Kim bu Funda-Hüseyin Kocabıyık çifti

Estimated read time 18 min read

Share this content:

✳İÇİŞLERİ BAKANLIĞI DUYURDU: UŞAK VALİSİ FUNDA KOCABIYIK’A GEÇİCİ GÖREVLENDİRME..!
“İçişleri Bakanlığı, Uşak Valisi Funda Kocabıyık’ın geçici görevle İçişleri Bakanlığı emrine alındığını açıkladı..!”

  • İçişleri Bakanlığı:

“Uşak Valisi Funda Kocabıyık geçici görevle İçişleri Bakanlığı emrine görevlendirilmiştir..”

Kararın, eski AKP’li vekil ve Vali Funda Kocabıyık’ın da eşi olan Hüseyin Kocabıyık’ın Gezi Davası’ndaki karara tepki gösterip AKP’yi eleştirmesinin ardından gelmesi dikkati çekti..

“Bizimki de nasıl bir kader böyle! Tüm hayatımızda CHP’nin 1946’da yaptığı seçim hilesini tenkit ettik. 2019’da İstanbul’da bir benzerini biz yaptık.. Hayatımız boyunca Menderes’i ipe çeken zalim hakim ve savcılara lanet okuduk; şimdi onların benzerleri vicdansız hükümler kuruyorlar..

Hukuk dışı kararların hakim ve savcıları bizi, hayatımızı adadığımız ne kadar kutsal değer varsa onları savunamaz hale getiriyorlar. Bu karar sahipleri mazide başardığımız her şeyi yıkıyorlar aslında. Bu yıkıma dur diyecek otorite bellidir ve ondan imdat istiyoruz..”

✳TÜRKİYE’NİN GÜNDEMİNDE OLAN HANIM VALİNİN SECERESİ..!
HER TAŞIN ALTINDAN BAKIN NE ÇIKIYOR..!”

VALİNİN GEÇMİŞİ ‘ANA BABA BACI GARDAŞ’ATAMALARI İLE EŞİ HÜSEYİN KOCABIYIK’IN GEÇMİŞİ FETÖ’YLE YOĞRULMUŞTU

Uşak Valisi Funda Kocabıyık, 25. ve 26. Dönem AKP İzmir Milletvekili Hüseyin Kocabıyık’ın eşi.

Tüm Türkiye’de koronavirüs nedeniyle sosyal mesafe kuralına dikkat edilirken, Vali Funda Kocabıyık, il genelinde halkın kalabalık olduğu alanlarda yaya trafiğinin sınırlandırılacağına yönelik kararları üzerine sokağa incelemeye çıktı.

Uşak sokaklarında göğsünü gere gere gezen Funda Kocabıyık’ın vatandaşlara bağırması ise tepkilere neden oldu..

Yardımcıları ile birlikte sokağa çıkan Vali Kocabıyık vatandaşlara “Sosyal mesafeyi ayarlayın! Düzelt! Herkes, hadi” şeklinde bağırdı.

BU NASIL EĞİTİMCİ..!?”

Vali Kocabıyık aslında bir eğitimci… Ancak Kocabıyık’ın bağırışları ve vatandaşa “emir veren” tavrı eleştirildi ve “Bu nasıl eğitimci” sorularını beraberinde getirdi.

PEKİ KİM BU FUNDA-HÜSEYİN KOCABIYIK ÇİFTİ..!?

KOCABIYIK ÇİFTİ

Funda Kocabıyık, 1972 yılında Kahramanmaraş Afşin’de doğdu.

Yüksek öğrenimini Hacettepe Üniversitesi, Fen Edebiyat Fakültesi, Felsefe Bölümü’nde tamamladı.

Üniversite yıllarında derslere misafir öğrenci olarak katılan Hüseyin Kocabıyık ile tanıştı. Uzun süre arkadaşlıkları oldu fakat Hüseyin Kocabıyık Amerika’ya gitti. Ardından 5-6 yıl görüşemediler.

1994 yılında Felsefe Grubu Öğretmeni olarak Ordu Ünye İmam Hatip Lisesi’nde göreve başladı.

O yıllarda Hüseyin Kocabıyık Türkiye’ye döndü ve Nurcuların yayın organı Yeni Asır’da köşe yazmaya başladı.

Funda Kocabıyık, Hüseyin Kocabıyık’a Yeni Asır’daki köşesindeki satırlardan sonra aşık oldu. Felsefeci Funda Kocabıyık, Hüseyin Kocabıyık’ın felsefecileri öven yazısından etkilendi ve tekrar görüşmeye başladılar.

Funda Kocabıyık, daha sonra atandığı Ankara Dikmen Lisesi’nde, 1995 yılından 2005 yılına kadar Felsefe Grubu Öğretmenliği görevini yürüttü.

Funda Kocabıyık’ın yükselişi ise Hüseyin Kocabıyık ile hızlandı. 2005 yılında Müfettiş Yardımcısı olan Funda Kocabıyık, 3 Kasım 2008’de ise Teftiş Kurulu Başkanlığında Bakanlık Müfettişliği görevine atandı.

Hüseyin Kocabıyık 25. ve 26. dönem AKP İzmir Milletvekili olurken, eşi Funda Kocabıyık da 2018 yılında Uşak Valisi olarak atandı.

KOCABIYIK’IN FETÖ KARNESİ..!

Gelelim Hüseyin Kocabıyık’a…

1963 yılında Konya’da doğan Hüseyin Kocabıyık, İlk-orta-lise tahsilimi Konya’da, yüksek tahsilini Ankara Üniversitesi (A.Ü.) DTCF de tamamladı ve A.Ü. Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde master yaptı.

1995-1999 yılları arasında Başbakan başdanışmanı sıfatıyla 53-54 ve 55. Hükümetlerle çalışan Hüseyin Kocabıyık, 25. ve 26. Dönemlerde AKP İzmir Milletvekili olarak görev yaptı.

Bugün, Erdoğan’ın damadı, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın kardeşi Serhat Albayrak’ın başında bulunduğu Tukuvaz Medya Grubuna ait olan Sabah ve Yeni Asır gazetelerinde köşe yazdı.

O köşelerdeki satırları ise FETÖ karnesini gösterdi.

TBMM’de kurulan, FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişimi ve faaliyetlerini araştırma komisyonunda da yer almış olan Hüseyin Kocabıyık, Fethullah Gülen için, “1000 yılın en büyük Türk büyüklerinden birisidir” diye yazdı.

Tarih 20 Aralık 2009.

Sadece bu da değil…

Hüseyin Kocabıyık, hükümete yakın Turkuvaz grubunun bünyesinde bulunan Yeni Asır gazetesinde o dönemde köşe yazarlığı yapıyordu.

Yazısının başlığı “Büyük Türk’ün başardıkları…”

Fethullah Gülen hakkında Hüseyin Kocabıyık bakın neler yazıyor:

“Vicdani sorumluluğumun gereği olarak belirtmem gerekir ki, Fethullah Gülen Hocaefendi belki de son 1000 yılın en büyük Türk büyüklerinden birisidir. Yeryüzünün her köşesinde Türklüğe yaptığı büyük hizmetleri kendi gözlerimle ve hayranlıkla gördüm. Onu ve arkadaşlarını tehdit gibi görenler, bu vatana hamasi laflardan başka hangi yeryüzü başarısını tattırdılar ki? Fethullah Gülen, Türklerin büyük işler başarabileceğini gösterdi herkese. Ona düşmanlık edenlerin utanması ve oturup bin kere düşünmesi gerekir.”

Tarih: 28 Ocak 2011.

AKP’li Hüseyin Kocabıyık ve 70 milyonun “utanç duyması” gerektiğini iddia ettiği durumu şöyle dile getiriyor:

“Fethullah Gülen Hocaefendi’nin durumu böyledir mesela. Türklerin tüm tarihleri boyunca oluşturdukları en büyük sivil toplum hareketinin mimarı olan Fethullah Gülen, kendi ülkesinde kendi vatandaşlarının bir kısmı tarafından hala tehlikeli, zararlı, tehdit edici bulunuyor. Oysa bu insan, Anadolu coğrafyasının mütevazı insanlarının yüreklerinde var olan potansiyel enerjiyi bir hareket enerjisine dönüştürmüş ve Türklerin ilk küresel organizasyonu kurmuştur. Bu büyük insanı kendi ülkesinden çekip gitmeye zorladık, 70 milyonun utanç duyacağı bir durumdur bu.”

Tarih: 1 Temmuz 2011.

AKP Milletvekili Hüseyin Kocabıyık Yeni Asır gazetesindeki köşesinden, Fethullah Gülen hakkında “Evrensel Türk Renösansı’nı başlatan bir Türk mucizesi” diyor. Yetmiyor, dünyaca ünlü İngiliz yazarı Shakespeare ile Gülen’i karşılaştırıyor. “Şekspir nasıl ki İngilizce yazmış, İngiliz gibi düşünmüş ama bütün insanlığın ortak duygularına hitap etmişse, o da bir Müslüman Türk gibi yazan, konuşan ve bir Müslüman Türk gibi düşünen biri olarak tüm insanlığın ortak duygularına, ortak sorunlarına, ortak acılarına hitap ediyor” diyen Kocabıyık, hızını alamıyor ve “Bu insanlarla Gülen Hocaefendi’yi konuşurken, ceviz büyüklüğünde beyinleriyle Fethullah Gülen üzerine küfür romanları yazan bizim sözde muharrirlerimiz ne kadar komik geliyor insana, bir bilseniz” diye de ekliyor.

Sadece FETÖ liderine övgü düzmüyordu Kocabıyık, aynı zamanda yurtsever gazetecilere de hakaret ediyordu, hedef gösteriyordu.

Bir dönem eski başbakanlardan Tansu Çiller’in de danışmanlığını yapan Hüseyin Kocabıyık, Yeni Asır’daki “Eski Türkiye’nin çakalları, Çiller’e de böyle saydırmıştınız” başlıklı köşe yazısında hakaretamiz ifadelere yer vermişti.  Mahkeme, Uğur Dündar’ın onur, şeref ve saygınlığına yönelik saldırı niteliğinde, “küçültücü” ifadeleri nedeniyle Kocabıyık hakkında mahkumiyet kararı vermişti.

Sadece bu değil…

FETHULLAH GÜLEN’İN VELİAHTI İLE OLAN İLİŞKİSİ..!

Hüseyin Kocabıyık daha önce de “Halk TV adlı kanalda 4 tane puşt Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanı’na hakaret ediyor” diye hakaretlerine devam etmişti.

Kocabıyık’ın FETÖ karnesinde bir ayrıntı daha vardı. Fethullah Gülen’in veliahtının telefon kayıtlarından çıkan isimler arasında Hüseyin Kocabıyık yer alıyordu.

Odatv Ankara Haber Müdürü Müyesser Yıldız, Fetullah Gülen’den sonra örgütün başına geçebilecek kişi olarak görülen Prof. Şerif Ali Tekalan’ın telefonla aradığı-arandığı, mesaj attığı ve mesaj aldığı isimler arasında Hüseyin Kocabıyık’ın da yer aldığını yazmıştı.

Yani, Hüseyin Kocabıyık’ın geçmişi FETÖ’yle yoğrulmuştu, eşi Funda Kocabıyık’ın ise “ana baba bacı gardaş” atamaları ile…

https://www.cafemedyam.com/2020/02/05/akpnin-utanc-feto-videosu/
AKP’NİN ‘ANA BABA BACI GARDAŞ’ ATAMALARI..!

Her partide gücü elde eden, yakınlarına bir koltuk bulmaya çalışıyor. AKP iktidarı ile birlikte, bakan, milletvekili, genel müdür ve başkanların yakınları, kamuda üst düzey görevlere geldi.

– Eski Bakan ve AKP Ankara Milletvekili Emrullah İşler’in ağabeyi Nurullah İşler, Devlet Arşivleri Başkan Yardımcısı oldu.

– AKP Adıyaman Milletvekili Fatih Toprak, danışmanı olarak, akrabası Mehmet Öztürk’ü işe aldı. Toprak tepkilerin üzerine geri adım attı.

– Eski Aile Bakanı Fatma Betül Sayan’ın kız kardeşi Ayşe Sayan Koytak, Kuveyt Büyükelçisi, diğer kardeşi Sümeyye Sayan da İBB Meclisi Üyesi oldu. Sayan’ın diğer kardeşi Fatih Sayan ise Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı ve Türk Telekom’un Yönetim Kurulu Başkanlığı’na getirildi.

– AKP’li Trabzon Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu da 31 Mart’a kadar öğretmen olan kayınbiraderi Zülfü Turan’ı, Muhtarlık Daire Başkanı ve Özel Kalem Müdürü yaptı.

– Fazilet Partisi eski Milletvekili Merve Kavakçı, Malezya’da büyükelçilik görevinde bulunuyor. Kavakçı’nın kız kardeşi Ravza Kavakçı ise halen AKP’de milletvekilli…

– AKP’li eski milletvekili Hüseyin Kocabıyık’ın eşi Funda Kocabıyık da Uşak Valisi olarak atandı.

– Kamu bankaları Ziraat, Vakıfbank ve Halkbank’ın yönetimine eski Bakan Abdülkadir Aksu, AKP’li eski İstanbul Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, eski Bakan Faruk Çelik, eski Meclis Başkan vekili Sadık Yakut atandı.

https://www.cafemedyam.com/2020/02/21/feto-gercegi/
HÜSEYİN KOCABIYIK: SON 1000 YILIN EN BÜYÜK TÜRK BÜYÜĞÜ..!

AKP İzmir eski milletvekili Hüseyin Kocabıyık’ın eşi Funda Kocabıyık Uşak valisi…

Fethullah Gülen’in veliahtının telefon kayıtlarından kimler çıktı kimler..!”

Yine görüyoruz ki, kimsenin siyasi ayağın üzerine gitme niyeti yok. Ancak en azından birilerinin bu isimlere de “Tekalan’la neden görüştünüz, neden mesajlaştınız?” diye sorması gerekmez mi?

Prof. Şerif Ali Tekalan…

2010-2016 yılları arasında Fatih Üniversitesi Rektörü’ydü.

“FETÖ tepe yöneticilerinden” olduğu söylenen isimlerden ilk o firar etti. 

Fetullah Gülen’den sonra örgütün başına geçebilecek kişi olarak görülüyor.

Şu anda da ABD’nin Teksas Eyaleti’nde “FETÖ okulu” Kuzey Amerikan Üniversitesi’nin (North American University) Rektörlüğünü yapıyor.

2 yıl önce Tekalan’ın bu göreve getirildiği ortaya çıkınca Erdoğan, şöyle tepki göstermişti:

“FETÖ üyesi teröristler bazı ülkelere sığınmaktadır. Sığınma hakkı Suriyeli, Arakanlı mültecilerden esirgenirken, FETÖ’cü ve PKK’lı teröristlere bu altın tepside sunuluyor. Ülkemizde kara listede olan bir FETÖ terör örgütü mensubu ABD’de bir üniversite rektör olarak atanabiliyor. Bu ne menem bir iştir? FETÖ fırsat bulduğu her ülkede Türkiye aleyhine algı operasyonları yürütüyor. Milletin hasmı hangi yapı varsa, onun eteğine yapışıyor. Ortak gayretlerimiz neticesinde bu belayı milletimizin başından defedeceğiz.”

Hakkında yakalama kararı bulunan Tekalan, halen onlarca davada yargılanıyor.

Adı son olarak Ankara’da Rus Büyükelçisi Karlov’un öldürülmesi davasına karıştı. Cinayetin işlendiği serginin organizatörüyle arasında para trafiği olduğunun tespit edildiği bildirildi.  

HTS KAYITLARI DOSYAYA GELDİ..!

İşte Karlov suikastı davasında Şerif Ali Tekalan’ın HTS kayıtları da dosyaya girdi. 2012-2016 arasındaki kayıtlarda binlerce görüşme var.

Öncelikle şunu belirtelim; Listede yer alan kişi ve kurumlara ait isim ve telefon numaralarının pek çoğunun daha detaylı kimlik ve baz bilgilerini içeren bölümlerinde “Kayıt bulunamadı” ibaresi yer alıyor.

Bu durumda iki ihtimal var; Ya bazı isimlerin bilgileri gizlenmek istenmiş ya da bir kısmı için isim benzerliği sözkonusu!..

HTS kayıtlarına geçersek;

“FETÖ üyeliğine” ilişkin davalarda çok dikkate alınmasa da Erdoğan, “FETÖ’yle mücadele” konusunda 17/25 Aralık 2013 gibi bir milat belirlediği için bu tarihe kadar olan görüşmelerin üzerinde durmayalım. 

Ancak sonraki sürece dair önemli bir gösterge olması açısından Tekalan’ın 2012 yılında hangi isimlerle görüştüğünü ve mesajlaştığını kayda geçirmemiz gerekiyor. Bu süreçte, 7 Şubat MİT krizinin yaşandığını, Haziran’da da Erdoğan’ın, “Bu hasret bitsin” çağrısında bulunduğu “FETÖ” organizasyonu Türkçe Olimpiyatları’nın yapıldığını hatırlatalım.

Tekalan’ın telefonla aradığı-arandığı, mesaj attığı ve mesaj aldığı isimler şunlar:

Mevlüt Çavuşoğlu, Bülent Arınç, Abdülkadir Aksu, Mehmet Sağlam, Hüseyin Kocabıyık, Ahmet İyimaya, Nabi Avcı, Edibe Sözen, Cevdet Erdöl, Süleyman Soylu, Yaşar Yakış.

Listede Hikmet Çetin, Nurettin Demir, Metin Lütfü Baydar, Mustafa Destici, Lütfullah Kayalar ve Vehbi Dinçerler ile Yılma Durak da var.

Dikkat çekici bürokrat ve kurumlar ise şöyle:

YÖK Başkanı Yekta Saraç, TRT eski Genel Müdürü İbrahim Şahin, Prof. Yunus Söylet, MİT eski Müsteşar Yardımcısı Cevat Öneş, halen “FETÖ”den tutuklu isimler eski istihbaratçı Basri Aktepe (Şubat 2012’de peşpeşe 5 kez görüşme), eski polis müdürü Recep Gültekin, eski TİB Başkanvekili Osman Nihat Şen.

TBMM Başkanlığı, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği, Milli Eğitim Bakanlığı Özel Kalem Müdürlüğü, AKP Genel Merkezi, Diyanet İşleri Başkanlığı.

Ve ABD’nin Ankara Büyükelçiliği ile Mart-Haziran ayları arasında 20 civarında görüşme.

17/25 ARALIK 2013 SONRASI..!

17/25 Aralık süreci ve sonrasına gelirsek; 

1 Aralık 2013 ve 31 Aralık 2014 tarihleri arasında Tekalan’ın şu isimlerle görüştüğü veya mesajlaştığı görülüyor:

Mehmet Sağlam, Abdülkadir Aksu, Vecdi Gönül, Ali Coşkun, Yaşar Yakış, Egemen Bağış, Faik Tunay, Vahit Kirişçi, Bayram Özçelik, Hüseyin Kocabıyık, Said Yazıcıoğlu, Hüseyin Çelik, Faruk Özak, Ahmet İyimaya, Reha Çamuroğlu, Ömer Faruk Öz, İlyas Çakır, Murat Başesgioğlu, Muzaffer Baştopçu, merhum Galip Demirel.

Mesela 8 Kasım 2014’te Abdülkadir Aksu ile 3 kez görüşmüşler.

Aynı döneme ilişkin olarak listede yer alan diğer isimler de şunlar:

Hikmet Çetin, Metin Lütfü Baydar, İstemihan Talay, Mustafa Akaydın, Ahmet Toptaş, M. Sarıgül, Fethi Yaşar.

Ekmeleddin İhsanoğlu, Meral Akşener, Kenan Tanrıkulu, Mehmet Parsak, Oktay Vural, Yılma Durak, merhum Yusuf Ziya İrbeç.

Mustafa Kamalak, Oltan Sungurlu, Remzi Çayır, Vehbi Dinçerler, Gaffar Yakın.

Yekta Saraç, Mehmet Görmez, İbrahim Şahin, Ali Bardakoğlu, Yunus Söylet, Ömer Sertbaş (Binali Yıldırım’ın danışmanı), Mehmet Haberal, Cevat Öneş, İbrahim Şahin, Kutlu Savaş, İlyas Arlı (Danıştay üyesi), Hasan Basri Aktan, İzzettin Doğan, “FETÖ”den tutuklu Av. Mehmet Rasim Kuseyri, Fatma Ceyda Ertüzün (Adnan Oktar davası şüphelisi).

Ayrıca Hüseyin Gülerce (3 Aralık-27 Aralık 5 görüşme, 4 mesaj, 3 Haziran 2014’te 83 saniye görüşme), Adem Yavuz Arslan, Ali Bulaç, Faruk Mercan. 

En çok görüşülen kurumların başında ise Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği, Anayasa Mahkemesi Başkanlığı, Başbakanlık, Dışişleri Bakanlığı, Enerji Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı ile TRT Genel Müdürlüğü geliyor.

ARINÇ’IN DAMADI MI..!?

Bu döneme ilişkin olarak bir isimden ayrıca söz etmemiz gerekiyor.

Bu isim geçtiğimiz günlerde beraatine karar verilen TBMM eski Başkanı Bülent Arınç’ın damadı Ekrem Yeter midir bilmiyoruz, ama 16 Mayıs 2014’te Ali Şerif Tekalan’ı aradığı, 121 saniye görüştükleri, ardından 2 mesaj attığı, 17-18-19 Mayıs’ta da toplam 128 saniye görüştükleri ve 3 kez mesajlaştıkları görülüyor.

Yeter olup, olmadığını neden mi bilemiyoruz? Çünkü en başta belirttiğimiz gibi, Ekrem Yeter isminin karşısında da “Kayıt bulunamadı” notu var.

GÖRÜŞTÜĞÜ SON İSİMLER..!”

Trafiğin oldukça azaldığı 2015 yılına da bakalım. Tekalan’ın görüştüğü, mesaj attığı veya aldığı isimler şöyle:

Ömer Faruk Öz, Faik Tunay, Burhanettin Uysal, M. Başesgioğlu, Faruk Özak, Burhanettin Uysal, Ahmet Toptaş, Yılma Durak, Hasan Basri Aktan, Yunus Söylet, Cevat Öneş, Doğu Ergil, Eser Karakaş.

Kayıtlara göre, Tekalan’a en son 3 Mayıs’ta Yılma Durak 5 mesaj attı. 6 Mayıs’ta Yunus Söylet 2 mesaj, Tekalan 1 mesaj gönderdi.

Tekalan’la görüşen son isimler ise 13 Temmuz’da Yılma Durak, 21 Ekim’de Hasan Basri Aktan (2002-2009 yılları arasında Maliye Bakanlığı Müsteşarıydı) oldu.

Sonrasında yönlendirilmiş birtakım aramalar ve 27 Temmuz-10 Ağustos 2016 tarihleri arasında da bazı mesajlar var, ancak tamamının karşısında yine “Kayıt bulunamadı” ibaresi yer alıyor. 

İLGİNÇ BİR MESAJ..!”

Bir yığın isim ve kurum saydık. Şimdi mahkemeye gelen bir kaydı aktaralım.

Tekalan’a, 28 Temmuz 2014 Pazartesi günü saat 20.03.46’da bir mesaj gitmiş. Mesajın gönderildiği telefon numarası yok. Bu bölümde sadece “R.T. Erdoğan” yazıyor. Tabii karşısında yine “Kayıt bulunamadı” deniyor. Cumhurbaşkanlığı seçimlerine sayılı günler kala gelen mesaj muhtemelen vatandaşlara gönderilen seçim propagandasını içeriyordu.

Evet, “FETÖ”nün en önemli ismi Şerif Ali Tekalan’ın HTS kayıtları böyle.

Demiyoruz ki; Görüştüğüne, mesajlaştığına göre, bu isimler de “FETÖ üyesi”.

Ancak biliyoruz ki, bırakın görüşüp mesajlaşmayı, binlerce insan sadece telefonları ortak baz istasyonundan sinyal verdiği için “FETÖ üyeliğinden” yargılanıyor.

Yine görüyoruz ki, kimsenin siyasi ayağın üzerine gitme niyeti yok.

Ancak en azından birilerinin bu isimlere de “Tekalan’la neden görüştünüz, neden mesajlaştınız?” diye sorması gerekmez mi?

https://www.cafemedyam.com/2020/03/29/fetonun-yeni-bankasi/
İLK AÇIKLAMA GELDİ..!”

O dönem Malatya Milletvekili olan şimdi Kardemir Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Faruk Öz, Odatv’ye açıklama yaptı. Öz, FETÖ’cülerle hiçbir şekilde bağlantısının bulunmadığını, bir yanlışlık, isim benzerliği olabileceğini söyledi.

Öz, geçmişte FETÖ’yle en büyük mücadeleyi kendisinin verdiğini hatta 17 – 25 Aralık’tan önce Malatya’da yapılan Sanayi ve Ticaret Odası seçimlerinde FETÖ’cülerle karşı karşıya geldiğini, “Bu oda seçimi değil adeta Tayyip Erdoğan’a başkaldırıdır” dediğini bu yüzden Emre Uslu ve Tarık Toros tarafından tehdit edildiğini söyledi.

Öz ayrıca bu yanlışın düzeltilmesi için mahkemeye müracaat edeceğini kaydetti.

HİKMET ÇETİN’DEN AÇIKLAMA..!

Ali Şerif Tekalan’ın HTS kayıtlarında ismi geçen TBMM Eski Başkanı, Eski Dışişleri Bakanı Hikmet Çetin de şu açıklamayı yaptı:

“Meclis başkanlığı yaptım. Bakanlık yaptım. Bir rektör bir profesör aramış. Görüşmüyorum diyecek halim yok. Konferanslara yemeklere yurtdışı seyahatlerine davet edildim. Ancak hiçbirisine katılmadım. Bunlar çok eski olaylar. Bunun FETÖ’cülükle bağdaştırılması mümkün değildir.”

https://www.cafemedyam.com/2020/03/29/fetonun-solculari/

İLGİLİ HABER

Odatv.com – Müyesser Yıldız

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.