.
✳Yeni ‘TURKEN’ belgeleri 
  • CHP ABD Temsilcisi Yurter Özcan:

“Suudi Arabistan’daki İslam Kalkınma Bankası’ndan Haziran 2020’de niçin 35 milyon dolar borç aldınız?”

KILIÇDAROĞLU’NUN ‘KAÇIŞ PLANI’ AÇIKLAMASINDA Kİ VAKFIN TÜRKEN OLDUĞU İDDİA EDİLDİ..!

iktidar mensuplarının, yabancı bir ülkede oturum ve çalışma izni alabilmek için devasa tutarlarda paraları bir vakıf aracılığı ile yurtdışına çıkarttığını söyleyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun iddiasının odağındaki kurumun TÜRKEN Vakfı olduğunu iddia ediliyor.

Kulislere yansıyan ve sosyal medyada dile getirilen iddialara göre CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ABD’de kurulan TÜRKEN Vakfı ile ilgili bilgi ve belgeler açıklayacak.

✳TÜRGEV VE ENSER VAKFI ORTAKLIĞIYLA KURULDU..!

TÜRGEV ve Ensar Vakfı ortaklığıyla 2014 yılında ABD’de kurulan TÜRKEN Vakfı’nın kuruluş belgesinde Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın imzası yer alıyor. Vakfın Yönetim Kurulu’nda ise Erdoğan’ın kızı Esra Albayrak’ın yanı sıra AKP’ye yakın bazı isimler bulunuyor.

CHP ABD Temsilcisi Yurter Özcan tarafından da paylaşılan ABD Gelir Dairesi kayıtlarına göre, son iki yılda yapılan bağışlar hariç, şirketin toplam varlığı 67 milyon dolar büyüklüğünde. Özcan, elindeki bilgileri paylaşırken, “Misyonu burs ve öğrencilere yurt sağlamak olan bu vakfın, son vergi beyannamesine göre o sene verdiği toplam burs ise sıfır dolar” ifadelerini de kullanmıştı.

Muhammed Ali’nin çiftliğini satın alması ve New York Manhattan’da lüks bir gökdelen inşa etmesi ile gündeme gelen vakfa, 2015-2020 yılları arasında sadece TÜRGEV tarafından 25 milyon 531 bin dolar aktarıldı. 2014-2019 yılları arasında ise Ensar Vakfı’nın aktardığı tutar 34 milyon 989 bin dolar oldu.

✳KIZILAY ARACILIĞIYLA PARA AKTARILMIŞTI..!

AKP’ye yakın şirketlerden olan Başkentgaz da TÜRKEN Vakfı ile kurduğu ilişki ve muaf olduğu vergilerle gündeme gelmişti. 2017 yılının Aralık ayında, Kızılay üzerinden Ensar Vakfı’na ve oradan TÜRKEN Vakfı’na ulaşan 8 milyon dolarlık bağış, kamuoyunun gündemini uzun süre meşgul etmişti. Söz konusu para, Başkent Gaz’dan doğrudan TÜRKEN Vakfı’na aktarılmak yerine, Kızılay ve Ensar Vakfı aracı kılınarak verilmişti. Para Kızılay aracılığı ile gönderildiği için Başkent Gaz’ın o dönem vergi ödemediği ortaya çıkmıştı. Kızılay Başkanı Kerem Kınık ise bu gelişmelerin ardından, “Şirket, vergi kaçırmamıştır, vergiden kaçınmıştır” açıklama yapmıştı.

Ayrıca TÜRKEN Vakfı’nın Genel Sekreteri Haluk Gani’nin, bir KİT olan ETİMADEN’in ABD’de kurduğu ETİMİNE USA Şirketi’nin 13 bin 500 avro maaşlı Genel Müdürü olduğu ortaya çıkmıştı.

sOL

✳ABD’deki TURKEN FOUNDATİON’LA İLGİLİ ÇARPICI SORULAR: VARLIĞI MİLYARLIK, BURSU SIFIR..!
“CHP ABD temsilcisi Yurter Özcan’ın yaptığı açıklamaya göre, Ensar Vakfı ve TÜRGEV’in ABD’de kurduğu “TURKEN Foundation” isimli vakfın toplam varlığı 2020 yılı itibarıyla 1 milyar TL’yi geçti..!”

Ancak ABD resmi makamlarına göre vakıf o sene herhangi bir burs vermedi..

CHP ABD Temsilcisi Yurter Özcan, TÜRGEV ve Ensar Vakfı’nın ABD’de kurduğu TURKEN Foundation’ın toplam varlıklarındaki büyümeye dair dikkat çeken bilgiler açıkladı..

CHP’nin ABD Temsilciliği tarafından yapılan açıklamada Türken Foundation’un vergi beyannamesine ulaşıldığı belirtildi..

  • CHP ABD Temsilcisi Yurter Özcan:

 “ABD Gelir Dairesi’nden (IRS) aldığımız bu resmi beyanname 1 Temmuz 2019 ve 30 Haziran 2020 arası tarihleri kapsıyor. Sadece o sene TURKEN Foundation’a 9.3 milyon dolar bağış gelmiş..” 

“ESRA ALBAYRAK VE BİLAL ERDOĞAN İMZALI..!”

Yurter Özcan Turken Foundation’un 2014 senesinde ABD’de ENSAR ve TÜRGEV’in ortak kuruluşu olarak açıldığını hatırlattı.. 

✅Vakfın ülkedeki kuruluş belgesinde Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın imzası bulunuyor. Erdoğan’ın kızı Esra Albayrak ise vakfın yönetim kurulu üyeleri arasında yer alıyor.. 

ABD'deki TURKEN Foundation'la ilgili çarpıcı sorular: Varlığı milyarlık, bursu sıfır!
✳TOPLAM BURS SIFIR DOLAR..!
  • Yurter Özcan:

“ABD’li resmi makamlardan ulaştığımız, ABD Gelir Dairesi (IRS)’den aldığımız bu resmi beyanname 1 Temmuz 2019 ve 30 Haziran 2020 arası tarihleri kapsıyor. Sadece o sene TURKEN Foundation’a 9.3 milyon dolar bağış gelmiş. En son yapılan resmi vergi beyanı o olduğu için, son 2 senede yapılan bağışları henüz bilmiyoruz. 30 Haziran 2020 itibarıyla Türken Foundation’ın toplam varlığı 67 milyon dolar yani 1 milyar Türk Lirası..

Misyonu burs ve öğrencilere yurt sağlamak olan bu vakfın, son vergi beyannamesine göre o sene verdiği toplam burs ise sıfır dolar!

Bu vakfın kendi beyanı. Ünlü boksör Muhammad Ali’nin çiftliğini satın alan ve New York Manhattan’da lüks bir gökdelen yapan bu vakfın gerçek amacı ne? Bu konuyu kamuoyu adına takip etmeye devam edeceğiz..”

 

✅İşte Özcan’ın paylaştığı belgeler..!

✳KAYIP 560 MİLYON LİRA TURKEN’İN İNŞAATINA MI GİTTİ..!?
“CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, Eti Maden’in yurt dışı şirketlerinin Sayıştay tarafından denetlenebilmesi çağrısında bulundu..!”

CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, Sayıştay ve TBMM KİT Komisyonu tarafından, Eti Maden’in yurt dışı şirketlerinin denetlenebileceği bir mekanizmanın çalıştırılmadığını belirtti..

Eti Maden İşletmelerinin yıllar itibarıyla yurt dışı satış ve iskonto oranlarına dikkati çeken Yavuzyılmaz, 14 Aralık 2017’ye kadar iskonto oranlarının yüzde 1,6 oranında olduğunu, bu tarihteki genel müdür değişikliğinin ardından iskonto oranlarının yaklaşık yüzde 5,25’e yükseldiğini ifade etti..

Kayıp 560 milyon lira TURKEN'in inşaatına mı gitti?
“FARKIN NEDENİ NE..!?”

Yurt dışı şirket kanalıyla son 2 yılın ortalama satış tutarının yaklaşık 725 milyon dolar olduğunu aktaran Yavuzyılmaz, şunları kaydetti..

  • CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz:

“725 milyon dolarlık satış tutarının 2018 yılı iskonto tutarı 52 milyon dolar, 2019 yılı iskonto tutarı ise 42 milyon dolardır..

725 milyon doların 2018 yılı öncesi ortalama iskonto oranı olan yüzde 1,6 üzerinden hesaplanması durumunda, yapılan iskonto yaklaşık 12 milyon dolar olacaktı..

Bugünkü kurla 2018-2019 yılları için toplam 560 milyon lira olan bu aradaki farkın nedeni ne olabilir..?

Bu kayıp 560 milyon liranın, TÜRKEN Vakfı’nın New York’ta inşa edilmekte olan 21 katlı gökdelen inşaatı için kaynak yaratılması amacıyla, önce iskonto sistemiyle yurt dışında oluşturulup sonrasında ABD’ye mi transfer edildiğinin araştırılması için ETİ Maden Teftiş Kurulunun harekete geçmesi ve yurt dışı şirketlerin tüm hesaplarının Sayıştay’a açılması gerekmektedir..”

✳ENSAR VAKFI’NDAN ‘ŞARTLI BAĞIŞIN TURKEN VAKFI’NA İLETİLMEDİĞİ’ İDDİALARINA YANIT..!
“Ensar Vakfı, ‘Kızılay’dan Ensar Vakfı’na gönderilen şartlı bağışın TURKEN Vakfı’na iletilmediği’ tartışmalarına ilişkin açıklama yaptı..!”
  • Ensar Vakfı:

” ‘Kızılay’dan Ensar Vakfı’na gönderilen şartlı bağışın TURKEN Vakfı’na iletilmediği’ iddiasına ilişkin…

Tüm para transferlerimiz, devletimizin kurumlarının gözetimi ve denetiminde yapılmıştır.. Bu meblağ halen devam etmekte olan bir inşaat projesine gönderileceği için inşaatın yapım süreci doğrultusunda yüklenici firma hakedişlerine göre peyderpey TURKEN Vakfı’na gönderilmiştir..”

  • Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) sözcüsü Faik Öztrak:

“2017’de 8 milyon dolar büyüklüğünde TÜRKEN Vakfı’na bir para transferi gözükmüyor. ABD Hazine Bakanlığı’nın bize vermiş olduğu bilgiler içinde. 2018 yılının Haziran ayına kadar da böyle bir para transferi TÜRKEN Vakfı’na yapılmamış. Ne kadar para transferi yapılmış bu dönemde? 1 buçuk milyon dolar..”

“İftiraya uğradık..!”
  • Ensar Vakfı:

“Cumhuriyet Halk Partisi sözcüsü ve bazı medya organları tarafından Vakfımızın bağış parasını Amerika Birleşik Devletleri’ne yurt inşaatına göndermediği ve paranın buharlaştırıldığı iftirası atılmaktadır..

İlginçtir ki ABD’deki faaliyetlerimizin başladığı günden beri kara propaganda ve iftiralarla bizlere saldırmaya çalışanlar genelde FETÖ’cü unsurlar olmuşlardır..

FETÖ’nün ürettiği yalan ve çarpıtılmış bilgiler -Türkiye’de başta CHP olmak üzere- Vakfımıza karşı cepheleşen bir kesim tarafından titizlikle kullanılmaktadır..

✅CHP sözcüsünün diline doladığı ‘8 milyon dolar nerede?’ başlıklı açıklamasına ilişkin cevaplarımızı kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi adına sunuyoruz..

1. Bağışçı şirket şartlı bağışını 29 Aralık 2017 tarihinde Kızılay’a göndermiştir.

2. Vakfımızın hesaplarına bağış 19/02/2018 tarihinde 7.880.000,00 USD olarak gelmiştir.

3. Mevzuatlarımıza göre vakıfların yurtdışına para gönderimi Vakıflar Genel Müdürlüğüne bildirimle yapılmaktadır. Dolayısıyla Vakfımız yurt dışına göndereceği tüm para transferleri için Vakıflar Genel Müdürlüğüne gerekli bildirimde bulunmuştur. Yani tüm para transferlerimiz devletimizin kurumlarının gözetimi ve denetiminde yapılmıştır.

4. Bu meblağ halen devam etmekte olan bir inşaat projesine gönderileceği için inşaatın yapım süreci doğrultusunda yüklenici firma hakedişlerine göre peyderpey Turken Vakfı’na gönderilmiştir.

5. Sırasıyla;

–      05/11/2018 tarihinde 2.000.000,00 USD

–      11/12/2018 tarihinde 2.000.000,00 USD

–      14/01/2019 tarihinde 2.000.000,00 USD

–      15/02/2019 tarihinde 1.964.276,62 USD olmak üzere TOPLAMDA 7.964.276,62 USD Turken Vakfı hesaplarına gönderilmiştir.

Bu yalın gerçeği KAMUOYUNUN takdirine, yalan ve iftiralarla hiçbir sonuç elde edilemeyeceği gerçeğini ise milletimizin ferasetine sunarız.”

Ensar Vakfı'ndan 'şartlı bağışın TURKEN Vakfı'na iletilmediği' iddialarına yanıt
“DEKONTLAR PAYLAŞILDI ..!”

Ensar Vakfı, açıklamasında ayrıca makbuzlar paylaşıldı:

✳CHP ABD TEMSİLCİLİĞİ ORTAYA ÇIKARDI: ABD’DEKİ TÜRKEN VAKFI’NA KAYNAĞI BELİRSİZ DEV BAĞIŞ..!
“CHP ABD Temsilciliği, New York merkezli TÜRKEN Vakfı’nın Temmuz 2018-Haziran 2019 arası finansal raporlarını ortaya çıkardı..!”

Raporda, 2018 yılında TÜRKEN’e hibe ve bağış adı altında 22.8 milyon dolar (yaklaşık 152 milyon lira) para girişi olduğu tespit edilirken, yapılan bağışlarla New York’ta bir gökdelen inşaatı ve efsanevi boksör Muhammed Ali’nin Michigan’daki çiftliğinin satın alındığı öğrenildi..

Temsilcilik “Kızılay ve Ensar yalan mı söylüyor?” diyerek, bu ‘bağış’ın hangi kişi veya kurum tarafından yapıldığının açıklanmasını istedi..

✅CHP ABD Temsilciliği, iktidara yakınlığı ile bilinen ve AKP’li belediyelerin milyonlarca lira aktardığı Ensar ve Türgev Vakıflarının ABD’deki ortak kuruluşu TÜRKEN Vakfı’nın Temmuz 2018-Haziran 2019 arası finansal raporlarını ortaya çıkardı.. 

Raporda, Temmuz 2018-Haziran 2019 tarihleri arasında TÜRKEN’e hibe ve bağış adı altında 22.8 milyon dolar (yaklaşık 152 milyon lira) para girişi olduğu tespit edilirken, bağışın tamamına yakınının tek bir kaynaktan geldiği belirtildi. Raporda, bir yıl içinde gelen diğer yedi bağışın da en büyüğünün 25 bin dolar olduğu görüldü.. 

CHP ABD Temsilciliği, Ensar Vakfı’nın, bu iddialar hakkında vakıflarından Türken’e Kasım 2018-Şubat 2019 arasında her biri 2 milyon dolardan toplam 8 milyon dolar tutarında dört farklı havale yapıldığını gösteren dört dekont yayınladığını söyledi..

  • CHP ABD Temsilciliği:

“Belgelerden görüldüğü üzere, ya Ensar Vakfı, açıkladığı miktardan çok daha fazlası olan 22,764,187 dolarlık bir bağış yaptı ya da bu parayı hiç Türken Vakfı’na göndermedi ve 22,7 milyon dolar Türken’e bir başkası tarafından verildi..”

✅CHP ABD Temsilciliği, konunun takipçisi olacaklarını belirterek, akıllara takılan soruları şöyle sıraladı:  

* 1 Temmuz 2018 ile 30 Haziran 2019 tarihleri arasında Türken’e yapılan 22.8 milyon dolarlık bağış kimden geldi? Kızılay ve Ensar yalan mı söylüyor?

* Bu tarihler arasında Türken Vakfı’na 22.8 milyon dolarlık rekor bağışı hangi kişi veya kurum yaptı?

* İddia edildiği gibi Başkentgaz’ın Kızılay’a yaptığı bağışlar Ensar Vakfı üzerinden mi aktarıldı? 

* Eğer bu iddialar doğruysa, neden daha önce bu bağışın miktarı 8 milyon dolar olarak açıklandı? Eğer doğru değilse, ABD Vergi Dairesi kayıtlarında gözükmeyen 8 milyon dolar nerede?

* Bu bağış Ensar Vakfı tarafından gönderildiyse, ne kadarı Kızılay üzerinden geldi? Halkın vergileri New York’ta yurt yapması için Türken’e mi gönderildi?  

“56 MİLYON DOLARLA NEW YORK’TA GÖKDELEN İNŞAATI..!”

Raporda ayrıca, vakfa 2014-2018 yılları arasında toplam 56 milyon dolarlık hibe ve bağış yapıldığı tespit edildi..

CHP ABD Temsilciliği, bu paranın New York’ta bir gökdelen inşaatı ve efsanevi boksör Muhammed Ali’nin Michigan’daki çiftliğini satın almak için kullanıldığını açıkladı..

 

✳ENSAR, ‘TÜRKEN’E BAĞIŞLADIK’ DEMİŞTİ: O PARA HESAPLARDA YER ALMIYOR..!
“CHP ABD Temsilcisi Yurter Özcan, Kızılay üzerinden Ensar Vakfı’na gittiği belirtilen 7 milyon 925 bin dolarlık bağışa ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulundu..!”

Ensar Vakfı Genel Müdürü Hüseyin Kader, Kızılay’dan gelen paranın ABD’de yurt yapılması için TÜRKEN Vakfı’na bağışlandığını duyurmuştu..

CHP’li Özcan ise ABD Hazine Bakanlığı’nın bağışçıların kimliğini açıklamadan, yapılan bağış miktarlarını kalem kalem paylaştığını belirterek listede ne Ensar Vakfı’nın ne de 7 milyon 925 bin dolarlık miktarın yer almadığını belirtti..

Başkentgaz’ın Kızılay üzerinden 7 milyon 925 bin dolar bağış yaptığı Ensar Vakfı’ndan açıklama gelmişti..

İki yıl önce gerçekleştirilen bu işlemin, Elazığ depremi sonrasında maksatlı bir şekilde çarpıtıldığını savunan vakıf, o parayla ABD’de FETÖ’ye karşı yurt binası yaptıklarını duyurmuştu..

CHP ABD Temsilcisi Yurter Özcan, Kızılay üzerinden Ensar Vakfı’na gittiği belirtilen 7 milyon 925 bin dolarlık bağışa ilişkin dikkat çeken açıklama bulundu..

✅ABD Hazine Bakanlığı’nın bağışçıların kimliğini açıklamadan, yapılan bağış miktarlarını kalem kalem paylaştığını belirten CHP’li Yurter Özcan, yazılı açıklamasında şunları aktardı: 

Kamuoyunun Bilgisine: 

CHP ABD Temsilciliği olarak AKP destekli vakıfların ABD’deki finansmanı ile ilgili araştırmalarımızı sizlerle düzenli olarak paylaşıyoruz.. 

Türgev ve Ensar Vakfı’nın Amerika’da 2014 yılında ortaklaşa kurdukları Türken isimli vakıfa kurulduğundan itibaren yaklaşık 330 milyon TL(54 milyon dolar) para yollandığını ABD Hazine Bakanlığı’ndan aldığımız belgelerle ispat etmiştik.. 

O zamandan bugüne bağışçıların kimler olduğu ile alakalı çalışmalarımız sürmektedir. ABD kanunlarına göre, özel veri ve kişisel hakları korumak adına ABD Hazine Bakanlığı bağışçıların kimliğini açıklamadan, yapılan bağış miktarlarını kalem kalem paylaşmaktadır.. 

Bu çerçevede, Türken Vakfı’nın 2015 ve 2018 mali yılı raporlarında yer alan detaylı bağış tarafımıza henüz iletilmemiştir..  

Ancak Türken vakfına 2016 ve 2017 yıllarında yapılan her bir bağış miktarını ekteki listede paylaşıyoruz. Bu kalemlere bakıldığında, Ensar Vakfı ABD‘nin Kızılay üzerinden aldığını iddia ettiği yaklaşık 8 milyon dolarlık bağış, New York’taki Türken Vakfının Hazine Bakanlığına tebliğ ettiği rakamlar arasında yer almamaktadır.. 

Türken Vakfının ABD Hazine Bakanlığına verdiği mali raporlara göre: 

– Türken’e 2016’da gelen toplam bağış yaklaşık 7.2 milyon dolar; 2017’de ise yaklaşık 2.2 milyon dolardır. 

– 2017’de gelen en büyük bağış 1.2 milyon dolar; 2016’da ise 4.5 milyon dolardır. 

2015 yılı Türken Vakfının en çok bağış topladığı senedir. O seneye ait bağışçı listesini temin etmek için ABD Hazine Bakanlığı’nda avukatlarımızın aracılığı ile başlattığımız süreç devam etmektedir..

Eğer kamuoyunu aydınlatmak amacıyla yaptığımız bu girişimler sonuçsuz kalırsa, CHP ABD Temsilciliği olarak ABD’de konuyla alakalı ABD Hazine Bakanlığı ve Vergi Dairesi (IRS)’e dava açarak, bu bağışların kalemlerini öğreneceğimizi kamuoyunun bilgisine arz ederiz..

NE OLMUŞTU?

✳TÜRKEN VAKFI’NA YAPILAN BAĞIŞIN MİKTARI ORTAYA ÇIKTI..!
Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın yönetiminde yer aldığı TÜRGEV ile çocuk istismarı haberleriyle gündeme gelen ENSAR Vakfı’nın ortaklaşa ABD’de kurduğu TÜRKEN Vakfı’na yapılan bağışın miktarı ortaya çıktı..!”

ABD Hazine Bakanlığı Vergi Dairesi (IRS) TÜRGEV ve ENSAR Vakıfları’nın ortaklaşa ABD’de kurduğu TÜRKEN Vakfı’na yapılan milyonlarca dolarlık bağış miktarını CHP ABD Temsilciliği’ne bildirdi.

CHP’ye gönderilen belgeler arasında Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı TÜRGEV adına Bilal Erdoğan’la, Ensar Vakfı adına İsmail Cenk Dilberoğlu’nun imzaları bulunuyor.

https://www.cafemedyam.com/2019/01/30/ensar-sevgisi/
TÜRKEN..!

ABD Hazine Bakanlığı Vergi Dairesi’nin (IRS) CHP ABD Temciliği’nin resmi başvurusuna verdiği yanıta göre:

✅TÜRKEN’e kuruluş yılı 2014 yılından itibaren 2017 mali yılı sonuna kadar ’54 milyon 250 bin dolar’ (yaklaşık 330 milyon TL) bağış yapılmış.

Son iki yıla ait bağışın belgeleri ise Vergi Dairesi’ne henüz ulaştırılmamış.

CHP ABD Temsilcisi Yurter Özcan, vergi dairesine yapılan resmi müracaatın karşılık bulduğunu belirterek, Türken Vakfı’yla ilgili 53 sayfalık belgenin ABD yetkilileri tarafından kendilerine ulaştırıldığını açıkladı.

https://www.cafemedyam.com/2019/08/27/hangi-vakiflarla-yapilmis-olan-protokollerin-fesh-edildi/

Önemli bilgilerin yer aldığı belgeler arasında TÜRGEV ve ENSAR Vakfı’nın ortaklaşa ABD’de kurduğu TÜRKEN Vakfı’na kuruluş yılı 2014 yılından itibaren 2017 mali yılı sonuna kadar ’54 milyon 250 bin dolar’ (yaklaşık 330 milyon TL) bağış yapıldığı bilgisi yer alıyor.

Buna göre:

‘7/1/20124 ‘ ile 06/30/2015’ tarihleri arasında 5 milyon dolar bağış yapılırken,

bu rakam ‘07/01/2015 ile 06/302016’ yıllarında 23 milyon dolara çıkıyor.

‘07/01/2016 ile 06/30/2017’ vergi yılında ise rakamın 25 milyon dolar olduğu görülüyor.

https://www.cafemedyam.com/2019/04/20/kanun-tanimaz-tugva/
“Son 2 senede gelen bağışlar bildirilmemiş..!”

Yurter Özcan’ın verdiği bilgiye göre, TÜRKEN Vakfı’na 2018 ve 2019 yılında yapılan bağışlar gönderilen belgeler arasında yer almıyor.

Bildirilen rakamların önceden tahmin ettikleri rakamların üstünde olduğunu söyleyen Özcan şunları söyledi..

  • Yurter Özcan:

“Son 2 senede gelen bağışlar (2018-2019) ABD Hazine Bakanlığı’na henüz bildirilmemiş. Biz o rakamları da talep ettik, bize ulaşınca kamuoyu ile paylaşacağız”

CHP, Bilal Erdoğan ve İsmail Cenk Dilberoğlu’nun imzaladığı belgeleri paylaştı..!”

CHP’ye gönderilen belgeler arasında Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı TÜRGEV adına Bilal Erdoğan’la, Ensar Vakfı adına İsmail Cenk Dilberoğlu’nun imzaları bulunuyor. İmzalar, Amerika’nın Delaware Eyalet Dışişleri Bakanlığına ‘Turken foundation, Inc’ için gönderilen 15 maddelik 4 sayfa mektupta yer alıyor..

İLGİLİ HABER

http://www.cumhuriyet.com.tr/

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: