GÜNDEM

ANKET: AKP SEÇMENİNE ‘MAFYA’ SORULDU

“Türkiye’nin Nabzı Mayıs 2021”

AKP SEÇMENİNİN YARISI: ‘MAFYA ÖRGÜTLERİ KORUNUP KOLLANIYOR’

Metropoll Araştırma şirketinin kurucusu Özer Sencar, dikkat çeken bir anket sonucunu paylaştı.

“Türkiye’nin Nabzı Mayıs 2021” başlıklı ankette, mafyatik gruplara ilişkin yöneltilen sorulara verilen yanıtlar yer aldı.

<p>Ankete göre, seçmenin yüzde 57'si Türkiye'de mafyatik kişiler, gruplar ve olayların sayısının son yıllarda arttığını düşünüyor. Seçmenin yüzde 61'i mafya örgütlerinin birileri tarafından korunup kollandığı fikrini beyan etti. Bu oran yüzde 85 ile en çok İYİ Parti tabanında ölçüldü. <br></p>

Ankete göre, seçmenin yüzde 57’si Türkiye’de mafyatik kişiler, gruplar ve olayların sayısının son yıllarda arttığını düşünüyor.

Seçmenin yüzde 61’i mafya örgütlerinin birileri tarafından korunup kollandığı fikrini beyan etti. Bu oran yüzde 85 ile en çok İYİ Parti tabanında ölçüldü. 

<p>AKP seçmeninin ise yüzde 44,7'si mafya örgütlerinin birileri tarafından korunup kollandığını söyledi.</p>

AKP seçmeninin ise yüzde 44,7’si mafya örgütlerinin birileri tarafından korunup kollandığını söyledi.

<p>Halkın yüzde 34'ü mafya ve suç örgütleriyle etkili mücadele edildiğini düşünüyor. Öte yandan yüzde 47'si de etkili mücadele edilmediğini söyledi. Etkin mücadele edilmediğini düşünenlerin AKP seçmeni içindeki oranı ise yüzde 23,6.<br></p>

Halkın yüzde 34’ü mafya ve suç örgütleriyle etkili mücadele edildiğini düşünüyor. Öte yandan yüzde 47’si de etkili mücadele edilmediğini söyledi. Etkin mücadele edilmediğini düşünenlerin AKP seçmeni içindeki oranı ise yüzde 23,6.

Cumhuriyet

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top