SIYASET

EĞİTİM İŞ: ÜLKÜ OCAKLARI OKUL BASTI ÖĞRETMENLERİ TEHDİT ETTİ

.

“EĞİTİM-İŞ: ÜLKÜ OCAKLARI ANTAKYA’DA OKUL BASTI”

Hatay Antakya’da kendilerinin Antakya Ülkü Ocakları’ndan geldiklerini belirten bir grup iddiaya göre ilçedeki bir okula baskın düzenledi.. 

Eğitim ve Bilim İşgörenleri Sendikası (Eğitim-İş) Hatay 1 No’lu Şube tarafından yapılan açıklamada olay şöyle anlatıldı:

“Okulumuza yönelik baskının, Milli Eğitim Mevzuatı gereğince okulumuzca gerçekleştirilen iç işleyişle ilgili bir olaya yönelik olarak yapıldığı ve olayın emniyet birimlerine intikal ettiği bildirilmiştir..”

Olayla ilgili verilen ifadelerden kendisini Antakya Ülkü Ocakları teşkilat başkanı olarak tanıtan şahsın ve yanındaki diğer şahısların mafyatik tavırlarla okula gelerek ‘okuldaki teşkilatında bulunan öğrencilere tutanak tutulduğunu, kimsenin kendilerinin teşkilatında bulunan öğrencilere tutanak tutamayacağını, tutanak tutan idareciler ile görüşmek istediklerini, okullarımızda bu tür teşkilatların ve teşkilat diye adlandırılacak yapılarda öğrencilerin bulunamayacağını bildiren öğretmenlerle tartıştıkları, öğrencilere talimatlar vererek yanlarında durmalarını, içeri zili çaldığında öğrencileri sınıflara geçirmeye çalışan nöbetçi öğretmenlere “burada sizin değil, benim sözüm geçer. Onlar ben ne dersem onu yaparlar dediği öğrenilmiştir..

Pandemi nedeniyle, öğrencilerimizin ve toplum sağlığının korunması amacıyla okul bahçelerimize velilerin dahi alınmadığı dönemde, okulla hiçbir ilgisi olmayan kişilerin okulun içine girerek okullarımızda kaos ortamı yaratmasını, okulda bulunan görevlilerin görevlerini yapmasını engellemesini, eğitim öğretimi aksatarak etrafa tehditler savurmasını şiddetle kınıyoruz..

Okullarımızın bu tür olaylarla değil, eğitim öğretimle ilgili yaptıkları güzel çalışmalarla anılmasını istiyor, okulumuza yapılan baskını kınıyor, baskınla ilgili İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzü ve Valiliğimizi göreve davet ediyor, bu hadsiz, mafya tarzı uygulamanın sorumluları hakkında olayla ilgili ne tür uygulamalar gerçekleştirileceği konusunu merakla beklediğimizin ve takipçisi olacağımızın bilinmesini istiyoruz..”

“OKUL BAKMAKLA SUÇLANAN HATAY ÜLKÜ OCAKLARI: ÖĞRETMENLER TERÖR YANLISI”

“Eğitim-İş Hatay Şube, Ülkü Ocakları’nın perşembe günü okul bastığını, olayın emniyete intikal ettiğini iddia etti. Ülkü Ocakları iddiayı yalanlayarak öğretmenleri ‘terör’ yanlısı olmakla suçladı..”

Ülkü Ocakları Hatay İl Başkanlığı, olaya dair Hatay Adliyesi önünde basın açıklaması yaptı..

Grup adına açıklamayı İl Başkanı Alihan Döner yaptı..

Ülkü Ocakları’nın okul bastığına dair iddiaların gerçeği yansıtmadığını söyleyen Döner:

“7 Ekim Perşembe günü Hatay Şehit Ahmet Benli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştiği iddia edilen hadise asılsızdır. Söz konusu müfteriler, yalan ve iftirayı huy edinmiş eğitimci kisvesi altında bölücülük ve terör faaliyetlerini destekleyen kimselerdir..”

“ÖĞRETMENLER ÖĞRENCİLERE HAKARET ETTİ”

İddiaları haberleştiren basın yayın organları hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını ifade eden Döner:

“Hadise lanse ettikleri şekilde vuku bulmamıştır. Okul öğrencileri, vakfımız bünyesindeki gönüllülerimizle sohbet ederken saldırgan öğretmenler yanlarına gelmiş, öğrencilere ve arkadaşlarımıza hakaret ve tehdit içerikli söylemlerde bulunmuşlardır. PKK ve terör sempatizanı bazı öğretmenler ise ‘sizin eğitim hayatınızı bitireceğim’ tarzı ifadelerle sözlü saldırıda bulunmuştur..”

İLGİLİ HABER

Duvar //Burcu Özkaya Günaydın

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top