GÜNDEM

UŞŞAKİ TARİKATI LİDERİ EYYÜP FATİH ŞAĞBAN’IN CEZASI BELLİ OLDU

Konuşmada, Fatih Nurullah, baba F.A.’ya yaptıklarının bir kısmını anlatıyor. Kaydın içeriğinde 12 yaşındaki çocuğa yaptığı istismarı itiraf eden Fatih Nurullah, yaptıklarının ortaya çıkmaması için baba F. A.’yı ikna etmeye çalıştı.

İstismarcı şeyhin cezası belli oldu

Sakarya’nın Akyazı ilçesinde, müridinin 12 yaşındaki çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle tutuklu yargılanan Uşşaki tarikatı lideri Eyyüp Fatih Şağban’ın cezası belli oldu.

Sakarya’nın Akyazı ilçesinde, müridinin 12 yaşındaki çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle tutuklu yargılanan Uşşaki tarikatı lideri Eyyüp Fatih Şağban, “cinsel istismar” suçundan 10 yıl 5 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Eyüp Fatih Şağban duruşmaya, tutuklu bulunduğu cezaevinden SEGBİS üzerinden katıldı.

Cumhuriyet savcısı, sanığın, “Zincirleme şekilde çocuğun cinsel istismarı” suçundan cezalandırılmasını, “çocuğa karşı kişiyi cinsel amaçlı hürriyetinden yoksun kılma” suçundan ise beraatini istedi..

Müşteki avukatları ise cumhuriyet savcısının beraate yönelik açıklamasına katılmadıklarını belirterek, sanığın üst hadden cezalandırılmasını istediklerini söyledi.

Şağban ise savunmasında hakkındaki iddiaları reddederek:

 “Bir önceki duruşmada kızın babasının kızını taciz ettiği ve annesinin buna birkaç kez şahit olduklarını beyan etti tanıklar. Mağdur avukatlarının ise kızımızın yanındayız açıklamasını anlamıyorum. Bu iddia edilen eylemi yapmam için aklımı yitirmiş olmam lazım. Savcının mütalaasını da kabul etmiyorum” dedi.

“BİZE KUMPAS KURDULAR”

Eyüp Fatih Şağban:

 “Bu ailenin kötü niyetli olduğunu anladığımız için Akyazı’daki eve başka aile aldık. Bu olay 6 ay sonra ortaya çıktı. Bize kumpas kurdular. Şahsımın mağdur edilmesinin adaletine uymayacağını biliyorum. Beraatimi istiyorum. Biz şan ve şeref için yaşayan insanız. Az da olsa bir ceza olursa bu benim idam fermanım olacaktır. Bu tarz iftiraların son mağduru olmamla birlik başka kimsenin başına gelmemesini temenni ediyorum. Bu komplo ortaya çıktığı için bana burası 5 yıldızlı otel gibi geliyor. Biz Sakarya’yı tüm dünyaya tanıtırken bu kumpasa düşürülmek çok kötü” 

Söz alan sanık avukatları:

 “Y.A.’nın beyanlarında çok çelişki var. Bu sebeple olayın kumpas olduğu apaçık ortadadır. Biz sanığın beraatiyle beraber tahliyesini talep ediyoruz” dedi.

Diyecek bir şeyi olup olmadığı sorulan Şağban ise beraatini istedi. Duruşmaya verilen kısa bir aranın ardından kararını açıklayan mahkeme heyeti, Eyüp Fatih Şağban’ı “Zincirleme şekilde çocuğun cinsel istismarı” suçundan 10 yıl 5 ay, ‘Çocuğa karşı kişiyi cinsel amaçlı hürriyetinden yoksun kılma’ suçundan ise beraatine ve sanığın tutukluluk halinin devamına karar verdi.

Şağban, cezası kesinleştikten sonra yaklaşık 6 yıl daha cezaevinde kaldıktan sonra tahliye olacak.

NE OLMUŞTU?

“MİLLETE REZİL OLURUZ İNSAN İÇİNE ÇIKAMAM ”

Uşşaki Tarikatı lideri Fatih Nurullah’ın 12 yaşında küçük bir kız çocuğuna yönelik cinsel istismarı ortaya çıktı..

Sakarya’nın Akyazı ilçesi Kuzuluk mahallesinde bulunan dergâhta gerçekleşen olayın ortaya çıkmasının ardından, Jandarma Perşembe akşamı dergâha giderek Fatih Nurullah’ı gözaltına aldı.

Görgü tanıkları, tarikat müritlerinin olay yerinde bulunan küçük kızın babasına saldırdığını söyledi.

12 yaşındaki küçük kızın ifadesinin alınmasının ardından Fatih Nurullah çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.

Kaynaklar, cinsel istismarın, baba F.A. ile tutuklanan Fatih Nurullah arasında geçen bir konuşma sonrası ortaya çıktığını söylediler.

NURULLAH’IN TUTUKLANMASINA GİDEN SÜRECİN BAŞLANGICI OLAN KONUŞMANIN KAYDI…

Kişilerin güvenliği için, konuşmada geçen isimler sansürlendi.

Konuşmada, Fatih Nurullah, baba F.A.’ya yaptıklarının bir kısmını anlatıyor. Kaydın içeriğinde 12 yaşındaki çocuğa yaptığı istismarı itiraf eden Fatih Nurullah, yaptıklarının ortaya çıkmaması için baba F. A.’yı ikna etmeye çalıştı.

SEVİŞME DİYE BİR ŞEY YOK OĞLUM ÖPTÜM”

Konuşmada “Mehdiyle evlilik” rüyalarından yola çıkarak çocuğun kendisine verildiği zannına kapıldığını söyleyen Fatih Nurullah, babayı ikna etmeye çalıştı:

  • “ileri giden bir şey yok”,
  • “insan nefis taşıyor, aramızda nikah konuşmaları geçti, hata etmiş olabilirim”,
  • “bekaretinde sorun yok”,
  • “bana yakışmayacak şekilde öpmüş oldum”,
  • “sevişme diye bir şey yok oğlum, öptüm”,
  • “bu da Allahın bir takdiri” 

“BU OLDUĞU ZAMAN BEN YA İNTİHAR EDERİM YA DA BU DİYARLARDAN GİDERİM”

Telefon konuşmasında “Namusuna, iffetine, bekaretine herhangi bir sorun yok yani anlatabildim mi?” diyen Fatih Nurullah, sözlerini şöyle devam ettirdi:

“Şimdi deniyor ki bana Y.A. psikolojik sorunlar çekiyor, bunu pedagoga götüreceğiz. Ondan sonra seni işte hapis yatıracak veya işte ne bileyim ben de dedim ‘kızım bu olduğu zaman yani ben ya intihar ederim ya da bu diyarlarda çeker giderim. Bana başka bir şans bırakmıyorsun’ dedim. Ben bu kadar size aile hukukumuz var. O da dedi ‘insan nefis taşıyor’ böyle konuşmalar geçti aramızda. Nikah vesaire konuşmaları. Ben burada bir hata yapmış olabilir ama ileri giden bir mevzu da yok. Yani bu işi örtelim dedik yani anlatabildim mi?”

“BEN GİTTİM Mİ TARİKAT ZATEN BİTER”

Baba F.A.’yı ikna etmeye çalışan Fatih Nurullah konuşmasında ayrıca şunları söyledi:

“Seni evladımız bildik, ailemiz bildik yani ben inanıyorum ki şimdi ben şu anda aramızdaki hukuktan dolayı ben yani sen canını bu yola koymuşsun yani istesem bile verirsin kanaatindeyim ama şu anda böyle bir durum da yok. Bir an böyle bir şey olmuş yani. Bunu bilmiyorum sen büyütüp de tarikatın kafirlerin diline laf sürmek, bu Odatv’ler şunlar bunlar hepsi bizim üzerimize zaten saldırıyor. Başımızda binlerce dert var.

Ben gittim mi tarikat zaten biter. Bu kadar hizmetler ortada kaldı. Sen… Ocağına düştük yani… Sen de bizim kardeşimiz olarak, ne bileyim şu anda derdimi sana açayım dedim.

İnan ileri giden bir şey yok. Söyledim yani. Yukarı çıktım dedim ‘babanın bu işten haberi var mı?’, ‘Var’ deyince, inan bir öpme oldu yani o kadar yani.”

Konuşmasına gülerek devam eden Fatih Nurullah:

“Onu şimdi uyutup uyutup yanıma getiriyorlar. Şey oluyor…” dedi.

“BU İŞ İFŞA OLURSA BEN DAHA DURAMAM BURALARDA MİLLETE REZİL OLURUZ”

“Yani eğer al diyorsan alayım bu benim imkanım var” diyen Fatih Nurullah, ayrıca şu ifadeleri kullandı:

“Çocuğun yaşı ufak. Yaşı şey değil yani ileride belki olur mu bilemiyoruz. Zuhuratlar var mı? Var. Bilmem sen de gördün mü? Onu da bilmiyorum. Sormak ayıp olur sana. Ama şu anda böyle bir durum yok.

Yani benim işte Pazar günü H.’ler çıkacak. Ben yani diyorum, ben kaçıp gideyim yani bu Türkiye veya bu iş ifşa olursa ben daha duramam buralarda. Millete rezil oluruz. Ben insan içine çıkamam ya intihar edeceğim ya gideceğim yani ikisinden birisi. Yani şey olsaydı, Allah biliyor…

Hava yolları falan açık olsaydı, şimdi ben oradaydım yani.”

“YERİME MEHDİ O OLUR”

Nurullah gülerek:

 “Efendim gel canını alayım diyorsan gel canım burada” 

dedikten sonra sözlerine:

“Başka bir şey diyorsan ona da razıyım yani. Ben çıkmaz bir şeyin içine girdim” 

ifadelerini kullanarak devam etti.

Kızın annesiyle olan görüşmelerinden bahseden Fatih Nurullah:

“Görüşmelerimde falan öyle şey de oldu yani ben babasında… gibi bir durum gibi bir mevzu oldu. Yok dedi efendim. Şimdi sinirlidir F.A. sizi öldürür dedi. Öldürürse F.A. öldürsün yani benim yerime mehdi o olur. Valla böyle bir acayip durumdayım” dedi.

ODATV’Sİ, SÖZCÜ GAZETESİ SALDIRIR ŞİMDİ”

Fatih Nurullah, asıl endişesinin yaşanan skandalın ortaya çıkması olduğunu:

 “Hadi bizim umurlarımızı bırak, tarikat yani Odatv’si, Sözcü gazetesi saldırır şimdi. Peygamberimize kadar işi uzatacaklar. Tarikatçılar diye laflar olacak” diyerek ortaya koydu.

“SİZİN DE KIZINIZ VAR”

Fatih Nurullah’ın uzun süren konuşmasının ardından, baba F.A. sadece:

Efendim sizin de kızınız var. Yani ben ne derim?” diyebildi.

Fatih Nurullah ise:

 “Böyle ileri gitmek veya bir bekaretine, namusuna, iffetine afedersin bir sevişme vesaire uzun bir şey yok. Bir geldi işte sarılıp öpüşme olmuş o kadar yani. O da yani ben günahım neyse çekeyim yani. Varsa gel canımı istiyorsan canım burada” diye yanıt verdi.

Baba F.A. bu sözlerin ardından sadece:

“Elim, ayağım, dilim tutuldu şu anda. Bir şey diyemiyorum ben” diyebildi.

Nurullah’ın yanıtı ise:

 “İnan ben de yani. Şeytan işi desem… Bir imtihan. Hepimizin bir imtihanı yani” oldu.

O ARADA İŞTE BOYNUNU BÜKTÜ İŞTE AĞLAYARAK ÇEKTİ GİTTİ İLGİLENEMEDİM”

Konuşmanın sonlarına doğru baba F.A. kızıyla arasında geçen konuşmayı şöyle anlattı:

“2,3 gündür efendimi rüyamda görüyorum baba, iki yakam eline yapıştı falan dedi. Kızım bunlar nasıl rüyalar sen kendine biraz çekidüzen ver falan dedim. Sabah kalktım. Benimle beraber kalktı, işe gideceğim ‘Baba ben gene bir rüya gördüm’ dedi. ‘Fatih Efendi’ dedi ‘beni bir ateşe atıyordu’ dedi. ‘Böyle şeyler olmaz’ dedim. 

En kısa zamanda toparlanalım efendimizin elini öpmeye gidelim’ dedim. O arada işte boynunu büktü. İşte ağlayarak çekti gitti. Ben işe gidecektim, ilgilenemedim.”

Konuşmanın özeti aşağıdaki cümlelerde saklı…

Fatih Nurullah:

 “Bu senin, sana işaretli diyorsan başımın üstüne, üstünü örtelim diyorsan o da senin alicenaplığın” dedikten sonra ihtimalleri sıralıyordu:

“Al diyorsan alayım ama çocuğun yaşı ufak, ilerde olur mu olur, muratlar var mı var, ama şu anda böyle bir durum yok.”

ODATV SKANDAL OLAYLA İLGİLİ YENİ BİR SES KAYDINA ULAŞTI.

Yeni ses kaydında baba, kızıyla konuştuktan sonra Fatih Nurullah’la konuşuyor.

 “Sen ne yaptın benim çocuğuma” diyen baba, Nurullah’a tepki gösteriyor.

İsimleri ve küfürleri sansürlediğimiz konuşmada Nurullah, babaya yanına bir ip almasını söyleyip, “Arsaya gidelim sonra sen uzaklaş ben kendimi asmış olayım” diyor.

Konuşmada, babanın olayın ayrıntılarını öğrendiğini belirtmesinin ardından Fatih Nurullah yaptığı istismarı kabul etmek zorunda kalıyor.

SENİN ÇOCUĞUN BİZE 20 LİRALIK LOKUMU ÇOK GÖRDÜ SEN BENİM ÇOCUĞUMA NE YAPTIN”

Baba F.A. konuşmanın başında tepkisini şöyle dile getirdi:

“Sen benim çocuğuma ne yaptın? Ben onu merak ediyorum. Ya ben senin kapına geldim, misafirine hizmet ettim. Ben senin kapında durdum ciğeri 5 para etmez Hasan ile Hüsrev’ine köpeklik yaptım, köpeklik. Çoluğumla çocuğumla onların y.. yalayacak kadar köpeklik yaptım. Bir Ramazan boyunca annem, babam, ben, A., F., E., kime hizmet ettik? 30 gün boyunca… Senin çocuğun bize 20 liralık lokumu çok gördü. Sen benim çocuğuma ne yaptın? Ben kendimden zaten geçmişim. Benim sebebim sen mi olacaksın?”

İSTİSMARI KABUL ETTİ 

“Bana doğruca söyle Y.’ya ne yaptın” diyen babaya Nurullah “Vallahi billahi bir şey yapmadım Allahımın adıyla diyorum” diye yanıt verdi. 

Kızın babasının, istismarla ilgili yaşananları anlatması üzerine Nurullah, yaşananları doğruladı ve küçük kızın iç çamaşırlarını çıkardığını, vücuduna dokunduğunu kabul ederek “Hafif bir ağlama oldu. Ben bıraktım. O kadar yani” ifadelerini kullandı.

Babanın “Tüh senin Allah belanı versin. Ulan bir de peşinde 40 bin tane adam var. Sana yakışır mı” diye tepkisini dile getirdi.

Fatih Nurullah ise “Bana yakışmaz da bana nikah olarak verenlere de yakışmaz” ifadelerini kullandı.

Baba ise “Kim nikah olarak sana verdi çocuğu. 11 yaşındaki çocuğu. Sen bizim şeyhimizsin yetiştir diye dedi onu…” diye yanıt verdi.

Nurullah, “Nefis var. Peygamberler bile bu imtihanlar geçmiş” dedi. Nurullah ayrıca “Rabbim inşallah beni kurtarsın çok yoruldum” diye konuştu.

“BURADA KİMSE SENİN GELİP GİTTİĞİNİ GÖRMESİN”

Baba, Nurullah’ın yanına geleceğini, yola çıktığını söyledikten sonra Nurullah “Yaklaştığın zaman söyle de burada kimse senin gelip gittiğini görmesin” dedi. Baba, “Niye ki” diye sorduktan sonra Nurullah “Sana zarar olmasın” dedi. Fatih Nurullah, dergaha giden babayı örtülü bir dille tehdit ediyor.

İLGİLİ HABER

Odatv Sami Menteş

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top
%d blogcu bunu beğendi: