GÜNDEM

CANIM KARDEŞİM SAKIN SEN BİR ŞERİATÇI DARBE PEŞİNDE OLMAYASIN!

ŞERİAT ANKETİ: DURUM KRİTİK

ŞERİAT ANKETİ: DURUM KRİTİK

‘Şeriat’ anketinde tartışma yaratacak sonuçlar ortaya çıktı.. Türkiye’de ‘ülke şeriat ile yönetilmeli’ diyenlerin oranı belli oldu..

İşte ayrıntılar…

Müslüman ülkeler arasında şeriatyönetimi isteme oranlarında Türkiye, Kazakistan ve Azerbaycan listenin sonunda yer aldı..

Soner Çagaptay’ın Pew Araştırma Merkezi’nden aktardığı araştırma sonuçlarına göre Müslüman ülkeler içerisinde şeriat isteme oranları..

 • Zirveyi yüzde 99’la Afganistan alıyor.
 • Afganistan’ı yüzde91 ile Irak,
 • Yüzde 89 ile Filistin,
 • Yüzde 86 ile Nijer,
 • Yüzde 84 ile Pakistan,
 • Yüzde 83 ile Fas,
 • Yüzde 82 ile Bangladeş,
 • Yüzde 74 ile Mısır,
 • Yüzde 71 ile Ürdün,
 • Yüzde 63 ile Mali takip etti.

Listedeki Türk cumhuriyetleri içerisinde en yüksek yüzde

 • Yüzde 35 ile Kırgızistan yer alırken listede dip yapan ülkeler ise şöyle sıralandı.
 • Yüzde 8 ile Azerbaycan,
 • Yüzde 10 ile Kazakistan,
 • Yüzde 12 ile Türkiye,
 • Yüzde 15 ile Bosna Hersek ve
 • Yüzde 20 ile Kosova.

“EVET CANIM KARDEŞİM, ARTIK ZULMÜNDEN DE HIRSIZLIĞINDAN DA YOBAZLIĞINDAN DA BIKTIK”

Sana da senin cüppeli vesayetine de takunyalı darbene de hayır!” 

Ali Sirmen yazdı:

Son zamanlarda bakıyorum da çok telaşlısın kardeşim, bir şeyler olmuş, soğukkanlılığını yitirmiş görünüyor, önüne gelene saldırıyorsun..

Son olarak, sıkça kullandığın vesayet ve darbe ithamlarını attın ortaya. 104 emekli amiralin Montreux ve Cüppeli Amiral Mehmet Sarı tartışmalarıyla ilgili olarak yayımladıkları bildiriyi fırsat bilip vesayet ve darbe kavramlarına sarılıverdin yine.

Eski huylarını, FETÖ ile birlikte, yetmez ama evetçilerle suç ortaklığı yaparak, Türk Silahlı Kuvvetleri’ni önce etkisizleştirmek, akabinde esir ettikten sonra tarikatların elinde oyuncak etme girişimlerini anımsayanlar, son çıkışlarına da şaşırmadılar..

Hemen belirtmeliyim ki Türkiye’nin esenliği ve demokrasisi karşısındaki en büyük tehdit olarak vesayetçiliği ve darbeleri gören bir kişi olarak, bu iki konuda ne yazık ki yeterince uyanık olmayan kamuoyunun uyarılmasını gerekli görürüm.

Ve bu görüşün doğal sonucu olarak, buradan açıkça ilan ederim ki Türkiye, bir vesayetçi ve darbeci tehdidi ile karşı karşıyadır.

Hatta daha ileri giderek söyleyebilirim ki demokrasisi ve milli iradesi vesayet altında olan, çok uyardığımız tehdidin gerçekleşip kendisini cendereye sokmayı ne yazık ki engelleyemeyen toplum, şu anda cüppeli vesayet altında inim inim inlemektedir.

Bak bu nasıl oldu canım kardeşim..

Türkiye’de demokratik seçimlerle iktidarı ellerine geçirenler aydınlanmacı, laik ve bağımsız sosyal bir hukuk devleti olan TC’nin güvencelerini yok etmek üzere tank, top, tüfek yerine bir kez ele geçirilmiş olan devlet erkini kullanarak yasamaya, yürütmeye, yargıya tümüyle egemen olarak, demokratik laik düzeni dinci totaliter bir rejime dönüştürmüşlerdir..

Laik demokratik düzeni kuranların aydınlanma savaşındaki askerleri nasıl öğretmenler olmuşsa, burada dinbazların düzenini kurmak isteyenlerin de askerleri imamlar olmuşlardır..

Okulun yerine cami, öğretmenin yerine imam ana yöntemleri olmuştur, Türkiye’yi cüppeli vesayetin pençesine teslim etmek isteyenlerin..

Yargı ve Milli Eğitim gibi TSK de atamalardaki adam kayırmalar, sınavlardaki soru hırsızlıkları, güvenlik soruşturmaları ve mülakatlar yoluyla Adalet, Milli Eğitim ve Milli Savunma’nın imamlaştırılması girişimlerinde yol alınmış Cumhuriyetin Silahlı Kuvvetleri ile sivil irfan ordusu Milli Eğitim, tarikatların ve cemaatlerin insafına terk edilmiştir. Böylelikle irfanın ve Cumhuriyetin askerleri, tarikat ve cemaatlerin biat etmiş neferleri haline gelmişlerdir.

Bu girişimin nerelere kadar vardığını anlamak için Amiral Mehmet Sarı’nın amiral üniformasının üstündeki cüppe ve sarığıyla çekilmiş fotoğrafına bakabilirsin..

Orada cüppe ve sarığın, üniformayı tamamen örttüğü imamın komutanı, şeyhin amiralinin suretinde, cüppeli vesayet ve takunyalı darbenin biat etmiş neferini görebilirsin.

Canım kardeşim sen, sonunun felaketle bitmesi kaçınılmaz bu tehlikeli gidişe karşı seslerini yükseltenleri susturmak için hep aynı savları kullandın:

Vesayeti yıkıyoruz, darbeler dönemini kapatıyoruz.

Aslında bir yandan bunları söylerken bir yandan da bütün denetimleri tarikat ve cemaatlerin eline geçmiş olan, her türlü adam kayırmacılığın, baskının, zulmün, yoksulluğun ve yoksunluğun ayyuka çıkmış olduğu devletin bütün erklerinin bir kişinin tasarrufuna bırakıldığı; yurttaşın, devlet zulmü ve mahalle baskısı altında inlediği bir totaliter rejimi kurdun.

Son zamanlarda, halkın canına tak ettiğini ve uyandığını gördüğün için şimdi telaştasın.

Olayları görenler telaşına ve darbeci suçlamalarına artık pabuç bırakmıyor ve soruyorlar:

– Canım kardeşim sakın sen bir şeriatçı darbe peşinde olmayasın!

Evet canım kardeşim, artık zulmünden de hırsızlığından da yobazlığından da bıktık.

Sana da senin cüppeli vesayetine de takunyalı darbene de hayır! 

İLGİLİ HABER

Cumhuriyet/Ali Sirmen

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top