GÜNDEM

KURAN KURSU: KAPI KOLUNA ASILMIŞ HALDE BULUNAN MEHMET HALİL YAVUZ VEFAT ETTİ

“Çocuğun böyle bir şeyi tasarlaması şüpheli. Doktorlara da şüpheli geldi”

Kuran kursunda asılı bulunan 12 yaşındaki çocuk vefat etti

Muş’taki bir Kuran kursunun tuvaletinde kapı koluna asılmış halde bulunan 12 yaşındaki Mehmet Halil Yavuz tedavi gördüğü hastanede vefat etti.

Yavuz ailesi intihar iddiasını reddetti.

Ailesi Diyarbakır’da bulunan ve Muş’taki Karşıyaka Kuran Kursu’na gönderilen 12 yaşındaki Mehmet Halit Yavuz, 3 Temmuz’da kursun tuvaletinin kapısına kemerle asılı olarak bulundu. İmamlığını amcasının yaptığı camiye bağlı Kuran kursundan yaralı olarak hastaneye kaldırılan Mehmet Halit Yavuz bugün vefat etti.

Yavuz’un kurs tuvaletinde intihar ettiği iddialarını ailesi reddetti. Alınan bilgiye göre Mehmet Halit Yavuz, Muş’a gittikten 3 gün sonra ailesini arayarak “Ben imam olacağım” diyerek iyi olduğunu söyledi. 4 gün sonra ise Mehmet Halit Yavuz’un ‘intihar’ ettiği bilgisi aileye verildi. Olayla ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Yavuz ölmeseydi bir gün önce annesi Muş’a ziyarete gidecekti. Aile bireyleri, annesinin geleceğini duyan Yavuz’un çok sevindiğini ve dayısına kurstan sonra Muş’u gezmek istediğini söylediğini aktardı.  

Aile, tüm bu yaşananlar üzerine çocuklarının intihar etmediğini ve ölümünden şüphe duyduklarını söyledi. Olayla ilgili soruşturma devam ederken Yavuz’un otopsi raporu ve olayla ilgili ayrıntılar önümüzdeki günlerde belli olacak. 

Duvar// Hacı Bişkin

KURAN KURSUNDA İNTİHAR GİRİŞİMİ: ‘ÇOCUK TUVALETİN KAPISINDA KENDİSİNİ KEMERİYLE BOĞMAYA ÇALIŞTI’ DEDİLER.

12 YAŞINDAKİ ÇOCUK KURAN KURSUNUN KAPISINA ASILI HALDE BULUNDU

Muş’taki bir Kuran kursunda kalan 12 yaşındaki M.H.Y., kemerle tuvalet kapısının koluna asılmış halde bulundu..

Çocuğun sağlık durumu ciddi.. Aile üyeleri, “intihar girişimi” iddiasını kuşkulu bulduklarını belirtiyor..

Muş Merkez Karşıyaka Kurankursunda 3 Temmuz tarihinde 12 yaşındaki M.H.Y. isimli bir çocuk kemeriyle tuvalet kapısının koluna asılmış bir şekilde bulundu..

Muş Merkez Karşıyaka Kurankursunda yaşanan olayın ardından Muş Devlet Hastanesi’ne kaldırılan çocuk, burada kalbi tekrar çalıştırıldıktan sonra Elazığ MedicalPark Hastanesi’ne sevk edildi.. Halen komada olan çocuğun sağlık durumu ciddiyetini koruyor.. 

Diyarbakır’da yaşayan aile, kendilerine bir telefon geldiğini ve apar topar Muş’a gittiklerini anlatarak:

“‘Çocuk tuvaletin kapısında kendisini kemeriyle boğmaya’ çalıştı dediler. Bilinci kapalı bir şekilde Muş Devlet Hastanesi’ne kaldırılmış.. Orada duran kalbi çalıştırılmış daha sonra Elazığ Medical Park Hastanesi’ne sevk ettiler.. Çocuğun boyu ile kapı kolu arasında çok fark var.. Kapı kolu yüksekliği 1 metre bile değil.. O kemerin payı da var. Otursanız bile yere değersiniz.. Bu yüzden bu olay bize biraz şüpheli geliyor” dedi.

Muş’taki yetkililerle görüştüklerini söyleyen aile üyeleri:

“Psikolojik bir sorunu var mı diye sordum. ‘Bir sorunu yoktu, arkadaşlarıyla bir kavgası yoktu’ dediler. Adli bir olay olduğu için soruşturma aşamasında şüpheli bir durum var. Doktorlara sorduğumda ‘Bir çocuk suya atlarsa, balkondan atlarsa bir intihar şekli olur. Çünkü bu ani yapılan bir şey’ dediler. Ama çocuğun böyle bir şeyi tasarlaması şüpheli. Doktorlara da şüpheli geldi” ifadelerini kullandı. 

AÇIĞA KAVUŞTURULMALI’

“Bu çocuklara sahip çıkılması lazım” diyen aile üyeleri:

“Çocuğumuzu kursa atıp sahip çıkmamamız bizim de eksiğimizdir. Böyle bir duruma geleceğini bilseydik zaten göndermezdik. Elazığ’da da ifade aldılar bizden. Kuran kursu yetkililerinini de ifadelerini almışlar. Şu an soruşturma devam ediyor. Ne olduğunun açığa çıkmasını istiyoruz. Herhangi bir ihmal varsa ya da bir suç varsa bu açığa çıksın, sorumlular yargılansın istiyoruz” dedi. 

İLGİLİ HABER

Cumhuriyet// Kayhan Ayhan

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top