GÜNDEM

ADNAN OKTAR’IN SİYASETÇİLERİ?

Mütalaada dikkat çekici hususlardan biri, Oktar’ın lideri olduğu belirtilen örgütün politikacı ve emniyetçilerle yakın ilişkiler kurduğuna işaret edilmesi.. 

Adnan Oktar’ın politikacıları kimler?
🟢 DOSYADA, ÖRGÜT ÜYELERİNİN BİRÇOK POLİTİKACIYLA TEMASA GEÇTİĞİ SÖYLENSE DE ESKİ BİR SİYASETÇİ DIŞINDA HİÇBİRİNİN İSMİ YER ALMIYOR
Adnan Oktar liderliğindeki suç örgütüne yönelik yapılan yeniden yargılamada savcı, geçen hafta mütalaasını açıkladı.. 

✅ 215 sanıklı dava, kararın istinaf tarafından usul yönünden bozulmasının ardından yeniden görülmeye başlanmıştı..

👇👇 HABER LİNK 👇👇 HABER LİNK 👇👇
🟢 “POLİTİKACI VE EMNİYETÇİLERLE İLİŞKİLER KURULDU”

✅ Mütalaada dikkat çekici hususlardan biri, Oktar’ın lideri olduğu belirtilen örgütün politikacı ve emniyetçilerle yakın ilişkiler kurduğuna işaret edilmesi.. 

– Birçok sanık, örgütün lobi faaliyetleri kapsamında siyasetçilerle ilişkiler geliştirdiği vurgulanıyor. Ancak sanık isimlerinin yer aldığı dosyada, 1 eski politikacı dışından hiçbir siyasetçinin ismi bulunmuyor.. 

Örgütün merkezi olarak adlandırılan Üsküdar’daki köşkte ele geçirilen flaş belleğin incelenmesinin ardından Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü bir rapor hazırlamıştı..

Raporda, örgüt üyelerinin bürokrat, siyasetçi, gazeteci, kamu görevlisi ve başka sivillerle yönelik kişisel bilgilerin kaydedilmiş olduğu belirtilerek bu bilgilerin Oktar’a sunulduğu ve sonrasında arşivlendiği vurgulandı..

👇👇 HABER LİNK 👇👇 HABER LİNK 👇👇
🟢 “TRAFİK KAZASINDA ÖLEN VEKİLİN EŞİ, ÖRGÜTÜN SİYASETÇİLERLE BAĞLANTISINI SAĞLADI”

✅ Siyasetçilerle bağlantıya geçen isimlerden biri olarak Fatma Ceyda Ertüzün gösteriliyor.

– Ertüzün, dava dosyasına göre örgütün birinci derece yöneticileri arasında.

Mütalaada da Ertüzün için:

 “Siyasilerle örgüt adına propaganda maksatlı lobi faaliyetleri yürüttüğü”, “Örgütün Ankara grubu olarak adlandırdığı özel bir birimde görev aldığı”, “Örgüt liderinin bilgisi dahilinde üst düzey emniyet ve yargı birimleri ile ve siyasi partilerin ileri gelenleri ile örgüte nüfuz sağlayıcı bağlantılar kurmakla görevli örgüt üyesi olduğu”, hatta “Oktar tarafından direk yetkilendirilip, üst düzey devlet yöneticileri, milletvekili ve bakanlar ile görüşmeler yaptığı” vurgulanıyor..

Ertüzün, eski DYP milletvekili Tevfik Ertüzün’ün eşiydi. Ertüzün bir trafik kazasında hayatını kaybetmişti..

👇👇 HABER LİNK 👇👇 HABER LİNK 👇👇
🟢 “ESKİ DIŞİŞLERİ BAKANI, OKTARCILARLA CFR TOPLANTISINI GÖRÜŞTÜ”

✅ Dosyada ismi geçen tek siyasetçi ise eski Dışişleri Bakanı Yaşar Yakış..

– Yakış’ın örgüt yöneticilerinden biri olarak gösterilen Ayşegül Hüma Babuna ile CFR toplantısında yapacağı konuşmayla ilgili e-posta ile iletişime geçtiği ifade ediliyor..

– Yakış ile bu yazışmayı yapan Babuna’nın hem Fatma Ceyda Ertüzün hem Ayfer Gökmenli hem de Aylin Atmaca ile birlikte lobi faaliyeti yürüttüğü, özellikle siyasi ve bürokratik camia ile yakın temasta bulundukları, kendilerine yapılacak herhangi bir operasyona karşı ön almaya çalıştığı gibi bilgiler de mütalaada kendine yer buldu..

✅ Ayşegül Hüma Babuna’nın kardeşi Ferhunde Eda Babuna’nın da siyasi kişiler ve kamu görevlileri ile sıkça telefon üzerinden görüştüğü belirtiliyor..

– Onun da örgüt adına siyasi kişiler ve kamu görevlileri ile irtibat kurma görevinin olduğu savcılık tarafından değerlendiriliyor.

✅ Örgüt yöneticilerinden biri olarak gösterilen Mehmet Alp Ünlü’nün ise örgütün silahlanma stratejisi doğrultusunda ruhsat almaya çalışan örgüt üyelerine emniyetteki bağlantıları aracılığıyla yardımcı olduğu bilgisi verildi. 

© The Independentturkish // Cihat Arpacık 

👇👇 İLGİLİ HABER 👇👇 HABER LİNK 👇👇
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top
%d blogcu bunu beğendi: