GENEL

BÜYÜK HAYAL KIRIKLIĞI OLAN O BAKAN: ZİYA SELÇUK

“Evet; benim için AKP döneminin en büyük hayal kırıklığı Ziya Selçuk oldu..”

“BİLİNMELİDİR Kİ TÜRKİYE’Yİ BUGÜN TEK (1) TARİKAT YÖNETİYOR. BUNUN ADI HALİDİLİK … ”

19. Yüzyıl başlarında Kürt kökenli Molla Halid’in kurduğu Kadiri ve Nakşibendi kimlikli bir tarikat bu..

1925’te cumhuriyete karşı ayaklanan Şeyh Sait bile bu tarikattandı.. O yüzden de bu hainin adına AKP’nin Diyanet’i Şırnak’ta cami bile yaptı..

Saltanata hizmet eden ve emperyalist Batı ile işbirliği yapan Halidilik, 1950’den sonra yeniden canlandırıldı. Abdülhekim Arvasi ve Mehmet Zahit Kotku çizgisi, tam bir Amerikancı çizgi oldu..

AKP’yi kuranların büyük bölümü de işte bu Halidi tekkesinden geliyor ve tümü de ABD’nin Yeşil Kuşak projesinin elemanı olan Kotku’nun yetiştirmesi…

Halidilik, Doğu Anadolu’da Kürtler arasında kuvvetle yayıldı. Bugün de Menzilciler, Halidi zihniyeti temsil ediyor..

Lakin bölgede Halidi gericiliğin üretim merkezleri, yasadışı biçimde çalışan sözde medreseler.. Demokrasi ve kadın düşmanı, her türlü ileci fikre karşı çıkan, İslam dinini Muaviye-Osman çizgisinde yorumlayan medreseler, bütün gücüyle AKP iktidarına çalışıyor..

İşte bu medreselerin ve Halidi tekkelerin en büyük destekçisi de Milli Eğitim Bakanlığı… Milli Eğitim Bakanlığı, vakıf veya dernek tabelası takarak kendisini gizleyen tarikat-medrese örgütlerinin milli eğitime el koyması için her türlü operasyonu yapıyor.. Bakanlığa bu emri veren de tahmin edileceği üzere kendisi de Halidi tekkesinden gelen Tayyip Erdoğan...

Milli Eğitim’e  Ziya Selçuk bakan yapılmıştı..Eğitim kökenli bir isim olduğu için bu atama beni umutlandırmıştı. Ama gördük ki Sayın Selçuk bunca yıldır savunduğu eğitim değerlerini ayakları altına almış.. Çocuklarımızı harem-selamlık kamplara yollamaktan tutun da okulları cahil tekke şeyhlerinin işgaline açmak gibi işlere kadar çağdışı ne varsa, evet demiş..

Evet; benim için AKP döneminin en büyük hayal kırıklığı Ziya Selçuk oldu. Onun eğitimci kimliği ve eğitimle ilgili fikirleri o karanlığa biraz ışık katacak gibiydi. Yazık oldu, Ziya Selçuk da tarikat-tekke- vakıf cehenneminde kayboldu gitti..

Peki asıl yitiren kim?

Yitiren, çağdaş dünyadan hızla uzaklaştırılan ve kalitesi yerlerde sürünen Türk eğitimi oldu..

Bir de çağdışı zihniyete teslim edilen İslam dini yitirenler arasında…

İşte bu tehlike Türkiye’nin asıl beka sorunudur..

İLGİLİ HABER

Yurt Gazetesi// Rıza Zelyut

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top