SIYASET

CHP’Lİ YAVUZYILMAZ: BİRDEN FAZLA MAAŞ ALAN AKP’Lİ BÜROKRATLAR

.

“AKP’Lİ BÜROKRATLARIN MAAŞLARINI TEK TEK ANLATTI”

CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, birden fazla maaş alan AKP’li bürokratlar hakkında CHP Ekonomi Masası TV’de konuştu..

CHP Ekonomi Masası TV’de ekonomist Devrim Zelyut’un konuğu CHP Zonguldak MV Deniz Yavuzyılmaz oldu..

Birden fazla maaş alan AKP’li bürokratlar hakkında Deniz Yavuzyılmaz sözlerine şöyle başladı:

“Türkiye derin bir ekonomik krizin içinde ve bu ekonomik kriz içinde vatandaşlarımız ezilirken, esnaf kepenk kapatırken, gençler iş bulamazken, AKP’li bürokratların birden çok yerden TL, Dolar, Avro bazında devasa tutarlarda maaş, prim, huzur hakkı, ikramiye ve kâr payı alarak zenginleştiğini görüyoruz..

Ve özellikle bu durum AKP’li bakan yardımcılarında bir alışkanlık haline gelmiş..

Türk Telekom normal şartlarda bir GSM Operatörü ve özel bir şirket..

Ancak Türk Telekom’un yönetimine baktığımızda 9 kişilik yönetimin 3’ü Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı..

Öyle ki bunlardan biri aynı zamanda  yönetim kurulu başkanı.. 3’ü Ulaştırma Bakan Yardımcısı, biri Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı, etti dört, biri Cumhurbaşkanı Baş Danışmanı Yiğit Bulut, etti beş, dolayısıyla Türk Telekom’un yönetim kurulunda çoğunluk AKP’li bürokratlardan oluşuyor..

Yani AKP bir şekilde Türk Telekom’un yönetimine çökmüş durumda..”

YAVUZYILMAZ BU BÜROKRATLARIN ALDIKLARI MAAŞLARI ARAŞTIRDIKLARINDA ÇARPICI GERÇEKLERE ULAŞTIKLARINI SÖYLEDİ..

Deniz Yavuzyılmaz:

“Türk Telekom’un 2021 yılı genel kurul tutanağına baktığımızda, bu yönetim kurulu üyelerinin aldığı maaş şu şekilde tarif ediliyor, 2020 yılında aldıkları maaşların üzerine ÜFE geliyor, artı aldıkları ikramiyeler, üstü kapalı şekilde maaş bilgisi yok. 2020 tutanağına bakıyoruz orada da 2019 yılında aldıkları maaş artı ÜFE/TÜFE ve ikramiyeler, yani tamamen bu maaş bilgisinin üzeri örtülüyor..

Biz araştırmalarımızı derinleştirdik ve neticesinde rakamlara ulaştık ve bir hesaplama metodu ile tespit ettiğimizde, ortaya çıkıyor ki Türk Telekom’un AKP’li bürokratlarının 2021 yılı ortalama gelirleri 33.489 TL..

Şimdi bu rakam sadece Türk Telekom’dan aldıkları rakam. Bir de bunun üzerine bakan yardımcılığı maaşı alıyorlar, ki o maaşta güncel olarak 30.275 TL şuan, böylece anlıyoruz ki bu AKP’li bürokratların aylık ortalama geliri 60 bin TL üzerine çıkıyor..

Ve TT yönetim kurulu 2018’de kendilerine maaş ikramiyesi de belirlemişler. 2018’de 2 maaş, 2019’da 4 maaş, 2020 yılında 4 maaş ikramiye, 2021’de 6 maaş ikramiye alıyorlar.”

İŞTE YAVUZYILMAZ’IN O AÇIKLAMALARI:

“HİLMİ GÜLER’İN ŞİRKETTEKİ GÖREVİNDEN AYRILMAK ZORUNDA KALDIĞINI DUYURDU.”

CHP’li Yavuzyılmaz’ın ifşa ettiği ve çift maaş aldığını ortaya çıkardığı AKP’li Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler, şirketteki görevini bıraktığını duyurdu..

CHP'li Yavuzyılmaz'ın ifşa ettiği Güler'in bir maaşı giti

CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz:

“Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Mehmet Hilmi Güler. Turkcell YK Üyeliğinden 05.03.2020 tarihinde ayrılmıştı. Şimdi de, Superonline A.Ş.’nin (Turkcell’e ait bir firma) Yönetim Kurulu Başkanlığını yaptığını tespit ettik. Durmak yok, yolmaya devam!”

Yavuzyılmaz:

“13 Mayıs’ta; Ordu BB. Başkanı Sn. Hilmi Güler’in aynı zamanda Superonline A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanı olduğunu belgesiyle açıklamıştım. 2 Haziran’da bu görevinden ayrılmak durumunda kaldığını tespit ettik. Çoklu maaşları engellemeye devam..”

İLGİLİ HABER

Cumhuriyet

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top