SAĞLIK

Sabahları aç karna su içmenin faydaları

.

SUYUN İNSAN YAŞAMINDAKİ ÖNEMİ TARTIŞILAMAZ..!
“Aç karna su içerseniz vücudunuzda neler olur..!?”

Her gün yeterli miktarda su içmek, sağlığımız için yapmamız gerekenlerin başında geliyor..

  • METABOLİZMAYI TETİKLER:

Uyandıktan sonra bir bardak su içmek kilo vermenin en iyi yoludur.. Metabolizma hızınızı % 24 artırır.. Aynı zamanda vücudun besinleri emmesini kolaylaştırır.. Sabahları su içmek size doğal bir enerji sağlayacaktır..

  • BÖBREK TAŞLARINI VE MESANE ENFEKSİYONLARINI ÖNLER:

Aç karnına su içmek böbrekte taşlara yol açan asitleri yok eder.. Ayrıca toksinlerin neden olduğu çeşitli mesane enfeksiyonlarından da korur..

  • KİLO VERMEYE YARDIMCI OLUR:

Sabahları su içtiğinizde, tüm toksinler serbest kalır ve sindirim sisteminiz gelişir.. Bu sayede daha az aç hissedersiniz.. Aşırı yeme isteğiniz azalır ve kilo verme süreciniz kolaylaşır..

  • BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLENDİRİR:

Güçlü bir bağışıklık sistemi demek hastalıklardan korunmak demek.. Bu nedenle aç karna su için ve gün içerisinde de su içmeyi ihmal etmeyin..

  • TOKSİNLERDEN ARINDIRIR:

Siz uyurken vücudunuz kendini onarır, enerji takviyesi yapar ve hormonları dengeler.. Uyandıktan sonra sıvı almanız vücudunuzda dışarı atılmayı bekleyen toksinlerin salınmasını sağlar.. Böylelikle daha temiz bir cilde sahip olursunuz..

  • MİDE SORUNLARINA İYİ GELİR:

Hazımsızlığa, midede artan asitler neden olur.. Aç karnına içtiğiniz su asiti aşağı doğru iterek midenizde oluşabilecek problemin önüne geçer..

  • SAÇLARI GÜZELLEŞTİRİR:

Su, saç teli ağırlığının neredeyse dörtte birini oluşturur.. Bol miktarda içilen su, saçı içten besler.. Yetersiz su alımı kırılgan ve ince saç tellerine neden olabilir.. Parlak ve sağlıklı saçlar için her gün su içmelisiniz..

  • CİLDİN PARLAK GÖZÜKMESİNİ SAĞLAR:

Araştırmalar, aç karna su içmenin kan akışını artırdığı ve cildi daha parıltılı hale getirdiği ortaya koymuştur. Gün boyunca su içmek vücudunuzun toksin bırakması anlamına gelir, bu da cildinizin parlak gözükmesine katkı sağlar. Aynı zamanda cildin esnekliğini de artırarak kırışıklıkları önler.

İLGİLİ HABER

https://www.sozcu.com.tr

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top
%d blogcu bunu beğendi: