GÜNDEM

TÜRKİYE WUSHU FEDERASYONU SKANDALLARLA GÜNDEMDE

Türkiye Wushu Federasyonu Başkan Vekili Abdurrahman Akyüz’ün, “Terbiyesizlik yapma” diyerek, sporcuya tepki gösterdiği ileri sürüldü..

Türkiye Wushu Federasyonu Başkan Vekili Abdurrahman Akyüz hakkında suç duyurusunda bulunuldu.
🔴 MADALYA TÖRENİNDE ‘BOZKURT’ İŞARETİNE TEPKİYE SUÇ DUYURUSU
‘5’inci Açık Wushu Kung Fu Balkan Şampiyonası’nda 48 kiloda şampiyon olan Sıla Zeynep Turan’ın madalya töreninde ‘bozkurt’ işareti yapmasına “Terbiyesizlik yapma” diyerek tepki gösterdiği iddia edilen, Türkiye Wushu Federasyonu Başkan Vekili Abdurrahman Akyüz hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

✅ Madalya töreninde 1’incilik kürsüsüne çıkan Turan, eliyle ‘bozkurt’ işareti yaptı..

– Bunu gören Türkiye Wushu Federasyonu Başkan Vekili Abdurrahman Akyüz’ün, “Terbiyesizlik yapma” diyerek, sporcuya tepki gösterdiği ileri sürüldü..

Afyonkarahisar’da 11 ülkeden 1100 sporcunun katılımıyla yapılan şampiyonada Sıla Zeynep Turan, 48 kiloda tüm rakiplerini yenerek şampiyon oldu..

👇👇 HABER LİNK 👇👇 HABER LİNK 👇👇
‘HALKI KİN VE DÜŞMANLIĞA TAHRİK’

✅ Avukat Uğur Tarhan, avukatı Paşa Büyükkayaer aracılığıyla Afyonkarahisar Cumhuriyet Başsavcılığı’na, Abdurrahman Akyüz hakkında ‘halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılamak’tan suç duyurusunda bulundu..

👇👇 HABER LİNK 👇👇 HABER LİNK 👇👇

– Suç duyurusu dilekçesinde:

 “Bozkurt işareti büyük Türk milletine mensup milyonlarca kişi için ‘Türklüğün sembolü’ olarak kabul edilen bir tarihsel simgedir. Bozkurt işareti dünya üzerindeki bütün Türkler tarafından yapılmaktadır. Şüpheli şikayete konu eylemi ile Türklüğün sembolü olarak kabul edilen bozkurt işaretini ‘terbiyesizlik’ olarak aşağılamak suretiyle ‘halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve aşağılama’ suçunu işlemiştir. Zira bozkurt işaretini aşağılamak, Türk milletini, Türk ırkını aşağılamakla eşdeğerdir. Bu nedenle şüphelinin eylemine uyan suçtan dolayı cezalandırılmasını talep ediyorum” denildi..

Cumhuriyet

👇👇 HABER LİNK 👇👇 HABER LİNK 👇👇
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top
%d blogcu bunu beğendi: