GENEL

MÜBARİZ MANSİMOV, SEZGİN BARAN KORKMAZ’DAN MEHMET AĞAR’A KADAR PEK ÇOK KONUDA YENİ AÇIKLAMALAR YAPTI

.

“MÜBARIZ MANSİMOV ANLATTI: ‘DİKKAT EDERSENİZ O FOTOĞRAFTA KÜFREDİP GİDİYORUM”

Şirketinin adı kullanılarak kendisine ABD’de kumpas kurulmak istendiğini anlatan Mübarız Mansimov pek çok konuda yeni açıklamalar yaptı.

 Suç örgütü liderliği iddiasıyla aranan Sedat Peker’in eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar’ın Yalıkavak Marina’ya ‘çöktüğü’ iddiaları sonrasında yeniden gündeme gelen Azerbaycan kökenli Türkiye vatandaşı Mübarız Mansimov Gurbanoğlu, kendisini kara para aklamakla suçlanan iş insanı Sezgin Baran Korkmaz ve ortağı Bereket Öner’le eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar’ın tanıştırdığını söyledi.. 

BirGün yazarı Timur Soykan, 2016 tarihli Mehmet Ağar, Sezgin Baran Korkmaz, Bereket Öner, Mansimov, Kingston kardeşlerin olduğu düğün fotoğrafının perde arkasını yazdı.. Mansimov Gurbanoğlu, söz konusu düğünde bürokratların da olduğunu söylerken “Ben o fotoğraftan çıkmak istiyorum” dedi..  

‘MEHMET AĞAR TANIŞTIRDI’

Sezgin Baran Korkmaz ve Bereket Öner ile nasıl tanıştınız?

MANSİMOV:

“Mehmet Ağar tanıştırdı, Sezgin Baran Korkmaz ile.. Bereket Öner’i 4-5 defa görmüşümdür..”

4 ay önce düğündeki kişilerle Yunan adalarında tatil yaptınız mı?

MANSİMOV:

“Ben kendi teknemle gittim.. Sezgin Baran, benim marinadan başka bir tekneyle geliyor. Onlar da aynı adaya geliyor. Benim ailem, arkadaşlarım, Mehmet Ağar var.. Güzel bir restoran vardı orada, yemek yerken bunlar geldi. Lev Aslan Dermen de vardı. Ben Ermenileri sevmediğimi söyledim. Bunun üzerine kavga çıktı. Dövdüm. Onlar gitti..”

‘AĞAR VE SBK BENİM UÇAĞIMDAYDI’

Gitmeye nasıl karar verdiniz?

MANSİMOV:

“Mehmet Ağar, Bereket Öner için ‘İyi çocuktur, gidelim’ dedi.. Benim uçağımla gittik. Mehmet Ağar, Sezgin Baran Korkmaz benim uçaktaydı.. Lev Aslan Dermen’in uçağıyla diğerleri gelmiş.. Gösterişi çok seven biri. Havaya para atmalar falan… Ben sevmem öyle gösteriş yapanları. Dikkat ederseniz düğündeki fotoğrafa. Ben o fotoğraftan çıkmak istiyorum, gidiyorum. Küfür edip yanından gittim.. Bürokratlar da vardı düğünde..”

Kimdi bu bürokratlar?

MANSİMOV:

“Ben kimseyi söylemem.. Düğünün görüntülerini bulmuşsunuz zaten..”

SBK ile Lev Aslan Dermen’in ortak olduğunu biliyor muydunuz?

MANSİMOV:

“Sezgin Baran benim Bodrum’daki otelimi kiralamıştı.. Ne zaman öğrendim Lev ile ortak, kontratı iptal ettim. İlişkileri kopardım..”

‘”ŞİRKETİMİN ADINI NEDEN KULLANIYORSUN DEDİM’

Ortak şirket kurduğunuz iddiaları nasıl gündeme geldi?

MANSİMOV:

“Recep Canpolat yazdı sadece bunu.. Başka bir yerde yok.. Şirketin kuruluş belgesinde zaten benim adım yok, şirket yetkilim yok.. Bu şirket sadece Lev Aslan Dermen’in oğlu üzerine kayıtlı.. Yüzde 100’ü onun.. Benim şirketimin adını Palmali’yi kullanıyorlar..

Benim şirket kurulduktan 9 ay sonra haberim oldu. (Not: Şirket belgesinde kuruluş tarihi 27 Ekim 2016 olarak yazıyor. Kuruluş belgesi Mansimov’un sözlerini doğruluyor. Şirketin tek sahibi Lev Aslan Dermen’in oğlu George Termerdzhyan.)..

New York ofisimizin yöneticisi beni arayıp ‘Bizim adımızı kullanıyorlar’ dedi. Ben Lev Aslan Dermen’i arayıp hakaret ettim, ‘Benim şirketimin adını niye kullanıyorsun’ dedim. Kapattırdık bu şirketi..”

Neden sizinle ortak gibi görünmek istesinler? Amaçları neydi?

MANSİMOV:

“Amaçları bu şirket üzerinden kaçakçılık, dolandırıcılık yapmaktı.. Zaten kuruluş amaçlarından belli. Bioyakıt ticareti deniliyor.. Bioyakıt kirli bir iştir.. Sadece çok büyük şirketler yapıyorsa girilir.. Öyle 3, 4, 5 yıllık şirketlerle yapılmaz..

Lev Aslan Dermen, 3-4 yılda çok zengin oluyor. Zaten benim ABD’de dünyanın dört bir yanında şirketlerim var.. Çok büyük şirketlerle çalışıyoruz.. Neden bunlarla şirket kurayım? Bana kumpas kurmak istediler.. Türk milliyetçisi olduğum için ‘Bak Ermeni ile ortak iş yapıyor’ dedirtmek istediler..

Recep Canpolat, Utah Eyalet Mahkemesi’ndeki duruşmayı izleyip Lev Aslan Dermen ve oğlu ile konuştuğunu yazmış.. Onlar şirketi ortak kurduğunuzu, siz gemi getirmeyince ve soruşturma başlayınca şirketi kapattıklarını söylemişler…

MANSİMOV:

“Yalan… Bu adamla bir şirketimi, bir gemimi göstersin ya… Recep Canpolat bu yazıları kasıtlı yazıyor.. 2009 yılında bir arkadaşım ricası üzerine Recep Canpolat’ın yanıma gelmesini kabul ettim.. Reklam vermemizi istedi.. Ben adamı sevmedim. Kendilerine ilan vermeyenler hakkında haberler yaptıklarını filan söyledi.. Gönderdim..”

SBK’nin ABD’de kurulan bu şirketten haberi var mıydı?

MANSİMOV:

“Bana haberinin olmadığını söyledi. Yalan söylediğini sanmıyorum..”

‘DEVLET MEMURLARIYLA RESİMLERİNİ GÖSTERİYORDU’

300 milyon dolar kara parayı aklamasıyla ilgili ne düşünüyorsunuz?

MANSİMOV:

“Lev Aslan Dermen’in tezgâhı patladı.. Ben hiç şaşırmadım. ‘ABD’de bürokratları tanıyorum’ diye çok hava atıyordu.. Devlet memurlarıyla resimlerini gösteriyordu. Doğru mu bilemem. Ama 300 milyon doları ABD’den nasıl çıkartmış onu merak ediyorum.. ABD’de her üç ayda bir vergi dairesi denetler. Para mermi gibidir, iz bırakır..”

Sizin eski bir askerken büyük bir servete kavuşmanız da sorgulanıyor. Devletlerin arkanızda olduğu söyleniyor?

MANSİMOV:

“Biz babadan zengin değiliz. Doğru işi yaparsan başarılı olursun.. 30 yıldır çalışıyorum.. Devlet ihalelerine girmedik.. Özel şirketlerle çalıştık. Dünyada ihalelere gireriz..30 seneyi aşmış bir şirketiz. Pek çok ülkede denizcilik, gayrimenkul şirketlerimiz var..”

İsmail Saymaz’a verdiğiniz röportajda Ağar’a sıkıntılı günler geçirirken sahip çıktığını söylediniz. Ağar devlet içindeki gücünü o kadar yitirmiş olabilir mi? Siz ondan hiç destek almadınız mı?

MANSİMOV:

“Ağar bana ne güç katabilir…”

Ağar’a İstanbul Ulus’taki evinizi, Marina’daki benzin istasyonunu verdiğinizi söylemiştiniz…

MANSİMOV:

“Ben Mehmet Ağar’ı 15 yıldır tanıyorum. Türk milliyetçisi olarak bildim. Abim olarak gördüm, sevdim.. Türkiye’de iyi kötü iz bırakmış bir isim.. Herkesin dostu, kardeşi vardır. İhtiyacı olup evinde kaldığında ondan para mı alır, hediye vermez mi? Bunlar benim için, Palmali şirketi için büyük şeyler değil.. Başkalarına belki büyük geliyor ama bizim için değil..”

Aynı röportajda 2012’de Mehmet Ağar’ın gireceği Aydın Yenipazar Cezaevi’ni sizin onarttığınızı, yakınlarına helikopter pisti yaptırdığınızı ve Yalıkavak Marina’dan buraya helikopterlerle servis yaptırdığınızı söylediniz? Bu servislerde kimler vardı?

MANSİMOV:

“Ben kimsenin adını veremem.. Açıklamak isterlerse onlar konuşur.”

Saymaz’a Ağar, cezaevine gireceği sırada korumalarının kaldırıldığını ancak sizin dönemin İçişleri Bakanı Muammer Güler ile görüşerek yeniden koruma verilmesini sağladığınızı söylediniz. Biraz daha detay anlatır mısınız?

MANSİMOV:

“Mehmet Ağar’ın 3 polis koruması vardı.. Bodrum’da duran benim polis korumalarım da vardı. ‘Polislerden birini almasınlar’ dedi.. Çok eskiden bu yana o polis yanlarındaydı.. Mehmet Ağar, cezaevine girdiğinde eşi de Bodrum’a gelmişti. Hanımının yanında o polisin koruma olarak kalması için o dönem İçişleri Bakanı olan Muammer Güler ile görüştüm.. Kendisini İstanbul Valisi’yken tanıdım. İstanbul’da çok okul, karakol, huzurevi yaptırdık. . Etiler’deki karakolu yaptırdım. Ben açılış törenlerine gitmezdim, şirketten birilerini gönderirdim. Sağ olsun Muammer Bey tüm açılışlara katılırdı.. Halen severim. Aradım. ‘Mümkünse Mehmet Bey’in bu koruması kalsın’ dedim. Bizi kırmadı..”

Yalıkavak Marina’ya çöküldü mü?

MANSİMOV:

“Kim çökebilir… Ben bir korkak değilim. Savaştan çıkmış bir subayım. Benim imza yetkisi verdiğim çalışanlarım beni dolandırdı..”

Ağar, “Marinaya sahip çıkmasam mafya çökebilirdi” demişti. Bunu duyunca ne hissettiniz?

MANSİMOV:

“(Çok öfkeleniyor. Yüksek sesle konuşuyor). Türkiye’de hangi mafya birinin malına çökebilir? Türkiye’de devlet var, polis var…”

Ama Paramount Otel’e çöküldü…

MANSİMOV:

“Paramount Otel bir facia. Öyle bir yanlışlık yapıldıysa çok kötü..”

“‘ADALETİN YERİNİ BULACAĞINA İNANIYORUM’

Sedat Peker, Marina’yı geri almak için dava açmanız üzerine FETÖ Davası’nda tutuklandığınızı ve ceza aldığınızı iddia etti. Böyle mi oldu?

MANSİMOV:

“Benim FETÖ ile hiçbir bağım yok. Bunu herkes bilir. Bodrum Yalıkavak’ta beni dolandıranlar bu davada tanık.. Benim otelime 2013’te Güllüoğlu Baklava’dan sipariş verilmiş bununla suçlanıyorum. Türkiye’de bu baklavadan yemeyen var mı? Ben adaletin yerini bulacağını düşünüyorum..”

Man Adası belgelerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kardeşi ve oğluna ait şirkete 25 milyon dolarlık gemiyi sattığınız ancak aynı gemiyi kiralayarak çekilen krediyi sizin ödediğiniz iddia edildi. Yani bedelsiz olarak gemiyi verdiğiniz öne sürüldü. Bu doğru mu?

MANSİMOV:

“Ben Sıtkı Ayhan ile ticaret yaptım. Mansimov Türkiye’de hangi ihaleye girdi? Ben hiçbir ihaleye girmedim. Kılıçdaroğlu bu iddialarından dolayı açılan davayı kaybetti..” 

“GURBANOĞLU: ‘GÜLEN’E, MENMET AĞAR İLE BERABER GİTTİM'”
“GURBANOĞLU’DAN, GÜLEN, AĞAR VE SAFFET SANCAKLI AÇIKLAMASI”

Gurbanoğlu, Ağar ile MHP’li Saffet Sancaklı sayesinde tanıştığını da aktardı.

Azerbaycanlı iş insanı Mübariz Mansimov Gurbanoğlu, eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar’ın kendisi hakkında yaptığı FETÖ açıklamalarıyla ilgili olarak:

“Gülen’e Mehmet Ağar ile beraber ve onun isteği üzerine gittim..”

Eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar, organize suç örgütü kurmak suçlamasıyla aranan Sedat Peker’in Yalıkavak Marina iddiaları sonrasında, Azerbaycanlı iş insanı Mübariz Mansimov Gurbanoğlu ile ilgili olarak:

“Fethullah Gülen’e bir kez değil, devamlı gidiyordu.. En az 10 sefer gittiğini ben biliyorum.. Benim uçağım yok.. Fethullah Gülen’le bağlantım yok.. Onun Fethullah Gülen’e yakınlığı biliniyordu.. Kendisi defalarca oraya gitmiştir herkes bilir, kendisiyle bir kez beraber gittik.. Benim gidiş gelişimden devletin bilgisi vardır..”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Gurbanoğlu:

‘”Fetullah Gülen’e Mehmet Ağar ile beraber ve onun isteği üzerine gittim. Yoksa Ağar da biliyor, orada FETÖ ile kavgamı'” açıklamasında bulundu..

 Mansimov Gurbanoğlu, Mehmet Ağar ile Yusuf Uğur ve MHP’li milletvekili Saffet Sancaklı vesilesiyle tanıştığını söyledi..

‘Ağar’a Ulus’taki evini bedelsiz verip kira almadığını, Yalıkavak Marina’daki benzin istasyonunu Ağar’lara armağan edip oğlu Tolga Ağar’ı yönetim kurulu başkanı olarak atadığını; Ağar cezaevindeyken her hafta ziyaret ettiğini hatta cezaevinin yakınına helikopter pisti bile yaptırdığını’ iddia eden Mansimov’un açıklamaları şu şekilde:

Bölge Adliye Mahkemesi örgüte yardım suçundan verilen beş yıllık cezayı onadı.. Ne düşünüyorsunuz?

Mansimov Gurbanoğlu:

“FETÖ ile bir ilişkim olmadığı ortaya çıkacak.. Davam Yargıtay aşamasında. Yardım, ne yardımı? Yok ortada.. Hiçbir vakfa yardım etmemişim.. Sadece Güllüoğlu’ndan benim otelim iki kilo baklava almış, 2014’te.. Siz Güllüoğlu’ndan hiç baklava almadınız mı? Bu memlekette biri çıksın desin ki Gülloğlu’ndan tatlı yemedim..”

FETÖ ile temasınız oldu mu?

Mansimov Gurbanoğlu:

“Fetullah Gülen’e Mehmet Ağar ile beraber ve onun isteği üzerine gittim.. Yoksa Ağar da biliyor, orada FETÖ ile kavgamı. Gülen’e hiçbir zaman sempatim olmadı.. Mezhebim Şia.. Bizde tarikat olmaz.. Türkiye’de 20’nin üstüne okul yaptırmışım.. Milli Eğitim Bakanlığı biliyor. Tek bir okul FETÖ’ye verildi mi.? Neden ceza çıktı.? Cezanın boş yere verildiğini hep beraber göreceğiz..”

Marina ile ilgili hak iddianızı sürdürüyorsunuz değil mi?

Mansimov Gurbanoğlu:

“Hiçbir dava kesinleşmiş ve kaybedilmiş değil. Hiçbir iddiamdan vazgeçmedim, geçme niyetinde değiliz. Sizce marinaya çöküldü mü? Bana göre çalışanlarım tarafından dolandırıldım. Mübariz Mansimov’un malına kolay kolay çökülemez. Biz korkak değiliz. Biri tehdit edip de malıma çöksünler. Hakkımdaki FETÖ iddianamesine bakarsanız, aynı çalışanlar aleyhimde şahit. Hepsi yalancı şahit.”

“Marinanın elinizden çıkması ile FETÖ davası birbiriyle bağlantılı mı?

Mansimov Gurbanoğlu:

“Burası Türkiye, her şey olabilir. Sanmam ki marinanın yeni sahipleri, o güce maliktirler ve Türk adaletini şaşırtsınlar.”

Ağar’ı nereden tanıyorsunuz?

Mansimov Gurbanoğlu:

“Aşağı yukarı 15 sene oldu. Haydar Aliyev’in cenazesine Bakü’ye gelmişti. İşadamı Yusuf Uğur ve milletvekili Saffet Sancaklı, Azerbaycan’da otelde Ağar’ı bana tanıttılar. “Seninle tanışmak istiyor.” (dediler) Tanışmamız öyle oldu.”

Bu ilişkiniz Türkiye’de devam etti, öyle mi?

Mansimov Gurbanoğlu:

“Ağar’ı her zaman milliyetçi bildim. Devlet adamı bildim. Sıkıntılı günler geçiriyordu. Sahip çıktım, yalnız kalmasın diye.”

Sahip çıktım derken neyi kastediyorsunuz?

Mansimov Gurbanoğlu:

“Yanımda kaldı, Ulus’ta evimi verdim, evimde oturdu, komşum oldu. Aşağı yukarı 7-8 sene beraber oturduk. Bir kuruş almadım.”

Marinanın yönetim kurulu başkanlığına Tolga Ağar’ı siz mi atadınız?

Mansimov Gurbanoğlu:

“Tolga Ağar’ı müdür olarak koydum. Marinadaki benzin istasyonunu verdim onlara.”

Ağar cezaevindeyken neler oldu?

Mansimov Gurbanoğlu:

“Her hafta yanına gidip geldim. Helikopter pisti yaptırdım, Aydın’da. Pist cezaevine yakın bir yerdeydi. Haftada bir marinadan helikopter servisi kaldırıyorduk.”

Çıktıktan sonra ‘Gülen’le görüşmek istiyorum’ mu dedi?

Mansimov Gurbanoğlu:

“FETÖ’nün yanına gitmek istedi, gittik. Neden gitmek istedi? Ona sorsanıza.

New York’a gittik. Helikopter kiraladım, Pensilvanya’ya geldik. İhsan Kalkavan bize katıldı. Gülen’in önünde oturduk. Gülen, Erdoğan için iyi şeyler konuşmuyordu. “Sen kim oluyorsun! Varsan bugün, Erdoğan sayesinde.. Sen karar ver, imam mısın, politikacı mısın?” dedim..

Bu lafıma alındı. Bir tek şey dedim: “Sizin yanlış yolda olduğunuzu düşünüyorum. Yanınıza gelenlerin de yanlış yolda olduğunu düşünüyorum.” Bu lafı söyleyip çıktım. Bir süre sonra Ağar da çıktı.”

NE OLMUŞTU?

“CEZAEVİNDEN MEKTUP VAR, ‘ERDOĞAN’A GÜVENDİM'”

SOCAR GRUBU YÖNETİCİLERİ BANA KOMPLO KURDU’

Mübariz Mansimov geçtiğimiz günlerde FETÖ üyeliği şüphesiyle tutuklandı.

Azerbaycanlı işadamı Mübariz Mansimov geçtiğimiz günlerde FETÖ üyeliği şüphesiyle tutuklandı. SOCAR grubu yöneticilerinin kendisine komplo kurduğunu iddia eden Mansimov açlık grevine başlamıştı.

Mansimov’un Türk ve Azerbaycanlı devlet yetkilileriyle olan ilişkileri ve sosyal medya hesabından yaptığı son paylaşımları gündeme gelmişti.

Mansimov cezaevinden yazdığı mektubunda:

“Erdoğan’ın sözüyle mallarımı Türkiye’ye taşıdım. İsviçre vatandaşlığından imtina edip Türkiye vatandaşlığını seçtim..

Erdoğan’ı abi, kardeş bilirdim.”

Mübariz Mansimov, mektubunun sonunda:

”Atatürk’ün; Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu kafidir.” sözüne yer verdi.

https://www.cafemedyam.com/2020/03/09/ucu-erdogan-ailesine-giden-feto-sorusturmasi/

 İşte Mansimov’un Azerice yazdığı o mektup:

“Dəyərli Azərbaycan və Türkiyə xalqı!

İllər öncə 2013-cü ildə bir qrup azərbaycanlılar tərəfindən rus dövlətinə rüşvət verərək mənim Rusiyada şirkətimi ələ keçirib batırmaya çalışdılar və bunu bacardılar. Bəzi azərbaycanlılar üzündən 2017-ci ildə Palmali Rusiyanın batmasına nail oldular. 50 gəmim bəzi azərilərin və ermənilərin əlinə keçdi. 2014-cü ildə SOCAR-ın rəhbəri Rövnəq Abdullayev eynisini mənə qarşı etməyə başladı. SOCAR ilə ortaq olduğumuz şirkətlərdən bir oğru kimi bəlli mallarımı və 14 gəmimi ələ keçirdilər. O qədər qudurdular ki, ortaq olmadığımızı gözümün içinə baxa-baxa söylədilər, halbuki ortaq olduğumuzu bütün Azərbaycan xalqı bilirdi. Yəni, Azərbaycanda məni sıxışdırıb kənarlaşdırmağa başladılar. Və mən yenə də “vətən sağ olsun” dedim və olanları sinəyə çəkdim. İndi bu gün sağ olsun Türk ədalət sistemi məni buraya – həbsxanaya qapatdı. Özləri bilir ki, mənim fetö şərəfsizi ilə bir işim olmadı, ola bilməz də. Dövlətin içindəkilər, hüquq sisteminin içindəkilər bunu bilirlər.

ERDOĞANI ABİ, QARDAŞ BİLDİM

Hörmətli cümhurbaşqanım Recep Tayyip Erdoğanın bəlkə də olanlardan xəbəri yox belə. Mən hər zaman onu dünyada ən ədalətli və düzgün başkan, abi – qardaş bildim. Sırf onun tövsiyyəsinə görə, 2015-də şirkətlərimi Türkiyəyə köçürtdüm. 2019-da xaricdə hardasa heç bir şirkətim qalmadı. Olanlara da mərkəz olaraq Türkiyəni seçdim. 2016-cı ildə hər kəs Türkiyədən qaçarkən Türkiyə məmləkətimə valyuta daxil olsun deyə, xarici şirkətlərdəki pulları Türkiyəyə gətirdim. Çünki mənim üçün cənab Rəcəb Tayyib Erdoğanın söylədikləri əmirdir. 2013-ci ildə cənab Rəcəb Tayyip Erdoğan mənə “Maltada nə işin var Mübariz şirkətlərini Türkiyəyə daşı. Türk oğlunun vətəninə xeyir verməsi lazım” çağırışını bir komandirin əmri kimi yerinə yetirməyə başladım. Bununla da yetinməyib cənab Rəcəb Tayyip Erdoğanın 2005-də “Mübariz, nədən Türk vətəndaşı deyilsin dediyində” İsveçrə vətəndaşlığından imtina edib Türkiyə vətəndaşlığını seçdim. Əcəba, yanlışmı etdim?

BU BAŞ VERƏNLƏR TÜRKİYƏDƏMİ OLUR?

İllərcə Türkiyənin hüquq dövləti olduğuna inandım və hər zaman hüquq yolunu seçdim. “Mübariz bunu sənə necə etdilər Türkiyədə” deyə özümdən soruşuram. Ürəyim sinəmdən çıxmaq üzrədir və buna cavab tapa bilmirəm. İnanmıram, bura Türkiyəmi? Bu baş verənlər Türkiyədəmi olur? Düşünürəm ki, bu qədər asamnı bir insanın haqqını əzib keçmək, təəsüüf ki, bir cavab tapa bilmirəm. Anladığım qədərilə məni sifariş edənlər insanlardan oğurladıqları pullarla çox böyük pullar ödəyiblər. Bu saatdan sonra heç çaşmam kamerada nüvə bombası tapsalar. Türkiyə ədalətinə səslənirəm. Bu saatdan sonra halal pul qazanmış iş adamları gəlib Türkiyəyə investitsiyamı qoyarmı? Avropa vətəndaşlığından çıxıb Türkiyə vətəndaşlığımı alarmı? Amma mən sizə sizdən fərqli olduğumu sübut edəcəm. Özümü Allaha təslim edib ölüm orucumu sonuna qədər davam etdirəcəyəm. Siz məni bu qəfəsdə tuta bilməzsiniz. Allahın izniylə qısa zamanda Allahın əmri və hökmüylə yolumun sonuna çataram. Siz zavallılarda nə ürək, nə vicdan, nə qeyrət olduğunu çox insan görür. Mənim sevdam və dualarım sadəcə, şərəfli haqq yolunu seçən insanlaradır. Və son olaraq, Türk dünyasının gəlmiş və keçmiş ən böyük liderlərindən olan Ulu öndər Atatürkün bir sözünü söyləmək istəyirəm? Məni görmək mütləq üzümü görmək demək deyildir. Mənim fikirlərimi, mənim duyğularımı anlayırsanız, hiss edirsəniz, bu kifayətdir. Hamınızın önündə baş əyirəm, böyüklərin əllərindən, kiçiklərin gözlərindən öpürəm. Allaha əmanət olun, halal yaşayın.”

İLGİLİ HABER

Odatv.com

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top