SIYASET

Erdoğan’ı attan düşürerek öldüreceklerdi: At üstünde yükselmiş milletin evladıyız

.

“Erdoğan attan düşmüştü: AKP’li Bayrampaşa Belediyesi bir türlü devretmedi:

AKP’li Bayrampaşa Belediyesi, Erdoğan’ın 2003 yılında attan düştüğü parkı İBB’ye devretmiyor..

Parkın mülkiyetinin kendisine ait olduğunu belirten İBB, parka kreş ve mahalle evi gibi alanlar yapmak istiyor..

İstanbul’daki AKP’li Bayrampaşa Belediyesi, Erdoğan’ın 2003 yılında attan düştüğü Bayrampaşa Şehir Parkı’nı (Adapark) İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne (İBB) vermiyor..

İBB, 1989 yılında satın aldığı Bayrampaşa’daki 486 bin metrekarelik devasa büyüklükteki araziyi 2003 yılında “Bayrampaşa Şehir Parkı” adı altında park alanına dönüştürdü..

Ardından da parkın açılışı o dönem başbakan olan Erdoğan’ın da katıldığı bir törenle 30Temmuz 2003 tarihinde yapıldı. Açılıştan sonra da park alanı içerisinde ata binmek isteyen Erdoğan, bindiği attan düştü. Erdoğan’ın düşme anı yıllardır hafızalardan kazınmayan “meşhur” fotoğraf karelerine yansıdı..

İMAMOĞLU İPTAL ETTİ

Park, elde edilecek gelirin yüzde 50’si İBB’ye ödenmek üzere 2004 yılında Bayrampaşa Belediyesi’ne tahsis edilmişti.. Ancak, AKP’li Bayrampaşa Belediyesi 1Ocak 2016 ile 31Ekim 2019 tarihleri arasında İBB’ye ödeme yapmadı ve İBB’ye faiz hariç 4 milyon 57 bin TL borcu birikti..

İlçe belediye parayı ödemeyince İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun 6Ekim 2020 tarihinde verdiği olur ile parkın Bayrampaşa Belediyesi’ne verilen kullanım hakkı iptal edildi..

15 YILLIĞINA TAHSİS EDİLDİ

Bayrampaşa Belediye Başkanı AKP’li Atilla Aydıner ve AKP’li meclis üyeleri, İBB Meclisi’nin Ocak 2021 oturumunda verdiği teklifle, parkın yeniden Bayrampaşa Belediyesi’ne tahsis edilmesini istedi..

İBB Meclisi’nde çoğunluğu elinde bulunduran Cumhur İttifakı, parkın yeniden Bayrampaşa Belediyesi’ne tahsis edilmesine ilişkin karar aldı..

Teklif, CHP ve İYİ Partili meclis üyelerinin ret oyu vermesine rağmen kabul edildi.

Ardından da İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, bu kararı veto ederek tahsis kararını yeniden görüşülmek üzere Meclis’e iade etti..

İBB Meclisi’nin Şubat 2021 oturumunda yeniden görüşülen teklif, yine Cumhur İttifakı’nın oylarıyla kabul edildi ve park 15 yıl süre ile Bayrampaşa Belediyesi’ne tahsis edildi..

“İBB PARKI İSTİYOR

Büyükşehir Belediyesi, parkın yetki ve sorumluluğunun kendisinde kalmasını, tüm bakım ve alt yapı çalışmalarının İBB tarafından yürütülmesini talep ediyor. İBB, park alanı içerisinde belirlenen alanlara kreş, mahalle evi gibi yeni fonksiyonlar eklemek, atıl durumda olan anfi tiyatroyu etkinleştirmek ve hem sosyal aktiviteler hem de gelir getirici etkinlikler için kullanmak istiyor..

YURTTAŞLAR ŞİKÂYETÇİ

Bayrampaşa Belediyesi Meclisi’nin CHP Grup Başkan Vekili Atilla Özen de “İlçe halkına sorsanız yurttaşların büyük çoğunluğu bu parktaki birçok şeyden şikayetçi olduğunu anlatır” diyerek şunları söyledi:

“Bu park halkın kullanımından uzak. Çünkü buradaki işletmeler, satılan ürünler çok pahalı. Parkı İBB kullanamıyor. AKP’li Bayrampaşa Belediyesi’nin kendi işlettiği bir alan da yok. İlçe belediyesi park içerisindeki alanları kiraladı. Kiralayan kişi de alt kiracılara kiraladı. Büyükşehir Belediyesi bu alanı kendisi kullanmak istemişti ama İBB Meclisi’nde çoğunluk Cumhur ittifakında olduğu için park yine ilçe belediyesine tahsis edildi. Bölge halkı park içerisindeki işletmelerin pahalı olmasından yakınıyor.”

NE OLMUŞTU?

“AKP İLE CHP ARASINDA VİDEOLU ATIŞMA ERDOĞAN’IN ATTAN DÜŞTÜĞÜ ANI PAYLAŞTI”

AKP İzmir Milletvekili Hamza Dağ ile CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan arasında, sosyal medyada videolu atışma gerçekleşti..

İzmir’in AKP’li milletvekili Hamza Dağ ile CHP’li vekili Tuncay Özkan arasında Twitter’daki videolu atışma dikkat çekti.

Tuncay Özkan Twitter hesabından, Abant Gölü etrafında yürüyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun videosunu paylaştı. Özkan videoya, “Emin adımlarla iktidara…” notunu düştü..

Özkan’ın paylaşımına yanıt ise AKP’li Hamza Dağ’dan geldi. Özkan’ın paylaşımını alıntılayan Dağ, Kılıçdaroğlu’nun yıllar önce yukarı doğru çıkan yürüyen merdivenden inmeye çalıştığı anları paylaşarak “Emin misiniz?” dedi..

Dağ’ın paylaşımına yanıt veren Özkan, dönemin başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2003 yılında “Cihan” adlı attan düştüğü anları paylaştı. Özkan, “Eminim. Kesinlikle. Hiç şüphen olmasın.” ifadelerini kullandı..

“CHP LİDERİ KILIÇDAROĞLU ABANT GÖLÜ’NDE YÜRÜYÜŞ YAPTI”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, milletvekilleri ve bazı partililerle Abant Gölü çevresinde sabah yürüyüşü yaptı..

CHP lideri Kılıçdaroğlu Abant Gölü'nde yürüyüş yaptı, gazetecilere konuştu

Partisinin Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Grubu Çalışma ve Değerlendirme Toplantısı için Abant’ta bulunan Kılıçdaroğlu, kahvaltı öncesinde Abant Gölü’ndeki 7 kilometrelik yürüyüş parkurunda partililerle yürüyüş gerçekleştirdi..

AKP ile CHP arasında videolu atışma: Erdoğan'ın attan düştüğü anı paylaştı
“BİLAL ERDOĞAN ‘AT ÜSTÜNDE YÜKSELMİŞ MİLLETİN EVLADIYIZ’ DEDİ, HÜDA KAYA FOTOĞRAF PAYLAŞTI: YANLIŞIN VAR”

Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan Kayseri’de tesis açılışında ‘At üstünde yükselmiş milletin evladıyız’ dedi. HDP’li Hüda Kaya, Erdoğan’ın attan düştüğü kareyi paylaştı:

“Yanlışın var”

 Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan, Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve Spor Toto iş birliğiyle yapımı tamamlanan geleneksel sporlar, binicilik ve okçuluk tesisinin açılışını yaptı..

Türkiye Geleneksel Türk Okçuluk Federasyonu’nun düzenlediği Açık Hava Takımlar Türkiye Şampiyonası’nı bir süre izleyen Erdoğan açılış töreninde yaptığı konuşmada, Türkiye’de geleneksel sporların ihyası, gelişmesi için geçen 5 senede çok güzel gelişmeler kaydettiklerini söyledi..

‘AT ÜSTÜNDE YÜKSELMİŞ BİR MİLLETİN EVLATLARIYIZ’

Geleneksel sporlara ilişkin “At mı kaldı kardeşim, hangi devirde yaşıyoruz?” söylemlerini yorumlayan Erdoğan şöyle devam etti: “Aile ve gençlere, at üstünde okla, kılıçla yükselmiş bir milletin evlatları olduğumuzu söylüyoruz. Bununla gurur duyuyoruz… Dolayısıyla bugün de at binmek mükemmel bir spordur, sadece hali vakti yerinde olanların veya sadece köyde yaşayan insanların sporu da değildir. İstiyoruz ki bu at binme bütün halkımıza mal olsun.” 

NE OLMUŞTU?

ERDOĞAN ATLARLA BARIŞTI

“Elleriyle besledi!”

Erdoğan’ın atları elleriyle beslediği anlar kameralara yansıdı. O anlar akıllara Erdoğan’ın yıllar önce attan düştüğü anları getirdi.

Erdoğan Ankara Geleneksel Sporlar Tesisi Açılışı’na katıldı. Açılın ardından, Erdoğan’ın atları elleriyle beslediği anlar kameralara yansıdı.

O anlar akıllara Erdoğan’ın yıllar önce attan düştüğü anları getirdi.

Dönemin Başbakanı Erdoğan, 30 Temmuz 2003’te, İstanbul’daki Bayrampaşa Parkı’nın açılışını yapmıştı. Açılış sırasında Cihan isimli ata binmiş, atın şaha kalkmasıyla da kum zemine düşmüştü. Cihan, 26 Aralık 2007’de bağırsak düğümlenmesinden ölmüştü. 

ERDOĞAN 2003’TE İSTANBUL BAYRAMPAŞA’DA BİNDİĞİ ATTAN DÜŞMÜŞTÜ..

İzmir’deki FETÖ davasında dinlenen gizli tanık ‘Zaman’:

”Erdoğan’ın attan düştüğü gün, o ata çeşitli ilaçlar verdiler. Amaçları Erdoğan’ı attan düşürüp boynunun kırılmasıydı. Erdoğan için sıralı zehir kullandıklarını da biliyorum..

FETÖ önce Türkiye’yi, sonra ABD’yi, ardından da dünyayı ele geçirecekti.”

Erdoğan:

”Damdan da düşsen, attan da düşsen, önemli olan ayağa kalkabilmektir.”

 İzmir 2. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) davasında “kadim abi ve irşatçı” olarak nitelendirilen ve hakkında ‘Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs’ suçundan dava açılan Yusuf Bekmezci hakim karşısına çıktı.

Yusuf Bekmezci:

”Fetullah Gülen ile gençlik yıllarından beri tanışırım. Ancak terör örgütüyle hiçbir ilişkim bulunmamaktadır.”

Duruşma sırasında SEGBİS (Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi) aracılığıyla gizli tanık olarak dinlenen “Zaman” kod adlı kişi ise Bekmezci’nin, FETÖ’nün cemaat ismiyle kurulduğu ilk günden beri Fetullah Gülen’in yanında olduğunu söyledi.

“ERDOĞAN’A BİR ÇOK KEZ SUİKAST DÜZENLEDİLER

Gizli tanık ‘Zaman’:

”Yusuf Bekmezci Kazakistan’da FETÖ için önemli işler yaptı..

Kazakistan’da darbe yapmadan devleti ele geçirdi. 15 Temmuz darbe girişimi 2010’lu yıllardan beri biliniyordu. Darbenin nasıl olacağı Fetullah Gülen tarafından tarihine kadar bildirildiği toplantılar yapılmıştı. Bu toplantılarda Yusuf Bekmezci, karar verici olarak yer alıyordu. Fetullah Gülen, kansız bir darbe planlıyordu..

Recep Tayyip Erdoğan’ın kendi gitmesi için MİT operasyonu ve 17-25 Aralık operasyonlarını düzenlediler. Erdoğan, Başbakan iken birçok kez suikast girişiminde bulundular. En sonunda darbenin kanlı olmasına karar verdiler..

Fetullah Gülen, ‘Stadyumlar kanla dolacak’ dedi. 5 bin kişilik bir liste hazırlandı. Bu listede kimin stadyumda infaz edileceği, kimin cezaevine gönderileceği yazılıydı. Darbeye karşı çıkan kişiler infaz edildi..

İsmini hatırlamadığım Marmara Üniversitesinden bir profesör Fetullah Gülen’in yaptıklarına karşı çıktığı için kaza süsü verilerek öldürüldü.”

“AMAÇLARI ERDOĞAN’I ATTAN DÜŞÜRÜP BOYNUNUN KIRILMASIYDI

Gizli tanık ‘Zaman’:

”Cemaatin, Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul’daki evinin karşısındaki bir evde suikast hazırlığı yaptığı sırada korumalar, ay ışığının yansımasıyla keskin nişancı tüfeğini fark etti..

Bu olayı DHKP-C’ye yıktılar. Hablemitoğlu suikastını da cemaat yaptı. Erdoğan’ın attan düştüğü gün, o ata çeşitli ilaçlar verdiler. Amaçları Erdoğan’ı attan düşürüp boynunun kırılmasıydı. Erdoğan için sıralı zehir kullandıklarını da biliyorum.”

‘FETÖ ÖNCE TÜRKİYE’Yİ, SONRA ABD’Yİ, SONRA DA DÜNYAYI ELE GEÇİRECEKTİ’

Gizli tanık ‘Zaman’:

”FETÖ Türkiye’yi bir sıçrama tahtası olarak gördü ve sonraki hedefleri ise Orta Asya ile Amerika’yı ele geçirmekti..

Zaten Amerika’yı ele geçirdiklerinde tüm dünyayı ele geçirmiş olacaklardı. Örgüt ABD’de çok güçlüdür.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan 30 Temmuz 2003’te Başbakan iken İstanbul’daki Bayrampaşa Parkı’nın açılışını yapmıştı. Açılış sırasında Cihan isimli ata binmiş, atın şaha kalkmasıyla da kum zemine düşmüştü. Cihan, 26 Aralık 2007’de bağırsak düğümlenmesinden ölmüştü. Bayrampaşa’da 1.5 TL karşılığında ailelerin çocuklarını gezdiren Cihan’ın sahibi Murat Cemilgil, “O olaydan sonra Başbakanımız öksürse medya sanki sorumlusu Cihan’mış gibi buraya koşuyordu. Cihan bağırsak düğümlenmesi geçirdi. Veteriner çağırdık, ancak akşam saatlerine doğru öldü” demişti.

Erdoğan da attan düştükten sonra şöyle konuşmuştu: “Önce damdan düştük, hayatı bir başka tanıdık. Bugün de attan düşerek daha başka bir tanıdık. Mesele ne biliyor musunuz? Damdan da düşsen, attan da düşsen, önemli olan ayağa kalkabilmektir.”

https://www.cafemedyam.com/2020/03/05/erdogan-nereye-gomulmek-istiyor/

İLGİLİ HABER

gazeteduvar.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top
%d blogcu bunu beğendi: