TRT ekranları Menzil’e açıldı: Menzilciler Davutoğlu’nu destekleyecek gibi…

Estimated read time 6 min read

Share this content:

TRT ekranlarında Ramazan programlarını Menzil cemaatine yakınlığıyla bilinen Serdar Tuncer sunuyor, cemaatin önde gelen ismi Şemseddin Bektaşoğlu konuk ediliyor..!
“TRT 1 ekranlarında ramazan programlarını Menzil cemaatine yakınlığıyla bilinen Yeni Şafak yazarı Serdar Tuncer sunuyor..!”

Haftanın her günü saat 19.00’da Ramazan Sevinci programıyla izleyici karşısına çıkan Serdar Tuncer, gece de Sahur Bereketi programının sunuculuğunu yapıyor..

Serdar Tuncer’in dün geceki sahur programında konuk ettiği isim dikkat çekti.. Tuncer, Menzil cemaatinin önde gelen isimlerinden Şemseddin Bektaşoğlu’nu ağırladı.. 

Tuncer, Bektaşoğlu’yla programı da “Mühim bir mevzuyu konuşmak için TRT 1 ekranlarındayız. Sahur Bereketi başladı, buyursunlar” diyerek duyurdu..

Bektaşoğlu Ramazan ayının ilk sahurunda da aynı programının konuğu olmuştu..

https://www.cafemedyam.com/2022/04/08/nedir-bu-menzil-tarikati/siyaset/?preview_id=7749&preview_nonce=8cbf42b966&preview=true&_thumbnail_id=70959

NE OLMUŞTU?

Menzil’ şaşmadı: Bakanlığın test ihalesi yine o şirkete gitti!..!
“İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü, yıl sonuna kadar 4 devlet hastanesinde Covid-19 testini Menzil cemaatine yakınlığıyla bilinen bir şirkete yaptıracak..!”

AKP iktidarıyla birlikte özellikle sağlık alanında faaliyetlerini arttıran Menzil cemaati için pandemiden kaynaklı kamu harcamaları da bir gelir kalemi getirildi..

Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da İstanbul’daki bazı hastanelerin Covid-19 testi ihalesini Menzil cemaatinden Ferhat Danışman’ın ortağı olduğu şirket aldı..

Kamu İhale Bülteni’nde yer alan bilgilerde, Sağlık Bakanlığı’na bağlı İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü, 2022’de “Müdürlüğümüze Bağlı Sağlık Tesisleri İçin Sonuç Karşılığı Covid-19 PCR Testi Hizmeti Alımı” adı altında bir ihale düzenledi..

İhaleyi 147 milyon 828 bin TL’ye Techno Health Laboratuar Diagnostik Sağlık Hizmetleri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’nin aldığı açıklandı..

“4,2 MİLYON TEST..!”

İl Sağlık Müdürlüğü ile şirket arasında da sözleşme imzalandığı açıklandı.. Sözleşmeye göre, şirket yıl sonuna kadar dört hastanede tam 4 milyon 256 bin Covid-19 testi yapacak..

Şirketin Covid-19 testlerini yapacağı Sağlık Bakanlığı hastaneleri ise şu şekilde:

• Sancaktepe Prof. Dr. Feriha Öz Laboratuvarı

• Beylikdüzü Devlet Hastanesi

• Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu Şehir Hastanesi

• Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi Laboratuvarı

Bu ihale şirketin aldığı ilk Covid-19 testi ihalesi değil. Şirket, İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü’nden daha önce de toplam 234 milyon 158 bin TL değerinde tam 3 ayrı Covid-19 testi ihalesi aldı. Aldığı son ihaleyle birlikte de Menzilci şirketin Covid-19 testleriyle kazandığı para 382 milyon TL’yi buluyor.

“EMSEY’İN DE YÖNETİCİSİ..!”

Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi’nde yer alan bilgilere göre, milyonlarca liralık ihalelerin verildiği Techno Health Laboratuar Şirketi’nin iki ortağı bulunuyor.. Ortaklardan biri Cebrail Er, diğeri ise Menzil cemaati ile bağlantılı olduğu bilinen Ferhat Danışman..

Menzil cemaatine ait olduğu bilinen Emsey Hastanesi’nin internet sitesinde yer alan bilgilere göre, Ferhat Danışman, aynı zamanda da bu hastanede mali hizmetler koordinatörü olarak görev yapıyor..

https://www.cafemedyam.com/2020/12/02/menzili-sevmek-suc-mu/gundem/
Menzilcilerin deprem sohbeti sosyal medyanın yeniden gündeminde..!
“Bektaşoğlu, Menzil cemaatinin ‘şeyh’i Abdulbaki Erol’un doğa üstü güçleri olduğunu öne sürdüğü sohbetiyle hatırlanıyor..!”

Bektaşoğlu, Erol’un, depreme “Sakinleş” dediğini, depremin ise “Sana itaat etmekle emrolundum” diyerek durduğunu söylemişti..

YouTube’a geçtiğimiz aylarda yüklenen bir video yeniden gündem oldu..

Menzil tarikatı üyelerinin sohbet ettiği, tarikatın bir ileri gelenlerinden Şemseddin Bektaşoğlu’nun toplantıya katılanlara Menzil lideri Şeyh Gavs’ın ‘kudretinden’ bahsettiği görülüyor..

Videoda konuşan ve akıl almaz ifadeler kullanan Bektaşoğlu, Şeyh Gavs’ın, depreme “Sakinleş” dediğini ve böylece onu durdurduğunu iddia ediyor. Şahıs ayrıca “Allah bu seviyede olan herkesin duasını kabul ediyor” iddiasında bulunuyor ve şunları söylüyor..

“ZELZELE KENDİ LİSANIYLA ONA CEVAP VERDİ..!
  • Şemseddin Bektaşoğlu:

“Halk korktu, telaş etti, sokağa çıktı. Bundan [Şeyhten]yardım istediler. Bu da zelzeleye doğru hitap etti; ‘ey zelzele’ dedi.. ‘Sen Allah’ın bir mahlûkusun’ dedi.. Allah’tan seni sakinleştirmesini dilerim’ dedi. ‘Sakinleş’ dedi. Zelzele kendi lisanı haliyle ona cevap verdi.. Dedi ki; ‘Sana itaat olunmakla emrolundum’ dedi ve zelzele bitti. Keramat-i evliyayı [Şeyh Gavs’tan bahsediyor] baştan çıkaracak bir hadise daha. Allah’tan istiyor, kendi bir şey yapmıyor. ‘Yarabbi zelzeleyi durdur’ diyor, Allah da durduruyor. Aç sen de kanalları, duası makbul bir makama gel, Allah senin de dediğini yapsın. Allah bu seviyede olan herkesin duasını kabul ediyor işte, ortada.”

Bu sözlerin sahibi Şemseddin Bektaşoğlu’nun, geçmişte TRT’nin Ramazan programında konuk olarak yer aldığı da ortaya çıktı.. 

Siyaset kulislerinde Menzil tarikatının kimi destekleyeceği merak konusu oldu..!”

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, yaptığı açıklamayla AKP’den istifa etti.

Davutoğlu’nun bir süredir yeni parti kurmak için çalışmalar yürüttüğü, toplumun farklı kesimleriyle görüşmeler yaptığı biliniyor.

DAVUTOĞLU’NUN ZİYARETİ..!

Menzil tarikatı özellikle 15 Temmuz’dan sonra FETÖ’nün boşalttığı kadroları dolduran, bürokrasi içerisinde ağırlığını arttıran bir grup.

  • Ahmet Davutoğlu’nun da Menzil’le yakın ilişkileri biliniyor.

Davutoğlu’nun AKP’nin başında olduğu 1 Kasım 2015’teki seçimler öncesinde Menzil şeyhi Abdülbaki Erol’u ziyaret etmesi, birlikte fotoğraf çektirip medyaya servis etmesi unutulmadı…

Ahmet Davutoğlu Başbakan olduğu dönemde Almanya’ya alınmayan Menzil şeyhi için MİT’i de devreye sokup vize krizini çözmüştü…

Davutoğlu, Menzil şeyhi için devletin zirvesini seferber etmişti.

https://www.cafemedyam.com/2022/03/31/sehvetiye-tarikati/siyaset/?preview_id=9054&preview_nonce=c3872094ca&preview=true&_thumbnail_id=94348
ERDOĞAN’LA İLİŞKİLERİ..!

Menzil’in Erdoğan’la da ilişkileri var.

Erdoğan, Cumhurbaşkanı olarak bürokrasi şekillendiren, devlet kapısının anahtarını elinde tutan bir isim.

Burada bir “ama” dememiz gerekiyor.

Son dönemde, özellikle de Menzil’in örgütlü olduğu Sağlık Bakanlığı’nda tarikat üyelerinin önünün kesilmesi için bazı adımlar atılmıştı..

https://www.cafemedyam.com/2021/09/15/turkiyeye-devasa-saray-yaptiran-suriyeli-tarikat-ve-derin-baglantilari/siyaset/

https://www.cafemedyam.com/2019/08/21/tarikatlar/

Atılan adımlardan birisi de İskenderpaşa cemaati üyesi olduğu bilinen Fahrettin Koca’nın Sağlık Bakanı yapılmasıydı..

Siyaset arenası ısınıyor. Saflar netleşirken bazı aktörlerin alacağı kararlar, liderler için kritik olabiliyor..

Kulislerde kulaktan kulağa sorulan “Menzilciler Davutoğlu’nu mu Erdoğan’ı mı destekleyecek” sorusu burada anlam kazanıyor.

https://www.cafemedyam.com/2021/08/26/dinciler-liberaller-tarikatlar-hayatimizda-yokken-biz-26-agustoslarda-bu-resimdeki-gibiydik/gundem/

https://www.cafemedyam.com/2019/02/24/fethullahcilarin-yerine/

İLGİLİ HABER

Odatv.com

İLGİLİ YAZILAR

DAHA FAZLASI

+ There are no comments

Add yours

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.