MAGAZİN

DEMOKRASİ VE ÖZGÜRLÜKLER ADASI

.

“DEMOKRASİ VE ÖZGÜRLÜKLER ADASI ZİYARETE AÇILDI”

Demokrasi ve Özgürlükler Adası ziyarete açıldı..

Bilet fiyatı yetişkinler için 50 TL, 25 yaş altı öğrenciler ve 65 yaş üstü ziyaretçiler için 25 TL olup, bu fiyata gidiş dönüş deniz ulaşımı ve müze girişleri de dahil..

Demokrasi ve Özgürlükler Adası - Sputnik Türkiye, 1920, 14.08.2021

Demokrasi ve Özgürlükler Adası İşletme Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, bugün ziyarete açılan Demokrasi ve Özgürlükler Adası‘nın bünyesinde yer alan müzeler, tarihi ve tescilli yapılar, restoranlar, kütüphane ve açık hava sanateserleri ziyaret edilebilecek..

Toplumsal hafıza açısından sonderece önemli bir kongre merkezine ve açık hava müzesine dönüştürülen Demokrasi ve Özgürlükler Adası’nda, Adnan MenderesHasan Polatkan ve Fatin Rüştü Zorlu‘nun hatıraları yaşatılıyor..

Demokrasi ve Özgürlükler Adası, pazartesi günleri hariç haftanın her günü misafirlere açık olacak..

Adayı ziyaret için biletler, Biletix web sitesinden veya iskelede yer alan satış noktasından temin edilebilecek..

Ulaşım ise Kadıköy’de bulunan İDO İskelesi’nden gerçekleştirilecek..

Her gün saat 10.00’da Kadıköy’den kalkan tekne, saat 16.00’da adadan Kadıköy’e dönüş yolculuğuna başlayacak.. Bilet fiyatı yetişkinler için 50 TL, 25 yaş altı öğrenciler ve 65 yaş üstü ziyaretçiler için 25 TL olup, bu fiyata gidiş dönüş deniz ulaşımı ve müze girişleri dahil oluyor..

Ada ve ziyaretlerle ilgili tüm gerekli bilgilendirme adanın web sitesinde yer alıyor..

“YASSIADA’DA İNŞA EDİLEN LÜKS OTEL AÇILDI!”

GECELİĞİ 70 BİN TL’YE KRAL DAİRESİ…

<p>27 Mayıs 1960 darbesinin ardından Demokrat Partili siyasetçilerin yargılamalarının yapıldığı ve ismi AKP iktidarı tarafından ‘Demokrasi ve Özgürlük Adası’ olarak değiştirilen Yassıada’da kurulan ‘Katre Island Hotel’ hizmete girdi.</p>

27Mayıs 1960 darbesinin ardından Demokrat Partili siyasetçilerin yargılamalarının yapıldığı ve ismi AKP iktidarı tarafından ‘Demokrasi ve Özgürlük Adası’ olarak değiştirilen Yassıada’da kurulan ‘Katre Island Hotel’ hizmete girdi…

<p>Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile 137 Oda ve Borsanın ortaklığı ile kurulan Gümrük ve Turizm İşletmeleri Ticaret A.Ş’nin sahibi olduğu otelin oda fiyatları dikkat çekti.<br></p>

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile 137Oda ve Borsanın ortaklığı ile kurulan Gümrük ve Turizm İşletmeleri Ticaret A.Ş’nin sahibi olduğu otelin oda fiyatları dikkat çekti..

<p>Katre Island Hotel'de, 450 metrekarelik kral dairesinde bir gece konaklamanın bedeli 70-76 bin TL arasında değişiyor. Otelde kapalı yüzme havuzları, spa ve mescit de bulunuyor.<br></p>

Katre Island Hotel’de, 450 metrekarelik kral dairesinde bir gece konaklamanın bedeli 70-76 bin TL arasında değişiyor.. Otelde kapalı yüzme havuzları, spa ve mescit de bulunuyor..

<p><strong>KRAL DAİRESİNİN GECELİK FİYATI: 70-76 BİN TL</strong><br></p><p>İnternette otel rezervasyonlarının yapıldığı sitelerde yer alan bilgilere göre, otelin en pahalı odası olan 450 metrekare büyüklüğündeki kral dairesinin gecelik fiyatı 70-76 bin TL arasında değişiyor. Odanın fiyatı, sitelerin kampanyalarına ve ödeme seçenekleri sebebiyle değişkenlik gösteriyor.</p>

KRAL DAİRESİNİN GECELİK FİYATI: 70-76 BİN TL

İnternette otel rezervasyonlarının yapıldığı sitelerde yer alan bilgilere göre, otelin en pahalı odası olan 450metrekare büyüklüğündeki kral dairesinin gecelik fiyatı 70-76 bin TL arasında değişiyor..

Odanın fiyatı, sitelerin kampanyalarına ve ödeme seçenekleri sebebiyle değişkenlik gösteriyor..

<p style=""><strong>Katre Island Hotel’in sitesinde kral dairesiyle ilgili şu bilgiler yer alıyor:</strong></p><p>"Kral Dairemiz, İstanbul silüetine bakan olağanüstü bir konaklama deneyimi sunuyor. Krem ve mavinin canlı tonlarının hakim olduğu bu süitte, modern sanat eserlerinin en seçkin örnekleri sizleri karşılıyor."</p>

Katre Island Hotel’in sitesinde kraldairesiyle ilgili şu bilgiler yer alıyor:

“Kral Dairemiz, İstanbul silüetine bakan olağanüstü bir konaklama deneyimi sunuyor.. Krem ve mavinin canlı tonlarının hakim olduğu bu süitte, modern sanat eserlerinin en seçkin örnekleri sizleri karşılıyor..”

<p>"450 m2'lik geniş bir yaşam alanına sahip olan başkanlık süitlerimiz, üç oturma odası, yemek odası, toplantı odası, bir ana yatak odası, bir bağlantılı oda, altın tonlarının hakim olduğu büyük bir banyo, iki geniş balkon ve son teknoloji bir mutfaktan oluşuyor. Adanın ikonik deniz fenerine bakan başkanlık süitlerimiz, özel etkinlikleriniz ve toplantılarınız için unutulmaz bir arka plan oluşturacaktır."<br></p>

“450m2’lik geniş bir yaşam alanına sahip olan başkanlık süitlerimiz, üç oturma odası, yemek odası, toplantı odası, bir ana yatak odası, bir bağlantılı oda, altın tonlarının hakim olduğu büyük bir banyo, iki geniş balkon ve son teknoloji bir mutfaktan oluşuyor.. Adanın ikonik deniz fenerine bakan başkanlık süitlerimiz, özel etkinlikleriniz ve toplantılarınız için unutulmaz bir arka plan oluşturacaktır..”

<p>"125 odası, kapalı yüzme havuzları, mescidi, kongre salonu, VIP odaları, spa’sı ve saunası bulunan otelin en uygun konaklama seçeneği olan deluxe odanın, yine kampanya ve ödeme seçeneklerine göre gecelik 1200 TL ile 1400 TL arasında değişiyor."</p>

“125odası, kapalı yüzme havuzları, mescidi, kongre salonu, VIP odaları, spa’sı ve saunası bulunan otelin en uygun konaklama seçeneği olan deluxe odanın, yine kampanya ve ödeme seçeneklerine göre gecelik 1200 TL ile 1400 TL arasında değişiyor…”

<p><strong>Otelin sitesinde yer alan ‘Hakkımızda’ bölümünde ise şu bilgiler veriliyor:</strong></p><p>“Marmara'nın kalbinde eşsiz bir keşif olan Katre Island Hotel, nazik hizmete ve sıcak misafirperverliğe değer verenler için eşi benzeri olmayan bir destinasyondur. Katre Island Hotel, İstanbul'un dışında ama bir o kadar da yakın ideal konumuyla iş dünyasına benzersiz bir konaklama deneyimi sunuyor."</p>

Otelin sitesinde yer alan ‘Hakkımızda’ bölümünde ise şu bilgiler veriliyor:

“Marmara’nın kalbinde eşsiz bir keşif olan Katre Island Hotel, nazik hizmete ve sıcak misafirperverliğe değer verenler için eşi benzeri olmayan bir destinasyondur. Katre Island Hotel, İstanbul’un dışında ama bir o kadar da yakın ideal konumuyla iş dünyasına benzersiz bir konaklama deneyimi sunuyor.”

<p>"Şehrin koşuşturmacasının dışında, hayatın çok daha kolaylaştığı özel bir ada var. Demokrasi ve Özgürlükler Adası'nda yer alan Katre Island Hotel'de İstanbul'un silüetinin ve Marmara Denizi'ne bakan Prens Adaları'nın nefes kesen manzarasının keyfine varacaksınız."</p>

“Şehrin koşuşturmacasının dışında, hayatın çok daha kolaylaştığı özel bir ada var. Demokrasi ve Özgürlükler Adası’nda yer alan Katre Island Hotel’de İstanbul’un silüetinin ve Marmara Denizi’ne bakan Prens Adaları’nın nefes kesen manzarasının keyfine varacaksınız..”

<p>"Yoğun yaşamdan kaçışınızda adanın harikaları sizi bekliyor. Katre Island Hotel'in ilham verici atmosferinde, hayatı farklı bir şekilde değerlendireceksiniz."</p>

“Yoğun yaşamdan kaçışınızda adanın harikaları sizi bekliyor.. Katre Island Hotel’in ilham verici atmosferinde, hayatı farklı bir şekilde değerlendireceksiniz..”

<p>"Uçsuz bucaksız mavinin ve büyüleyici yeşilin muhteşem manzarasına bakan İstanbul Restaurant'ta romantik bir akşam yemeği yiyebilir ya da Fener Bistro'da sakin bir akşam yemeği deneyimi yaşayabilirsiniz."<br data-mce-bogus="1"></p>

“Uçsuz bucaksız mavinin ve büyüleyici yeşilin muhteşem manzarasına bakan İstanbul Restaurant’ta romantik bir akşam yemeği yiyebilir ya da FenerBistro’da sakin bir akşam yemeği deneyimi yaşayabilirsiniz..”

<p>"Katre Island Hotel, misafirlerine farklı etkinliklere ev sahipliği yapma ve adada konaklama imkânı sunarken, aynı zamanda gözlerden uzak bu adayı tam anlamıyla deneyimlemenizi de sağlıyor. Adanın narin güzelliğiyle tanışın."<br></p>

“Katre Island Hotel, misafirlerine farklı etkinliklere ev sahipliği yapma ve adada konaklama imkânı sunarken, aynı zamanda gözlerden uzak bu adayı tam anlamıyla deneyimlemenizi de sağlıyor.. Adanın narin güzelliğiyle tanışın..”

“DEMOKRASİ VE ÖZGÜRLÜK ADASI’NDAKİ ‘KATRE ISLAND HOTEL’ TURİZME AÇILDI”

Yalnız özel taksi ile gidilen otelde odaların gecelik fiyatı 140 ile 7 bin 500 Avro arasında..

*Otelde, banyo zemini altın tozuyla kaplı özel odalar da var..

İstanbul’un el değmemiş doğa parçalarından biri olan, kuşların, balık ve mercanların yuvası Yassıada, kocaman bir otele çevrildi..

18Nisan 2013 tarihinde çıkarılan bir torba kanunla imara açılan adanın, idam edilen Adnan Menderes ve arkadaşları anısına ‘Demokrasi ve Özgürlük Adası’ olacağı açıklanmıştı..

Çevrecilerin itirazlarına rağmen inşaatlar tamamlanarak 27Mayıs 2020’de Erdoğan tarafından ada ziyarete açıldı.. 125 odalı tüm adayı kapsayan otel Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin şirketi Gümrük Turizm İşletmeleri tarafından “Katre Island Hotel” adıyla turizme açıldı..

“BAKAN’IN ŞİRKETİ PAZARLIYOR”

Katre Island Otel’in pazarlamasını ise Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’un şirketi ETS Tur yapıyor..

Kapalı havuz ve SPA hizmeti veren otelin gecelik fiyatları 140 Avro’dan (1384 TL) başlayıp 7.500 Avro’ya (74 bin 175 TL) kadar çıkıyor.. Otelde, banyo zemini altın tozuyla kaplı özel odalar da bulunuyor.. 

Konaklama maliyeti de cep yakıyor.. 6 yaşından büyük çocuklar için 10 Avro alınan otelde 45 metrekare olan oda için 140 Avro’ya konaklanabilirken 450 metrekarelik lüks konaklama 7.500 Avro. Müzenin bulunduğu otele tarifeli seferle gitmek mümkün deği. Otel için de ancak Bostancı’dan deniz taksileriyle ulaşılabiliyor..

DP Lideri Uysal’dan Yassıada’da açılan otele tepki
DP Lideri Gültekin Uysal// cafemedyam
“DP LİDERİ GÜLTEKİN UYSAL, YASSIADA’DA OTEL İNŞA EDİLMESİNE TEPKİ GÖSTERDİ”

Siyasi mirasını yemeye çalıştığınız Demokratların hatırasının üzerinde tepinmenize, bu hatırları çiğnemenize asla müsaade etmeyiz.”

“SİYASETİN GÖRDÜĞÜ EN BÜYÜK TRAVMANIN MERKEZİ”

DP Lideri Gültekin Uysal:

“Dün basın yayın kuruluşları aracılığı ile asıl adı “Yassıada”, bizler için barındırdığı anlamlar itibariyle “yaslı ada” olan, iktidarın değiştirdiği ismi ile “Demokrasi ve Özgürlükler Adası”nın ziyarete açıldığını öğrendik. Ancak öğrendiklerimiz bununla sınırlı kalmadı. Adına ‘Demokrasi ve Özgürlükler Adası’ dedikleri adaya yaptıkları otelden ve o oteli pazarlama biçimlerinden de haberdar olduk.

Ülkemizin ve siyasetin gördüğü en büyük travmanın merkezi olmuş, demokrasi için en acı “destinasyon”da yapılan otelin “Marmara’nın kalbinde eşsiz bir keşif olan Katre Island Hotel, nazik hizmete ve sıcak misafirperverliğe değer verenler için eşi benzeri olmayan bir destinasyon” sözleri ile pazarlanması sonucunda AKP’nin tarihi, vefayı nasıl katlettiğini, AKP’nin doymak bilmeyen rant hırsının artık ne boyutlara geldiğini bir kez daha müşahede ettik.

AKP iktidarı bir taraftan rant hırsı diğer bir taraftan da bugün sebep oldukları anti demokratik her eylem ve davranışlarına emsal teşkil ettiğinden olacak ki, bu derece mühim bir hatırayı, böyle bir mahalli yok etmeyi evla görmüştür. Siyasal rant umarak dillerinden düşürmedikleri isimlerin sahte mahkemelerde yargılandıkları adayı, bir turizm merkezi haline getirmek tam da AKP tipi icraattır.”

“ACILARDAN DERS ÇIKARMA NİYETLERİ OLMAMIŞTIR”

DP Lideri Gültekin Uysal:

“Dahası, bu turizm merkezini pazarlarken tarihe kör, yaşanan acılara dilsiz kalacak halde bir iştihaya sahip olduklarını bilmek ise milletimiz ve memleketimiz için utanca sebeptir. Bu utanmazlar bizleri utandırmakta, milletimizi usandırmaktadır. Yaşanan acılardan ders çıkarmak gibi bir niyetleri hiç olmamıştır, olmayacaktır. Onlar her meseleye kâr olarak bakıyor. Acılar kendileri için kullanışlı olduğu müddetçe anılıyor, işi bitince ise unutuluyor.”

“MİLLETİMİZDEN ÖZÜR DİLEYİNİZ”

DP Lideri Gültekin Uysal:

“Buradan, daha yakın zamanda milletimizi çektiği reklam filmi ile yerin dibine sokan Turizm Bakanı ve bu otelin satışını, bugün dahi yaşadığımız acılara müsebbip adayı yağlı ballı anlatan şirketinin yetkililerini uyarıyoruz; derhal aymazlıktan ve ahlaksızlıktan vazgeçip ilgili reklamları kaldırın. İlgili tesisi, demokrasinin değerinin nesillere aktarılmasını sağlayacak bir enstitüye çeviriniz. Başta Şehit Başbakanımız ve şehit bakanlarımız olmak üzere, kendi kadrolarınız içinde (nasıl karşı koymadıklarını anlamadığımız) ailesinde bu kurmaca mahkemelerde yargılanan isimlerden, milletimizden özür dileyiniz.”

İLGİLİ HABER

Sputnik

Cumhuriyet// Esra Alus

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top