GÜNDEM

Hayrettin Karaman: ‘Survivor’ gibi televizyon programlarına katılmak veya izlemek günah!

.

✳HAYRETTİN KARAMAN’DAN SURVİVOR AÇIKLAMASI: İZLEMEK VE KATILMAK GÜNAH..!
✴“Günah işleyerek kazanılan para da helâl olmaz..!”

İlahiyat profesörü Hayrettin Karaman, “Survivor” gibi televizyon programlarına katılmanın veya izlemenin günah olduğunu söyledi..

Survivor izlemek ve ona katılmak günah mı? Survivor, kadın erkek beraber bir adada yaşayan bir yarışma programıdır. Mahrem olan kadın ve erkek aynı yerde yatabiliyor, mahrem yerleri açık ve vücutlarını görebiliyor, yarışmayı kazandıklarında birbirlerini öpebiliyor, sarılabiliyor. Bu tür programlara katılmak veya izlemek caiz mi, kazanılan para helâl mi?

  • Karaman:

“Tarif ettiğiniz davranışlar İslam dini ve ahlakına ve bizi biz yapan değerlerimize aykırıdır, ayıptır ve günahtır. Bu davranışları içeren bir faaliyete katılmak ve bunu izlemek elbette caiz değildir. Günah işleyerek kazanılan para da helâl olmaz..”

Yeni Şafak, Independent Türkçe

✳MHP: DEĞERLERİMİZİ AŞAĞILAYAN PROGRAMLARA YAYIN HAKKI TANIYAN ACUN ILICALI MERCEK ALTINA ALINMALI..!
“MHP’li Kaşıkçı: Acun Ilıcalı ismi acil mercek altına alınmalı..!”
  • MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı:

“Her şeyin daha fazla abonelik ve reyting olmadığı, milletimizin korunması gereken manevi değerlere sahip olduğu Acun’un kendisine hatırlatılmalıdır..

Reyting uğruna değerlerimizi aşağılayan programlara kendi mecrasında izin ve yayın hakkı tanıyan Acun Ilıcalı ismi acil mercek altına alınmalı” dedi..

“SAHNE VE SEYİRCİ İLİŞKİSİ SAYGI TEMELİ ÜZERİNE KURULUDUR..!”
  • MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı:

“Türkiye’nin siyasi ve askeri adımlarının çıktısının, verilen mücadelenin ve karşılaşılan tehditlerin boyutunu ortaya tam olarak koyması bakımından önemli olduğunu ifade etmeliyim..

Günün sonunda elde edilen bu çıktı aynı zamanda muhalefetin de milli meselelerdeki duruşunu açığa çıkartmaktadır..

Son zamanlarda Türk gençliğine zehir saçan bazı programlar göze çarpmaya..

(Konuşanlar) adlı program çukurdur, vasattır. Sunucusu Hasan Can Kaya seviyesizdir ve Türk toplumunun değerlerinin altına dinamit koyup patlatmaya çalışan anlayışın ekranlara tezahürüdür. Yapılan iş ‘İçerik üretmek, kara mizah ya da ofansif mizah’ denilerek geçiştirilemez. Sahne ve seyirci ilişkisi bir saygı temeli üzerine kuruludur. Konuğun sunucuya, sunucunun konuğa küfretmesiyle gelinen seviyeyi ve bu durumun ifade özgürlüğüyle savunulmasını Ülkü Ocaklarından yetişen bir birey olarak anlamak mümkün değildir..

Ayrıca, reyting uğruna değerlerimizi aşağılayan programlara kendi mecrasında izin ve yayın hakkı tanıyan Acun Ilıcalı ismi acil mercek altına alınmalı, her şeyin daha fazla abonelik ve daha fazla reyting olmadığı ve milletimizin korunması gereken manevi değerlere sahip olduğu kendisine hatırlatılmalıdır..”

İLGİLİ HABER

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top