyuruyu yaptı: “İnsanları sansürlerseniz biz de sizi sansürleyeceğiz! İran hükümetindeki 19 bakanlığınızın tüm siteleri imha edildi!” 

Anonymous, İran rejiminin para aklanmasına yardımcı olduğunu öne sürdükleri şirketlerin listesini yayınlamış ve DEUTSCHE Bank, UBS, HSBC, ABN AMRO gibi uluslararası bankalardan da söz konusu hesapları bloke etmelerini istemişti..

🔴 HACKERLARDAN İRAN REJİMİNİ DESTEKLEYEN KURUMLARA UYARI

Anonymous’e bağlı hacker grupları, İran rejiminin para aklanmasına yardımcı olduğunu öne sürdükleri şirketlerin listesini yayınladı ve bankalardan söz konusu hesapları bloke etmelerini istedi..

 – İran’da Kürt kadını Mahsa Jîna Amini’nin ‘ahlak polisi’ tarafından katledilmesinden sonra başlayan protestolar 33’üncü gününe girdi.

Hacktivist grup Anonymous’e bağlı hacker grupları İran Merkez Bankası’nı (Central Bank Of İran) bir kez daha hacklediklerini, ana sunucu veri tabanlarına ulaştıklarını duyurdu..

🔴 ‘İRAN REJİMİ ŞİRKETLER ÜZERİNDEN PARA AKLIYOR’

Hackerler, DEUTSCHE Bank, UBS, HSBC, ABN AMRO gibi uluslararası bankaların da veri tabanlarının hacklendiğini belirterek bankalara uyarı mesajı gönderdi..

– İran rejiminin para aklanmasına yardımcı olduğunu öne sürdükleri şirketlerin listesini de yayınlayan hackerler, bankalara bu hesapları bloke etme çağrısında bulundu. Hackerler, bankalara gönderdikleri mesajda söz konusu hesapları bloke etmemeleri halinde kendilerinin bu hesapları bloke edeceğini ve açık verileri paylaşacağını kaydetti..

‘İRAN’A DESTEK VERENLERE SALDIRMAYA DEVAM EDECEĞİZ’

– İran Merkez Bankası ile çalışan Uluslararası Petrol Ticaret Merkezi Hollanda veri merkezinin sitelerini de çökerttiklerini belirten hacker grupları sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı:

“İran rejimi birçok Avrupa ülkesinde hırsızlık yapıyor, kara para aklıyor.. Bu belgelere bakın ve umarım anlayacaksınız ki bu hesapları ciddi bir şekilde bloke edeceğiz. Tüm gizli belgelerinizi yayınlayacağız ve banka sunucularınızı yok edeceğiz. Bu daha hikâyenin başlangıcı. İslam Cumhuriyeti’nin kana susamış rejimini desteklemeye devam ederseniz, sunucularınıza ve veri merkezlerinize saldırmaya devam edeceğiz.”

Hacker grupları, İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi’nin yeğeni Morteza Reisi’nin de banka hesaplarını ele geçirdiklerini ve parasına el koydukları bilgisini de paylaştı..

– Anonymous, Mahsa Jîna Amini’nin ölümünün ardından, İran genelinde devam eden protestolarda hükümete karşı #opiran başlığı altında siber saldırılara başladığını açıklamıştı.. 

Duvar// İrfan Tuncçelik

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top
%d blogcu bunu beğendi: