SIYASET

AKP’nin ilham kaynağı: Fuhuş, kokain ve Green Park

.

AMPUL VE AK FİKRİ DE GREEN PARK OTELİNDE ÇIKTI

Üst düzey isimler, eski bir bakan ve fuhuş baskını: AKP’nin ilham kaynağı hakkında suç duyuruları

Hakkında organize suç örgütü yöneticisi olduğu iddiasıyla iddianame hazırlanan Sedat Peker’in, fuhuş ve kokain iddiasıyla gündeme getirdiği Green Park otellerinin sahibi Adil Üstündağ hakkında onlarca suç duyurusu olduğu ortaya çıktı..

Öte yandan, Green Park otelin eski çalışanı fuhuş baskınlarıyla ilgili dikkat çeken iddialar öne sürdü..

Türkiye’nin 39’uncu partisi 14Ağustos 2001’de kuruldu.. Adı, Adalet ve Kalkınma Partisi’ydi (AKP), amblemi ise ışık saçan ampuldü..

AKP’nin kurucuları kadar amblemi de gündem oldu. Işık saçan ampulün esin kaynağının ne olduğu ise merak konusuydu. İlerleyen yıllarda ışık saçan ampule bir iş insanının ilham kaynağı olduğu ifade edildi..

O iş insanı otomobil ampulü üreten Akışık firmasının kurucusu Adil Üstündağ’dı. Üstündağ’ın ayrıca Green Park adında otelleri de vardı.. 

Üstündağ, AKP’nin kuruluşundan iki yıl sonra yaptığı açıklamda, partinin kurucularından Recep Tayyip Erdoğan’ı 1998yılından beri tanıdığını 14-15 defa oteline geldiğini söyledi..

Üstündağ:

“Ben Türkiye’nin ilk yerli oto ampul üreticisiyim. Şirketimin adı Akışık. Ak Parti’nin kuruluşu Merter Green Park Oteli’nde gerçekleşti. Ampul ve AK fikri de buradan çıktı.. Hatta ampulün görünümünü de gerçeğe uygun olarak ben tamamladım..” 

Üstündağ ile AKP ilişkisi parti kurulmadan önce de vardı.. Başta Erdoğan olmak üzere AKP’nin önde gelenleri kuruluş çalışmalarını Üstündağ’ın otellerinde gerçekleştirdi.. Ve AKP’nin yükselişiyle Üstündağ da yükseldi..

FUHUŞ VE KOKAİN İDDİASI

2010 yılına gelindiğinde, Green Park Pendik Oteli’nin açılışı dönemin başbakanı Erdoğan tarafından yapıldı.. Açılışa çok sayıda devlet görevlisi katıldı..

Açılışta konuşan Erdoğan, Adil Üstündağ’a teşekkür etti, başarılarının devamını diledi ve besmele ile kurdeleyi kesti..

Green Park, Türkiye’nin dört bir yanına yayılmaya devam etti.. 2015 yılında ise en büyük otellerinden birini bürokrasinin merkezine, Ankara Çankaya’da Çukurambar bölgesinde açtı..

Burada açılan otelde bakanlıkların toplantıları yapıldı.. Çok sayıda devlet görevlisi görüşmelerini burada gerçekleştirdi.. Otelde büyük salonların dışında, lüks odalar da vardı..

Ve bu otelde sadece devlet işleri görülmedi..

Hakkında organize suç örgütü yöneticisi olduğu iddiasıyla iddianame hazırlanan Sedat Peker, geçen günlerde Twitter’dan yaptığı açıklamada, Çukurambar’daki Green Park Otel’de uyuşturucu ve fuhuş partileri verildiğini öne sürdü..

Peker burada, bürokratların ve iş insanlarının kokain ve fuhuş partilerine katıldığını, bürokrat bir kadının olaya şahit olmasıyla ihbarda bulunduğunu, otele baskın yapıldığını iddia etti..

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULDU

Green Park otellerindeki skandallar bundan ibaret değildi. Sık sık AKP’nin amblemine esin kaynağı olduğunu söyleyen ve “AKP benim otellerimde kuruldu” diyen Üstündağ’ın çalışanlarını tehdit ettiği, küfürler savurduğu ortaya çıktı..

Üstündağ hakkında eski çalışanları tarafından onlarca şikayet vardı..

Aralarında idarecilerin de olduğu eski çalışanlar, Adil Üstündağ’ın kendilerine boş senet imzalattığını öne sürüp suç duyurusunda bulundu..

İmzalatılan senetlerin ardından yüz binlerce borç üzerine icraya verildiklerini söylediler.. 

Green Park otellerinde çalışan isimlerle konuştuğumda, Üstündağ’ın kendilerini tehdit ettiğini, işten çıkarılma korkusuyla imzaladıkları boş senetlerle yüz binlerce liralık borç içerisine sokulduklarını öne sürdüler..

ÜST DÜZEY İSİMLER VE ESKİ BİR BAKAN

Otel çalışanları Üstündağ’ın Green Park oteliyle ilgili başka bir skandaldan da bahsetti..

Green Park’ın Merter’deki oteline defalarca fuhuş baskını yapıldığı iddia edildi.. Eski çalışanlar, fuhuş baskınlarına şahit olduklarını fakat Üstündağ’ın bürokrasideki bağlantılarıyla olayların üstünü kapattığını öne sürdü..

Ayrıca Peker’in de gündeme getirdiği Ankara’daki Green Park otele de fuhuş baskınlarının yapıldığını duyduklarını söyledi..

Konuştuğum eski bir Green Park oteli çalışanı, baskın yapılan Merter’deki otelde eski AKP’li bir bakanın odasının olduğunu, üst düzey isimlerin buraya geldiklerini de öne sürdü..

Hakkındaki devam eden adli süreci, otellerindeki fuhuş ve uyuşturucu iddiasını sormak için Adil Üstündağ’ı aradığımda ise sorularıma yanıt alamadım..

Geriye, üst düzey bürokratların gittiği, AKP’ye “ilham kaynağı” olan ismin otellerindeki fuhuş ve uyuşturucu iddiası ile onlarca çalışanın şikayetleri kaldı..

“SEDAT PEKER’DEN ANKARA’DA “KOKAİN VE FUHUŞ PARTİSİ” İDDİASI”

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker dikkat çeken iddialarda bulundu..

Twitter’dan paylaşımda bulunan Peker, Ankara ve İstanbul’da siyasetçilerin ve bürokratların kokain ve fuhuş partileri verdiğini iddia etti..

Sedat Peker'den Ankara’da

Organize suç örgütü lideri olduğu iddiasıyla yargılanan Sedat Peker, sosyal medya hesabından dikkat çeken paylaşımlarda bulundu..

Daha önce Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) ile ilgili “uyuşturucu ve fuhuş partileri” iddialarıyla paylaşımlarda bulunan Peker, benzer olayların Ankara ve İstanbul’da da yaşandığını iddia etti..

Ankara’da lüks bir otel adı veren Peker, İstanbul’da da bir otel ve rezidansı işaret ederek, siyasetçiler ve bürokratlar için fuhuş ve kokain partisi verildiği iddia etti..

Peker’in iddiaları şu şekilde:

“Bütün zenginler, siyasetçiler, bürokratlar orada.. Bu senenin Nisan – Mayıs aylarında otelin lobisinde bulunan bir bürokrat bayanın gördüklerinden rahatsız olması üzerine polisi aramasıyla otele fuhuş baskını yapılmıştı..

Bununla ilgili haberleri internetten sildirebilmiş olsalar da poliste resmi kayıtları mutlaka duruyordur.. Onları yok edemezler (Eğer yok edilmişse bu çok daha büyük bir skandal. O zaman ortalık daha da şenlenir.)..

Bu otelin ilk katlarında Rus bayanlar müşteri olarak kalıyor. Bazen de orta katları kullanıyorlar..

Otele gelen zengin iş adamlarımız, siyasetçilerimiz, bürokratlarımız otelin lobisinde işlerini hallederken bazı otel personellerinin aracılığıyla kadınların odasına çıkıyorlar..”

“BİRKAÇ KAYIT DA VAR”

Aynı otelde devlet kademesinin de toplantı yaptığını belirten Peker, şunları kaydetti:

“Bu otelde İçişleri Bakanlığı’nın ve Emniyet Genel Müdürlüğü’nün bazı çalışma toplantıları da yapılıyor (NE KADAR ACAİP DEĞİL Mİ?). Bölge idare mahkemesi başkanımız Sayın Esat Toklu da bu otelin müdavimlerinden. Hem başka kimler var kimler..”

Peker ayrıca, partilere katılanların listesinin elinde olduğunu ve yalanlanması durumunda açıklayacağını belirterek, şu ifadeleri kullandı: 

“Şunu söylemeyi unuttum. Sakın ola beni yalanlamaya kalkmayın.. Bilirsiniz bu işlerde çok iyiyim, adamı tüm dünyaya rezil ederim..

Partilere katılanların ve müdavimlerin isim listesi bende.. Biraz Whatsapp yazışması, birkaç kayıt da var..

Tekrar söylüyorum, sakın beni yalanlamaya kalkmayın. Ayrıca bütün ülke fuhuşa, kokaine batmış demesinler diye daha elimde bulunan yüzlerce yerin ismini yayınlamadım..

Amacım ülkeye zarar vermek değil, hızlıca bu iğrençliklere son verilmesi ve de sahte kahramanlık yapanların, metruk binaları yıkın diyenlerin akıllı olması içindi.”

İLGİLİ HABER

Cumhuriyet// Furkan Karabay

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top