SIYASET

28 Şubat’ta İmam Hatipler kapatıldı mı?

.

“BİRİ BİZİ KANDIRIYOR MU?”
Erdoğan 28 Şubat döneminde bir tek imam hatip okulunun bile kapısına kilit vurulmadığını bilmiyor mu?
‘AMA BİZ DE GEÇ KALDIK VE BU GEÇ KALIŞIN BEDELİNİ DE MAALESEF ÖDEDİK ‘


(35. İl Müftüleri İstişare Toplantısı’nda) Erdoğan:

“FETÖ 40 yıllık serencamı içerisinde en güçlü desteği 12 Eylül darbesiyle 28 Şubat müdahalesinden gördü, özellikle 28 Şubat döneminde imam hatip okullarının kapısına kilit vurulması FETÖ’ye arayıp da bulamadığı fırsatları verdi..

FETÖ ile gerçek anlamda mücadele sadece kendi dönemlerimizde yapıldı, Ama biz de geç kaldık ve bu geç kalışın bedelini de maalesef ödedik.”

FETÖ İLE MÜCADELE EDİLDİMİ?

Yakın geçmişte ‘ne istediler de vermedik’ diyerek FETÖ’yü bizzat kendilerinin nasıl beslediklerini itiraf eden kendisi değil miydi?

Hal böyleyken ‘FETÖ ile gerçek anlamda mücadele sadece bizim dönemimizde yapılmıştır’ denebilir mi?

FETÖ’yle mücadele mi edildi yoksa  ‘FETÖ’yle mücadele edenlere karşı’ Ergenekon, Balyoz, Poyrazköy, Askeri Casusluk, Amirallere Suikast, 28 Şubat vb. kumpas davalar uydurularak ve o davaların  ‘savcılığı’ Erdoğan bizzati kendisi tarafından  üstlenilerek, burunlarından mı getirildi?

28 Şubat sürecinde FETÖ’nün başı Fethullah Gülen hakkında açılan dava tam sonuçlanma aşamasındayken Gülen’in cezaevine girmekten kurtulması ve beraat ettirilmesi kimin döneminde sağlandı?

Hem bu adam zaten 28 Şubat sürecinde kendisi hakkında hazırlanan o fezlekelerden korkarak yurt dışına kaçmadı mı?

Erdoğan ve ekibi, FETÖ ile mücadelede için 17/25 Aralık 2013 tarihine kadar beklemiştir. FETÖ’nün ne mal olduğu 28 Şubat döneminin Genelkurmay, MİT ve Emniyet raporlarında detaylarıyla yer alıyordu, keşke o raporlara bir göz atılsaydı.

  • Dönemin Genelkurmay Başkanı: 

“Biz Ağustos 2004’te Hükûmeti FETÖ tehlikesine karşı uyardık, her MGK’da söyledik, tekrar ettik, Gülen grubunun yakından takip edilmesi için MGK’da karar aldık”

O zaman Tedbir almak bir yana, Hükümet yetkililerinden biri:  “biz o toplantıda Gülen cemaati ile ilgili alınan kararı yok hükmünde saydık, hiçbir işlem yapmadık” diye böbürlenerek – söylemedi mi?

O DÖNEMDE UYARILARA KULAK ASMAMANIN BEDELİ 15 TEMMUZ’DA ÇOK AĞIR ÖDENDİ!
Erdoğan 28 Şubat döneminde bir tek imam hatip okulunun bile kapısına kilit vurulmadığını bilmiyor mu?

O dönemde 8 yıllık eğitime geçince bütün meslek okullarının orta kısımlarının kapandığını, uygulamanın sadece imam hatip okulları için değil bütün meslek okulları için geçerli olduğunu, imam hatiplere ayrı bir muamele yapılmadığını bilmemesi mümkün mü?

Siyaset : 

‘Bir bilgiyi vatandaşın kafasında farklı algı oluşturacak biçimde sunma işi’

Erdoğan, belki devlet işlerini ya da bazı gerçekleri bilmeyen sıradan ve de gariban vatandaşları böyle sözlerle yanıltabilir; ama gerçekler er geç öğrenilir.

Erdoğan’a naçizane önerim, 12 Eylül’de en büyük desteği kimlerin aldığını hiç eşeleyip karıştırmasın!

https://www.cafemedyam.com/2019/11/21/feto-gercegi/

İLGİLİ HABER

Kaynak Alican Türk

odatv.com

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top
%d blogcu bunu beğendi: