Şimdi de ‘Türkiye Devlet Fedaileri’ denilen yapılanma ortaya çıktı!

Estimated read time 10 min read

Share this content:

✳Türkiye’de paramiliter gruplar var derken boşuna söylemiyoruz..!
Türkiye suç örgütleri cenneti oldu. Üstelik bu yapılanmalar açık açık faaliyet gösteriyor..!

İzmir’in Torbalı ilçesinde kavga eden iki kişiden birisinin üzerinden ‘Türkiye Devlet Fedaileri’ adına düzenlenmiş bir tanıtım kartı çıktı, kartın üzerinde de Cumhurbaşkanlığı forsu var..

CHP milletvekili Murat Bakan, sosyal medya hesabından Mehmet Cazip Obay adına düzenlenmiş olan “Türkiye Devlet Fedaileri Temsilci Tanıtım Kartı” ile şarjörlü bir tabancanın fotoğrafını paylaştı.
  • CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan:

“Türkiye’de paramiliter gruplar var derken boşuna söylemiyoruz. Sadat, Halkın Özel Harekatı, Ak Gençlik Ocakları, Özel Harekat Derneği derken şimdi de Türkiye Devlet Fedaileri denilen yapılanma ortaya çıktı..

Torbalı’da kavga eden iki şahsa müdahale eden polis ekipleri şahıslardan birinde bu kimliği buluyor. Şimdi de kendisine devlet fedaisi diyen, demekle kalmayıp cebinde bu kimliği taşıyan kimliğin üzerinde CB forsu olan insanlarla aynı sokaklarda geziyoruz..

Altı yıldır İçişleri Bakanlığını yürüten şahıs döneminde Türkiye suç örgütleri cenneti oldu. Üstelik bu yapılanmalar açık açık faaliyet gösteriyor..

Devlet Görevlisi izlenimi veren, üniforma giyen, CB forsu kullanan, cebinde kimlik taşıyan derneklerden bahsediyorum..

Bunlar buzdağının görünen kısmı, ne SADAT, ne Hizbullah, ne bilmem ne ocakları hiç farketmez kapınıza gelmeye sizi deşifre etmeye devam edeceğiz. Seçimlerden sonra Türkiye’yi suç örgütlerinden de, iktidarın paramiliter yapılarından da temizleyeceğiz..”

✳Üzerinden ‘Türkiye Devlet Fedaileri’ kartı çıkan şahıs açıklama yaptı..!
CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan’ın ülke gündemine taşıdığı Türkiye Devlet Fedaileri adlı yapılanmayı temsil eden şahıs ortaya çıktı..!

Mehmet Cazip Obay, söz konusu gayri resmi yapılanmanın amacını “Kolluk kuvvetlerine yardımcı olmak” diye açıkladı..

Üzerinden 'Türkiye Devlet Fedaileri' kartı çıkan şahıs açıklama yaptı

İzmir’in Torbalı İlçesi’nde, Mehmet Cazip Obay adlı şahıs, 15 Temmuz Federasyonu Divan Kurulu Üyesi Mehmet Sıddık Dönmez ile tartıştı..

Olay yerine gelen polis tarafları karakola götürdü. Obay’ın üzerinde yapılan aramada bir adet tabanca ve “Türkiye Devlet Fedaileri” yazılı kimlik kartı bulundu..

Şahıslar ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldı..

Üzerinden tabanca ve Türkiye Devlet Fedaileri yazılı kimlik kartı çıkan Mehmet Cazip Obay, Murat Bakan’ın açıklamalarının ardından kamera karşısına geçti..

Üzerindeki silahın boş kuru sıkı tabanca olduğunu belirten Obay, söz konusu kimlik kartını da kendi aralarında kullandıklarını söyledi..

Bu kartın CHP Milletvekili’ne ulaşması nedeni ile sorumlular hakkında şikayetçi olacağını ifade eden Obay, Murat Bakan hakkında da “Cumhurbaşkanlığı’nı karalama ve devlet erkanına saldırı” iddiası ile suç duyurusunda bulunacağını dile getirdi..

AMACIMIZ KOLLUK KUVVETLERİNE YARDIMCI OLMAK..!

Türkiye devlet Fedaileri adlı yapılanmanın resmi bir kuruluş olmadığını ifade eden Obay, amaçlarını “Kolluk kuvvetlerine yardımcı olmak” diye açıkladı..

  • Obay:

“Devlet Fedaileri herhangi bir ideoloji taşımayan, tamamen milliyetçi gençlerden oluşan insanların biraraya gelerek, kolluk kuvvetlerine ‘Şurada bu insan torbacı, şurada bu insan bunu yapıyor’ gibi bilgi veren kişilerdir”

✳Üzerinden ‘Türkiye Devlet Fedaileri’ kartı çıkmıştı: ‘Soylu’nun adamıyım’ demiş..!
Üzerinden “Türkiye Devlet Fedaileri” ismine düzenlenmiş tanıtım kartı çıkan Mehmet Cazip Obay’la ilgili 15 Temmuz Federasyonu Başkanı Mehmet Sıddık Dönmez, Emniyet’te şu iddiayı dile getirdi: “Obay, ‘Ben Süleyman Soylu’nun adamıyım’ dedi”.
  • 15 Temmuz Federasyonu Başkanı Mehmet Sıddık Dönmez’in ifadesi
EMNİYET ADINA İŞ YAPARIM..!
  • Mehmet Sıddık Dönmez:

“Üzerinden ‘Türkiye Devlet Fedaileri’ yazılı kimlik çıkan Mehmet Cazip Obay beni tehdit etti ve her ay 50 bin TL para istedi..Şahıs ‘Bana her ay 50 bin TL para ödeyeceksin’ dedi. Bana ‘Ben Süleyman Soylu’nun adamıyım, ben İstanbul Emniyeti adına iş yaparım. Eğer vermezsen seni şu an emniyet güçlerine aldıracağım’ dedi. Mehmet Cazip Obay polisi aradı gelen polise de aynı şeyleri söyledi..”

  • CHP İzmir Milletvekilli Murat Bakan:

“Bu tarz ne olduğu belli olmayan yapılanmaların ortaya çıkması, ülkemizde silahlı güç, paramiliter yapılanmalar olduğu izlenimini veriyor ve bu da toplumda korkuya ve endişeye sebep oluyor. İnsan bilmediği şeyden korkar. Biz bu yapılanmaları araştırıyor, ifşa ediyor ve görünür kılıyoruz. Biz bu yapılanmaları ve iddiaları Meclis’e taşıyor, basın aracılığıyla kamuoyuna duyuruyoruz. Saray’ın yaratmaya çalıştığı gizem havasından korku ikliminden çekinmiyoruz..”

✳Süleyman Soylu’nun ‘Türkiye Devlet Fedaileri’nin kim olduklarını bildiğini düşünüyoruz
  • CHP’li Murat Bakan:

“Süleyman Soylu’nun ‘Türkiye Devlet Fedaileri’nin kim olduklarını bildiğini düşünüyoruz. Biz de kendisine sorduk. Yanıt verdiğinde kamuoyuyla paylaşacağız..

Türkiye Devlet Fedaileri”ni İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya sorduk.. Bugüne kadar sorularıma doğru düzgün bir cevap alabilmiş değilim.. Kendisi de bürokratları da devlet terbiyesinden uzak sokak kabadayısı gibi bir görev yaptıkları için, önergeleri yanıtlamıyorlar ve böylece milletvekillerinin denetim görevlerini yerine getirmelerine de engel oluyorlar..”

✳”Türkiye Devlet Fedaileri”nin nasıl bir yapı olduğuna dair bilginiz var mı? Nerelerde örgütleniyorlar, faaliyet kapsamları neler..!?
  • CHP’li Murat Bakan:

“Biliyorsunuz İzmir Torbalı’da polis kavga eden iki şahsa müdahale ediyor ve şahıslardan birinin üzerinde bir çeşit kimlik kartı çıkıyor. Bu kartın üstünde ‘Türkiye Devlet Fedaileri’ yazıyor ve Cumhurbaşkanlığı forsu bulunuyor. Ayrıca kartta şahsın ‘T.C. kimlik numarası’, ‘adı’, ‘soyadı’, ‘görev yeri’ ve ‘görevi’ bilgileri yer alıyor. Görev yeri ‘Türkiye’ görevi ise ‘Genel Başkan Yardımcısı’ olarak yazılmış. Bizim de ‘Türkiye Devlet Fedaileri’nden bu şekilde haberimiz oluyor..

Açık kaynak taraması yaptığımızda haklarında herhangi bir bilgiye ulaşamıyorsunuz..

Uçan kuştan haberinin olduğunu iddia eden bir İçişleri Bakanımız var. Süleyman Soylu’nun ‘Türkiye Devlet Fedaileri’nin kim olduklarını bildiğini düşünüyoruz. Biz de kendisine sorduk. Yanıt verdiğinde kamuoyuyla paylaşacağız..

Son zamanlarda, “AKP-MHP’nin genel merkezlerinde parti yöneticileriyle, Meclis’te milletvekilleriyle görüşen, vali, kaymakam gibi kamu kurumlarına ziyaretler yapan, bu görüşme ve ziyaretlerde çekildiği fotoğrafları sosyal medyada paylaşan; hal, tavır ve söylem olarak adeta bir ‘devlet görevlisi’ izlenimi veren birtakım derneklerin ve/veya yapılanmaların ayyuka çıktığına dikkat çekmek istiyorum..”

✳SADAT ve seçim güvenliğinin tartışıldığı şu günlerde başka hangi yapılardan söz edilebilir..!?
  • CHP’li vekil:

“Geçtiğimiz haftalarda gündeme getirdik; Ak Gençlik Ocakları diye bir dernek var mesela. Bu derneğin başkanı olan şahsın lüks aracının plakasının ‘Genel Başkan’ yazılı kırmızı bir şeritle kapatıldığı, Cumhurbaşkanlığı forsunun da yer aldığı ‘Ak Gençlik Ocakları’ ifadesinin yazılı olduğu bir araç kartının kullanıldığını, araçta normalde en üst düzey protokoldeki araçların kullanımına izin verilen ve geçiş üstünlüğü sağlayan ‘araç çakarı’ bulunduğu; şahsın kaymakamlıklar, AKP Genel Merkezi dahil birçok kurum ve makama ziyaretler gerçekleştirdiği ortaya saçılmıştı. Biz bu konuyu Meclis’e taşımış ve yine Süleyman Bey’e sorular sormuştuk..

‘Özel Harekât Ocakları Derneği.. Bu dernekten nasıl haberimiz oldu? Şırnak’ın Silopi ilçesinde beş çocuk annesi Sakine Külter’in yüzü yakılarak işkenceyle öldürülmesi olanın zanlısının bir derneğin başkanı olduğunun ortaya çıkmasıyla varlığından haberdar olduk..

“Özel Harekât” ismi Türk Silahlı Kuvvetleri ve İçişleri Bakanlığı’na bağlı polis ve jandarma teşkilatı bünyesinde kurulmuş Özel Harekât Başkanlığı, Polis Özel Harekât (PÖH), Jandarma Özel Harekât (JÖH) gibi özel ekiplerde silahlı kamu görevi yapanlar için kullanılır.. Bir dernek nasıl böyle bir isim alabilir? Buna kim nasıl izin verir?..”

‘HÖH BAŞKANI DEVLET MEMURU ÇIKTI’..!

  • CHP’li Murat Bakan:

“Önceki yıllarda ise yine benzer bir paramiliter yapılanma izlenimi veren Halkın Özel Harekâtı (HÖH) adlı bir derneğe dikkat çekmiştik..

Çok kısa sürede basının da aracılığıyla kamuoyunda büyük bir baskısı oluşmuş ve bu dernek İçişleri Bakanlığı tarafından kapatılmıştı. Dernek başkanının Ulaştırma Bölge Müdürlüğü’nde ‘devlet memuru’ olduğu ve 24 Haziran 2018’deki seçimlerde AKP’den aday adayı olduğu ortaya çıkmıştı. Bu dernek daha sonra ‘Milli Seferberlik Hareketi Platformu’ olarak tekrar hortlamıştı..”

‘ÖNERGELERİ YANITLAMIYORLAR..!
  • CHP’li vekil:

“Ancak şunu unutmasınlar; bu yazılı soru önergeleri Meclis’in ve bakanlığın kayıtlarına giriyor, tarih yazılırken bu resmi evraklar kanıt niteliğinde oluyor, olacak. Keza vermedikleri yanıtlar da öyle..

DUVARDA ‘İSLAMİ HİLAFET DEVLETİNİN TOPRAKLARI’ BAŞLIKLI HARİTA..!

M.C.O’nun açıklamaları söz konusu oluşumu yalanlamazken sosyal medya hesaplarında dikkat çekici ayrıntılar yer aldığı görüldü.

M.C.O. 2017 yılında yaptığı bir paylaşımında, dönemin İzmir Torbalı İlçesi AK Parti Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez’in kendisini ziyaret ederek doğum gününü kutladığı bir fotoğrafa yer verdi.

Öte yandan M.C.O 2021 yılında, poligonda atış yaptığı görüntüleri de yayımladı.

M.C.O, Temmuz 2021 yılında ise “Siverek” ve “Köklü Değişim Medya” hashtagini kullanarak kendisinin de dahil olduğu topluluğun görüntüsünü paylaştı. Duvarda asılı olan, “İslami Hilafet Devletinin Toprakları” başlıklı harita ise dikkat çekti.

Köklü Değişim dergisi ise Hizb’ut Tahrir ile yakınlığıyla biliniyor. Düzenledikleri “toplantılarda” hilafet konulu sohbetlere de imza atan Hizb’ut Tahrir, Köklü Değişim Medya ismiyle çalışmalar yapıyor. Aynı zamanda, Yargıtay’ın Hizb-ut Tahrir’i “terör örgütü” olarak niteleyen kararları bulunuyordu.

Cumhuriyet

https://www.cafemedyam.com/2022/06/01/necip-fazil-kisakurek-sultan-2-abdulhamit-icin-ulu-hakan-diyen-tescilli-bir-ataturk-ve-cumhuriyet-dusmanidir/

İLGİLİ HABER

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.