SIYASET

ERDOĞAN VE İSRAİL: NEYSE YAKINDA NE İSTENDİĞİ VE NE CEVAP ALINDIĞINI ANLARIZ

“Amerika ziyaretinde saygıdeğer TC. Devlet Başkanımız  Amerikan Yahudileri liderlerinin bulunduğu otele davet ediyor ve basına kapalı bir toplantıda kedilerinden beklentilerini anlatıyor..”

🌐 ERDOĞAN, HERZOG’LA GÖRÜŞTÜ: İKİLİ İLİŞKİLER SOMUT ADIMLARLA İLERİ TAŞINMALI ..!
✳ Erdoğan, İsrail Cumhurbaşkanı Herzog’la telefonda görüştü..!

– Beştepe’den yapılan açıklamada, “Liderler ikili ilişkileri somut adımlarla ileri taşıma hususunda mutabık kaldı” denildi.

– İletişim Başkanlığından yapılan açıklama:

“İsrail Cumhurbaşkanı Herzog, Kurban Bayramı tebriği için Erdoğan’ı telefonla aradı..

Görüşmede, Türkiye-İsrail ilişkileri ve bölgesel konular da ele alındı..

Erdoğan da mübarek bayram günlerinin her iki ülke, bölge ve tüm dünya için huzur ve barış getirmesi temennisinde bulundu.. 

İki lider karşılıklı hassasiyetler temelinde ve pozitif bir gündem üzerinden ikili ilişkileri somut adımlarla ileri taşıma hususunda mutabık kaldı..”

🌐 71 YIL ARADAN SONRA BİR İLK: İSRAİL İLE HAVACILIK ANLAŞMASI ..!
✳ İsrail, Türkiye ile 1951 yılından bu yana ilk kez havacılık anlaşması ..!
  • İsrailli yetkililer tarafından yapılan açıklama:

 “Türkiye ile 1951 yılından bu yana ilk kez havacılık anlaşması imzalanacak. Varılan anlaşma ile İsrailli hava yolu şirketleri Türkiye’deki bazı noktalara uçuşlar gerçekleştirecek..” 

İsrail ve Türkiye, imzalanacak yeni bir havacılık anlaşması kapsamında ikili havayolu trafiğini genişletecek..

İsrail Ulaştırma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, bu tür bir anlaşmanın 1951’den bu yana ilk kez yapılacağı belirtildi.. 

  • Bakanlıktan yapılan açıklama:

“Anlaşmanın, Türk şirketlerinin İsrail’e uçuşlarının yanı sıra İsrailli şirketlerin Türkiye’deki çeşitli noktalara uçuşlarının yeniden başlamasıyla sonuçlanması bekleniyor.”

✳ Türkiye ile İsrail arasında havacılık alanında anlaşma imzalandı ..!

– Türkiye ile İsrail arasında, İsrail hava yollarının Türkiye’ye uçuşlarını yeniden başlatmasını sağlayacak ön anlaşma imzalandı..

Türkiye ile İsrail arasında havacılık alanında anlaşma imzalandı

Kudüs

Türkiye ile İsrail arasında havacılık alanında anlaşma imzalandı.

İsrail Başbakanlık Basın Ofisinden yapılan yazılı açıklamada, iki ülke arasında, İsrail hava yollarının Türkiye’ye uçuşlarını yeniden başlatmasını sağlayacak ön anlaşma imzalandığı belirtildi.

“İki ülke arasındaki ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir dönüm noktası olduğuna” işaret edilen anlaşmanın, son haftalarda gerçekleştirilen “açık ve yapıcı müzakerelerin” ardından İsrail ve Türkiye’nin sivil havacılık otoritelerinin yöneticileri tarafından bugün imzalandığı belirtildi.

Açıklamada, anlaşmanın, İsrail Başbakanı Yair Lapid’in 23 Haziran’da Dışişleri Bakanı sıfatıyla yaptığı Ankara ziyaretinde Türk Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile mutabakata varmalarının ardından hayata geçirildiği aktarıldı.

Anlaşmanın, “iki ülke arasındaki ilişkileri genişletme ve geliştirme kararının bir parçasını oluşturduğu” vurgulanan açıklamada, “Ön anlaşma, İsrail hava yollarının Türkiye’ye uçuşlarını yeniden başlatmasını sağlaması beklenen havacılık anlaşmasının nihai olarak imzalanmasına giden yolda hayati bir aşamadır.” ifadelerine yer verildi.

Anlaşmanın ayrıca İsrailli hava yolu şirketlerinin Türkiye’ye uçuşlarının 1951’den bu yana ilk kez yeniden başlamasını sağlaması bekleniyor.

✳ İsrail Ulaştırma Bakanı: “Tarihi bir anlaşma”

İsrail Ulaştırma Bakanı Merav Michaeli, söz konusu adımı “tarihi bir anlaşma” olarak nitelendirdi..

Michaeli, anlaşmanın imzalanmasından önce Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, şu ifadeleri kullandı ..

  • Merav Michaeli:

“Türk şirketlerinin İsrail’e uçuşlarına ek olarak İsrail uçuşlarının Türkiye’deki çeşitli destinasyonlara dönüşünü sağlayacak altyapıyı üretmesi beklenen tarihi bir havacılık anlaşmasına imza atacağız.”

Michaeli, bu anlaşmanın, “İsrail ile bölge ülkeleri arasındaki ekonomik ve stratejik bağları güçlendirme yolunda önemli bir adım” olduğunu vurguladı..

NE OLMUŞTU?

🌐 ERDOĞAN YAHUDİ LİDERLERDEN NE İSTEDİ ..!?
Netanyahu’yu hedef alan Erdoğan Yahudi liderlerden ne istedi?
  • Resim 1:

Amerika ziyaretinde saygıdeğer TC. Devlet Başkanımız  Amerikan Yahudileri liderlerinin bulunduğu otele davet ediyor ve basına kapalı bir toplantıda kedilerinden beklentilerini anlatıyor. Neler istendiği henüz açık değil ama herhalde kendilerini hal hatır sormak için davet etmedi. Sözü edilen muhterem zatların tamamı ağır abiler ve koyu siyonisttirler.

Masanın solunda oturanlar ise sayın Berat Albayrak ile bakanlar ve danışmanlar. Belli ki bu takımdan bir takım beklentiler mevcut. Kendisini tebrik eder ve bütün ekibe başarılar dilerim. Her ne talep edildiyse umarım olumlu neticeler kısa zamanda alınır..

  • Resim 2: 

Sayın Erdoğan bu kez aynı ziyarette Amerika’daki anti siyonist ve İsrail devletini tanımayan Yahudi tarikat liderleri ile görüşüyor. Naturei Karta tarikatı liderleri ile…

Peki neden?

Bu sakallı ve uzun lüle favorili amcalardan ne isteği olabilir veya ne menfaati olması beklenir ki buluştu? Ben bu amcalar gibi İsrail devletini tanımamazlık eden biri olmamama rağmen hatta adamların anti siyonist olmalarından da zerre kadar rahatsız olmuyor ve kendisine asla kızmıyorum..

Saygıdeğer başkan hür ve özgür Türkiye’min hür ve özgür iradeli lideridir ve istediği ile görüşme hürriyetine doğal olarak sahiptir. Ben sadece iki tarafı da tanıyan biri olarak bu iki zıt kutupla görüşmenin ne fayda getireceğini kuşku ile izliyorum. Olabilir ki bu aşırı dindar amcaların anlaşılmaz bir sihirleri vardır ve Türkiye ekonomisine stratejik kaosuna falan yardımları dokunabilir. Herhalde ben anlayamadım. Anlatabilen olursa anlatmasından feyz almaya da hazırım.

Yok bu bir taktik ise başı hükümet kurma ve koalisyon meseleleri ile meşgul İsrail genelinde pek fazla ürkütecek veya kızdıracak kimse bulamaz. Diyelim ki Binyamin Natanyahu’yu kızdırdık aslında kızdı da ama gülerek cevap verdi ve şaka ile karışık sayın Erdoğan’a “yalanlar ile bir yere varamazsın dedi” bile.

Kaldı ki esas hedef bana göre  Gerçek Yahudi Liderleri ile yapılan toplantıda elde edilmek istenenlerdi. Ve bu hedef bu görüşme ile adeta zedelendi sanırım.

Yetmedi ve işte resim 3.

Sayın Erdoğan BM’de İsrail topraklarının Filistin olduğunu iddia ediyor.

Filistin toprağı mıydı değil miydi bunu tartışmıyorum. Ben ne olduğunu gayet iyi biliyorum ve bir zamanlar kurduğum ve halen hayatta olan HASTURKTV.com web sitesinde bu haritanın yalan olduğunu, doğruların ne olduğunu açıkça belirtmiştim..

Meraklısı varsa aşağıdaki link’e girip doğruları okuyabilir.

(http://www.hasturktv.com/carpitmalar_ve_gercekler/5178.htm?fbclid=IwAR2ThQ4ojI1JBEscGqoslDBs8fxNAamKAhrrfKO1uxveLPKmM86MyxCnQYc)

Benim anlamak istediğim Bu Yahudi, liderlerden neler istendi ve ne demeye bu görşmenin ardında İsrail’i tanımayan birileri ile görüşüp Birleşmiş Milletler’de doğru olmayan bir harita ile siyonist olduklarını bildiğimiz hatta sayın Erdoğan’ın da bildiği bu insanlar ile ters düşecek eylemlerin manasının ne olduğunu çözmeye çalışıyorum.

Mutlaka bir anlamı vardır. Sayın Erdoğan ne bu kadar bilgisiz ne de bu kadar anlamsız bir şey yapacak kadar acemi değildir. Boşuna kendisine “usta” demediler. Ya da istediklerimiz o toplantıda reddedilmiş ve “ben size gösteririm mi” dendi ki benim aldığım duyumlara göre toplantı gayet iyi geçti ve olumlu neticeler olacağı mesajları verildi.

Neyse yakında ne istendiği ve ne cevap alındığını anlarız.

Hayırlısı ile…

Odatv.com//Rafael Sadi

İLGİLİ HABER

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top
%d blogcu bunu beğendi: