SIYASET

BAHÇELİ: ÜNİVERSİTE SINAVLARI TAMAMEN KALDIRILMALI

KILIÇDAROĞLU’NU HEDEF ALDI..

“AB DÜRÜST DEĞİLDİR”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulunuyor.

Bahçeli’nin açıklamalarından öne çıkanlar…

Devlet Bahçeli:

“Geride bıraktığımız hafta sonu sayıları 2buçuk milyona ulaşan kardeşlerimizin gelecekleri için ter döktüğü YKS sınavı 3etap halinde gerçekleştirilmiştir. Dileğim her gencimizin dileklerinin gerçek olmasıdır..

Evlatlarımızın hayatını 2günlük bir sınava mahkum etmenin adil ve hakkaniyetli bir yanı bize göre yoktur..

Yürürlükteki sınavsistemi yeni baştan ele alınmalı, okul öncesi sürecinide hesaba katan modelle her evladımızın ilgi alanına uygun eğitim alanının temini sağlanmalıdır..

Üniversite sınavı tamamen kaldırılmalıdır.. Toplam üniversitelerin kontenjan sayısı 1milyonu aşmaktadır.. Türkiye, sınavsız üniversiteye geçişi başarabilecek kapasiteye sahiptir.. Gençlerimizi yarışatı gibi göremeyiz..

İlköğretim ve ortaöğretimde uygulanacak müfredat ile ortaöğretim başarısını ve olgunlaşma sınavını esasalan üniversiteye geçiş sistemi uygulanmalıdır.. Artık üniversite sınavlarına neşter vurmanın zamanı gelmiştir.. Buna karşılık MHP dert etmiş, Türk gençliğinin sınavmaratonlarında eriyip gitmesinde gönlü ve vicdanı razı olmamıştır.. Bu düşüncemiz yeni değildir, dönüp bizlere düşen sorumluluğun farkına varalım..”

ÜNİVERSİTE SINAVLARI TAMAMEN KALDIRILMALI!

Devlet Bahçeli:

“Siyasi muhataplarımıza çağrımdır, gelin bu üniversitesınavlarını kaldıralım. Gençlerimizi bunaltmayalım.. Gençlerimiz eğitim, sağlık, istihdam ve serbest zamanlarının değerlendirilmesiyle ilgili sorunlarının çözüme kavuşturulmasını istiyoruz.” 

KILIÇDAROĞLU’NU HEDEF ALDI !

Devlet Bahçeli:

“Algı operasyonu ile bir yalan servis edilmişti.. İddia şuydu, Katarlı gençler Türkiye’de sınavsız tıp okuyabilecekti.. Niyeti kötü bazı gazeteler ve sosyal medya hesapları bu yalanı körüklediler.. Bu çarpıtmanın iç yüzünü araştırmaya gerek duymadan acele ile devreyegiren CHP Genel Başkanı twitter mesajı ile gençlerimizi galeyana getirmek için fitne tezgahını açtı..

Vahim olan şudur ki YKS’ye birgün kala gençlerimi kışkırtmaya, asparagas bir haberi yaymaya niyetlenen Kılıçdaroğlu yaş tahtaya basmakla kalmadı kendini de rezil etti..

Türkiye Cumhuriyeti hükümet ile Katar arasında askeri alanda eğitim, teknik ve bilimsel işbirliği anlaşmaları 27Mayıs 2007 tarihinde imzalanmıştı.. 

Tıp söz konusu olamaz.. CHP GenelBaşkanı ahlak ve etik kaygısı yaşıyorsa Türk gençlerinden derhal özür dileme mecburiyetindedir.. Gençlerimize yanlış yapmış kandırmış vebaline girmiştir.. Sayın Kılıçdaroğlu, senin karanlık muhattablarını biliyorum ve açıkçası sana acıyorum..

Süleyman şah türbesi ile ilgli ne söylediğimi sen bilmesen ne çıkar sen demesen ne yazar..

CHP liderine sesleniyorum: Kendisini her kim esir aldıysa korkmasın bize söylesin, yardım diyorsa yardım edelim, imdat diyorsa elinden tutalım, fidye istiyorlarsa verelim, boyunduruktan kurtaralım, yazık oluyor.. Boş boş konuşmaktan da vazgeç.. Siyasi itirafçı olabilirsin, pişmanlık yasasından da yararlanabilirsin.”

AB DÜRÜST DEĞİLDİR

Devlet Bahçeli:

“Kılıçdaroğlu Suriyelileri göndermek için AB’den söz aldığını söylemiştir.. Bu neyin sözüdür? Hangi sıfatla busözü almıştır? AB dürüst değildir.. Türkiye’nin aleyhine çalışmaktadır.. İşbirlikçiside Zillet ittifakıdır..

ABD’de yeni bir Türkiye karşıtı kamp kurulmuştur.. CHP’nin FETÖ firarisi eski vekili AykanAydemir’den John Bolton’a kadar tüm Türkiye karşıtları birleşmiştir.. Bizim evlatlarımız vatan savunmasındayken Türk’e düşman olanlar sözde ‘Türk demokrasisi’ başlığı altında buluşmuştur.”

“AB İLE İLİŞKİLER DÜĞÜMLENMİŞTİR”

Devlet Bahçeli:

“Üçer aylık periyotlarla gerçekleşen Avrupa liderlerzirvesi Brüksel’de yapılmıştır. Türkiye yine ihmal edilmiştir.. Beklentileri karşılamaktan uzaktır.. AB’nin hala kendi sahasında topçevirmesi akıl tutulmasıdır.. Türkiye’nin tam üyelik hedefine hiçbir atıf yoktur. AB’nin ülkemizin DoğuAkdeniz’de yaptırımların hayata geçirileceği tehdittir. Anlaşılan AB ile ilişkiler düğümlenmiştir.”

KANAL İSTANBUL AÇIKLAMASI

Devletin hükmünü takmayan, Kanal İstanbul’un parasını ödemem diyen, devlet yönetiminden bihaber olan bir şahıstan devlete baş olamaz. İstanbul Kanal Projesini samimiyetle destekliyoruz. Kılıçdaroğlu, “Hazırlanın 6 ay içinde iktidarız” diyor. Nasıl olacak Kılıçdaroğlu? Bu 6 ayın sırrı nedir? Gündemde seçim falan yokken iktidara nasıl geleceksin? Muhtemelen dostların sana fazla narkoz vermiş, suyuna ilacı fazla kaçırmışlar bu nedenle sanrı görüyorsun.  Zillet İttfakı çamurdadır, çukurdadır, çıkmazdadır. Cumhur İttifakı olarak 2023’te lider ülke Türkiye’nin doğuşuna hizmet edeceğiz. Onlar duracak, biz koşacağız. Türkiye Cumhuriyeti’ni yeni, sivil ve demokratik bir anayasa ile taçlandırıp onurlu bir geleceğe taşıyacağız. 

BAŞKANLIK SİSTEMİ STRATEJİK ÜSTÜNLÜĞÜ KANITLADI

Devlet Bahçeli:

 İç ve dış tehditlere karşı en büyük güvencemiz devletin ve milletin bölünmez bütünlüğüne sahip çıkacak dayanışma ruhudur. Yönetim reformu ise 16 Nisan 2017’de kabul edilen Türk tipi başkanlık modelidir. Dünya siyaset tarihinde kansız, kavgasız, karmaşasız müzahir bir sistem değişikliği nadiren görülmüştür. Milli özlemlerle mutabık Türk tipi başkanlık modeli ülkemizin stratejik üstünlüğünü kanıtlamıştır. Yeni hükümet sistemi refah, bereket ve bolluk demektir. Huzur, ufuk ve umut demektir. İstikrar, irade ve dik duruş demektir. İyileştirilmiş ve güçlendirilmiş parlamenter arayışları ilkelliktir, izansızlıktır. İP başta olmak üzere cumhurbaşkanı makamının tarafız olacağı, partisinden istifa edeceği kaydedilmiştir. Algı olaylarına itibar edecek kimse kalmamıştır. Milleti yanıltarak siyaset yapamayacaklarını zillete düşenlerin çok iyi anlamalarında sonsuz yararlar olacaktır. Parlamenter sistemde yetkisiz kabul edilen Cumhurbaşkanlarının kararname çıkarma yetkileri zaten yoktur. Türk millletinin uhdesindeki bu yetkinin alınması düşüncesi asla muvaffak olamayacaktır. Bunların iktidara gelmesi hayal ötesidir. İP ahlaken, zihnen ve siyaseten dardumandır. Eski köye yeni adet getirmek isteyenlerin çırpınışları beyhudedir. İP yine kopmuş cehalet ve sefaletin esiri olmuştur. 2023 yılındaki seçimlere ortak adayla mı, yoksa ayrı ayrı mı girecekler. Ortak adayla gireceklerse bu aday kimdir? Bir isim üzerinde anlaşma sağlanmış mıdır? Kabineyi hangi partilerle kuracaklardır? Zilletin istediği kabine kuruldu varsayalım, Türk tipi başkanlık sisteminden dönmek için siyasi takvim nasıl işleyecektir? Zillet ittifakı belirsiz bir siyaset köhneliğidir. Türk milleti sonu meçhul bir maceraya atılmayacaktır. İstanbul kanal projesini destekliyoruz. Bu proje İstanbulumuzun gücüne güç katacaktır. Kızılırmak ve Yeşilırmak iç deniz yolu projelerini hayata geçirebiliriz. Bu zihniyete ülke yönetimi emanet edilemez. Zillet ittifakı çamurdadır, çukurdadır. Cumhur İttifakı olarak işimize bakacağız, 2023’te lider ülke Türkiye’nin doğuşuna şahit olacağız. Onlar gerileyecek biz yükseleceğiz. Türkiye Cumhuriyetini yeni, sivil ve demokratik bir anayasa ile tatlandırıp onurlu bir geleceğe taşıyacağız

“TERÖRİSTE METHİYE DÜZEN BABA NERDE?

Devlet Bahçeli:

 Bir kahraman düşününüz. Hakurk’ta PKK’lı hainlerin dron saldırısı esnasında düşen misket el bombasını arkadaşlarını korumak maksadıyla bacaklarının arasına alıp orada patlamasını göze alan bir vatan evladını gözünüzün önüne getiriniz. Yanında iki arkadaşı olması hasebiyle onlara zarar gelmemesi için sırtını dönüp bombanın patlayarak bacağını koparmasını göze alan, buna da gönüllü şekilde talip olan bir millet evladını lütfen bir anlığına da olsa hayalinizde canlandırınız. Misket bombasını bacaklarının arasına sıkıştırıp silah arkadaşlarını fedakarca arkalayan, ayağının altında infilak eden topuk koparan mayına bile meydan okuyan bu kahramanımız Uzman Çavuş Yusuf Yayla’dır ve onun tertemiz alnından öpmek manevi borcumuzdur. Yusuf kardeşimizin sağ ayağı diz altından ampüte olmuştur. Bu kahramanlık abidesi diyor ki, “Allah’a şükür beterin beteri vardır. Ben bununla kurtuldum. Devlete sadece bacağımız değil, kolumuz, bedenimiz, canımız feda olsun.” Afyonkarahisar’da yaşayan, aynı zamanda emekli Uzman Çavuş olan muhterem babası İlyas Yayla da aynen şöyle konuşmuş: “Allah’a bin kere şükürler olsun, gururluyuz, onurluyuz. Rabbim bizlere nasip etmedi, oğluma nasip etti. Bundan sonra daha iyi olur inşallah. Birlikte olacağız, beraber olacağız, ailecek, komşularımla inşallah ayağa kaldıracağız.” İşte baba budur. Merak etmesin, Yusufumuzu hep birlikte ayağa kaldıracağız. Teröriste methiye düzen baba nerede, kahraman evladının fedakarlığından iftihar eden baba nerede? Gece gündüz gibi karşımızda olan bu farkı kalbi kararmamış, vicdanı satılmamış, aklı kiralanmamış, vatana ve millete düşman kesilmemiş her insanımız görecek, hakkı da teslim edecektir.

İLGİLİ HABER

Cumhuriyet

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top