SIYASET

MERAL AKŞENER: AFGANİSTAN’DA TÜRK ASKERİ

“ÖYLE ÇARPILIRSIN Kİ SENİ KİMSE KURTARAMAZ”

AKŞENER’DEN ERDOĞAN’A AŞI UYARISI: ‘ALTINDA KALIRSIN

İYİ PARTİ GENEL BAŞKANI MERAL AKŞENER, ERDOĞAN’A:

“MERAL AKŞENER’E HAKARET ETMEK İYİ PARTİ’YE İFTİRA ETMEK İÇİN GARİBANI KULLANMA. ÖYLE ÇARPILIRSIN Kİ SENİ KİMSE KURTARAMAZ”

Partisinin TBMM’de gerçekleştirilen grup toplantısında gündemdeki başlıkları değerlendiren İYİ Parti lideri Meral Akşener:

“Milletimiz yerli aşıyı bekliyor, bunu da algı operasyonuna kurban edersen altında kalırsın.. 

Sözlerimin başında yerli aşıda 3. faz testlerinin başlamasından memnuniyet duyduğumu belirtiyorum.”

Akşener’in açıklamalarından öne çıkan

BUNU DA ALGI OPERASYONUNA KURBAN EDERSEN ALTINDA KALIRSIN’

AKŞENER:

“Erdoğan’ı uyarmak istiyorum, yerli aşıyı algı operasyonlarına kurban etme. Böyle önemli bir sürecin baltalanmasına müsaade etme. Bilim Kurulu, bilim insanları süreci olduğu gibi yürütsün. Milletimiz yerli aşıyı bekliyor, bunu da algı operasyonuna kurban edersen altında kalırsın.”

‘AFGANİSTAN’DA TÜRK ASKERİ’

AKŞENER:

“ABD, Afganistan’dan çekiliyor ama aklı havalimanında kalıyor. İç politikada ABD’ye etmedik laf bırakmayan Sayın Erdoğan bu işe gönüllü oluyor. Buradan Sayın Erdoğan’ı aklını başına almaya davet ediyorum. Türk askeri orada asla muharip görev üstlenmedi..

Hiçbir güvenlik gerekçesi yokken, sen ABD Başkanı’na şirin gözükeceksin diye bu görevin izahı yoktur. Ayrıca para pul konuşmanın manası yoktur. ABD’li askerlerin canını kurtarmak için kendi askerlerini riske atma. Kınalı kuzuların ayağına taş değerse senden biliriz.”

AFGANİSTAN’I KİM BU HALE GETİRDİYSE O TOPLASIN

Akşener:

 Çok konuşup, az iş yapan, Sayın Erdoğan’ın aklı, özellikle şu sıralar, içeride düşman ilan edip, dışarıda dost olduklarıyla meşgul. Bunun son örneği, Afganistan meselesi. Biliyorsunuz Amerika, Afganistan’dan çekiliyor. Ama aklı, oradaki havaalanında kalıyor. “Ne yaparım?” diye, kara kara düşünürken, iç politikada, Amerika’ya etmedik laf bırakmayan Sayın Erdoğan, devreye giriyor, ve nedense bu işe gönüllü oluyor. Yani bir anlamda diyor ki; “Dostum Biden, sen rahat ol, biz bu işi üstleniriz.”

Buradan Sayın Erdoğan’ı, aklını başına almaya davet ediyorum. Afganistan ile tarihi bağlarımız var. Türk askeri, orada görev yaptığı süre boyunca, asla muharip görev üstlenmedi. Tam tersine, kardeş Afgan halkına yaptığı yardımlarla gönülleri kazandı..

Şimdi, hiçbir güvenlik gerekçesi yokken ve sırf sen yeni Amerikan başkanına şirin görüneceksin diye, böyle bir riske girmenin akılla izah edilir bir yanı yoktur. Üstelik, bu anlamsız göreve aday olurken, para-pul konuşmanın da manası yoktur. Sayın Erdoğan; Afganistan’ı kim bu hale getirdiyse, bırak o toplasın. Dostun Biden’a söylemen gerekenleri söyleyemedin, söylememen gerekeni de, büyük bir iştahla söylüyorsun.. 

Amerikalı askerin canını kurtarmak için, kendi askerini feda etmeye, bu kadar hevesli olma. Böyle diplomasi olmaz. Böyle devlet yönetilmez. Bu maceraya atacağın kınalı kuzuların, ayağına taş değse senden biliriz, hesabını da sana sorarız. Bunu da böyle bilesin!

Sayın Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı sıfatıyla öncelikli görevi, Afganistan’da havaalanı güvenliği sağlamak değil, Kendi milletinin huzur ve refahını sağlamaktır. Ancak maalesef kendisi, işini yapmadığından, milletimizin huzur ve refahı için, İYİ Parti olarak biz çalışıyoruz.”

‘SİZİNKİLER VIZ GELİR TIRIS GİDER

AKŞENER:

“Sayın Erdoğan etrafındaki kabiliyetsiz boş maaşlı danışmanlarına söyle: 27 yıllık siyasi hayatımda başıma gelmeyen kalmadı. Sizinkiler vız gelir tırıs gider. Aldıkları maaşın karşılamalarını söyle. Seni rezil ediyor. Sen bize kulak ver zarar görmezsin. Danışmanlarınla bu kafayla gidin askere tez alırsın tezkere..

Tank Paleti peşkeş çektikleri gibi MKEK’i özelleştiriyorlar. Bu stratejik kurumu peşkeş maceralarına kurban ediyorlar. Dökmedik satmadık bir şey bırakmadılar.”

 “ÖYLE ÇARPILIRSIN Kİ SENİ KİMSE KURTARAMAZ”

AKŞENER:

“Meral Akşener’e hakaret etmek İYİ Parti’ye iftira etmek için garibanı kullanma. Elinde çok büyük güçler var onu kullan. Yazıktır günahtır o kardeşimize yapma. Çoluğu çocuğu var yapma. Garibanla oynadığın, garibana çöktüğün zaman Gayretullah’a dokunur. Öyle çarpılırsın ki seni kimse kurtaramaz..” 

“VARSA YOKSA İKTİDARINIZ”

AKŞENER:

“Çünkü umursamıyorsun. Küçük ortakla kafa kafaya vermişsiniz, “bu eğri düzeni nasıl ayakta tutarız?” diye, hesap yapıyorsunuz. Ne hukuk tanıyorsunuz, ne de ahlak. Ne insafınız kalmış, ne de vicdanınız. Varsa yoksa iktidarınız.” 

‘İKTİDARIN RANT İŞTAHI TÜM KURUMLARI SARMIŞ’

AKŞENER:

“Şimdi söyleyeceklerin gerçekten önemli. İktidarın rant iştahı tüm kurumları sarmış. EPDK daire başkanı olan kişi tarifeleri teşvikleri ocak ayında belirleyip bir şirkette yönetici oluyor. Yine çalışan başka bir uzman bir şirkete transfer oluyor. Paraları alacak şirkete yönetici olarak gidiyor.. 

Artık ahlakın Beştepe’nin yanından geçmediğini görüyoruz. Böyle bir tezgahtan çıksa çıksa vatandaşa yük çıkar. Haram zıkkım olsun. İlk seçimde milletten yetki alıp o kirli çarkı haramzadelerin başında kıracağız. Çözüme girince bir kara sinek tebelleş oldu, acaba nereden geldi.” 

‘KİRA MİRA OLMADAN ÇÖKÜLENLERİ TAKİP EDECEĞİM

Akşener:

 “İki gündür Lütfü Türkkan’ın meşhur çiftliği üzerinden gagalanıyoruz. Tam buradan gelirken bir basın mensubu arkadaşımız konuşma yapmaya girerken soru sormak istedi. Sayın Türkkan’ın açıklamaları var ben onlara girmeyeceğim ama onun karşılaştığı bu sistemin sonuçları olarak bizzat ben bundan sonra kim nerede ne yapmışsa takipçisi olmazsam, hepsini rezil etmezsem namerdim..

Hadi bakalım, yıkıldı mı kardeşim hepsi? Yıkıldı. Şimdi bakalım bakın ben Erdoğan’ın yanındaki pek çok insanın yakın zamanda iletişim başkanının eviyle ilgili bir sürü şey çıktı. Biz şu salonda bulunan hiç kimse ağzımızı açmadık. Çünkü tarihi eser meselesinin nasıl yürüdüğünü biliyoruz. Üzerinde tepinebilirdik, tepinmedik. Dolayısıyla parayla pulla alakası olmayan bir şahıs olarak bunu da en iyi bilen Sayın Erdoğan’dır, şimdi yandınız. Çünkü madem ki devletten kiralanmış yerlere çökülme diye kabul ediliyor, kira mira olamadan çökülenleri takip edeceğim..

Nasıl iyi takip ettiğimi de Sayın Erdoğan görecek. Hadi bakalım. Soru sormuştu arkadaşımız umarım cevabını almıştır.” 

‘PUL BASTIRMAK SOYKIRIMI UNUTMAKTIR‘ 

AKŞENER:

(PTT puluna eski Sırp Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Milorad Dodik’in resminin bastırılması) Biliyorsunuz, Sayın Erdoğan ve arkadaşları, lafa geldi mi, sürekli rahmetli Aliya İzzetbegoviç’ten söz edip, onun değerlerinin takipçisi olduklarını iddia ederler. İşte sözüm ona, bu fevkalade muhafazakar arkadaşlar, Bosnalı kardeşlerimize kin kusan, eski Sırp Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı, Milorad Dodik için, PTT’ye hatıra pulu bastırdılar.. 

Dün, “Her bir Sırp’a karşılık, 100 Boşnak ölmelidir” diyenlerle, kanka olan bu aymazlık, bugün de, insanlık tarihinin, en büyük suçlarından biri olan, Srebrenitza Soykırımı’nı reddeden ve okullara, utanmadan savaş suçlusu Karadziç’in adını veren, Boşnak düşmanı Dodik’in namına, pul bastırma peşinde… Şu vefasızlığa bakar mısınız? Şu ilkesiz duruşa bakar mısınız? Şu sözde muhafazakarlığa bakar mısınız? Yazıklar olsun size. Yazıklar olsun sizin zihniyetinize..

Sayın Erdoğan; sana rahmetli İzzetbegoviç’in bir sözünü hatırlatmak istiyorum: “Savaşta büyük zulme uğradınız. Zalimleri, affedip affetmemekte serbestsiniz. Ne yaparsanız yapın, ama soykırımı unutmayın. Çünkü, unutulan soykırım tekrarlanır.”..

 Bosna’daki soykırımı reddeden birine hatıra pulu bastırmak, rahmetli Aliya İzzetbegoviç’in dediği gibi, soykırımı unutmaktır. İnsanlık suçunu unutanların, insanlığın gönlünde yeri olmaz. İnancımıza ve değerlerimize göre, o pullarda kullanılan mürekkep değil, Müslüman kanıdır..

 Bu yanlıştan derhal dönün ve o pulları, vakit kaybetmeden imha edin. Ayıptır!”

İLGİLİ HABER

Cumhuriyet

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top