ANDROİD 11’DEN DAHA FAZLA YARARLANMANIN 5 YOLU

Estimated read time 6 min read

Share this content:

Google’ın mobil işletim sisteminin mevcut sürümü, hayatı kolaylaştırabilecek ve biraz daha tuhaf hale getirebilecek çeşitli özellikler içeriyor.

Android 11’i kurcalamaya başladığınızda, birçok başka kullanışlı özellik bulacaksınız.

Google'ın Android 11 işletim sistemi, Hızlı Ayarlar simgelerinizi ve Google Asistan sesini özelleştirmek gibi şeyler için olağan akıllı telefon kontrollerinin yanı sıra Misafir Kullanıcılar ve yeni Güç Menüsü gibi özellikleri içerir.
Google’ın Android 11 işletim sistemi, Hızlı Ayarlar simgelerinizi ve Google Asistan sesini özelleştirmek gibi şeyler için olağan akıllı telefon kontrollerinin yanı sıra Misafir Kullanıcılar ve yeni Güç Menüsü gibi özellikleri içerir.Kredi…Google // cafemedyam

İşte bunlardan sadece birkaçı..

 Bu ipuçları, Google’ın en yeni Pixel modellerinde çalışmalıdır, ancak diğer telefon üreticilerinin genellikle Android’in kendi değiştirilmiş sürümlerini kullandığını, bu nedenle özellikler ve menülerin değişebileceğini unutmayın.

Benim İçin Bekle’yi etkinleştirmek için Telefon uygulamasını açın ve ayarlara ulaşmak için üç noktalı Diğer menüsüne dokunun. Benim için Bekle’yi seçin ve ardından özelliği açmak için düğmeye dokunun.

Telefon uygulamasının ayarlarında Benim İçin Bekle özelliğini açarsanız Google Asistan sizin için beklemede bekleyebilir.
Telefon uygulamasının ayarlarında Benim İçin Bekle özelliğini açarsanız Google Asistan sizin için beklemede bekleyebilir.Kredi…Google // cafemedyam

Ücretsiz bir numara çevirdiğinizde ve beklemeye alındığında, Hold for Me’yi etkinleştirmek için ekrandaki düğmeye dokunun. Google Asistan, bir insanı dinlemeyi devralır ve “Kapatmayın” uyarısı görüntüler. Müşteri hizmetleri temsilcisi aramayı yanıtladığında, Google Asistan ekran mesajını “Birisi sizinle konuşmak için bekliyor” olarak değiştirir ve “Aramaya dön” düğmesini vurgular. Telefon, aramanın sesini ve konuşma metnini yakalar ve özelliğin geliştirilmesine yardımcı olmak için verileri Google ile paylaşma seçeneğiniz vardır.

Telefonunuzu birine ödünç vermenin bazı riskleri vardır – özellikle de video izlemek isteyen ancak aynı zamanda e-posta ve kişiler listenizde dolaşabilen genç birine ödünç vermenin riskleri vardır.. 

Huzuru korumak ve kişisel dosyalarınızı güvende tutmak için Android’in uzun süredir devam eden “Çoklu Kullanıcı” ayarını kullanabilirsiniz. 

Bununla, telefonunuzda bir misafir hesabı veya ayrı bir kullanıcı hesabı oluşturabilirsiniz.

Diğer kişileri uygulamalarınızdan uzak tutmak için, birisi telefonunuzu kullanmak istediğinde hızlıca değiştirebileceğiniz bir misafir hesabı ekleyin (veya başka bir kullanıcı ayarlayın).
Diğer kişileri uygulamalarınızdan uzak tutmak için, birisi telefonunuzu kullanmak istediğinde hızlıca değiştirebileceğiniz bir misafir hesabı ekleyin (veya başka bir kullanıcı ayarlayın).Kredi…Google // cafemedyam

Ayarlar uygulamasını açın, Sistem’i, ardından Gelişmiş ve Çoklu Kullanıcılar’ı seçin. Yeni bir hesap oluşturmak veya misafir hesabını kullanmak için Açık düğmesine ve ardından Kullanıcı Ekle’ye dokunun. Hesaplar arasında buradan veya iki parmağınızla ekranın üst kısmından aşağı kaydırarak Hızlı Ayarlar kutusunu açıp Kullanıcı simgesine dokunarak hesaplar arasında geçiş yapabilirsiniz.

Ekran kayıtları sunumlar, gösterimler ve sorun giderme için kullanışlıdır. Yıllarca bu işi yapan üçüncü taraf uygulamalardan sonra, Android 11 artık bir Ekran Kaydedici uygulaması içeriyor .

Hızlı Ayarlar panelindeki Ekran Kaydedici düğmesine dokunarak bir ekran kaydı başlatın.  Bildirimler listesindeki kırmızı çubuğa dokunarak kaydı durdurun.
Hızlı Ayarlar panelindeki Ekran Kaydedici düğmesine dokunarak bir ekran kaydı başlatın. Bildirimler listesindeki kırmızı çubuğa dokunarak kaydı durdurun.Kredi…Google // cafemedyam

Bunu kullanmak için, Hızlı Ayarlar kutusunu açmak üzere iki parmağınızla ekranın üstünden aşağı doğru kaydırın ve ardından ikinci ayarlar sayfasına kaydırın. Ekran Kaydı simgesine dokunun, ses ve ekrana dokunma kontrollerini açın (gerekirse) ve Başlat’a dokunun. Kaydı durdurmak için ekranın üstünden aşağı kaydırın ve kırmızı bildirim çubuğuna dokunun. Kayıt, Filmler kitaplığına kaydedilir.

Hızlı Ayarlar paneli kullanışlıdır, ancak Android 11, yaygın olarak kullanılan kontrolleri saklamak için başka bir yer daha ekler: Güç Menüsü görünene kadar telefonun Güç düğmesini basılı tutun..

 Burada, kapatma veya telefonunuzu yeniden başlatmayı, kullanma kısayollarını Google Öde için malzeme satın ve akıllı ev cihazlarını yönetmek . Power Menu Controls veya Tasker gibi bir uygulama yükleyin ve ekrana başka sistem kontrolleri ekleyebilirsiniz.

Android 11 Güç Menüsüne ekleyecek herhangi bir akıllı ev cihazınız yoksa, Güç Menüsü Denetimleri gibi üçüncü taraf uygulamalar menüye sistem işlevleri eklemenize olanak tanır.
Android 11 Güç Menüsüne ekleyecek herhangi bir akıllı ev cihazınız yoksa, Güç Menüsü Denetimleri gibi üçüncü taraf uygulamalar menüye sistem işlevleri eklemenize olanak tanır.Kredi…Google/Güç Menüsü Kontrolleri // cafemedyam

Güç düğmesi için başka bir kullanım? Bu hızlı çekim için doğrudan Kamera uygulamasına gitmek için hızlıca iki kez basın.

Yazılım geliştiricilerin, Paskalya yumurtalarını koda gizlice sokma geçmişi var ve Android bu geleneği uzun süredir destekliyor.. 

Android 11, eski bir ödülü canlandırıyor: Telefonunuzda dolaşan dijital kedileri ayarlayan gizli bir oyun. Oynamak için Ayarlar’ın Telefon Hakkında bölümüne gidin ve birkaç kez “Android sürümü”ne dokunun. Bir ses kadranı göründüğünde, ekranda bir “11” ve bir kedi emojisi görünene kadar üç kez sonuna kadar çevirin.

Paskalya yumurtasını etkinleştirdikten sonra, bildirimlerinizde ve konuşma balonlarınızda dijital kediler belirmeye başlar; burada onları adlandırabilir ve koleksiyonunuza ekleyebilirsiniz.
Paskalya yumurtasını etkinleştirdikten sonra, bildirimlerinizde ve konuşma balonlarınızda dijital kediler belirmeye başlar; burada onları adlandırabilir ve koleksiyonunuza ekleyebilirsiniz.Kredi…Google // cafemedyam

Ardından, Güç Menüsüne gitmek için Güç düğmesini basılı tutun. Denetim Ekle’yi seçmek için üç noktalı Diğer menüsüne dokunun. Ekranın altındaki “Diğer uygulamaları gör”ü seçin, “Kedi Kontrolleri”ni seçin ve su kabını, mama kabını ve kedi oyuncağını Güç Menünüze ekleyin. Bu kontrollere dokunun ve dijital kediler, bildirimlerinizde veya yüzen baloncuklarda görünmeye başlayacak , adlandırılmaya ve ekrandaki kedi ağılınıza kaydedilmeye hazır olacak. Bu karmaşık bir oyun değil, ancak bu yıl Android 12’nin son sürümü gelene kadar zaman geçirmenin bir yolu.

https://www.cafemedyam.com/2021/05/10/clubhouse-nedir/

İLGİLİ HABER

New York Times//JD Biersdorfer

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.