BİLİM & TEKNOLOJİ

SEKS TERAPİSTLERİ İNSANLARIN “CİNSİYET SAYGISI” DENEN ŞEYİN FARKINDA OLMALARINI İSTİYOR

“İDEAL OLARAK, ORGAZM TATLI GİBİ OLMALIDIR: HARİKA BİR YEMEĞİ BİTİRMENİN HARİKA BİR YOLU, ANCAK AKŞAM YEMEĞİNE ÇIKMANIZIN NEDENİ DEĞİL”

“İDEAL OLARAK, ORGAZM TATLI GİBİ OLMALIDIR: HARİKA BİR YEMEĞİ BİTİRMENİN HARİKA BİR YOLU, ANCAK AKŞAM YEMEĞİNE ÇIKMANIZIN NEDENİ DEĞİL”
⏺ SEKS TERAPİSTLERİNİN İNSANLARIN BİLMESİNİ İSTEDİĞİ 5 ŞEY
Kadınların zevki erkeklerinki kadar önemlidir

✅ Gerçekte seks, her yaştan, cinsel yönelimden ve cinsiyetten insan için ilişkilerin önemli ve genellikle ayrılmaz bir parçasıdır..

– Bununla birlikte, ister cinsel olarak deneyimli olduğunuzu düşünüyor olun, ister ilk kez seksi keşfediyor olun, seks terapistlerine göre, konu seks olduğunda herkesin bilmesi gereken bazı şeyler vardır..

Bazı Y kuşağı daha az çıkıyor olabilir ama bu onların seksle daha az ilgilendikleri anlamına gelmez ..

⏺ SEKS TERAPİSİ NEDİR?

Seks terapisi, çiftlerin psikolojik ve kişisel faktörlerden tıbbi engellere kadar çeşitli cinsel sorunları çözmelerine yardımcı olmayı amaçlayan bir tür konuşma terapisidir..

– QDT Network’teki Relationship Doctor podcast’inin sunucusu ve Love Worth Making’in yazarı Stephen Snyder MD:

“Seks yapan herkesin bilmesi gereken ilk şey, seksin, seksten daha fazlası olduğu..”

✅ Dr Snyder’a göre, çiftler sık ​​sık, ancak “menüde seks varsa” birlikte tahrik oldukları bir sorunla karşılaşıyorlar..

– Karşılaştırıldığında, Dr Snyder’a göre en mutlu çiftler aslında “kaynama” denen bir şeyle meşgul olanlardır..

– Dr Snyder:

“En mutlu çiftler, seksle sonuçlanmasa bile birlikte heyecanlı hissetmekten zevk alırlar.. Seks terapisinde buna ‘kaynama’ diyoruz..

Kaynatma, esasen genişletilmiş ön sevişmedir.. Çoğu genç çiftin dersler arasında yaptığı gibi.. Giysiler açık ama kesinlikle erotik..

Kaynamak ateşi yakmaya meyillidir – bu yüzden gerçekten seks yaptığınızda, soğuktan başlamazsınız.. Bu, öpüşme veya ovma- okşamak gibi ön sevişmelere, cinsel ilişkiye yol açma niyetinde olmadan dahil olmak anlamına gelebilir..

Ön sevişme özellikle önemlidir çünkü vücudu hem fiziksel hem de psikolojik olarak seks yaptığınız zamana hazırlar.. “

⏺ “TÜM ORGAZMLAR EŞİT YARATILMADI”

– Dr Snyder:

“İnsanların ‘tüm orgazmların eşit yaratılmadığını’ bilmesini isterim.. Ve çiftlerin sadece orgazma ulaşmaya odaklanmadan seksten zevk almayı hedeflemeleri gerektiğini söylemeliyim..

İdeal olarak, orgazm tatlı gibi olmalıdır: harika bir yemeği bitirmenin harika bir yolu, ancak akşam yemeğine çıkmanızın nedeni değil..” .

– Seks terapisti ve Aşk ve Seks Merkezi direktörü Sari Cooper:

“Orgazm söz konusu olduğunda, kadınlar “kendi zevklerinin ve orgazmlarının eşlerininki kadar önemli olduğunun” bilinmesini istiyor..

✅ The Journal of Sex and Marital Therapy’de yayınlanan 2017 tarihli bir araştırmaya göre , Amerikalı kadınların yüzde 37’si orgazm yaşamak için klitoral uyarıya ihtiyaç duyarken, vajinal penetrasyonun tek başına yeterli olduğunu söyleyen kadınların sadece yüzde 18’i..

✅ Karşılaştırıldığında, bir çalışma erkeklerin zamanın yüzde 85’inde orgazma ulaştığını buldu.

– Cooper:

“Kadınların seksin acı içermemesi gerektiğini bilmeleri önemli..

 Bir kadının seks sırasında ağrı hissetmesinin çeşitli nedenleri olsa da , en yaygın neden kuruluktur, bu normal olmadığı anlamına gelmez ve ağrı yaşayanlar profesyonel yardım almalıdır..”

Son olarak, Cooper insanların “cinsiyet saygısı” dediği şeyin farkında olmalarını istiyor – “bir kişinin bilgisini ve bunları bir partnere ifade etmek için ihtiyaç duyduğu arzu ve becerileri kabul etmesini” ifade etmek için kullandığı bir terim..

Sağlıklı ve tatmin edici bir cinsel yaşam için öncelikle kendi bedeninizi, cinselliğinizi ve arzularınızı anlamakla başlayan bir partnerden ne istediğinizi tartışabilmeniz önemlidir..

Chelsea Ritschel

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top
%d blogcu bunu beğendi: