GENEL

CUMHURİYET HALK PARTİSİ CHP

CUMHURİYET HALK PARTİSİ // CHP HABERLERI

KILIÇDAROĞLU: BU ÜLKEYİ YÖNETENLER NEREDE?

“MEYDANLARDA TOPLANTI YAPIYORLAR ‘ERGENE NEHRİ’NİN SUYU İÇİLECEK HALE GELDİ’ DİYE, BUYURUN BEYLER İÇİN”

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu:

“Ergene Nehri’nden alınan su örneğini…Nasıl olur da bu su, bu hale gelir? Bu suyu bu halden bu hale kim getirdi, kimler getirdi. Kim bu ülkeyi yönetiyor? Bu ülkeyi yönetenler nerede? Meydanlarda toplantı yapıyorlar Ergene Nehri’nin suyu içilecek hale geldi diye. Buyurun beyler için, içebiliyorsanız.”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) düzenlenen grup toplantısında konuştu.

CHP’Lİ BELEDİYE BAŞKANINA SALDIRI…

DİDİM BELEDİYE BAŞKANI DENİZ ATABAY’A BEYZBOL SOPALI SALDIRI DÜZENLENDİ

Aydın’ın Didim ilçesinin CHP’li Belediye Başkanı A. Deniz Atabay ve şahsi avukatına beyzbol sopalı saldırı gerçekleşti. Polis, şüphelilerden 3’ünü yakaladı.

Bir kafede şahsi avukatı ile akşam yemeğinde buluşan Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, yemek sonrası kahve içtiği sırada ellerinde beyzbol sopalarıyla restorana giren 4 kişi Atabay ve avukatına saldırdı. Saldırıda Başkan Atabay ve avukatı kanlar içinde kalırken, saldırganlar garsonların müdahalesi üzerine olay yerinden kaçarak uzaklaştı.

FAİK ÖZTRAK: ‘ERDOĞAN ÜÇ MAYMUNU OYNUYOR’

“ERDOĞAN BUNLARIN HESABINI VERMEYECEK DE NEYİN HESABINI VERECEK?”

CHP Sözcüsü Faik Öztrak:

“Siyasi yüzsüzlüğün kitabını yazdılar. Zübüklüğün zirvesi bu olsa gerek.”

Erdoğan ve yargı Sedat Peker’in iddiaları karşısında sessiz kaldı”

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, partisinin Edirne’de düzenlenen Trakya Bölge Toplantısı’na katıldı.

KILIÇDAROĞLU: KATİLLER BELLİ, GEREĞİNİ YAPIN

KEMAL KILIÇDAROĞLU, KKTC’DE ÖLDÜRÜLEN GAZETECİ KUTLU ADALI’NIN KABRİNİ VE AİLESİNİ ZİYARET ETTİ.

Kılıçdaroğlu:

“Şimdi asıl failler ortaya çıktı, yıllar sonra. Sağlıklı bir soruşturmayı yapmak ve sonuç almak artık siyasetçilerin, Türkiye’deki ve Kıbrıs’taki siyasetçilerin ve savcıların namus borcudur. Hiçbir faili meçhul cinayet kapatılmamalı, üstü örtülmemelidir, failleri yakalanmalı ve cezası verilmelidir. Bunu bekliyoruz. Aile bunu bekliyor, yıllardır bunu bekliyor. Failler ortada, biliniyor; katiller belli, biliniyor, gereğinin yapılması lazım, yazıktır günahtır.”

ÖZGÜR ÖZEL: ‘SUÇ İŞLERİ BAKANI ŞANTAJ YAPIYOR, SEN SUSUYORSUN’

CHP’Lİ ÖZGÜR ÖZEL, İÇİŞLERİ BAKANI SÜLEYMAN SOYLU’NUN AKP İÇİNDE ŞANTAJ VE TEHDİT OPERASYONLARI YAPTIĞINI, ERDOĞAN’IN DA BU DURUMA SES ÇIKARAMADIĞINI SAVUNDU.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, TBMM’de yaptığı basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. 

Erdoğan’ın, Sedat Peker’in iddialarına yönelik muhalefeti suçladığını belirten Özel:

“Erdoğan diyor ki, suç örgütü liderinin peşine takılma, sen de suç işleri bakanının peşine takılma. Suç işleri bakanı bu sözleri söylüyor da susuyorsanız, hepiniz o koltuklarda oturuyorsanız, bir koltukta Soylu, bir koltukta Selami Altınok oturuyorsa, Emniyet Genel Müdür Yardımcısı koltuğunda oturuyorsa, görevden alabilecek bakana ‘almak kolay değil’ deyip hodri meydan çekiyorsa, o da alamıyorsa bu ne korkunç bir denge, Türkiye’yi ne korkunç bir dengenin üzerine oturttunuz.”

KEMAL KILIÇDAROĞLU: BİR ÜLKENİN CUMHURBAŞKANI, PARASINI PARTİNİN ÖDEMEDİĞİ BİR KAHVEYİ ALIR DAĞITIRSA NE OLUR?

KILIÇDAROĞLU’NDAN KANAL İSTANBUL ÇIKIŞI: “O ŞİRKETLERİN PARALARINI ASLA ÖDEMEYECEĞİZ”

MÜSİLAJ SORUNU

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu:

“Keşke olay bu noktaya gelmeseydi.. Dünyanın sadece bizde olan bir iç denizi, buranın gözümüz gibi korunması lazım. Biz Marmara’yı bu hale getirdik. El birliğiyle biz bu işi nasıl temizleriz diye uğraşıyorlar. Ama Allah aşkına şu Ergene Nehri’nin doğduğu kaynağa bakıyorsunuz, denize aktığı yere bakıyorsunuz. Biri bembeyaz biri simsiyah. Belediye başkanlarımız hazır. Üzerine düşen görevleri yapmaya hazırlar. Yeter ki merkezle yerel arasında samimi işbirliği kurulsun.”

CHP GENEL BAŞKANI: TÜRKİYE’Yİ BU BATAKLIKTAN BİZ ÇIKARACAĞIZ

KILIÇDAROĞLU: CUMHUR İTTİFAKI’NIN ÜÇÜNCÜ ORTAĞI MAFYADIR

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun gündeminde Sedat Peker’in iddiaları da vardı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Meclis grup toplantısında partililere hitap etti.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun programı uygun olmadığı için İnebolu’nun 9 Haziran olan “Şeref ve Kahramanlık Günü” programının 8 Haziran’a alınmasına tepki gösteren Kılıçdaroğlu:

“Kastamonu’nun önemli bri tarihinde Bakan size değil de Kastamonu’yu bakana uyduruyorlarsa heralde sizin de sandıkta söyleyecek bir sözünün olacaktır.”

“ACİLEN SOYLU HAKKINDA SORUŞTURMA KOMİSYONU KURULMALI”

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel:

” Sedat Peker’in yayınladığı son videoda, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile ilgili iddiaları için, acilen TBMM’de bir araştırma komisyonu ve Süleyman Soylu hakkında bir soruşturma komisyonu kurulması çağrımızı yineliyoruz. Demokrasilerde bu iddialar hakkında üç maymunu oynayarak iktidarınızı sürdüremezsiniz.”

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top