MAGAZİN

Yandaş arabeskçilerden suçu teşvik eden söylem: Namus için olsa silahı elime alır vururum!

.

“ORHAN GENCEBAY’DAN CENGİZ KURTOĞLU’NA ‘ŞİDDET’ TEŞEKKÜRÜ”

Cengiz Kurtoğlu’nun tartışma yaşadığı iş insanı Mustafa Can arasında yaşanan kavgada ikili karşılıklı açıklamalarda bulundu.. Kurtoğlu, “tuzak” dedi, Can, “saldırdı” ifadelerini kullandı..

 Sarıyer’de şarkıcı Cengiz Kurtoğlu’nun tartışma yaşadığı iş insanı Mustafa Can arasında yaşanan kavgada ikili karşılıklı açıklamalarda bulundu..

Sosyal medyada kamera görüntülerini yayınlayıp daha sonra silen Kurtoğlu:

“Bu olay organize. Bana tuzak kuruldu..Sinir sistemlerim iyi değil, böyle şeylere alışık değilim.. Bir kardeşim doğum gününe davet etti. Gittik, her şey çok güzel, saygılı sevgili.. Alkolün de etkisiyle ağzını bozarak ileri geri konuşmaya başladı. İkaz ettim kendisini ‘Sözlerini geri al’ diye. Orada ufak tefek gerilmeler oldu..”

Mustafa Can ise, şarkıcının kendisini masadan kovduğunu ve küfürler ederek saldırdığını dile getirdi.. 

“NAMUS İÇİN OLSA SİLAHI ELİME ALIR VURURUM”

Cengiz Kurtoğlu:

“Benim bıçakla ne işim var! Namus için olsa silahı elime alır vururum.. Telefonun ışığı parlıyor, ben 4-5 metre daha bu taraftayım..

‘Çıkartın bu adamı gitsin’ dedim..

Fiziksel hiçbir hareket yok. Karakola gitmiş, ben de gittim ve ifade verdim. Konu buraya kadar geldi… Bu olaylara üzülüyorum, 40 yıldan beri hiç böyle olumsuz olaylarım olmadı. Çok kalbim kırıldı. Yalan yanlış ifadelerle bu adam televizyonlara çıkarıyorlar. Çok üzgünüm, olay çok basit bir olay. Sanatçı büyüklerime yanlış ifadeler kullandı. ‘Türkiye’nin en büyük sanatçısı Ciguli, başka kimse yoktur benim için’ dedi..

 Küfürler var ortada. Sanatçıya, emeğe saygısızlık var. Yüksek sesle bizi rahatsız edecek şekilde hakarete varan sözler var.. Ben de bunun karşılığını vermek istedim. Kendi kendini mi tırmıkladı, hayretler içinde kaldım.. Bu olay organize!

Bu adam iş adamı değil, öyle bir tarzı yok… Bana kesinlikle tuzak kuruldu.. Sanatçıya küfür, emeğe küfür ağrıma gitti.. Utanç verici bir olay. O görüntüdeki ben değilim.. Ben o masada olmasam bana da küfür edecek.. Eskiden ne vardı biliyor musunuz siyasilerin önünden soyunurlardı televizyona çıkmak için. Bu adam bu yaşta meşhur olmaya mı çıktı?”

“ORHAN GENCEBAY’DAN CENGİZ KURTOĞLU’NA TEŞEKKÜR”

Kurtoğlu’nun açıklamaları sonrası canlı yayına bağlanan Orhan Gencebay, şarkıcıya destek çıktı..

Gencebay:

“Sen bu çirkin olayı düzelttiğin için çok teşekkür ederim. Biz görevimizi yapmaya çalıyoruz, kimsenin önünde durmak istemiyoruz. Cengiz Kurtoğlu’nu çok severim, adamdır…

Aynı hareketi ben de yapardım çok duygulandım. Sağ ol Cengiz. Bu şekilde düşünen herkese teşekkür ederim, saygılarımı iletirim..

Sağduyumuz güçlüdür. Türk milletine çok teşekkür ederim, çok değerli bir ülkedir. Bu değerler bizimle devam edecek, atalarımızın yolundan devam edeceğiz..”

“ORHAN GENCEBAY’I SORDUM”

Mustafa Can ise şöyle konuştu:

“Cengiz Bey ‘Ben sık sık Bulgaristan’a gidiyorum. Orada müzik yapıyoruz. Ben oradan vatandaşlık aldım’ dedi. Ben de Bulgaristan’daki Roman şarkıcıları sordum, ‘Tanır mısınız?’ diye. Oradan konu Orhan Gencebay’a geldi. Merakımdan ‘Orhan Gencebay da romanlık var mı?’ dedim… Kurtoğlu önce sinirli bir şekilde ‘Hayır’ dedi. Sonra bir anda ‘Kalk ulan masamdan’ dedi. Herkes beni masadan neredeyse sürükleyerek uzaklaştırdı. Çıkışa giderken baktım 5-6 kişiyle geliyor. Ana avrat söve söve geliyor bir grup halinde… Yanımda Esra Hanım vardı. Bana vuracağını anladı, önüme geçti ama Cengiz Kurtoğlu bana bir yumruk savurdu. Kaçtım saldırıdan ama gözüme bir şey ilişti. Baktım birkaç kişi ellerimi tutuyor. Burnumda bir darbe hissettim. İkinci hamleyi yaptı. Bir darbe daha aldım… Oradan uzaklaştım, arabada aynada bir baktım kan akıyor. Karakola gittim hemen. Gündem olmak için bizi mi seçti ne yaptı anlamadım. Anlamadığım şey o bıçağı alıp gelirken 5-6 kişi ile geliyor, kimse de tutmuyor onu. Cengiz Kurtoğlu çok sarhoştu zaten, sarhoş gelmişti. Bakışları bile acayipti. Ben de herkes gibi severdim kendisini.”

NE OLMUŞTU?

“YANDAŞ ŞARKICI CENGİZ KURTOĞLU, İŞ İNSANINA BIÇAKLA SALDIRDI: İŞ İNSANI KONUŞTU!”
“CENGİZ KURTOĞLU BIÇAKLA SALDIRDI DİYEN İŞ İNSANI KONUŞTU”

Sarıyer’de bir doğum günü partisine katılan şarkıcı Cengiz Kurtoğlu, iddiaya göre aynı masada oturduğu iş insanı Mustafa Can’a bıçakla saldırdı..

Yüzünden yaralanan Mustafa Can, yaşadığı olaya ilişkin açıklamalarda bulundu..

'Cengiz Kurtoğlu bıçakla saldırdı' diyen iş insanı konuştu

“TIRNAKLA ÇİZİLMİŞ OLABİLİR”

Cengiz Kurtoğlu, poliste verdiği ifadesinde Mustafa Can ile Orhan Gencebay ve diğer bazı sanatçılara hakaret ettiği için tartıştıklarını söyledi.. Kurtoğlu’nun, Can’ın yüzünün bıçakla yaralanmadığını, tırnağı ile çizilmiş olabileceğini söylediği öğrenildi..

“SORMAZ OLAYDIM”

Mustafa Can:

“Tolga Yüce isimli bir kişi beni doğum gününe çağırdı. Ben de gittim. 45 dakika sonra Cengiz Kurtoğlu 3 kişiyle geldi..

Cengiz bey ‘Ben sık sık Bulgaristan’a gidiyorum. Orada müzik yapıyoruz. Ben oradan vatandaşlık aldım’ dedi..

Konu Bulgaristan’a döndü, ben de Bulgaristan’daki Roman şarkıcıları sordum tanır mısınız diye..

Oradan da konu Orhan Gencebay’a geldi. Ben de merakımdan Cengiz Kurtoğlu’na dedim ki ‘Orhan Gencebay da romanlık var mı?’ sormaz olaydım. Cengiz Kurtoğlu birkaç saniye sonra sinirli bir şekilde ‘Hayır’ dedi. Sonra bir anda Cengiz bey bana ‘Kalk ulan masamdan’ dedi.. Herkes beni masadan neredeyse sürükleyerek uzaklaştırdı..

Ben çıkışa giderken baktım 5-6 kişiyle geliyor. Ana avrat söve söve geliyor bir grup halinde..

Yanımda Esra hanım vardı. Masadan kalkıp gelmişti. Esra hanım, bana vuracağını anladı, önüme geçti ama Cengiz Kurtoğlu bana bir yumruk savurdu.. Ben kaçtım saldırıdan ama gözüme bir şey ilişti.. Baktım birkaç kişi ellerimi tutuyor. Burnumda bir darbe hissettim. İkinci hamleyi yaptı. Bir darbe daha aldım. Oradan uzaklaştım, arabada aynada bir baktım kan akıyor.. Karakola gittim hemen. Gündem olmak için bizi mi seçti ne yaptı anlamadım. Anlamadığım şey o bıçağı alıp gelirken 5-6 kişi ile geliyor kimse de tutmuyor onu. Cengiz Kurtoğlu çok sarhoştu zaten sarhoş gelmişti. Bakışları bile acayipti. Ben de herkes gibi severdim kendisini..”

“CENGİZ KURTOĞLU’NDAN İŞ İNSANINA BIÇAKLI SALDIRI”

Sarıyer’de Cengiz Kurtoğlu tartışma yaşadığı iş insanına bıçakla saldırdı. Güçlükle sakinleştirilen Kurtoğlu polis ekipleri tarafından gözaltına alınırken, yaşanan olay anı güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı..

Olay, Sarıyer İstinye’de bulunan bir restoranda meydana geldi.. İddiaya göre, İş insanı Mustafa Can bir arkadaşının doğum gününü kutlamak için İstinye’de bulunan restorana gitti.. Daha sonrasında restoranda bulunan Cengiz Kurtoğlu ile aralarında henüz bilinmeyen bir sebeple tartışma çıktı..

Tartışmanın şiddetlenmesi üzerine Kurtoğlu, iş insanı Mustafa Can’a servis bıçağıyla saldırdı. Olaydan sonra çevredekiler araya girerek duruma müdahale etti..

SARIYER’DE CENGİZ KURTOĞLU TARTIŞMA YAŞADIĞI İŞ İNSANINA BIÇAKLA SALDIRDI. GÜÇLÜKLE SAKİNLEŞTİRİLEN KURTOĞLU POLİS EKİPLERİ TARAFINDAN GÖZALTINA ALINIRKEN, YAŞANAN OLAY ANI GÜVENLİK KAMERASINA SANİYE SANİYE YANSIDI. (DOĞAN CAN CESUR – HASAN ZAHİD EZİM/İSTANBUL-İHA) // cafemedyam
“CENGİZ KURTOĞLU GÖZALTINA ALINDI”

Olay yerine gelen ihbar üzerine polis ekipleri sevk edildi.. Cengiz Kurtoğlu gözaltına alınırken yüzünden yaralanan Mustafa Can, Kurtoğlu’ndan şikayetçi oldu…

“GÖZALTINA ALINIP SERBEST BIRAKILDI”

Olaylar sırasında yüzünden yaralandığını iddia eden iş insanı Mustafa Can polise giderek, Cengiz Kurtoğlu’ndan şikayetçi oldu..

Restoranın güvenlik kameralarını inceleyen Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri, Cengiz Kurtoğlu’nu gözaltına aldı. Burada ifadesi alınan Kurtoğlu, ardından serbest bırakıldı..

Cengiz Kurtoğlu, poliste verdiği ifadesinde Mustafa Can ile Orhan Gencebay ve diğer bazı sanatçılara hakaret ettiği için tartıştıklarını söyledi. Kurtoğlu’nun, Can’ın yüzünün bıçakla yaralanmadığını, tırnağı ile çizilmiş olabileceğini söylediği öğrenildi..

CENGİZ KURTOĞLU’NDAN AÇIKLAMA

Cengiz Kurtoğlu:

“Öncelikle böyle bir haberle sizlerin karşısına çıkmak istemezdim. Bir konuya açıklık getirmem gerekiyor..

Ben de herkes gibi kendine ait değer yargıları olan bir insanım. Eş aile, dost gibi konularda ise oldukça hassasım. Sevdiklerime karşı söylenen haksız bir söylemi asla kabul edemem. Böyle tartışmanın ‘Bıçaklı Saldırı’ olarak lanse edilmesinden dolayı oldukça üzgünüm..

Bu konuyla alakalı hukuki süreci avukatım başlatıp takip edecek. Bu bilgi kirliliğinin ortadan kalkması adına da olaya ait görüntülerin orijinal ve montajsız halini sizlerle paylaşıyorum. Olay artık kamuoyunun takdirindedir.”

“CENGİZ KURTOĞLU İLE İŞ İNSANI ARASINDAKİ TARTIŞMA KAMERADA”

Sarıyer’de Cengiz Kurtoğlu ile iş insanı arasındaki kavga anı ise güvenlik kamerasına yansıdı.. Görüntülerde, masada oturdukları sırada tartışma yaşandığı ve çevredeki vatandaşların araya girmeye çalıştığı ve ünlü sanatçının güçlükle sakinleştirildiği görülüyor..

NE OLMUŞTU?

“CENGİZ KURTOĞLU SİYASET TURLARINA BAŞLADI! AKP ADAYI İÇİN KAPI KAPI DOLAŞTI”

Arabeskçi Cengiz Kurtoğlu, 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan seçimlerde Cumhur İttifakı AKP Ergene Belediye Başkan adayı Hamdi Sarıer’e destek olmak için seçim çalışmasına katıldı..

Cengiz Kurtoğlu, 12 Haziran seçiminde AKP İstanbul 3. bölgeden aday adayı olmuştu..

Sağlık Mahallesi esnafını ziyaret ederek vatandaşlarla günün anısına bol bol hatıra fotoğrafı çektiren Cengiz Kurtoğlu, daha sonra AKP Ergene İlçe Teşkilatı’nda basın mensuplarına açıklamalarda bulundu..

Cengiz Kurtoğlu:

Kalbi bütünlükle, samimiyetimle söyleyeyim aramızda sevgiden öte hiçbir menfaat olmayan kalbi birliktelikte bugün hem değerli dostlarıma hem de Adalet ve Kalkınma Partisi Teşkilatını ziyaret ettim. Sevgili başkan adayı mı ziyaret ettim. Kendisine gönül verdiğimi açık açık ifade ediyorum. Başarılı olmasını da açık açık ifade ediyorum. Çünkü bizim bekamız vatan, millet Sakarya’dır. Ergene halkına da çok teşekkür ediyorum tevazularından dolayı bugün değerli gönül dostlarımızla esnaflarımızı ziyaret ettik. Herkes tebessümle güler yüzle karşıladı bizi. Kendilerine sonsuz teşekkür ediyoruz. Ondan sonra da merkezimizde çayımızı kahvemizi içiyoruz hayırlı uğurlu olsun..İnşallah 1 Nisan’da da şekerli kahve içeceğiz..

Ben yaşım gereğince 7 torun sahibi olduğum için benim hayattaki menfaatim sevgiden öte hiçbir şey değil..

Buradaki gönül dostları kardeşlerime Çorlu’daki sevgili kardeşlerimle birlikte başkana gidiyoruz, dediler ‘hemen’ dedim başarılar diliyorum.. Hayırlı uğurlu olsun. Zaten hafta sonu artık bitecek hayırlısıyla…”

“Ben inşallah bir daha ki dönem siyasete girdiğim”


Kurtoğlu:

“Hakikaten gelişimimiz açısından yatırım, başarı, birlik, beraberlik, sevgi, kaynaşma doğusuyla batısıyla kuzeyi ile güneyi ile din, dil, ırk, renk.. Bu ara televizyonlarda haberlerde böyle bir nefretlik, çok kötü şeyler duyuyoruz. Gerçekten çok kötü şeyler duyuyoruz. Bunlar güzelleşsin istiyoruz biz. Bizim başka bir gayemiz, başka bir menfaatimiz yok. Konu bu..

Ben inşallah bir daha ki dönem siyasete girdiğim zaman, siyaset ağzı ile konuşacağım. Şimdi sanatçı ağzıyla konuşuyorum. Daha önce vardı. Ben İstanbul için ikinci dönem üçüncü bölgeden İstanbul adayıydım, fakat o çok vahim bir olayda İbrahim abinin vurulmasından sonra bizim mesleki açıdan oraya hiç kimsenin girmemesine kanaat ettiler.. Maalesef orada olamadık..

Ama zaten yaşam alanında hep toplumun içindeyiz, sokaktayız hep insanların arasındayız. Aynı şeyleri aynı görevimizi yapıyoruz elimizden geldiği kadar, sosyal sorumluklar olsun yaşam alanında sağlıkta eğitimde ne olursa olsun hele hele kendi haddimize göre tabii ki yapabileceğimiz her şeyi yapmaya çalışıyoruz tabii ki.”

AKP Ergene Belediye Başkanı Hamdi Sarıer:

“Bizleri kırmayıp bizleri onere eden çocukluğumuzdan beri gönlümüzde olan zaten hala da gönlümüzde olan Cengiz Kurtoğlu’na teşekkür ediyorum.”

İLGİLİ HABER

Cumhuriyet

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top