GENEL

ŞIRNAK’IN CİZRE İLÇESİNDEN ANTALYA’NIN ALANYA İLÇESİNE GİDEN YOLCU OTOBÜSÜ TIRLA ÇARPIŞTI

Şırnak’ın Cizre ilçesinden Antalya’nın Alanya ilçesine giden yolcu otobüsü, Yenikaş Mahallesi D-400 kara yolunda, Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne ait geri dönüşüm malzemesi yüklü tırla çarpıştı..

Yolcu otobüsü ile tır çarpıştı: 14 yaralı

Cizre’den Alanya’ya giden yolcu otobüsü tırla çarpıştı.. Kazada 14 kişi yaralandı. 7 yolcu hastaneye kaldırıldı..

  Mersin’in Aydıncık ilçesinde, yolcu otobüsü ile tır çarpıştı.  Kaza sonucu 14 kişi yaralandı.

Şırnak’ın Cizre ilçesinden Antalya’nın Alanya ilçesine giden S.Y’nin kullandığı yolcu otobüsü, Yenikaş Mahallesi D-400 kara yolunda, H.E. idaresindeki Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne ait geri dönüşüm malzemesi yüklü tırla çarpıştı..

İhbar üzerine bölgeye polis, jandarma ve itfaiye ekipleri yönlendirildi. Bölgeye ulaşan sağlık ekiplerince ilk müdahalesi yapılan yedi yaralı yolcu ayakta tedavi edildi. İki sürücü ile beş yolcu ise ambulanslarla Anamur Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Kaza nedeniyle çift yönlü trafiğe kapanan Antalya-Mersin kara yolunun açılması için de jandarma, polis ve itfaiye ekiplerince çalışma başlatıldı. Yaklaşık 4,5 saat boyunca Gülnar ilçesinden sağlanan trafik akışı, ekiplerin kazaya karışan tırı vinçle kaldırmasının ardından Antalya’dan Mersin istikametine tek yönlü olarak açıldı. Akışın çift yönden sağlanabilmesi için yolcu otobüsünü kaldırma çalışmaları devam ediyor.

Duvar

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top
%d blogcu bunu beğendi: