SIYASET

‘ERBAKAN ERDOĞAN’I SEVER’MİYDİ? AKP BU VİDEO’LARI KÖŞE BUCAK SAKLIYOR…

.

MİLLİ GÖRÜŞ’ÜN LİDERİ NECMETTİN ERBAKAN, 27 ŞUBAT 2011 YILINDA HAYATINI KAYBETMİŞTİ..

Necmettin Erbakan, dönemin başbakanı Erdoğan’ı çok ağır ifadelerle eleştiriyor.

Ölümünde yaklaşık 4 yıl önce, 11 Temmuz 2007’deki ESAM Türkiye konferansında açıklamalarda bulunan Necmettin Erbakan, dönemin başbakanı, Erdoğan’ı çok ağır ifadelerle eleştiriyor..

Erdoğan:

“Türkiye’de FETÖ’nün büyümesinde, serpilmesinde herkesin payı olabilir..

FETÖ’nün anlaşamadığı tek lider ise Milli Görüş’ün merhum lideri Necmettin Erbakan”

FETÖ’nün siyasi ayağı tartışmaları

Erdoğan:

”YAŞ’larda bize tek bir FETÖ’cünün dosyası gelmedi..

Türkiye’de FETÖ’nün büyümesinde, serpilmesinde herkesin payı olabilir. Ama FETÖ’yü terör örgütü ilan edip ona savaş açan şahsım ve AKP’dir..

FETÖ’nün bu ülkede anlaşamadığı, görüşemediği tek lider vardır. Merhum Necmettin Erbakan..

Başbakanlığım boyunca YAŞ’larda önüme tek bir FETÖ’cünün dosyası gelmedi. Gelen dosyalar hep mütedeyyin insanlarla ilgiliydi..

15 Temmuz gecesi FETÖ herkesin peşine düştü, bir tek Kılıçdaroğlu FETÖ’nün korumasına alındı. Sayın Kılıçdaroğlu biz tankların karşısındaydık, biz havalimanındaydık. Sen kahveni yudumladın..

Demokrasi, insan hakları, hukuk, adalet söylemlerini, FETÖ ile mücadeleyi sulandırmak, FETÖ tehdidini hafifletmek için kullananlar, bu millet için en az FETÖ zihniyeti kadar tehlikelidir.”

VİDEO 1

Erbakan:

”Erdoğan ve Gül…Onları bazı dış güçler buraya getirdi. Şu anki dünya düzeninin; ırkçı, Siyonist emperyalizmin, insanları köleye çeviren güçleri.

Batılı, Siyonist dünya düzenine bilmeden destek oluyorlar. Yaptıklarının çoğu yanlış. Vergiler ve borçlarla Siyonistlere para kazandırıyorlar.”

 Erdoğan:

“Merhum Erbakan Hocamızın en önemli özelliklerinden biri Türk milletine duyduğu güven ile Türkiye’nin aydınlık ve müreffeh geleceğine olan sarsılmaz inancıdır.” 

VİDEO 2

Erdoğan:

“Merhum hocamız hayatını ‘ahlak, adalet ve barış’ için harcamış, ülkesinin ve milletinin menfaatini daima üstün tutmuş büyük bir aksiyon ve dava adamıydı. Kendisi yarım asra yaklaşan siyasi hayatı boyunca tüm engellemelere, haksızlık ve hukuksuzluklara rağmen ‘İman varsa imkan da vardır.’ diyerek asla yeise düşmeden mücadelesini kararlılıkla devam ettirmiştir. Liderliğini yaptığı hiçbir siyasi hareketin meşruiyetten, hukuktan, hak ve adalet çizgisinden sapmasına müsaade etmemiştir. Merhum Erbakan Hocamızın en önemli özelliklerinden biri de Türk milletine duyduğu güven ile Türkiye’nin aydınlık ve müreffeh geleceğine olan sarsılmaz inancıdır. Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamızı şükranla yad ediyorum.”

VİDEO 3

Erbakan:

”Ey Tayyip, Milli Görüş gömleğini çıkararak girdiğin yol yanlış yoldur. Bu yol çıkmaz. Bak getirdin arabayı toslattın. Saadet Partisi başka diğerleri başka. Çünkü Saadet Partisi diğerlerinden çok farklıdır. Temelden farklıdır.

Türkiye bu gidişle İsrail’e vilayet olur..

AKP’li kardeşlerime sesleniyorum. 7 yıl önce Milli Görüş gömleğini çıkardınız. Tosladınız. Satacak yer kalmadı. Şimdi garları verecekler IMF’ye. İşsizlik aldı başını gitti. AKP’li kardeşlerime sesleniyoru; Durun kardeşlerim bu yol çıkmaz yol. Bu anlayışla, bu IMF ile Türkiye’nin sorunlarını çözemezsiniz. Gelin geri dönün. Milli Görüş gömeleğini kurun. Yeniden büyük Türkiye’yi kuracağız. İsrail’e vilayet olmayacağız.” 

VİDEO 4

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top