SIYASET

Hüseyin Baş: Deniz Gezmiş’in izinden gidiyorum

.

✳BTP GENEL BAŞKANI BAŞ: ÖYLE BİR TEHLİKE BİZİ BEKLİYOR Kİ ..!
“BU ÜLKEYİ KARIŞTIRMAK İSTİYORLAR..!”

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş, partisinin İstanbul’da gerçekleşen toplantısında seçim güvenliği hakkında konuştu..

  • Hüseyin Baş:

“Öyle bir tehlike bizi bekliyor ki… Bugün bu ülkeyi karıştırmak istiyorlar. 7 Haziran’da bu hükümet tek başına iktidar olamadı. Muhalefete ülke yönetmek için yetki vermediler..”

“Mevzu Ekonomi: Çözüm Milli Ekonomi Modeli..!”

BTP, Türkiye genelinde toplantılar başlattı. İlk toplantı, Fatih’teki Ali Emiri Kültür Merkezi’nde yapıldı..

  • Hüseyin Baş:

“Cumhurbaşkanımız sürekli olarak, çıkıyor diyor ki, ‘biz ensarız.’ Bu cümleden mutlu olan AKP’li olsun olmasın, ben bir kişiyi görmedim. ‘Siyasetin kurdu’ denir, böyle bir hatayı yapar mı, normalde yapmaz..

Türkiye’de sığınmacının fazla olmasından bu vatandaş rahatsızken, neden sürekli sayıları artan sığınmacılardan bahsediliyor, hükümet tarafından?

Niye inatla anlatılan bir sığınmacı politikası var?

Çünkü biz Avrupa’ya, ‘Biz de şu kadar sığınmacı var’ dedikçe para alıyoruz. Yani bugün ülkede açık artırmayla sayıları artırılan sığınmacıların sebebi, Avrupa’dan para almak. Biz niye sığınmacı alıyoruz? Bizim paramız yok, bu kadar basit..

Öyle bir tehlike bizi bekliyor ki… Bugün bu ülkeyi karıştırmak istiyorlar. 7 Haziran’da bu hükümet tek başına iktidar olamadı, 7 Haziran 2015..

Ne oldu? Muhalefete ülke yönetmek için yetki vermediler. Siz demokrasi diyorsunuz, ne demokrasisi? Sonra dediler ki 1 Kasım’da seçim yapacağız. Ortalıkta bombalar patlamaya başladı. Herkes gerilmeye başladı. Korkudan herkes gitti en güçlüye, en güçlünün yine eteklerine yapıştı. Bu sefer yapışmayacağız. Bu sefer ne yaparsanız yapın, sizin oyunlarınıza gelmeyeceğiz. Gençler, asla provokasyona gelmeyeceksiniz..

Farkında değiller belki ama ne yazık ki dövizi alt edemediler. Dolar bundan iki sene önce 5 liraydı, bugün 15 lira üzerinde..

Enflasyonu da böyle mi alt edecekler? Velev ki ettiler… Enflasyonla ilgili vatandaşımızın birçoğunun bilmediği bir şey var. Zannediyoruz ki enflasyon düşünce fiyatlar da düşecek. Geçmiş olsun, bu fiyatlar düşmeyecek. Enflasyonu isterse yüzde sıfır yapsınlar. Bu fiyatlar artık bize artık sabitlendi, bu fiyatlarla yaşamayı öğreneceğiz..

Biz bundan nasıl kurtulabiliriz? İşte onun için, hep gururla gösterdiğimiz Milli Ekonomi Modeli lazım. Bu olmadan, hiçbir şeyi çözemezler, mümkün değil..

Yarın başka bir hükümet gelse zannediyor musunuz ki domatesin fiyatı düşecek? Milli Ekonomi Modeli uygulanmadan bu mümkün değil.. 

Şimdi 2 milyon krediyi aldınız 0,99 faiz ödeyeceksiniz, aylık 28 bin lira geri ödemeniz gerekiyor. Kim için yaptın bunu? Yandaşı için.. 2 tane iki milyon lirası var adamın. Birini gitti faize yatırdı ve ayda 30 bin lira oradan faiz geliri elde etti. Diğeri ile de konut kredisine girdi.. Bankaya yatırdığı parasından aldığı 30 bin lira faizi her ay 28 bin lira olarak konut kredisine ödedi ve aradan 10 yıl geçti. Adamın 2 milyonu var ve bir de o para ev doğurmuş oluyor.. Bedava ev sahibi oldu.. Kim oldu? Yandaş oldu. Size yok, bize yok. Böyle bir ekonomik denklem olabilir mi..

Zengin daha zengin olsun diye ekonomi üretiyoruz. Ülkedeki denklem bu, zengin nasıl daha zengin olabilir. Zengin daha zengin olurken, bu fakir neden daha fakir oluyor, problem burada..”

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş//www.cafemedyam.com

NE OLMUŞTU?

HAYDAR BAŞ’IN OĞLU BTP GENEL BAŞKANI SEÇİLDİ ..!
“Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) 5. Olağanüstü Büyük Kongresi’nde genel başkanlığa, 14 Nisan’da vefat eden Haydar Baş’ın oğlu Hüseyin Baş seçildi..!”

Hüseyin Baş, 1100 delegenin tamamının oyunu aldı.

Bağımsız Türkiye Partisi’nin (BTP) 5. Olağanüstü Büyük Kongresi Ankara Sincan Harikalar Diyarı Nejat Uygur Amfi Tiyatro’da yapıldı 

Kongre, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Divan kurulunun belirlenmesi, parti tüzüğündeki değişiklik ve tüzüğe yapılan eklemelerin oylanmasının ardından Genel Başkan Hüseyin Baş kürsüye gelerek konuşma yaptı. 

“Baş, kendisini Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsızlığına adadığını ifade ederek milli parayla ticaret ve milli ekonomi vurgusu yaptı..!”

Milli ekonomi modeli uygulanmadan refaha ulaşılamayacağını savunan Baş, babası Haydar Baş’ın gündeme getirdiği “ev hanımlarına maaş” uygulamasının pazarı güçlendireceğini, enflasyon ve dövizi düşüreceğini, üretim ile ihracatı artıracağını söyledi. 

Tek aday olarak kongreye giren Baş, oy kullanan 1100 delegenin tamamının oyunu alarak, BTP Genel Başkanı oldu..

“‘DENİZ GEZMİŞ İZİNDEN GİDİYORUM’..!”

Hüseyin Baş yaptığı konuşmada, 68 kuşağının simge isimlerinden Deniz Gezmiş’i hatırlattı…

  • Hüseyin Baş:

“24 yaşında kendini Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsızlığına armağan etmekten onur duyuyorum diyen Deniz Gezmiş’in izinden ben de kendimi 29 yaşında Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsızlığına adıyorum” dedi. 

Baş, babası Haydar Baş’ın vefatının ardından nisan ayında toplanan Merkez Yönetim Kurulu tarafından genel başkanlığa getirilmişti

İLGİLİ HABER

Duvar

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top
%d blogcu bunu beğendi: