MAGAZİN

ERDOĞAN, ‘SAKAL’ NEDENİYLE İSTİFA ETTİM DEDİ, GERÇEK FARKLI ÇIKTI…

Sakal nedeniyle istifa ettiğini ileri süren Erdoğan’ın “özel sektörden aldığı teklif” nedeniyle istifa ettiği ortaya çıktı.

“özel sektörden aldığı teklif”

YA SAKALINI KESERSİN, YA BU KULÜPTEN GİDERSİN’

Erdoğan:

‘İstanbul’da İETT’de sakallılarla uğraşmaya başladılar. Benim dönemimde de bir albayı getirdiler İETT’nin başına. Personellerin sakalını kesiyordu. En son ben kaldım. Benim de sakalım vardı, beni de çağırdı. Dedi ki ya sakal ya istifa. Ben de ertesi gün istifamı verdim ayrıldım’ dedi ama gerçek farklı çıktı.

Erdoğan, imam hatipliler buluşmasında dikkat çeken bir açıklamada bulundu.

Erdoğan:

“İstanbul’da İETT’de sakallılarla uğraşmaya başladılar. Benim dönemimde de bir albayı getirdiler İETT’nin başına. Personellerin sakalını kesiyordu. En son ben kaldım. Benim de sakalım vardı, beni de çağırdı. Dedi ki ya sakal ya istifa. Ben de ertesi gün istifamı verdim ayrıldım” diyen Erdoğan’ın bu sözlerinin doğru olmadığı ortaya çıktı.

Sakal nedeniyle istifa ettiğini ileri süren Erdoğan’ın “özel sektörden aldığı teklif” nedeniyle istifa ettiği ortaya çıktı.

İşte Erdoğan’ın İETT’den istifa dilekçesi:

NE OLMUŞTU?

‘ERDOĞAN’IN FUTBOL HAYATINI 12 EYLÜL BİTİRDİ’

Erdoğan’ın ‘Özel bir şirkette iş bulduğum için ayrılıyorum’ ifadelerinin bulunduğu istifa dilekçesi…

‘YA SAKALINI KESERSİN, YA BU KULÜPTEN GİDERSİN’

“80 DARBESİ ERDOĞAN’IN FUTBOL HAYATINI BİTİRDİ” 

Rizeli araştırmacı yazar Fatih Sultan Kar, Erdoğan’ın 12 Eylül döneminde bir albayın sakalı yüzünden yaptığı baskı nedeniyle futbolu bıraktığını öne sürdü.

  Erdoğan’ın hemşerisi Rizeli araştırmacı yazar Fatih Sultan Kar, 1960 ve 1980’de gerçekleşen askeri darbelerde mağdur olan Rizeliler’i konu alan kitap hazırladığını söyledi.

Kendisi de İETT Genel Müdürlüğü’nde Foto Film Operatörü olarak çalışan Fatih Sultan Kar, taslak halinde olan kitabında ‘80 Darbesi Erdoğan’ın futbol hayatını bitirdi’ başlıklı bir bölüm olduğunu söyledi.

Albayın Erdoğan’a “Ya sakalını kesersin ya da takımdan ve kurumdan gidersin” dayatması yaptığını belirten Kar, bunu kabul etmeyen Erdoğan’ın da takımdan ve kurumdan ayrıldığı bilgisini aktardı.

ERDOĞAN’IN İSTİFA DİLEKÇESİ

Kar kitabında Erdoğan’ın ‘Özel bir şirkette iş bulduğum için ayrılıyorum’ ifadelerinin bulunduğu istifa dilekçesine de yer vereceğini söyledi. Kar, sakalı nedeniyle İETT’den ayrılmak zorunda kalan Erdoğan’ın Erokspor ve Camialtı futbol takımlarında santrafor olarak forma giydiği dönemde Fenerbahçe’ye transferinin gündeme geldiğini de belirtti.

dilekce

Kitabının kısa bir süre sonra çıkacağını söyleyen yazar Fatih Sultan Kar, kitapta Erdoğan’ın yanı sıra eski bakan Ahmet Tevfik İleri ve eski başbakanlardan Ahmet Mesut Yılmaz’ın da anılarına yer verildiğini belirtti.

İLGİLİ HABER

http://haber.sol.org.tr / Duvar

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top