SIYASET

TANTAN: AKP GENEL BAŞKANI ŞU ANDA PANİK İÇİNDE

.

“ESKİ İÇİŞLERİ BAKANI SADETTİN TANTAN: AKP GENEL BAŞKANI KENDİ KENDİNİ BİTİRECEK”

Eski bakan Sadettin Tantan:

“Muhalefet konuşmazsa, AKP Genel Başkanı kendi kendini bitirecek. Şu anda panik içinde..”

Önceki İçişleri bakanlarından Yurt Partisi Genel Başkanı Sadettin Tantan da gelişmeleri yakından izliyor… Muhalefetin sözcülerinin bir ay AKP Genel Başkanı’na ve o partinin sözcülerine cevap vermemesini öneriyor..

Sadettin Tantan:

“Muhalefet konuşmazsa, AKP Genel Başkanı kendi kendini bitirecek. Şu anda panik içinde. Batı’dan destek istiyor, halifelik hayaliyle yaşıyor. Çok büyük servet sahibi oldular. O serveti kullanamayacağını biliyor. O’nu ayakta tutan, muhalefet parti liderleri ve sözcüleridir..

Erdoğan ve ekibi hakkında hiç konuşmaya bile gerek yok.. Yurtiçinde ve dışında güven kaybetmiş bir isim.. Yandaşlarının nasıl zengin oldukları açığa çıktı..

Artık, dini değerlerimizi kullanması da onu kurtaramıyor. Şu anda yapılan devlet gücünün tehdit aracı olarak kullanılmasıdır..

Muhalefet, devlet kurumlarına sahip çıkarsa, oradaki vatanperver insanlar da kanunsuz emirleri artık dinlemeyecek ve yasadışı istekleri yerine getirmeyecektir..

İçerde yaşanan sıkıntılardan daha büyüğü çevremizdeki gelişmeler. Bölücü terör örgütü devlet kuruyor.. Muhalefet ‘siyasi gerilimler, siyasi cinayetler’ diyeceğine 5-6 maddelik düzenlemeyle  Suriye politikasının, Suriye-Lübnan ve Irak’la beraber bu emperyal oyunu bozabilir, barışa katkı sağlayabilir..

YPG-PKK silahlandırıldı. Bu silahlara el koymalıyız. Uluslararası sözleşmeler de bir ülkeye, güvenliğini tehdit eden bütün yapılara karşı komşu ülkelere de  müdahale etme yetkisi tanıyor..”

NE OLMUŞTU?

“BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİ’NİN( BOP) AMACI BU”

ESKİ İÇİŞLERİ BAKANINDAN TARİKAT UYARISI

FETÖ’den ders çıkarmayan bir siyasi yapı var

Yurt Partisi Genel Başkanı ve Eski İçişleri Bakanı Saadettin Tantan:

“Ülkede cemaat yapılanmaları ve oluşturduğu tehditler..

Türkiye’yi istikrarsız, kullanılabilir, devlet yapısına dönüştürmek amacındalar. Tarikatlar bu nedenle tehlikeli. Türk devletinin alt yapısı buna izin vermez ama tehlikeli olacakları kesin. Büyük Ortadoğu Projesi’nin( BOP) amacı bu..

Bu tehlikeyi ortadan kaldırmak için özellikle bu yapılara karşı halkın bilinçlenmeye ihtiyacı var..

Hükümetin uyguladığı mali ve ekonomik program ile, güvenlik programı, Türkiye’nin bağımsız iradesinden çok etnik ve mezhepsel ayrıştırmayı arttırıyor. Tek kişilik hükümet sisteminde bunlar Türk milletinin lehine kullanılmıyor..

Dağlıca ve Aktütün baskınlarından itibaren, 15 Temmuz’u da kapsayan süreçte Türkiye içten ve dıştan test edilerek Türkiye’den tavizler koparılıyor. FETÖ’den ders çıkarmayan bir siyasi yapı var..

Özellikle Irak’ın işgalinden Türkiye adeta hiç ders çıkarmadı..

Irak’ta operasyonuyla, işgal edilmesiyle tüm Müslüman Arap alemini etki altına aldılar. Kültür yağmalandı..

BOP için iki kilit ülke var. Suriye ve Libya. Bunlar da yerle bir edildi. Türkiye buna ortak oldu maalesef. Bütün bunlar küresel sermayenin çıkarları için yapıldı..

24 Ocak kararlarından bu yana Türkiye’nin yaşadığı süreçte, aynı zamanda AKP iktidarıyla Türkiye’nin her şeyi özelleştirilmişken, kamu hizmetleri de inanç hizmetleri de özelleştirildi. Cemaatler de bu süreçte eleman sayılarını arttırdı. Mali, ekonomik, siyasi güçlerini arttırdılar. Vahabi-Selefi hareketi, Rabıta örgütü 1960’lı yıllardan itibaren İhvan hareketi CIA ve MI6’nın kontrolündeydi. Bu hareket sadece Türkiye’de değil, balkanlar ve Kafkaslarda da kullanıldı. Türk siyaseti ve Türk Diyanet İşleri Teşkilatı içinde bu tehlikeyi görenler tedbir almak istedi ama zaman içinde genel Türk İslam’ından uzaklaşıldı. Türkiye, selefi ve Vahabiliğin tutsağı haline geldi. Kendi çıkarları açısından dini kullanan yapılar şekilsel anlamda bu sürecin içine girdi..

Irak’ta, Suriye’de, Libya’da kullanılan devlet dışı aktörler olarak bilinen, istihbarat örgütlerinin güdümünde örgütler var..

Çözüm sürecinde nereye silah gömüldüğü ortaya çıkarılmadı. 50 bin PKK teröristinin sadece PKK’lının İstanbul’da kullanılabilir olduğu biliniyor. Göçlerle gelen, yabancı servislerin kullanımında olan kişiler de var. Eğer bu iki yapı birleşirse halk kimin yanında olacağını bilemez. Halk direnmezse kolluk kuvvetleri de bir şey yapamaz..

BOP’un özü, tarikatlar üzerinden tarikat ve cemaatler üzerinden devlet kimliğinin yok edilmesi..

Özellikle Mehmet Görmez zamanında Hizbullah örgütünün bire bir devşirme aracı olan derneklerin önü açıldı. Doğu ve Güneydoğu’da PKK’lılar, Hizbullahçılar eğitim veriyorlar, etnik ve mezhepsel açıdan ilerleme kaydediyorlar. Burada eğitim veren insanlar tekdüze yetişir, dini bilmiyorlar. Bunların kadroya alınması için yasa çıkarıldı. Bu bölgelerde mele denen dini eğitim düzeyi düşük insanlar göreve getirildi. Bu da çok tehlikeli. İlahiyat fakültelerinin yoğun olduğu yerde bu yapılmamalı. Ülke yönetecek Türk gençliği her dönem, sağ-sol diyerek, FETÖ ile yok edildi. Cemaatler ile Anadolu gençlerinin zihinleri yok ediliyor, ülkeyi yönetecek insan kalmıyor. Adnan Hoca hareketine baktığınız zaman eğitimi yüksek ailelerin çocuklarının beyinleri yok edildi. FETÖ de böyle oldu. CIA’ya çalışır duruma düşürüldü. Kurumsal devlet kimliği, kültürü, disiplini, ör ve adetler yok edildi. BOP’un özü bu. Burada muvaffak olunuyor. Türk devletinin kimliği yok edilmek isteniyor.”

İLGİLİ HABER

Odatv

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top