GÜNDEM

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) verilerini sızdırdığı iddiasıyla gözaltına alınan kişi tutuklandı!

“TÜGVA VERİLERİNİ SIĞDIRMAK’TAN GÖZALTINA ALINAN KİŞİ TUTUKLANDI”

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) verilerini sızdırdığı iddiasıyla gözaltına alınan Ramazan A. tutuklandı..

Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın kurucuları arasında bulunduğu TÜGVA bazı kişilerin kimlik bilgilerini veri tabanında tutarak, referanslarla kurumlarda işe girmesine yardım ettiği öne sürülmüştü..

TÜGVA yetkilileri, gazeteci Metin Cihan’ın ortaya çıkardığı belgeleri önce yalanlamıştı ancak daha sonra TÜGVA Başkanı Enes Eminoğlu “İçerden belgeleri almış bu adam, sızdırmış, yedek yapmış ve şu anda ifşa ediyor” diyerek bir anlamda sızıntıyı doğrulamıştı..

İstanbul başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu’nun soruşturmasında şüpheli Ramazan A.’nın ismine ulaşıldı.. Bu kişinin ‘vakfa örgütlü bir plan dahilinde sızdırıldığı ihtimali’ üzerinde duran ekipler, geçen pazar günü başsavcılık talimatıyla Ramazan A.’yı gözaltına aldı..

Ramazan A., başsavcılıkça ifadesinin alınmasının ardından, ‘verileri hukuka aykırı olarak verme veya ele geçirme’ ve ‘sistemi engelleme, bozma, verileri yok etme, değiştirme’ suçlarından tutuklanması talebiyle nöbetçi İstanbul sulh ceza hakimliğine sevk edildi..

Nöbetçi hakimlik, şüphelinin bu suçlardan tutuklanmasına hükmetti..

“BAKAN KASAPOĞLU’NDAN TÜGVA SAVUNMASI: ÇAMUR ATMAYIN”

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu:

“TÜGVA ve TÜRGEV gibi vakıflarla ilgili eleştiriler var.. Bu medeniyet vakıf medeniyetidir… Yanlış yapan bir vakıf, dernek varsa yargı vardır.. Hesabını sorarsınız.. 28 Şubat’ın darbe dönemlerinin mantığıyla sivil topluma, vakıflara, derneklere çamur atmayın..”

“YANLIŞ YAPAN BİR VAKIF VARSA YARGI VAR, HESABINI SORARSINIZ”

TÜGVA ve TÜRGEV gibi vakıflarla ilgil kayırmacılık yapıldığı eleştirileri için Kasapoğlu yanıt verdi!

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu:

“Gençliğimizin odağında medeniyet olsun istiyoruz. Sabahtan beri vakıf, dernek, sivil toplum düşmanlığı var.. Bu medeniyet vakıf medeniyetidir… Yanlış yapan bir vakıf, dernek varsa yargı vardır. Hesabını sorarsınız. Sivil toplum tüm dünyada önemli bir çalışma alanıdır.. Biz de bakanlık olarak tüm sivil toplum örgütleriyle ortak çalışma yapma gayreti içerisindeyiz. Helalleşme diyorsunuz biraz da sahici olun.. 28 Şubat’ın darbe dönemlerinin mantığıyla sivil topluma, vakıflara, derneklere çamur atmayın..”

“TÜGVA’NIN İZLEDİĞİMİZ GÖRÜNTÜLERİNDE NE TÜRKİYE VAR NE GENÇLİK NE DE VAKIF, BİR SUÇ ÖRGÜTÜ VAR”
“TÜGVA’NIN YEMİN VİDEOSU ORTAYA ÇIKTI: BİLAL ERDOĞAN KÜRSÜDEYKEN ‘BİZ TÜGVA ERLERİ’ DİYE YEMİN ETTİLER”

Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın yöneticisi olduğu TÜGVA’nın bir toplantısında, TÜGVA’lıların ‘Komando Andı’nın sözlerini değiştirerek okuduğu görüntüler… Görüntülerde, Bilal Erdoğan’ın kürsüde olduğu sırada, Adalar’a özel vurgu yapılarak ‘Başkomutanımız Erdoğan’ ifadesi yer aldı..

TÜGVA'nın yemin videosu ortaya çıktı: Bilal Erdoğan kürsüdeyken

İktidarın gözde kurumlarından, Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın yöneticilerinden olduğu Türkiye Gençlik Vakfı’nın (TÜGVA), vakıf üzerinden ordu, emniyet ve diğer kamu kurumlarına yüzlerce kişiyi yerleştirdiği, bu kişilerle ilgili sicil listeleri tuttuğuna dair belgeler gündemdeki yerini koruyor..

Son olarak, TÜGVA ile ilgili yeni iddiaların içinde bulunduğu belgelerde, 15 Temmuz ardından “FETÖ’nün ardından ortaya çıkan yurt boşluğunun doldurulması” ve hükümetin bu konuda TÜGVA ve TÜRGEV gibi vakıfları maddi olarak desteklemesi iddiası da yer aldı..

Şimdi ise TÜGVA, Geleceğin Gençliği isimli bir toplantı düzenledi. Gazeteci Metin Cihan‘ın sosyal medya hesabı Twitter üzerinden paylaştığı toplantının görüntülerinde, atılan sloganlar tepki çekti..

“BİZ TÜGVA ERLERİ”

Görüntülerde, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın kürsüde olduğu sırada, hep bir ağızdan “Biz TÜGVA erleri” diye başlayan bir metnin okunduğu görülüyor. TÜGVA’lıların okuduğu antta, “Ben Türk komandosuyum” sözlerinin “Ben TÜGVA’lıyım” diye değiştirildiği de duyuldu..

Kendilerini “TÜGVA erleri” diye tanımlayan grup sonrasında “Ben TÜGVA’lıyım. Her yerde ben varım; havada, karada, denizde! İdlib’de, Keşmir’de, Filistin’de” diye devam ederken; “Adalarda” kısmı üç kez tekrar edildi..

“CİHAN: BELGELERLE İFŞA OLDUKTAN SONRA İYİCE SALDILAR”

Öte yandan grubun “Allah, kuran, peygamber, başkomutan Erdoğan” diye bağırması da dikkat çekiyor..

Gazeteci Metin Cihan’ın paylaştığı ikinci videoda ise, ‘Ey kafirler, yenileceksiniz ve cehenneme sürüleceksiniz’ ifadelerinin kullanıldığı görüldü..

Cihan videoyu:

“TÜGVA yöneticiler toplantısından bir başka görüntü daha. Normalde böyle görüntüler vermezlerdi. Çocuklar, satranç, kitap, spor vs ile maskelerlerdi. Belgelerle ifşa olduktan sonra iyice saldılar. İzlediğimiz görüntülerde ne türkiye var ne gençlik ne de vakıf. bir suç örgütü var” notuyla paylaştı..

Yemin metni şu şekilde: 

BİZ TÜGVA erleri 

Yuva yaptık göklere 

Baş döndüren yerlere 

Engel tanımaz aşarız

Yüce engin dağlara

El verir uzanırız

Mor siyah bulutlara

Ben TÜGVA’lıyım

Her yerde ben varım

Havada, karada, denizde, çölde 

Her zaman ve her yerde

Arakan’da, İdlip’de, Keşmir’de, Filistin’de Libya’da Yemen’de 

Silivri’de, Erdek’ta, Çatalca’da 

Adalar’da Adalar’da Adalar’da

Rab Allah,

Rehber Kuran

Önder peygamber

Başkomutan Erdoğan, Başkomutan Erdoğan, Başkomutan Erdoğan…

KOMANDO YEMİNİ

Korku nedir bilmeyizBiz dağların erleri
Yuva yaptık göklere
Baş döndüren yerlere.
Engel tanımaz aşarız
Yüce engin dağlara
El verir uzanırız mor siyah bulutlara.
Ben Türk komandosuyum
Düşmanı çelik pençemle ezerim
Her yerde ben varım.
havada, karada, denizde, çölde
Çatakta ve batakta
Her zaman ve her yerde
Siirt’te, Hakkari’de, Tunceli’de
Gökçeada’da, Bolu’da
Hazır
Daima hazır
Kim; komando
Kim: komando
Olamazsın
Yahh!
Olamazsın
Yahh!
Komandolar!
Allah…

“PROVOKATİF ÇAĞRI”

TÜGVA üyesinden Boğaziçi hakkında provokatif çağrı:

“Dilini, elini koparacağız, mal varlıklarına el koyacağız”

Yazdığı köşe yazısında Boğaziçi Üniveristesi’ndeki protestolara katılan yurttaşları hedef aldı, tehdit etti..

Bihavadis isimli bir yayın portalının kurucusu, yayın yönetmeni ve TÜGVA üyesi olan AKP’li Youtuber Emre Kayırlı, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarda ve yazdığı köşe yazısında Boğaziçi Üniveristesi’ndeki protestolara katılan yurttaşları hedef aldı, tehdit etti..

Boğaziçi eylemlerini hedef alan bir provokatif eylem daha gerçekleşti. Verdiği pozlarda elinde silahlar bulunan, kullandığı ifadelerde provokasyon ve şiddet çağrısı yapan AKP’li troll Emre Kayırlı, paylaşımlarında ve yazdığı köşe yazısında öğrencileri hedef aldı. / cafemedyam

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) üyesi de olan Kayırlı, Bihavadis isimli bir sitedeki yazısında öğrencilerin eğitim hayatına son verilmesini, devlet memuru gibi işlerden men edilmesini, banka hesaplarına ve mal varlıklarına el konulmasını, aynı gün içinde de tutuklanmasını istedi.

Kayırlı yaptığı diğer provokatif çağrıda ise:

 ” ‘Haydi gidiyoruz, polislerle omuz omuza duracağız, dil uzatanın dilini, el kaldıranın elini koparacağız’ desem kaç kişi benimle gelir” ifadelerini kullandı.

SÜLEYMAN SOYLU İLE POZLAR

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile çekilen fotoğrafları sosyal medya hesabında paylaşan AKP’li trolün diğer gönderilerinde de silah ile verdiği pozlar ve videolar mevcut.

https://www.cafemedyam.com/2021/02/03/ah-be-suleyman/

İLGİLİ HABER

Cumhuriyet

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top