GENEL

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ AKP

.

“CBS TELEVİZYONU: TALİBAN HÜKÜMETİYLE İLGİLİ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ?”
“ERDOĞAN’DAN SERT AÇIKLAMA: TALİBAN AMERİKA’NIN SİLAHLARIYLA HAREKET EDİYOR”

Erdoğan, Amerikan CBS televizyon kanalına konuştu:

“Türkiye’ye saldıran terör örgütleri de maalesef Amerika’dan çok ciddi silah, mühimmat desteği aldı..Bundan sonra ülkemize hala Afganlı mülteci almaya gücümüz yetmez. Açık söylüyorum, bizim kapımız yol geçen hanı değildir..”

Brennan’ın “ABD’nin Afganistan’dan ayrılmasının bölgeyi daha emniyetsiz hale getirdiğini düşünüyor musunuz?” sorusunu yanıtlayan Erdoğan:

“20 yıldır Amerika’nın burada kalışıyla bölge güvenli bir hale gelmedi ki tam aksine, bölge her geçen gün ciddi manada kan kaybetti.. Biz burada bine yakın elemanımızla havalimanının korunması konusunda görev icra ettik. Bize en sonunda havalimanının korunması teklifi geldiğinde Brüksel’de Sayın Biden’la bunları konuştuk..

“AKP: KÜRT SORUNU YOKTUR”

“AKP’DEN KILIÇDAROĞLU’NA ‘KÜRT SORUNU’ TEPKİSİ: OLMAYAN BİR SORUN”

AKP Grup Başkanvekili Emin Akbaşoğlu:

“CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun, Kürt sorununa dair söylemleri… Olmayan bir sorunu gündeme getiriyor.. Türkiye’de hiçbir etnik sorun bulunmuyor.. Ayrıca, Parlamenter sistem gericiliktir…”

“HDP SEÇMENİNE SELAM GÖNDERMEYE ÇALIŞIYOR”

Kılıçdaroğlu’nun, bu söylemiyle son günlerde HDP seçmenine selam göndermeye çalıştığını savunan Akbaşoğlu:

“Bu selamı gönderirken tabii ittifak mensuplarıyla da belirli bir plan çerçevesinde hareket edildiği anlaşılıyor..

“AKP NEYİ HEDEFLEDİ, NEYE ULAŞTI?”

AKP’NİN 2023 EKONOMİK HEDEFLERİ NEYDİ, GELİNEN NOKTADA DURUM NE?” 

AKP hükümeti, 2012 sonunda Cumhuriyetin 100. yılı olan 2023 için ekonomik, siyasi ve altyapı hedeflerinin olduğu 100’e yakın madde açıklamıştı..

Bu hedeflerin en iddialı olanları arasında yıllık gayrisafi yurtiçi hasılayı (GSYH) 2 trilyon dolara çıkararak dünyanın ilk 10 büyük ekonomisi arasına girmek, kişi başına düşen milli geliri 20 bin doların üzerine çıkarmak ve 500 milyar dolarlık ihracat yapmak vardı..

“ERDOĞAN: YENİ YARGI PAKETİ İÇİN KOLLARI SIVADIK”

YENİ ANAYASA ÇALIŞMAMIZI GELECEK YIL AÇIKLAYACAĞIZ”

Erdoğan:

“‘Yeni anayasa’ çalışmaları için “Her ne şekilde olursa olsun önümüzdeki yılın ilk aylarında kendi hazırlığımızı milletimizin takdirine sunmakta kararlıyız..”

Erdoğan, yapımı tamamlanan Yargıtay Yeni Hizmet Binası ile 2021-2022 Adli Yıl Açılış Töreni’nde konuştu..

https://www.cafemedyam.com/2021/09/01/erdogan-yeni-yargi-paketi-icin-kollari-sivadik/?preview_id=71822&preview_nonce=4d4a94e860&preview=true&_thumbnail_id=71831
ERDOĞAN: CHP VE İYİ PARTİ GENEL BAŞKANLARI DA DAVET EDİLDİ

“ARTIK BİZİM İÇİN KUZEY-GÜNEY KIBRIS YOKTUR

Erdoğan:

“Kıbrıs Türklerinin artık tek talebi tanınmak. Bunun dışındaki tüm teklifler geçerliliğini yitirmiştir.. Artık bizim için kuzey-güney Kıbrıs yoktur.”

“TÜRKİYE SALGININ PENÇESİNE DÜŞMÜŞ DEĞİL”

Erdoğan:

 “Salgın çeşitli ülkelerde yeni varyantlarla yükselişe geçse de Türkiye henüz bu tehdidin pençesine düşmüş değildir..

Bazı alanlarda yetişmiş iş gücü adeta karaborsaya düşmüş durumda.. Türkiye’nin potansiyelinden, büyüklüğünden habersiz tellallar sürekli tersini söylüyor..

2023 hedeflerine doğru kararlılıkla yürüyoruz.. Ülkemizde artık vesayeti diriltme hayalleri de ekonomi ve demokraside elde ettiğimiz kazanımları geriye götürme çabaları beyhudedir..”

ERDOĞAN: SUÇ ÖRGÜTLERİNİN İFTİRALARIYLA KAYBEDECEK ZAMANIMIZ YOK

ERDOĞAN’DAN, ‘SEDAT PEKER’ AÇIKLAMASI KAYBEDECEK ZAMANIMIZ YOK

Erdoğan:

“Sedat Peker’in iddialarıyla ilgili…İftiraları Meclis gündemine taşıyanları görüyoruz. Suç örgütlerinin iftiralarıyla kaybedecek zamanımız yok.”

AKP’nin TBMM’de düzenlenen grup toplantısında açıklamalarda bulunan Erdoğan:

“Eski Türkiye özlemlerinin tekrar canlandırılmaya çalışıldığı, terör örgütleri eliyle siyasetin dizayn edilmeye çalışıldığı 7 Haziran 2015 seçimlerinin asla unutulmaması gerekiyor.”

ERDOĞAN’IN ŞİMDİYE KADARKİ “MÜJDELERİ”…

AKP İKTİDARINDAKİ KEŞİFLER

Erdoğan’ın petrol ve doğal gaz arama çalışmalarından “müjde”yle bahsetmesi ne ilk ne de son. AKP iktidarı boyunca petrol ve doğalgaz üstüne sayısız “müjdeler” verilmesine uzmanlar tepkili.

Erdoğan’ın petrol ve doğal gaz arama çalışmalarından “müjde”yle bahsetmesi ne ilk ne de son. AKP iktidarı boyunca petrol ve doğalgaz üstüne sayısız “müjdeler” verilmesine uzmanlar tepkili.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top