GÜNDEM

AKIN İPEK: HİZMET HAREKETİNDE KİMLER YÖNETİCİ DERSENİZ BEN MELİH GÖKÇEK’İ SAYARIM

.

“AKIN İPEK YILLAR SONRA ANLATTI: GÖKÇEK CEMAATİN ANKARA YÖNETİCİSİ”

FETÖ sebebiyle İngiltere’den iadesi istenen firari iş insanı Akın İpek, AKP’li eski Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek ile ilgili dikkat çeken ifadeler kullandı..

Akın İpek:

“2015 yılının başına kadar hizmet hareketinde kimler yönetici derseniz ben Melih Gökçek’i sayarım..”

Türkiye’nin, İngiltere’den FETÖ sebebiyle iadesini istediği firari iş insanı Akın İpek, yıllar sonra ilk kez konuştu..

FETÖ’nün firari ismi Tarık Toros’a konuşan Akın İpek, AKP’li eski Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek ile ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu..

Akın İpek:

“2015 yılının başına kadar hizmet hareketinde kimler yönetici derseniz ben Melih Gökçek’i sayarım.. Melih Gökçek’i FETÖ’nün Ankara yöneticisi olarak tanıdım..”

Akın İpek:

“Eşim Londra’da Melih Gökçek’in eşiyle karşılaşmış.. Bir anda dükkanın ortasında ‘FETÖ’cü’ diye ortalığı ayağa kaldırmış.. İki yıl sonra birkaç gün önce, kızımın eşimin görüntüleri Melih Gökçek’İn oğlunun Twitter sayfasında gördüm.. Melih Gökçek de tutmuş bunu ‘oğluma saldırdılar’ diye… 

Ben yıllardan beri Ankara’da yaşayan bir iş adamıyım. Ben aileme medyaya çıkmasını yasaklamıştım.. Melih Gökçek’in oğlu uzun zamandır bize ‘FETÖ’cü’ deyip duruyor.. Benim AKP’den, CHP’den, MHP’den ve hizmet hareketinden tanıdıklarım var.. 2015 yılının başına kadar hizmet hareketinde kimler yönetici derseniz ben Melih Gökçek’i sayarım.. Gökçek’i cemaat yöneticisi olarak tanıdım. Bir anda rüzgarın dönmesiyle 180 derece döndü Gökçek. Yıllardır tanıdığı insanlara FETÖ düşmanı olduğunu göstermek için eziyet ediyor..”

“AKK BAŞKANI HALİL İBRAHİM YILMAZ, MELİH GÖKÇEK- FETÖ İLİŞKİSİ İÇİN YARGIYA BAŞVURACAK”

Ankara Kent Konseyi Başkanı Yılmaz:

“Başkenti parsel parsel peşkeş çeken, ‘rant dinine’ her kesimden insanı kul eden bu kişiden mahkemeler hesap soracaktır..”

Ankara Kent Konseyi (AKK) Başkanı Halil İbrahim Yılmaz, eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve FETÖ ilişkisi hakkında yargıya gideceklerini belirterek:

“Kenti karıştırmayı kendisine meslek edinmiş bu kişiden, çeyrek asırın hesabını ‘malvarlıklarına’ el konulması, oradan milli servetimize aktarılacak para ve imkânlarla, milyonlarca gencin umudunu yeşertmek için Türkiye Cumhuriyeti Devleti mahkemeleri hesap soracaktır..”

FETÖ soruşturması kapsamında savcılığa ifade veren Gökçek hakkında açıklamalarda bulunan Yılmaz:

“Bir kenti ‘dinozor’ istilasına açıp, o kentin topraklarını, şahsi icadı olan ‘rant dininin’ yağmalanmaya hazır kutsal topraklarına çeviren Melih Gökçek aslında kimdir..

Terör örgütü lideri Fethullah Gülen’in bir ömür boyu ağlayarak toplayamadığı paraları, bir emsal artışıyla, kirli bir imar organizasyonu ile altın tepside sunan, örgüte finansman sağlamak adına, mucidi olduğu ‘rant dinine’ her kesimden insanı kul ederek, bir kentin ekonomisine kepenk indirten, Cumhuriyetin başkentini, parsel parsel peşkeş çekmekle yetinmeyip Ankara Ticaret Odası üyelerini ve yönetimini terör örgütünün kucağına düşürmek isteyen, kaybettiği itibarını trollüğüyle kazanabileceğini ümit eden klinik vakadır..”

İLK İKTİDAR DEĞİŞİKLİĞİNDE YARGILANACAKLAR!

Ankara Kent Konseyi (AKK) Başkanı Halil İbrahim Yılmaz:

“Bu memlekette abisi FETÖ’cü çıktı diye kardeşi işten atıldı..

Bu memlekette Bank Asya’ya para yatırdı diye  o bankanın müdürü SPK’ya başkan yapılırken, on binlerce insan işten atıldı..

Zaman Gazetesi’ne abone oldu diye on binler işten atılırken, Zaman Gazetesi’ni Fetullah Gülen’in talimatıyla alan Fettah Tamimce Cumhurbaşkanlığında Turizm Tanıtım Kurulu’na üye yapıldı..

Böylesi bir dönemde Fetullah Gülen adlı sümüklünün Ankara’daki rant arazilerini, sağlanan emsal artışlarını kim sağlamışsa hesap vermesi lazım..

Kim Rahmi Bıyık diye bir teröristi arsa sahibi yapmış, zenginleştirmişse ve Rahmi Bıyık gibi onlarca isim ortada duruyor, kim Alaaddin Kaya ile ortaklık yapmışsa bunların hepsinin yargılanması gerekir..

Şimdi yargılanmasınlar. Hiç önemli değil. Çalma birisinin kapısını, çalarlar kapını. İlk iktidar değişikliğinde yargılanacaklar. Devletin dosyası duruyor. Ben, takipçisi olacağım. Ankara’yı parsel parsel sattılar. Ben demiyorum, Bülent Arınç diyor. Devlet, hesabını soracak. Devlet, 18 yaşındadır. Devletin arşivi durur. Devlet her zaman notunu alır. Gün geldiğinde devlet hesabı sorar…

Bu ülkede Fetullah Gülen’e methiyeler dizenlerin, Fetullah Gülen ‘Hocamızdır, büyüğümüzdür, ışığımızdır, nurumuzdur, pirimizdir’ diyenlerin hesap vermesi gerekir..

Fetullah Gülen, bir haindir, teröristtir. Bu hainden dolayı sadece bunların yurtlarında kalmaktan, dersanelerine gitmekten başka suçu günahı olmayan fakir, gariban çocuklar işlerinden atıldı, hapishanelere dolduysa; çaycısı, çorbacısı hesap verdiyse, bunun bir de siyasi ayağı var..

15 Temmuz’un başbakanı kim olacaktı? Bakanları kim olacaktı? Bu darbeye kalkışanlar içinde hiç siyasetçi yok muydu? Neden bir tane siyasetçi tutuklanmadı? Günü gelince hesabı sorulacak..

Melih Gökçek, Ankara Cumhuriyet Savcılığına ilk ifadesini vererek, zorlamayla da olsa, baskı kursalar da, adaleti tesir altında bırakmaya çalışsalar da bir başlangıç yaptı. Bunun devamı gelecektir. Çözülme başladı. AKP’de bir çöküş var. AKP’de bir moral ve motivasyon çöküşü var. Ayrılmalar var, sorgulamalar başladı. İnsanlar, birçok şeyi hazmedemiyor artık.”

NE OLMUŞTU?

2015’TEN BERİ İNGİLTERE’DE YAŞIYOR

İpek’in yöneticisi olduğu Koza İpek Holding 2016 yılında Tasarruf Mevzuatı Sigorta Fonu’na (TMSF) devredilmişti.. İpek 2015 yılından bu yana İngiltere’de yaşıyor..

İpek, Çelik ve Büyük, Türkiye tarafından “FETÖ/PYD çatı davasının firari sanıkları” olarak aranıyor.. Ankara’nın yaptığı iade başvuruları çerçevesinde her üç ismin İngiltere’deki dosyaları birleştirilmişti..

İade talebi ile ilgili olarak Kasım ayında yapılan duruşmanın hâkimi John Zani, kararında İpek, Çelik ve Büyük’ün iade edilmeleri halinde Türkiye’de “kötü muamele ile karşılaşma riskinin” bulunduğunu belirtmişti..

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül Kasım ayındaki kararın “kabul edilemez” olduğunu söylemiş ve “İngiltere yargısının ret kararı, siyasi içerikli bir değerlendirme niteliği taşımaktadır.. Bu nedenlerle iade talebiyle ilgili ret kararını ve gerekçelerini kabul etmemiz mümkün değildir..” ifadelerini kullanmıştı.

“KOZA İPEK DAVASINDA KARAR ÇIKTI”

Hamdi Akın İpek, kardeşi Cafer Tekin İpek ile annesi Melek İpek’in de aralarında olduğu 20 sanığın yargılandığı davada karar çıktı. 

Terör örgütüne üye olmak‘, ‘Vergi Usul Kanunu’na muhalefet’, ‘güveni kötüye kullanmak’

FETÖ çatı davasının firari sanığı eski Koza İpek Holding yöneticisi Hamdi Akın İpek, kardeşi Cafer Tekin İpek ile annesi Melek İpek’in de aralarında olduğu 20 sanığın yargılandığı davada karar çıktı..

Melek İpek’e toplam 12 yıl 8 ay hapis ve 104 bin lira adli para cezası verildi..

‘Terör örgütüne üye olmak’, ‘Vergi Usul Kanunu’na muhalefet’, ‘güveni kötüye kullanmak’ suçlarından yargılanan tutuklu sanıklardan; 

  • Cafer Tekin İpek’e toplam 79 yıl 8 ay 21 gün hapis ve 250 bin lira adli para cezası, 
  • Melek İpek’e toplam 12 yıl 8 ay hapis ve 104 bin lira adli para cezası verildi.
  • Diğer sanıklara 2 yıl 1 aydan 6 yıl 3 ay arasında değişen sürelerde hapis cezası verildi.
  • Yargılaması tamamlanan sanıkların şirketlerdeki hisselerinin müsadere yoluyla hazineye devredilmesine hükmedildi.

Mahkeme ayrıca aralarında Akın İpek’in de olduğu firari sanıkların dosyalarının ayrılması ve şirketlerde bulunan hisselerindeki kayyum kararının devamını kararlaştırdı.

İLGİLİ HABER

tr.sputniknews

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top
%d blogcu bunu beğendi: