GÜNDEM

DANIŞMAN: KORONADAN ÖLDÜĞÜ AÇIKLANAN KUZU’NUN FİŞİNİN ÇEKİLDİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM

DANIŞMAN: ” KORONADAN ÖLDÜĞÜ AÇIKLANAN KUZU’NUN ‘FİŞİNİN ÇEKİLDİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM. ”

‘Ölümü normal bir koronavirüs ölümü değil’
⏺ TURHAN ÇÖMEZ: BULUNDUĞU ODA VE RAPORLARI MUHAFAZA EDİN DEMİŞTİM
2 sene önce koronavirüs nedeniyle öldüğü açıklanan eski AKP milletvekili ve anayasa hukukçusu Burhan Kuzu’nun ölümüyle ilgili olarak..

– İYİ Parti Genel Başkan Başdanışmanı Turhan Çömez:

“Burhan Kuzu’nun hastanede yattığı odanın ve raporları muhafaza edin demiştim. Burhan Kuzu’nun neden öldürüldüğü ya da neden öldüğü ortaya çıkar. Normal bir Covid ölümü değil..”

Turhan Çömez’in açıklamaları şu şekilde:

“Hekim olarak Burhan Kuzu’nun öldüğü günün akşamı saat 21.00’de kendisi ile konuşan biri ile ben bir görüşme yaptım. Hatta daha önce de söyledim, yineliyorum. Burhan Kuzu’nun hastanede yattığı odanın ve raporları muhafaza edin demiştim..

Burhan Kuzu’nun neden öldürüldüğü ya da neden öldüğü ortaya çıkar. Normal bir Covid ölümü değil. Yani 21.00’de konuşan bir adam sabaha karşı kanama ile kaybedilmez. Bir sürü soru işareti bir sürü muamma var. Entübe edilmemiş, boğazına hortum takılmamış. 21.00’de konuşan bir adam yoğun bakımda, ertesi gün öldü diye haberleri çıkıyor. O kadar bir karanlık ve soru işaretleri var ki… “

‘Eceliyle ölmedi, öldürüldü’
⏺ CHP’Lİ VELİ AĞBABA’DAN DİKKAT ÇEKEN ‘BURHAN KUZU İDDİASI: ‘ECELİYLE ÖLMEDİ, ÖLDÜRÜLDÜ
Üç dönem AKP’de milletvekilliği yapan anayasa hukukçusu Prof. Dr. Burhan Kuzu, iki sene önce yaşamını yitirmişti

✅ İki sene önce koronavirüsten yaşamını yitirdiği açıklanan Prof. Burhan Kuzu hakkında dikkat çeken bir iddia ortaya atıldı. CHP’li Veli Ağbaba, Kuzu’nun öldürüldüğünü iddia etti..

“BENİM İDDİAM…”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba:

“Benim iddiam Burhan Kuzu kendi eceliyle ölmedi. Büyük bir kepazeliği üstü kapatılması için öldürüldü..

Zindaşti dediğimiz İranlı uyuşturucu baronu. Şimdi yok ortalarda. Aliye Uzun isminde AKP’den birisi bir dergi çıkartıyor. Allah rahmet eylesin Burhan Kuzu ile de arkadaş olduğu söyleniyor. İçerisinde kadın var, fuhuş var, vs. her şey var. Sonra Burhan Kuzu hakime baskı yapıyor. Zindaşti serbest bırakılıyor. Sonra savcı yeniden tutuklama kararı çıkartıyor, Zindaşti yok. Aliye Uzun ile ilgili bu iddiaları Sedat Peker gündeme getirdiği zaman ne yaptı biliyor musunuz? ‘Vatan bölünmez, bayrak inmez, ezan susmaz’ diye basın açıklaması yaptı. Yaptığınız ahlaksızlığı örtmek için vatanı, bayrağı mı kullanacaksınız? 

Bir şey daha söyleyeyim Burhan Kuzu acaba öldü mü? Benim iddiam Burhan Kuzu kendi eceliyle ölmedi. Büyük bir kepazeliğin üstü kapatılması için öldürüldü.”

⏺ ESKİ DANIŞMAN ÇİFTÇİ’DEN BURHAN KUZU İDDİASI: “HASTANEDE FİŞİNİ ÇEKTİKLERİNİ DÜŞÜNÜYORUM”
Burhan Kuzu’nun eski danışmanı Sinan Çiftçi, Zindaşti’den alınan paranın 100 milyon doları bulduğunu öne sürdü..

✅ Çiftçi, koronadan öldüğü açıklanan Kuzu’nun ‘fişinin çekildiğini düşündüğünü’ söyledi..

Suç örgütü liderliğinden hakkında arama kararı bulunan SedatPeker’in Twitter’da yeniden gündeme getirdiği Zindaşti-Burhan Kuzu ilişkisi ileilgili Sinan Çiftçi’den de iddialar geldi.. 

“İŞ TAKİBİ YAPARDI

AKP’de milletvekilliği dahil çeşitli görevlerde bulunan ve 1Kasım 2020’de korona virüsü tedavisi gördüğü hastanede öldüğü açıklanan Kuzu’nun bir dönem danışmanlığını yapan Çiftçi açıklamalarda bulundu…

–  Devletin üst kademesindeki isimlerin Kuzu ile kirli ilişkiler kurduğunu öne süren Sinan Çiftçi:

 “Burhan Kuzu, ciddi paralara iş takibi yapardı. En çok Berat Albayrak’ı kullanırdı.. Fuat Oktay, Mustafa Şentop’a da çok iş çözdürdü..”

“100 MİLYON DOLAR ALDI

–  Sinan Çiftçi Burhan Kuzu’nun Zindaşti’den aldığı rakamın 100 milyon doları bulduğunu söyledi..

Kuzu’nunAKP’ i Aliye Uzun tarafından tanıştırıldığı Zindaşti’nin Türk vatandaşlığına geçmesi ve gözaltından serbest bırakılması gibi konularda para karşılığında devreye girdiği daha önce iddia edilmişti..

“FİŞİNİN ÇEKİLDİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM

 – Sinan Çiftçi:

“Bu olaylar daha da büyümesin diye Zindaşti dosyasını kapatmak için hastanede Burhan Kuzu’nun fişini çektiler diye düşünüyorum” dedi.

BURHAN KUZU’NUN ÖLÜMÜYLE İLGİLİ ÇARPICI İDDİA!
KORONAVİRÜS TEDAVİSİ GÖREN BURHAN KUZU HAYATINI KAYBETTİ

✅ Üç dönem AKP’de milletvekilliği yapan anayasa hukukçusu Prof. Dr. Burhan Kuzu hayatını kaybetti. 65 yaşında hayatını kaybeden Burhan Kuzu’nun ölümüyle ilgili çarpıcı bir iddia ortaya atıldı.

– Burhan Kuzu’nun tedavi gördüğü Medipol Mega Üniversite Hastanesi de açıklamada bulunmuştu. 

Hastaneden yapılan yazılı açıklama:

“Hastanemizin yoğun bakımında bir süreden beri COVID-19 nedeniyle tedavi görmekte olan 22, 23 ve 24. Dönem Milletvekili ve Anayasa Komisyonu eski başkanı Sayın Burhan Kuzu, yoğun çabalara rağmen kurtarılamayarak bu gece sabaha karşı saat 04:00’da vefat etmiştir. Kendisine Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz.”

Kuzu’nun vefatı üzerine Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da sosyal medya hesabından bir başsağlığı mesajı yayımlayarak Kuzu’nun koronavirüs nedeniyle hayatını kaybettiğini duyurmuştu.

Bakan Koca:

“Saygın siyasetçimiz, hukukçu ağabeyimiz Prof. Burhan Kuzu’yu, 17 Ekimden beri tedavi gördüğü COVID-19 sebebiyle kaybettik. Kendisine Allah’tan rahmet, ailesine ve camiamıza başsağlığı diliyorum. Salgın, bizi yakınlarımızdan, yeri doldurulamaz insanlardan ayırmaya devam ediyor.”

 

TÜM BU AÇIKLAMALARA RAĞMEN BURHAN KUZU’NUN ÖLÜMÜYLE İLGİLİ KOMPLO TEORİLERİ SONLANMADI. 

Oda Tv’de yer alan habere göre sosyal medyada dolaşan son komplo teorisinde “Kuzu bir cinayete kurban gitmiş olabilir mi” sorusu soruldu.

İşte sosyal medya ve Whatsapp gruplarında paylaşılan o komplo teorisi mesajı:

“Siz hiç Burhan Kuzu’nun koronavirüse yakalandığına dair bir haber duydunuz mu? Adam Cumhurbaşkanı başdanışmanı idi… Daha 15 gün önce Cumhurbaşkanı Sözcüsü, Saray’da görev yapan herkese günde 2 kez korona testi yapıldığını, sürekli sağlık kontrolü altında tutulduklarını söylemedi mi? Şimdi ne oldu da, bu kadar özenle korunan Burhan Kuzu bir anda koronadan öldü? İnanıyor musunuz? Bugüne kadar hapşırsa haber olan Burhan Kuzu, COVID-19’a yakalanıyor ve hiç haber değeri taşımıyor ve de bir anda paldır küldür koronadan öldü deniliyor…

Komplo teorilerine inanmam ama… Burhan Kuzu bir cinayete kurban gitmiş olabilir mi? Peki neden böyle bir şey olsun? 

Tek bir şey söyleyim: çok yakında uyuşturucu baronu Zindaşti’ye yataklık yapmaktan yargılanacaktı… Yalan söylediği ortaya çıkmıştı ve savcı davayı açmıştı… Kimlere dokunacaktı ucu acaba? Burhan Kuzu konuşamayacak ve bu soruların cevabını asla bilemeyeceğiz artık…” 

BURHAN KUZU HAYATINI KAYBETTİ

✅ Üç dönem AKP’de milletvekilliği yapan anayasa hukukçusu Prof. Dr. Burhan Kuzu hayatını kaybetti.

– Yaklaşık iki haftadır koronavirüs tedavisi gören Burhan Kuzu 65 yaşındaydı…

Koronavirüse yakalanan anayasa hukukçusu ve AKP eski milletvekili Prof. Dr. Burhan Kuzu vefat etti.

Burhan Kuzu’nun oğlu Süleyman Kuzu’dan “Babam yaklaşık iki haftadır İstanbul’da özel bir hastanede koronavirüs tedavisi görüyordu. Bu sabah kaybettik. Son dönemde sürekli toplantılar yapıyordu. Ne zaman nasıl bulaştığını bilmiyoruz…” açıklaması geldi.

HASTANEDEN AÇIKLAMA
Kuzu’nun tedavi gördüğü Medipol Mega Üniversite Hastanesi de açıklamada bulundu. 

Hastaneden yapılan yazılı açıklamada:

“Hastanemizin yoğun bakımında bir süreden beri COVID-19 nedeniyle tedavi görmekte olan 22, 23 ve 24. Dönem Milletvekili ve Anayasa Komisyonu eski başkanı Sayın Burhan Kuzu, yoğun çabalara rağmen kurtarılamayarak bu gece sabaha karşı saat 04:00’da vefat etmiştir. Kendisine Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz” ifadelerine yer verdi

KORONAVİRÜSTEN HAYATINI KAYBEDEN BURHAN KUZU’NUN COVİD-19 İÇİN SÖYLEDİKLERİ…

✅ Koronavirüsten hayatını kaybeden AKP’li eski vekil Burhan Kuzu’nun geçtiğimiz mart ayında yaptığı ve koronavirüsü “sosyal medya abartması” olarak gördüğü Twitter paylaşımı yeniden gündem oldu.

Koronavirüsten hayatını kaybeden AKP’li eski vekil ve Anayasa Komisyonu eski Başkanı Burhan Kuzu’nun daha önce yaklaşık 7 ay önce yaptığıkorona paylaşımı yeniden gündem oldu.

Kuzu, 23 Mart tarihinde yaptığı paylaşımda koronavirüsün ‘sosyal medya abartması’ olarak nitelemişti. 

Burhan Kuzu, yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullanmıştı:

“Ebola 1976’da 13 bin; Sars 2002’de 8 bin; Mers 2012’de 858; Domuz gribi 2009’da 8238 can aldı. Aslında yakalanan kişiler ile ölenlerin oranı Covid-19’dan daha fazla. Daha çabuk yayılıyor ama daha az öldürücü Peki neden dünya diken üstü? Sosyal medyanın abartısı dışında bir şey mi var?” 

BURHAN KUZU KİMDİR?

1 Ocak 1955’te Kayseri Develi’de doğan Burhan Kuzu, Anayasa Hukukçusu, Öğretim Üyesi; İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdi. Akademik çalışmalarda bulundu ve profesörlük unvanını aldı.

Stajyer kaymakam olarak çalıştı. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Anayasa Hukuku Anabilim Dalı Öğretim Üyeliği ve Başkanlığı görevlerinde bulundu. Akademik araştırmalar çerçevesinde Paris Sorbonne Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde bulundu.

Mesleki alanda yayımlanmış çok sayıda kitap ve makalesi bulunan Burhan Kuzu, çeşitli STK’larda üyelik ve yöneticilik yaptı.

2001’de Adalet ve Kalkınma Partisi’nin Kurucu Üyesi olarak aktif siyasete başlayan Burhan Kuzu partinin ilk Demokrasi Hakem Kurulu Başkanlığı’nı yürüttü.

22, 23 ve 24. Dönemde İstanbul Milletvekili seçildi ve bu dönemlerde Anayasa Komisyonu Başkanlığı yaptı. Ayrıca Cumhurbaşkanı Fahri Baş Danışmanlığı görevinde bulundu. AKP MKYK Üyesi olan Burhan Kuzu, iki çocuk babasıydı.

BAKAN KOCA’DAN BURHAN KUZU İÇİN MESAJ

✅ Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Burhan Kuzu’nun koronavirüs kaynaklı ölümü üzerine bir başsağlığı mesajı yayınladı.

– Koronavirüse yakalanan anayasa hukukçusu ve AKP eski milletvekili Prof. Dr. Burhan Kuzu, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Kuzu’nun ölümü üzerine Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından bir başsağlığı mesajı yayınladı.

Bakan Koca:

“Saygın siyasetçimiz, hukukçu ağabeyimiz Prof. Burhan Kuzu’yu, 17 Ekimden beri tedavi gördüğü COVID-19 sebebiyle kaybettik. Kendisine Allah’tan rahmet, ailesine ve camiamıza başsağlığı diliyorum. Salgın, bizi yakınlarımızdan, yeri doldurulamaz insanlardan ayırmaya devam ediyor.”

cumhuriyet

İLGİLİ HABER
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top
%d blogcu bunu beğendi: