SIYASET

ÖZIŞIK KARDEŞLERİN ‘TECAVÜZ KUMPASI’ İLE GÜNDEME GELEN OLAYLAR ZİNCİRİ BEYZBOL SOPALI SALDIRIYLA DEVAM ETTİ

Vi

Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay’a saldırının görüntüleri

Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay’a düzenlenen saldırının görüntüleri çıktı…

14 Haziran Pazartesi akşamı misafiriyle yemek yerken, Atabay’ın burnunu kıran ani dirsek darbesinin ardından saldırganlar ense köküne ve vücudunun çeşitli bölgelerine sopalarla vurarak Atabay’ı darbettiler.

Didim’deki İkiz Kuleler olarak adlandırılan rant çetesinin saldırısına ilişkin detaylı görüntüler ilk kez yayınlanmaya başladı.

Görüntülerde, A. Deniz Atabay misafirleriyle yemek yerken arkadan ani bir dirsek darbesi alıyor ve ardından diğer çetecilerin sopalı katılımıyla yerde darbediliyor. 

Ayrıca araya girmeye çalışan misafiri Avukat Nizamettin Bulut ve restoran çalışanları da darbedilirken, kaçak otelin sahibinin kardeşi Mahmut Orak yerde yatan restoran çalışanına sandalye kaldırıp tehditler savuruyor.

Yayınlanan saldırı videosu ile ilgili değerlendirme yapan Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay:

 “Bunlar o kadar ahlaktan yoksunlar ki, arkadan saldırıp sonrasında yerde yatarken vücuduma ve kafama sopalarla vurmaya devam ettiler. Araya girmek için gelen, misafirimi ve restoran çalışanlarını da darp ettiler. Rantın geldiği son nokta burası. Süreci bu noktaya taşıyan medya, siyaset, rant üçlüsüne ülkece, hep birlikte artık dur demeliyiz. Kamuoyu hiçbir şekilde akıllarıyla oynanmasına izin vermedi, vermeyecek. Biz de devletimizin ve milletimizin bize verdiği kamu görevini yasalara uygun olarak yapmaya devam edeceğiz. Bizi ilkelerimizden kimse döndüremeyecek, ranta asla geçit vermeyeceğiz. Onlar Tek Biz Didim’iz…” dedi.

Didim Belediye Başkanı’na saldırı! Olayın perde arkası yeniden gündemde

Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, kaçak yapılaşmaya izin vermediği için kimi rant çetelerinin hedefi haline geldi.

Özışık kardeşlerin ‘tecavüz kumpası’ ile gündeme gelen olaylar zinciri beyzbol sopalı saldırıyla devam etti.

‘Tecavüz kumpası’nın ardından Didim Belediye Başkanı Atabay önceki gün de beyzbol sopalı saldırıyla gündeme geldi. Rant çetelerinin hedefindeki Ahmet Deniz Atabay’a yönelik saldırılar devam ediyor. 

Didim Belediye Başkanı'na saldırı! Olayın perde arkası yeniden gündemde

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in, videosunu yayımladığı gazeteci Hadi Özışık’ın kardeşleri Süleyman ve Mehmet Özışık’ın adının karıştığı tecavüz kumpası ve Ahmet Deniz Atabay’a yönelik saldırıların perde arkası merak edilmeye başlandı.

İşte yaşanan olaylar… 

“TECAVÜZ KUMPASINI FİNANSE ETMEKLE SUÇLANAN İŞ ADAMI AZMETTİRDİ”

Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, 15 kişilik bir grubun saldırısına uğradı. Atabay’a yönelik saldırıyı, daha önce tecavüz kumpasını finanse etmekle de suçlanan iş adamı A.O.’nun azmettirdiği öne sürüldü.

ÖZIŞIK KARDEŞLERİN TECAVÜZ KUMPASI

Yasa dışı yapılaşma ısrarları karşısında geri adım atmadığı için önce Özışık kardeşlerin de adının karıştığı bir grup tarafından tecavüz kumpası ile hedef haline getirilen Ahmet Deniz Atabay’a, beyzbol sopalarıyla saldıran 15 kişilik grubun da aynı kişiler tarafından yönlendirildiği belirlendi.

Gece saatlerinde Atabay’a yönelik gerçekleşen saldırının azmettiricisinin, bir süre önce, Özışık kardeşlerin de adının karıştığı tecavüz kumpasının soruşturma sürecinde, kumpas organizasyonunu finanse ettiği yönünde verilere ulaşılan A.O isimli iş adamı olduğu öğrenildi.

Bilindiği gibi, adı geçen iş adamının, yasa dışı yapılaşma ısrarına geçit vermeyen Didim Belediye Başkanı Atabay’a kurulan tecavüz kumpası için 1 milyon liraya anlaştığı bunun 700 bin lirasını ödediği ancak amaca ulaşılamayınca geri kalan parayı ödemediği ileri sürülmüştü..

Didim’deki imar planlarına ve kanuna aykırı inşa edilen bir otelin mühürlenmesinin ardından belediye başkanı Atabay hedef haline gelmişti. 

Yukarıdaki fotoğrafta imar kanununa aykırı yapılan otel görülüyor.

Otelin kanunlara aykırı olarak yapılmasına dönemin DSP’le belediye başkanı Mümin Kamacı mevzuata aykırı şekilde izin vermişti. CHP’li belediye başkanı Ahmet Deniz Atabay belediye başkanı seçildikten sonra kaçak yapıları inceledi. Çok katlı otelin ruhsatı iptal edildi. Ve iptalin ardından birçok olay gelişmeye başladı. Önce Didim Belediyesi Meçlis üyeleri darp edildi. Belediye Başkanı Deniz Atabay’ın evi kurşunlandı. İncelemeler sonucunda eski belediye başkanı Mümin Kamacı da dosyaya dahil edildi. Hukuk otelin net bir biçimde kaçak olduğuna karar vermesine rağmen bina görkemli bir törenle açıldı..

Otelin açılmasının ardından suç örgütü lideri Sedat Peker’in videosunu yayımladığı Süleyman Özışık ve kardeşi Mehmet Özışık organize bir biçimde Didim Belediye Başkanı’nı toplumun en hassas noktalarından biri olan kadına yönelik sinsel saldırı iddiasıyla hedef aldı..

İddialar Özışıkların intirnet siteleri, iktidara yakın medya organları ve Youtube aracılığıyıyla yayıldı. Cumhuriyet Halk Partisi Kemal Kılıçdaroğlu katıldığı bir TV programında Cumhuriyet Halk Partili Didim Belediyesi Başkanı Ahmet Deniz Atabay’ın kaçak yapıya izin vermediği için parayla tutulan bir kumpas çetesi tarafından hedef alındığını anlatmıştı.

Savcılık 3 Mart 2021’de suçlamaların asılsız olduğuna ve kovuşturmaya gerek olmadığınar karar verdi.

Medya kumpasının kurmaca olduğu ses kayıtlarının sonradan yerleştirildiği, videoya konulacak sesler için önceden seslendirme yapıldığı uzmanlarca kanıtlandı. 
Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay ve yardımcılarının tecavüze uğradığını iddia eden S.T adlı kadın ile aynı yerde bulunduklarına dair herhangi bir Baz istasyonu ve HTS kaydının bulurnmadığı da ortaya çıktı. 


Söz konusu iş adamının, kumpasın bütün çarkları çözüldükten sonra iyice köşeye sıkıştığı bunun üzerine de Atabay’a saldırı talimatını verdiği öne sürüldü.

Didim Cumhuriyet Başsavcılığı ve Didim Emniyeti’nin saldırı ile ilgili geniş çaplı soruşturma ve araştırma başlattığı öğrenildi.

Deniz Atabay

ALTIN VURUŞU’ ÖZIŞIKLAR’IN YAPACAĞI TECAVÜZ KUMPASININ WHATSAPP YAZIŞMALARI

Sesgazetesi’nde Cem Ulucan imzalı haberde, Mehmet Özışık’ın ‘altın vuruş’ yapacağı tecavüz kumpasıyla ilgili whatsapp yazışmaları yayımlandı. 

Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay’ı hedef alan tecavüz iddiası içeren kumpasta rol alanların, daha önce Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Osman Selçuk Aldemir’e yönelik montaj kaset kumpasının failleri olması da dikkat çekti.

Bilindiği gibi Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay ile ilgili gazeteci Mehmet Özışık, youtube üzerinden yaptığı yayınlarda bir kadına tecavüz ettiği iddialarında bulunmuş, daha sonra da yüzünü gizlediği bir kadının, tecavüz iddialarını içeren röportaj videosunu yayınlamıştı. Konu ile ilgili başlatılan soruşturmada, iddiaların asılsız olduğu, söz konusu kadın ile Belediye Başkanı Atabay’ın bir araya geldiğine dair hiçbir kayda rastlanmadığı, birbirlerini tanımadıkları tespit edilirken, ulaşılan deliller ve dijital materyallerde, tecavüz iddiası içeren kumpasın detaylarına da ulaşıldı.

Didim Savcılığı’nın dijital materyallerle ilgili araştırmasının bir bölümündeki whatsapp yazışmaları şöyle;

Ayla: “Şimdi Didim’e gideceğiz, bir kadın sesi lazım benim sesim tanınırmış. Hemen 5 bin verecekler. Serap ben gelmem dedi ameliyatlı. Muallayı çağırdım yayladan Atça’da şuan sen onu da alıp bizim arabayı buraya koycaz Serap’ın arabayla gidecez. Ablama 5 bin deme ben ağzımdan ona 2 bin çıkmıştı, şimdi 2.500 dicem. 1000 senin 1000 benim 500 de masraf dicem”

Suat: “Nedir bu ayla neler oluyor”

Ayla: “4000 ben alacam ben de bilmiyom”

Suat: “Kim verecek” Ayla: “Orak, herhalde”

Suat: “Kim Çağırdı

Ayla: “Ekrem. Mehmet Özışık var ya. Bu altın vuruş olacak dedi. Şimdi bu yazdıklarımı tek tek sil Lütfen”

REKTÖRE ŞANTAJ VE KUMPAS

Söz konusu yazışmalardaki Ayla, ‘Beklenen Gazete’ adlı internet sitesinin Yazı İşleri Müdürü de olan ve Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Osman Selçuk Aldemir’e yönelik kaset kumpası ve şantaj soruşturmasında Mehmet Özışık ile birlikte yargılanan Ayla Ekin Deniz.

Suat ise Ayla Ekin Deniz’in 5 bin lira karşılığında yapılacak işi anlattığı kişi. Aynı internet sitesinin sahibi ve Ayla Ekin Deniz’in eşi, aynı zamanda Aydın Gazeteciler Cemiyeti’nin Onursal Başkanı olan Salih Suat Deniz.

Serap’a gelince… Serap tecavüz iddiası içeren kumpasın “kiralık” figürü. 

Ayla Ekin Deniz’e ait Beklenen Gazete isimli yayın organının köşe yazarı. Serap, Mehmet Özışık’ın “altın vuruş” olarak yayınladığı röportaj videosunda, “Deniz Atabay bana tecavüz etti” diyen ve savcılık soruşturmasında yalanları ortaya çıkan Serap Terzi.

Deniz Atabay’a kurulan kumpasın baş aktörlerinden gazeteci Mehmet Özışık. Hadi ve Süleyman Özışık’ın kardeşi, konuşmalarda “Bu altın vuruş olacak” dediği iddia edilen kişi.

Orak: Tecavüz iddiası içeren kumpas videodaki Serap’a verilecek olan beş bin lirayı ödeyecek kişi. Orak aynı zamanda önceki belediye yönetimi döneminde imar mevzuatına aykırı bir şekilde verilen ruhsatı Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay tarafından iptal edilip kaçak yaptığı inşaatları mühürlenen iş adamı Ahmet Orak.

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Osman Selçuk Aldemir’e yönelik kumpas ve şantaj soruşturma ve davasının şüpheli ve sanıklarının, Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay’a yönelik tecavüz kumpasın da içinde yer aldıklarının savcılık araştırmaları sonrası elde edilen WhatsApp yazışmalarıyla ortaya çıkması sonrası her iki olayın yargı tarafından zincirleme ve organize suç olarak değerlendirilip değerlendirilmeyeceği merak ediliyor.

Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, 15 kişilik bir grubun saldırısına uğradı. Atabay’a yönelik saldırıyı, daha önce tecavüz kumpasını finanse etmekle de suçlanan iş adamı A.O.’nun azmettirdiği öne sürüldü.

Olay sonrası kaçmayı başaran saldırganları yakalamak için yoğun bir çalışma başlatan Didim İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri 6 şüpheliyi göz altına aldı. Gözaltında yapılan soruşturmanın ardından şüphelilerden Mahmut Orak (56), İhsan Orak (20) ve Yusuf Caner Özbek (20) savcılık tarafından tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edildi.

Ayrıca başkana saldırıya karışan Milli Beka Hareketi Didim İlçe Başkanı Ali Sakaroğlu (32) ve Bilal Demir (24) serbest bırakılırken, Fatih Özbek (45) adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Mühürlenen Maril Otelin sahibi Ahmet Orak’ın da ifadesinin alındığı soruşturmada, Ahmet Orak’ın  oğlu İhsan Orak ve kardeşi Mahmut Orak’ın yanı sıra Yusuf Caner Özbek’in tutuklanmaya sevk edilmesi dikkat çekti.

NE OLMUŞTU?

CHP’Lİ BELEDİYE BAŞKANINA SALDIRI..

Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay’a beyzbol sopalı saldırı düzenlendi

Aydın’ın Didim ilçesinin CHP’li Belediye Başkanı A. Deniz Atabay ve şahsi avukatına beyzbol sopalı saldırı gerçekleşti. Polis, şüphelilerden 3’ünü yakaladı.

Bir kafede şahsi avukatı ile akşam yemeğinde buluşan Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, yemek sonrası kahve içtiği sırada ellerinde beyzbol sopalarıyla restorana giren 4 kişi Atabay ve avukatına saldırdı. Saldırıda Başkan Atabay ve avukatı kanlar içinde kalırken, saldırganlar garsonların müdahalesi üzerine olay yerinden kaçarak uzaklaştı.

İş yerindeki güvenlik kamerası kayıtlarını inceleyen polis, şüphelilerden 3’ünü yakaladı. Diğer şüphelilerin yakalanması için araştırmalar sürüyor.

“TÜM KADROLARLA BAŞKANIMIZIN YANINDAYIZ”

CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır Didim belediyesi önünde açıklamalarda bulundu.

Çankır:

“Talihsiz bir haber aldık ve buraya intikal ettik. Didim Belediye Başkanımız Deniz Atabay’a, mefhum bir saldırı bilgisi aldık. Sağlık durumu genel olarak iyi; Aydın Valiliği, Didim Kaymakamlığı, İl Emniyet ve İlçe emniyet müdürlüğü yetkililerimiz gerekli çalışmaları yapıyorlar. Önümüzdeki saatlerde faillerin yakalanması da tarafımıza iletilecek. CHP olarak tüm kadrolarımızla belediye başkanımızın yanındayız. Bugüne kadar hiçbir illegal işlere pabuç bırakmadık. Bundan sonrada bırakmayacağız.”

“RANT ÇETESİ”

Didim Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklama:

 “Didim halkı bu saldırının hangi rant çetesi tarafından yapıldığını çok iyi bilmektedir. Türkiye Cumhuriyeti’nin resmi görevlisi bir belediye başkanına yapılmış bu saldırı, tüm kamu kurumlarına ve başkana yetki veren halkımıza yapılmıştır. Didim’in ve Didimlilerin hakkını savunmak için rant çetelerine karşı daha güçlü sesle, hep birlikte durmaya devam edeceğiz. Cesaretimizi arttıran bu saldırı karşısında tüm yetkili kurumları, failleri bulup cezalandırması için göreve davet ediyoruz. Cumhuriyet Halk Partililer, Cumhuriyet Halk Partisi belediyeleri ve üyeleri bu tür menfur saldırılarla rant elde etmek isteyen çetelere asla geçit vermeyecektir.” 

“RUHSATSIZ OTEL YÜZÜNDEN SALDIRDILAR”

CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Akif Hamzaçebi:

“Ağabeyi Süleyman Özışık’ın da dahil olduğu süreçte Gazeteci (!) Mehmet Özışık ve Didim’de yasa dışı otel-inşaat işleri yapan bir grup Didim Belediye Başkanına kumpas kurmuşlardı. Bu grup, ruhsatsız oteli mühürleyen Bld. Başkanı Deniz Atabay’a bu gece 15 kişiyi sopalarla saldırttı”

https://www.cafemedyam.com/2021/06/09/cumhuriyet-halk-partisi-chp/

İLGİLİ HABER

Cumhuriyet

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top