DÜNYA

Bikini ile hastaneye gelen hemşire modellik teklifi aldı!

SICAKTAN BUNALAN HEMŞİRE, TRANSPARAN KORUYUCU KIYAFETİNİN ALTINA BİKİNİ GİYDİ

PLASTİK KORUYUCUNUN ALTINA BİKİNİ GİYDİĞİ İÇİN CEZA ALAN HEMŞİRE..!
“HEMŞİRENİN YENİ MESLEĞİ NE OLDU..!?”

Rusya’da iç çamaşırı ile hastaları tedavi eden hemşire dünya basınında gündem olduktan sonra çok sayıda iş teklifi aldığını açıkladı..

MODELLİK YAPMAYA BAŞLADI..!”

Rus sağlık çalışanları “Biz sizi iyileştirmeye çalışıyoruz, bizim fotoğrafımızı çekmemelisiniz” diyerek kampanya başlatırken Nadya Zhukova adlı hemşirenin modellik yapmaya başladığı ortaya çıktı..

23 yaşındaki hemşire bir spor markası için modellik yaparken eğitim hayatına devam ederek doktor olmak istediğini belirtti.

  • Zhukova:

 “Sanırım çok utandığım için bununla yüzleşmeye hazır değildim. Ancak işimi yapmaya devam ettim. Hem meslektaşlarım hem de diğer herkes çok destek oldu ve bu sayede şoku atlattım.”

NE OLMUŞTU?

Kıyafet yönetmeliğini ihlal ettiği gerekçesiyle uyarı cezası alan hemşireye meslektaşları ve doktorlar destek verdi..”

Rusya’da bir hastanede koruyucu kıyafetinin altına giydiği bikiniyle görüntülenen hemşireye uyarı cezası verildi, ardından doktorlar, sağlık çalışanları ve siyasetçilerden disiplin cezasının kaldırılması yönünde destek yağdı.

Doktorlar ve diğer sağlık çalışanları:

”Tula Bölgesel Klinik Hastanesi’nde,  koronavirüs  koğuşlarında koruyucu kıyafetin altına giyilecek ekipman eksikliği yaşanıyor.’

RUS İÇ ÇAMAŞIRI FİRMASI MODELLİK TEKLİF ETTİ..!”

Rus bir iç çamaşırı markası hemşireye modellik teklif etti..

  • Miss X kadın iç çamaşırı markasının yöneticisi Anastasia Yakusheva:

“Tula’daki hastanede çalışan hemşirenin markamızın modeli olmasını istiyoruz..

Deneme amacıyla birkaç dizi özel yeni ürünü teslim etmeye hazırız ve gelecekte onunla senelik bir anlaşma yapmayı planlıyoruz.”

Ayrıca hastaların hastane koğuşlarında çalışanların fotoğraflarını çekmesini önlemek için bir kampanya da başlatıldı. 

Şeffaf bir koruyucu kıyafetin altına yalnızca bikini giydiği görülen hemşirenin iki fotoğrafı sosyal medyada viral hale gelmişti. Fotoğrafların erkeklerin bulunduğu koğuşta bir Kovid-19 hastası tarafından çekildiği belirtildi. 

Ryazan Devlet Tıp Üniversitesi’nde eğitim gören hemşire, tıbbi giyim gerekliliklerine uymaması nedeniyle uyarı cezası almıştı. 

SİYASETÇİLERDEN, DOKTORLARDAN VE HEMŞİRELERDEN DESTEK..!
  • Hemşirenin daha önce hastane yetkililerine:

”Koruyucu kıyafet ‘yakıyor’ ve ne kadar şeffaf olduğunu fark etmedim”

  • Meslektaşları:

”Koruyucu kıyafetin altına giymek için uygun önlük sağlanmadı. Bahsi geçen her iki ekipman da virüse karşı koruma sağlamak açısından çok ince.”

Tula Hastanesi yetkilileri, hemşireye karşı kıyafet kurallarını ihlal ettiği gerekçesiyle disiplin cezası uygulayacaklarını belirtmişti. Cezanın ne olacağına dair herhangi bir bilginin verilmediği aktarıldı.

  • Meslektaşlarından biri:

”Şu an büyük bir baskı altında. Şoke olmuş durumda ve işini tamamen kaybetmekten korkuyor.”

  • Ülkenin koronavirüse karşı uyguladığı adımları eleştiren Rusya Doktorlar Birliği’nin başkanı Dr. Anastasia Vasilyeva:

”Hemşirenin cezasına itirazım var. Kararın değiştirilmesini öneriyorum..

Kıyafetlerin standartlara uymaması yönetimin sorunu, hemşirenin değil.”

“Fotoğrafta hemşirenin plastik bir önlük giydiği görülüyor..!” 

Bikinisine değil, önlüğünün gerekli standartları karşılamamasına dikkat çekmeliyiz. Herşeyden önce bu kıyafetler plastik olmamalı. Tamamen farklı bir materyalden yapılması gerekirdi. Herhangi bir kuralı ihlal etmedi.

Hastanede çalışan hemşirenin meslektaşlarından bir diğeri olayın, koruyucu kıyafetin altına giyilecek tıbbi kıyafetlerin eksikliğinden kaynaklandığını belirtti. 

Meslektaşları hemşirenin tıbbı ekipman yetersizliği nedeniyle bikini giymek zorunda kaldığını söyledi

Aynı hastanede çalışan hemşire Oksana Drybo, olayın neden gerçekleştiğinin anlaşılmasının önemli olduğunu söyledi. 

Eski boksör ve milletvekili Nikolay Valuyev, hastalara hemşireye destek amacıyla yetkililere yazması yönünde çağrıda bulundu. 

Bir diğer siyasetçi Vitaly Milonov, “Hemşireye karşı herhangi bir disiplin cezasının uygulanmamalı. Ortada kötü bir niyet yok. Eminim kendisi de utanmıştır” ifadelerini kullandı. 

NE OLMUŞTU?

Rus hemşire koruyucu kıyafetinin altına bikini giydi, uyarı cezası aldı

Koronavirüs salgınında hızla artan vaka sayıları ile dikkati çeken Rusya’da bir hemşire sıcaklardan bunalınca şeffaf koruyucu giysilerini bikinisinin üzerine giyerek çalıştı. Fotoğrafları basına yansıyan hemşireye uyarı cezası verildi

İlk yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakasının 31 Ocak’ta tespit edildiği Rusya’da salgın hızını arttırdı. Günlük yeni hasta sayılarının 10 binin üzerine çıktığı Rusya, vaka sayısında ABD’nin ardından ikinci sıraya yükseldi. 2 bin 972 hastanın hayatını kaybettiği Rusya’da 308 bin 705 vaka tespit edildi.

Vaka sayısındaki bu artış ülkenin hastanelerine de yansıdı. Sağlık çalışanları yoğun hasta trafiği karşı karşıya kaldı.

Ülkenin Tula şehrindeki bir hastanede çalışan ismi açıklanmayan bir hemşire, sıcaktan bunalınca transparan koruyucu kıyafetinin altına bikini giydi.

News Tula gazetesinin haberine göre, koronavirüs hastalarının tedavi gördüğü enfeksiyon hastanesinde çalışan hemşireye, “hem hastaların hem de kendisinin sağlığını risk ettiği için” uyarı cezası verildi.

Hastanede giyim kurallarına uyulmasının daha sıkı kontrol edileceği açıklandı.

Cezalandırılan hemşire ise, çok zor şartlar altında çalıştıklarını, koruyucu kıyafetlerle sıcakta çalışmaktan bunaldığı için bikini giydiğini söyleyerek özür diledi.

İLGİLİ HABER

Independent Türkçe, Tula News, Daily Mail

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top
%d blogcu bunu beğendi: