SIYASET

FETÖ BORSASI TAM GAZ DEVAM

“Pisliği sürekli halının altına atıyorsunuz…Yazık. Geldiğimiz noktada durum şu; Pablo Escobar’a rahmet okutuyorsunuz. Aktörler belli. Senaryo belli. Siz Escobar’ı geçtiniz.”

🌐 ADANA’DA UYUŞTURUCU ÇETESİNİN LİDERİNİN SAVCI, KURYELERİN POLİS ÇIKTIĞI İDDİA EDİLDİ ..!
✳ Adana’dan Konya’ya eroin sevkiyatı yapan suç örgütünün liderinin Adana Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Soruşturma Bürosunda görevli Cumhuriyet Savcısı O.Y. olduğu öne sürüldü ..!*

Adana’dan Konya’ya uyuşturucu sevkiyatı yapılacağı ihbarını alan Konya Narkotik Şube Müdürlüğü ekipleri yaptıkları çalışma sonrasında kent girişinde kuryenin bulunduğu aracı durdurdu.

Araçta yapılan aramada 25 kilogram eroin ele geçirilirken kuryenin polis memuru olduğu ortaya çıktı. Polis memuru F.K. ile yanındaki eşini gözaltına alan Narkotik polisi, şüphelinin cep telefonuna da el koydu..

Mesajlardan savcı çıktı ..!

Sabah gazetesinin haberine göre, şüpheli F.K’nın telefonunda Whatsapp mesajlaşma uygulamasını inceleyen polisler, Adana Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Soruşturma Bürosunda görevli Cumhuriyet Savcısı O.Y.’nin F.K’ya uyuşturucu sevkiyatı ile ilgili talimatlar verdiğini tespit etti. Konya Emniyet Müdürlüğü ve Konya Cumhuriyet Başsavcılığı ele geçirilen dijital materyaller sonrasında soruşturmayı derinleştirdi.

Talimatlar savcıdan ..!

8 ay süren teknik takip ve çalışmalar sonrasında savcı O.Y’nin, Antalya’da lise arkadaşından emanet bir araç aldığı ve bu aracı uyuşturucu sevkiyatında kullandığı da tespit edildi.

O.Y.’ın uyuşturucu sevkiyatı öncesinde örgüt üyelerine talimat verdiği, uyuşturucu sevkiyatını yapacak olan kurye ile buluştuğu, teslimatın nasıl olacağı konusunda kuryeye talimat verdiği belirlendi.

Polis ile savcı beraber eroin taşımışlar ..!

Aynı zamanda şüpheli polis memuru F.K’nın Konya’ya 25 kilogram eroin getirdiği gün, Cumhuriyet Savcısı O.Y.’ın örgüt üyelerinden yine Adana Emniyeti Narkotik Şubede görevli polis memuru M.B.Y. ile birlikte Antalya’ya gittiği tespit edildi. O.Y. ile Narkotik şubede görevli polis memuru M.B.Y’nin de uyuşturucu sevkiyatı yaptığı değerlendirildi.

Yapılan çalışmalarda örgüt liderinin Cumhuriyet Savcısı O.Y. olduğu, örgüt lider yardımcısı Cahit Kutluk ile Semiyan Kutluk olduğu, Narkotik Şubede çalışan polis memurları M.B.Y. ile polis F.K’nın ise uyuşturucu kuryeliği yaptığı belirlendi.

Geçen hafta operasyon için düğmeye basan polis, Konya merkezli 4 ilde 20 kişiyi gözaltına aldı. Örgüt lider yardımcıları ve polis memurlarının da aralarında bulunduğu 14 şüpheli tutuklandı. Cumhuriyet Savcısı O.Y. ise Hakimler ve Savcılar Kurulu tarafından açığa alındı. O.Y.’ın soruşturması için HSK tarafından müfettiş görevlendirildi.

6 kez sevkiyat yapmışlar ..!

Konya’ya uyuşturucu getiren kurye polisin, Cahit Kutluk ve Semiyan Kutluk ile 6 kez uyuşturucu sevkiyatı yaptığı ortaya çıktı. Yapılan çalışmalarda örgüt lideri Cumhuriyet Savcısı O.Y.’ın yardımcıları Cahit Kutluk ile Semiyan Kutluk olduğu, savcının örgüte verdiği talimatlar doğrultusunda kuryelere yabancı uyruklu kişiler adına GSM hatları çıkartıldığı tespit edildi..

Karısını da götürmüş ..!

Polis memuru F.K’nın karısını Konya’ya yapılan 6 uyuşturucu sevkiyatında da yanında getirdiği, dikkat çekmemek ve aile izlenimi vermek için kadının doğumdan 10 gün önce, 6 gün sonra ve 24 gün sonra da uyuşturucu kuryeliği yapan kocasına aile izlenimi vermek için eşlik ettiği tespit edildi.

✳ Savcı uyuşturucu çetesinin lideri olduğu gerekçesiyle tutuklandı ..!
  • – Şehirler arası uyuşturucu ticareti yapan çetenin liderinin bir savcı olduğu bildirilmişti ..!
🌐 ADANA’DA UYUŞTURUCU ÇETESİNİN LİDERİ OLDUĞU İDDİA EDİLEN SAVCININ FETÖ BORSASI DA KURDUĞU ÖNE SÜRÜLDÜ ..!
✳ Savcı O.Y’nin FETÖ suçlaması ile soruşturma başlatılan ve kovuşturma yapılmasına yer olmadığı yönünde karar verilecek olan şüphelilerden para istediği iddia edildi ..!

Adana’dan Konya’ya uyuşturucu sevkiyatı yapan şebekeye yönelik Konya Narkotik Şube Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı operasyonda, polis memuru olan kuryenin telefonunda yapılan incelemede Cumhuriyet Savcısı O.Y’ye ulaşılmıştı. 

Kurye polisin telefonunda Whatsapp mesajlaşma uygulamasını inceleyen polisler, Adana Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Soruşturma Bürosunda görevli Cumhuriyet Savcısı O.Y’nin F.K’ya uyuşturucu sevkiyatı ile ilgili talimatlar verdiğini tespit etti. 

O.Y’nin uyuşturucu trafiğini yönettiği ve örgüt lideri olduğu iddia edilirken aynı zamanda FETÖ borsası oluşturduğu da kaydedildi..

Arayıp para istemişler ..!

Ele geçirilen WhatsApp mesajlarında O.Y’nin, polis memuruna FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütüne üye olma suçlaması ile soruşturma başlatılan ve kovuşturma yapılmasına yer olmadığı yönünde karar verilecek olan şüphelilerin bilgilerini atarak para istedikleri belirlendi.

Örgüt üyelerinin yabancı kişilerin üzerine alınmış GSM hatlarından bu kişileri arayıp para istediği ortaya çıktı.

3 milyon lira para almışlar ..!

Örgüt üyelerinin FETÖ/PDY suçlamasıyla hakkında soruşturma başlatılan kişileri arayarak, “Hakkınızda FETÖ suçlamasıyla dosyanız bulunuyor. Eğer 500 bin lira verirseniz kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verilecek” dediği ve örgüt üyelerinin parayı almasıyla Cumhuriyet Savcısı O.Y.’ın kovuşturmaya yer olmadığına dair kararları imzaladığı belirlendi. Örgütün bu şekilde 9 kişiden 3 milyon lira para aldığı tespit edildi.

Örgüt üyelerinin, FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütüne üye olma suçlaması ile soruşturma başlatılan bir avukatı da telefonla aradığı ortaya çıktı.

Avukattan para istemişler ..!

Örgütün telefonla aradığı ve para istediği avukatın ise Adana Cumhuriyet Başsavcısının yanına giderek yaşananları aktardığı, bunun üzerine Başsavcının dosya savcısı O.Y.’ı yanına çağırdığı, O.Y’nin ise ‘Benim böyle bir bilgim yok’ diyerek odadan çıktığı belirtildi.

Avukatın şikayetinin ardından örgüt üyelerini telefonla arayan Cumhuriyet Savcısı O.Y’nin “Avukatı aradığınız sim kartı kırıp yok edin” diyerek avukatı bir daha örgüt üyelerinin aramamasını istediği öğrenildi.

– Savcı açığa alındı

Yapılan çalışmalarda örgüt liderinin Cumhuriyet Savcısı O.Yolduğu, örgüt lider yardımcılarının Cahit Kutluk ile Semiyan Kutluk olduğu, Narkotik Şubede çalışan polis memurları M.B.Y. ile polis F.K’nın ise uyuşturucu kuryeliği yaptığı belirlendi.

Geçen hafta operasyon için düğmeye basan polis, Konya merke. zli 4 ilde 20 kişiyi gözaltına aldı. Örgüt lider yardımcıları ve polis memurlarının da aralarında bulunduğu 14 şüpheli tutuklandı. Cumhuriyet Savcısı O.Y. ise Hakimler ve Savcılar Kurulu tarafından açığa alındı. O.Y.’ın soruşturması için HSK tarafından müfettiş görevlendirildi.

– Gözaltına alındı

Diğer yandan Konya Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde yürütülen soruşturma kapsamında, Antalya Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri görevden uzaklaştırılan savcı O.Y’nin Antalya’daki evinde arama yaptı.

Ekiplerin gözaltına aldığı O.Y. daha sonra Konya’dan gelen polis ekibine teslim edildi..

🌐 FETÖ BORSASI TAM GAZ DEVAM: İDDİALARLA İLGİLİ ARAŞTIRMA ÖNERGESİ AKP VE MHP OYLARIYLA REDDEDİLDİ ..!
✳ CHP’nin ‘FETÖ Borsası’ iddialarıyla ilgili araştırma önergesi AKP ve MHP oylarıyla reddedildi..!
TBMM Genel Kurulu’nda, CHP’nin ‘FETÖ borsası’ iddialarına ilişkin araştırma önergesi görüşüldü..!
  • CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır:

Bu devleti, bu kirliliği, bu yapıyı eleştirdiğimiz zaman biz niye suçlu oluyoruz? Yargının, Meclis’in görevi bu kirliliği araştırmak değil mi? Ama araştıramıyoruz, izin vermiyorsunuz. Pisliği sürekli halının altına atıyorsunuz…Yazık. Geldiğimiz noktada durum şu; Pablo Escobar’a rahmet okutuyorsunuz. Aktörler belli. Senaryo belli. Siz Escobar’ı geçtiniz..

✳ HÂKİM, SAVCI, KAYMAKAM VE VALİLERİN İSİMLERİ VAR..!
  • CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır:

“Yine yargı kararlarını, yine yargıyı, bürokrasiyi, devlet yönetimini konuşmak durumundayız. Biz de isteriz ki yargı kararları, yargıçlar, bürokratlar, devleti yöneten insanları biz konuşmayalım. Diyarbakır’daki bir olayı anlatmak isterim..

2016’da başlayan bir soruşturma. Bir kuyumculuk şirketi olarak. Bu şirketler, düzenli olarak para alışverişinde bulunan hâkim ve savcılar var, valiler var, kaymakamlar var, eski İçişleri Bakanı var..

MASAK bir inceleme yapıyor, savcılık koordineli bir şekilde olayı inceliyor. Zülküf Ortaç’a gönderilen paralar, tek tek belirlenmiş. Şu anda görevdeki hakimlerin isimleri var, valilerin isimleri var, kaymakamların isimleri var..

HSK bir araştırma yapıyor, soruşturma yapıyor. Herkes ortak bir yargılama bekliyor. İlginç bir durum var, hâkim ve savcıların sayısı çok fazla, sadece ceza hakimler var..

Soruşturmanın sonucuna baktığımız zaman ne çıkıyor ortaya..?

Kuyumcu hakkında dolandırıcılıktan iddianame düzenleniyor. Peki bu hâkim, savcı, valiler ne yapıyor şu anda? Biri başsavcı oluyor. Şu anda görevde, ilini söylemek istemiyorum. Biri ağır ceza başkanı oluyor. Valiler terfi ediyor. Kaymakamlar daha büyük ilçelere gidiyor..

Bu devleti, bu kirliliği, bu yapıyı eleştirdiğimiz zaman biz niye suçlu oluyoruz? Yargının, Meclis’in görevi bu kirliliği araştırmak değil mi? Ama araştıramıyoruz, izin vermiyorsunuz. Pisliği sürekli halının altına atıyorsunuz..

Bir vakıf 60 milyon dolar toplar, bunu ABD’ye yollar, nereden toplar, niye toplar sorgulamazsınız. 60 milyon dolar küçük para mı? Bu kuyumculuk olayındaki paralar küçük olay mı? Bunlar çok büyük para bize göre..

Türkiye’nin ufkunu hukuk ve adalet anlamında açmadınız ama dünyadaki kara paracıların ufkunu genişlettiniz. Türkiye, kara para, kirli para cenneti olmuş. Buna bürokrat ve yargıçlar bulaşmış. Biz ve yargı bunları soruşturamıyoruz, bunları gündeme getirdiğimiz zaman suçlanıyoruz. Olmaz. Yazık. Geldiğimiz noktada durum şu; Pablo Escobar’a rahmet okutuyorsunuz. Aktörler belli. Senaryo belli. Siz Escobar’ı geçtiniz..

🌐 FETÖ BORSASI ÇALIŞIYOR YİNE BARIŞLAR BEDEL ÖDÜYOR ..!
  • CHP PM Üyesi ve Aydın Milletvekili Bülent Tezcan:

”İnfaz düzenlemesi… Tutuklu gazeteciler…Bedel ödeyen yine Barış Terkoğlu, Barış Pehlivan ve Murat Ağırel..”

✳ FETÖ BORSASI ÇALIŞIYOR..!
  • Bülent Tezcan:

”İktidarın ‘Kimse bizden Fetö için yumuşama beklemesin’ sözlerine yanıt verirmek isterim..

Telaş etmeyin, kimsenin böyle bir yumuşama beklediği yok sizden. Zaten telaşınıza gerek yok. FETÖ’nün etkili ve yetkili kadroları, FETÖ borsası çalıştığı için işini yürütüyor. Sırtını da saraya dayamış. Neyin telaşı içerisindesiniz?”

BEDEL ÖDEYEN HAPİSTEKİ GAZETECİLER ..!
  • Bülent Tezcan:

”İnfaz düzenlemesinde tutuklu gazetecilerin yer almamasına da tepki göstermeliyim. Bedel ödeyen yine Barış Terkoğlu, Barış Pehlivan ve Murat Ağırel..

  • Bülent Tezcan:

”Dün FETÖ’nün sizinle beraber, ittifakla hapse attıkları bugün yine sizin döneminizde, sizin gibi düşünmüyor diye hapisteler. Bu teklifte bunlarla ilgili hiçbir şey var mı? Yok..

Şunu herkes biliyor ki, bu ülkede eli kalem tutanı terör örgütüne yardımdan içeri attılar. Bu ülkede tweet atan genci terör örgütüne yardımdan içeri attılar. Gerçekleri açıklayan gazeteciyi, ‘devlet bilgilerini ifşa etti’ diye hapse attılar. Siyasetçiyi bu sebeplerle hapse attılar. Bu teklifin içerisinde hiçbir şey yok. Terörün Allah belasını versin! Buradan söylüyorum. Ancak tweet atan genci, siyasetçiyi, eli kalem tutanı ‘terör örgütü üyesiydi’ diye adliye kapısına götürene de yazıklar olsun..”

Odatv

İLGİLİ HABER

https://www.cafemedyam.com/2020/02/14/feto-borsasinda-son-nokta/

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top