SIYASET

FATİH ERBAKAN: SİYASETİMİZ AHİRET ÖNCELİKLİ

.

“BİZİM SİYASETİMİZ DÜNYACI DEĞİL, AHİRET ÖNCELİKLİ”

Erbakan iktidara geldiklerinde 150 milyar dolar kaynağı borçsuz ve zamsız bulacaklarını, millete aktaracaklarını ifade etti..

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, “Bizim siyasetimiz dünyacı bir siyaset değil, ahiret öncelikli bir siyasettir” dedi..

Kayseri’de partisinin İstasyon Caddesi’ndeki yeni il başkanlığı binasının açılışında konuşan Erbakan, merhum Necmettin Erbakan’ın vefatının üzerinden 10 yıldan fazla geçtiğini, hala Türkiye’nin her karışında ona dua edildiğini, amel defterinin kapanmadığını söyledi..

Kendisinin de aynı ruhla, aynı dava uğrunda, Erbakan’ın ve milli görüş istikametinde milletin yüzünü güldürmek üzere bu yürüyüşü başlattığını ifade eden Erbakan, şöyle konuştu:

“Bizim siyasetimiz dünyacı bir siyaset değil, ahiret öncelikli bir siyasettir.. Bizim siyasetimiz siyaseti ticaret olarak gören bir anlayış değil, siyaseti ibadet olarak yapan bir siyaset anlayışıdır. Eğer böyle siyaset yaparsanız mazlumun derdi ile dertlenirsiniz, ezilenin derdi ile dertlenirsiniz, dar gelirlinin, çiftçinin, emekçinin, milyonlarca dar gelirli insanın derdiyle dertlenirsiniz. Öyle olunca da ‘Halka hizmet Hakka hizmettir’ anlayışıyla ‘İnsanların en hayırlısı insanlığa faydalı olandır’ anlayışıyla milli görüşün birinci 40 yılındaki efsane hizmetleri gerçekleştirirsiniz..

Ne kadar engellemeye çalışsalar da ne kadar yok saysalar da ne kadar ambargo uygulasalar da içeride, dışarıda ne kadar mihraklar bu yürüyüşe set çekmeye çalışsa da Allah’ın izniyle en kısa zamanda geleceğiz, bu milletin yüzünü yine milli görüşle güldüreceğiz..”

İktidara geldiklerinde yapacaklarını anlatan Erbakan:

“150 milyar dolar kaynağı borçsuz, zamsız bulacağız ve bu aziz millete aktaracağız. Akrabalara, yandaşlara, imtiyazlılara, dış güçlere değil, bu aziz millete aktaracağız.. İkinci kırk yılda milli görüş bu ülkenin iç ve dış borcunu sıfırlayacak.”

“FATİH ERBAKAN, ‘ÇOCUK YAŞTAKİ EVLİLİKLER’ İLE İLGİLİ SÖZLERİNE AÇIKLIK GETİRDİ…”

”ÇOCUK YAŞTAKİ EVLİLİKLER.”

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan katıldığı bir canlı yayında çocuk yaştaki evliliklerle ilgili skandal açıklamalarda bulundu.

Çocuk istismarını savunan Erbakan:

“15 yaşında biri cinsel olgunluğa eriştiğine göre rızası geçerlidir” dedi.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan:

“Anadolu’da yıllardan beri büyüklerimiz 14,15,16 yaşında evlenmiş, mutlu yuva kurmuşlardır. 15 yaşında biri cinsel olgunluğa eriştiğine göre rızası geçerlidir”

FATİH ERBAKAN’DAN BU SÖZLERE AÇIKLAMA GELDİ…

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminde ittifakların doğal olduğunu belirterek seçim kararı alınmasının ardından ittifakla ilgili karar vereceklerini söyledi.

Yeni partilerle ilgili eleştirilerini sıralayan Erbakan, küçük yaşta evliliklerle ilgili sözlerine de açıklık getirdi.

Anadolu’da yıllardan beri 14, 15, 16 yaşında evliliklerin olduğunu ve bu insanların mutlu yuvalar kurduklarını savunan Erbakan, “15 yaşında biri cinsel olgunluğa eriştiğine göre rızası geçerlidir” demişti.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Habertürk’te Açık ve Net programında Kübra Par’ın sorularını yanıtladı.

Seçim kararı alınması durumunda hangi ittifakın parçası olacaklarına ilişkin soruya yanıt veren Erbakan, projelerini ve kırmızı çizgilerini ortaya koyacaklarını, faiz yerine üretim ve istihdam ekomomisini savunduklarını hatırlattı. Bunları hangi ittifakta gerçekleştireceklerini değerlendireceklerini belirten Erbakan:

 “Yeni sistemde ittifaklar siyasetin bir parçası. O noktada da milli görüşün hedeflerine ulaşmanında hangi ittifakla birlikte olursak daha başarılı oluruz. İlgili kurullarla görüşülerek karar verilir” diye konuştu.

“15-16 YAŞLARINDA EVLENMELERİNİ İSTEMEM”

15 yaşındaki çocukların evlenmesi ile ilgili daha önceki sözleri anımsatılan Erbakan, şunları söyledi:

”İki kız çocuğu babasıyım. 15-16 yaşında evlenmesini değil, üniversiteyi hatta yüksek lisansı bitirdikten sonra evlenmelerini isterim. İnfaz düzenlemesinde binlerce kişi olarak ifade ediliyor… Erken yaşta evlilik yapmış, anne baba rızası var. Çocukları olmuş, sonra ‘Sen küçük yaşta bir kızla evlendin’ deyip evlenen erkeği hapse atıyorsunuz. Erkeğin babasını da hapse atıyorsunuz. Çeşitli suçlardan affettiniz çıkardınız. Buradan hanımı korumaya çalışıyorsunuz ama daha çok mağdur oluyor. Bunları bir sefere mahsus affedin dedik. 15 yaşında evlensin diye bir şey söylemedik.”

İLGİLİ HABER

Cumhuriyet – Odatv

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top
%d blogcu bunu beğendi: