SPOR

Galatasaray eski Başkanı Mustafa Cengiz vefat etti

.

“GALATASARAY KULÜBÜ’NÜN ESKİ BAŞKANLARINDAN MUSTAFA CENGİZ, 71 YAŞINDA VEFAT ETTİ.”

Galatasaray’ın eski Başkanı Mustafa Cengiz, uzun süren rahatsızlığı sonucu 71 yaşında hayatını kaybetti..

Sarı-kırmızılı camianın 3.5 yıl başkanlığını yapan Cengiz, kulübün 37. başkanı olarak tarihteki yerini almıştı..

Sarı-kırmızılı kulüpten yapılan açıklamada:

“Galatasaray Spor Kulübü 37. Başkanı Sn. Mustafa Cengiz’i kaybettik. Başkanımız’a Allah’tan rahmet; ailesine, sevdiklerine ve camiamıza başsağlığı dileriz.”

Mustafa Cengiz, başkanlığının son 1 yıllık bölümünde ciddi sağlık sorunlarıyla mücadele etmişti. 2020 yılının ilk aylarında rahatsızlığı ortaya çıkan Mustafa Cengiz, beyninden ve midesinden bir dizi operasyon geçirmişti..

Mustafa Cengiz, bu süreçte uzun süre tedavi görmüştü. Cengiz İstanbul’da tedavi gördüğü hastanede 71 yaşında vefat etti..

“BAŞSAĞLIĞI MESAJLARI”

Galatasaray Kulübü’nün 37’nci başkanı Mustafa Cengiz için spor camiası başsağlığı mesajları yayınlandı..

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu:

“Galatasaray Spor Kulübü eski başkanı Sayın Mustafa Cengiz’in vefatını büyük bir üzüntüyle öğrendim. Daima beyefendi kişiliğiyle hatırlayacağım merhum Mustafa Cengiz’e Allah’tan rahmet; ailesine, Galatasaray ve Türk spor camiasına başsağlığı dilerim. Mekanı cennet olsun” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından yayımladığı mesajda:

“Galatasaray Kulübünün eski başkanı Mustafa Cengiz’in vefatından dolayı büyük üzüntü duydum. Cengiz’e Allah’tan rahmet, ailesine, yakınlarına ve Galatasaray camiasına başsağlığı ve sabır diliyorum” dedi.

Türkiye Futbol Federasyonu da yayınladığı mesajda:

“Galatasaray Kulübü eski Başkanı Mustafa Cengiz’in vefat ettiğini büyük bir üzüntü ile öğrenmiş bulunuyoruz. Merhum Mustafa Cengiz’e Allah’tan rahmet; ailesi, yakınları, Galatasaray Spor Kulübü ve spor camiasına başsağlığı dileriz” ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe Kulübü:

“Galatasaray Spor Kulübü’nün eski başkanı Mustafa Cengiz’in hayatını kaybettiğini üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayız. Merhuma Allah’tan rahmet; Cengiz ailesine, Galatasaray camiasına ve Türk futboluna başsağlığı dileriz. Mekanı cennet olsun” mesajını yayınladı.

Beşiktaş Kulübü ise şu ifadeleri kullandı:

“Galatasaray Spor Kulübü eski başkanlarından Mustafa Cengiz’in vefat ettiğini büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz. Mustafa Cengiz’e Allah’tan rahmet; ailesine, yakınlarına ve Galatasaray Spor Kulübü camiasına başsağlığı dileriz.“

Trabzonspor da sosyal medyadan yaptığı açıklamada:

“Galatasaray Spor Kulübü’nün Eski Başkanı Sayın Mustafa Cengiz’in vefat ettiğini büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. Merhum Mustafa Cengiz’e Allah’tan rahmet; ailesi, yakınları, sevenleri ve Galatasaray camiasına başsağlığı dileriz. Ruhu şad, mekanı cennet olsun” ifadeleri kullanıldı.

“MUSTAFA CENGİZ KİMDİR?”

 Galatasaray’ın önceki dönem başkanı Mustafa Cengiz 71 yaşında vefat etti. Galatarasaray’ın 37. Başkanı, 3,5 yıllık görev süresinin son 1 yılında ciddi sağlık sorunlarıyla mücadele etmişti..

Mustafa Cengiz 1949 yılında Gaziantep’in Nizip ilçesinde doğdu.. Gaziantep Lisesi’nin ardından Ankara Siyasal Bilgiler Fakültesi’ni (Mülkiye) bitiren Cengiz, Köy-Koop Merkez Birliğinde kurucu uzman olarak çalıştı ve TANSA Genel Müdürlüğü yaptı..

12 Eylül Darbesi’nden sonra memuriyetten ayrılan Cengiz, Türkiye Akaryakıt Bayileri ve Gaz İşverenler Sendikasında genel başkanlık görevini yürüttü..

20 Ocak 2018 tarihinde Galatasaray SK başkanı olan Cengiz, petrol ve akaryakıt sektöründe kendi şirketlerini yönetti..

Bir dönem TFF Dış İlişkiler Bölümünde fahri olarak görev yapan Cengiz’in döneminde Galatasaray 2017-18 ve 2018-19 sezonlarında Süper Lig’de şampiyon oldu, 2018-19 Türkiye Kupası’nı ve 2019 Türkiye Süper Kupası’nı kazandı. Cengiz görevini 22 Haziran 2021’de Burak Elmas’a devretti..

“SAĞLIK SORUNLARI”

Mustafa Cengiz, 7 Mayıs 2020’de 10 saat süren bir beyin ameliyatı oldu..

18 Mayıs’ta ise mide kanaması sebebiyle ikinci kez ameliyat edildi..

10 Ağustos 2021’de düzenleyeceği basın toplantısı iptal edilen Cengiz hastaneye kaldırıldı ve beyninde tümör tespit edildi. 2 Eylül 2021’de yoğun bakıma alınan Cengiz, bugün vefat etti..

Duvar

İLGİLİ HABER

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top
%d blogcu bunu beğendi: