GÜNDEM

ÖZIŞIK KARDEŞLER!

Sedat Peker’in ifşası nedeniyle Süleyman Soylu’nun hedefi olan Hadi Özışık’ın TV100 ve Haber Türk’ten kovulmasının ardından, Türkiye Gazetesi de Süleyman Özışık’ın yazılarına son verdi.

ÖZIŞIK KARDEŞLERİN EVİNDE ARAMA

Özışıkların bilgisayar ve cep telefonlarına el konuldu?..

Sulh Ceza Hakimliği’nden çıkan arama kararı sonrasında, Özışık kardeşlerin ikametlerinde İstanbul Ataşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından arama yapıldı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun gazeteciler Hadi ve Süleyman Özışık hakkında yaptığı suç duyurusu üzerine başlatılan soruşturmada yeni gelişme yaşandı.

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, talimat yazısı üzerine İstanbul Anadolu Sulh Ceza Hakimliği’nden Hadi Özışık ve Süleyman Özışık’ın ikametlerinde aranma yapılabilmesi talebinde bulundu.

Talebi değerlendiren Sulh Ceza Hakimliği’nden çıkan arama kararı sonrasında, Özışık kardeşlerin ikametlerinde İstanbul Ataşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından arama yapıldı.

Özışık kardeşlerin Ataşehir’deki adreslerinde bulunan iki adet bilgisayar ve iki cep telefonuna incelenmek üzere el konuldu.

TÜRKİYE GAZETECİLER CEMİYETİ, HADİ ÖZIŞIK’I ÜYELİKTEN ÇIKARDI

Sedat Peker’le yaptığı telefon görüşmesi ifşa olan Hadi Özışık, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti üyeliğinden çıkarıldı.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu, 20 Mayıs 2021 günü yaptığı toplantıda üyesi Hadi Özışık’ın, hakkında suç örgütü liderliğinden kırmızı bülten çıkarılan Sedat Peker’le görüşmesinin ifşa olmasına dair kamuoyuna yansıyan olayı değerlendirdi. Değerlendirme sonucunda Hadi Özışık’ın TGC Tüzüğü’nün ilgili maddeleriyle, Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne aykırı davranışları dolayısıyla oy birliğiyle üyelikten çıkarılmasına karar verildi.

TGC Yönetim Kurulu’nun üyelikten çıkarma kararında şu görüşlere yer verildi:

“Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu 20 Mayıs 2021 günü yaptığı toplantıda 3959  sicil numaralı üyesi Hadi Özışık ile ilgili şikayetleri de değerlendirmiştir. Hadi Özışık’ın  suç örgütü  lideri  Sedat Peker ile olan ilişkisini ortaya koyan video kayıtları ve açıklamaları  TGC üyeleri tarafından tepkiyle karşılanmış çok sayıda şikayet Cemiyete iletilmiştir. Değerlendirme sonucunda Hadi Özışık’ın şikayete konu olan davranışlarının kamuoyunda görüntülü ve yazılı olarak somut bir biçimde alenileştiği görülmüştür..

 Hadi Özışık’ın suç örgütü lideri Sedat Peker ile olan ilişkileri, davranışları, açıklamaları,  TGC Tüzüğü’nün Üyelikten Çıkarmayı düzenleyen 11. Maddesi’nin  g bendi  kapsamında değerlendirilmiştir..

Üyemiz Hadi Özışık’ın  Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Tüzüğü’nde belirtilen kuruluş amacıyla ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’nde belirtilen ilkelerle, bu bildirgede yer alan gazetecinin doğru davranış kuralları, hak ve sorumluluklarıyla bağdaşmayan tutum ve davranışlar içinde olduğu tespit edilmiştir..

Tüm bunların sonucunda Tüzüğün 11. Maddesinin g bendi ile Yönetim Kurulu’nun görev yetkilerini düzenleyen 21. Maddesinin g bendine dayanılarak Hadi Özışık’ın oy birliği ile üyelikten çıkarılmasına karar verilmiştir. Hadi Özışık’a üyelikten çıkarılma kararına karşı Tüzük gereği genel kurulda itiraz hakkı olduğu bildirilmiştir.”

SÜLEYMAN ÖZIŞIK TÜRKİYE GAZETESİNDEN KOVULDU

Sedat Peker’in ifşası nedeniyle Süleyman Soylu’nun hedefi olan Hadi Özışık’ın TV100 ve Haber Türk’ten kovulmasının ardından, Türkiye Gazetesi de Süleyman Özışık’ın yazılarına son verdi.

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in sosyal medya yayınlarının yarattığı deprem sürüyor. Sedat Peker’in görüşme videolarını yayınlamasının ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun haklarında suç duyurusunda bulunduğu Hadi ve Süleyman Özışık kardeşler, sahibi oldukları İnternethaber.com dışında medyadaki işlerini kaybediyor. 

HaberTürk ve TV 100’ün Hadi Özışık’la yollarını ayırmasının ardından, iddiaya göre kardeşi Süleyman Özışık da Türkiye Gazetesi’nden kovuldu. 

Hadi Özışık TV100’den kovulduğu iddialarını yalanlayarak, programdan kendi isteği ile ayrıldığını söyledi. Özışık, “Hakkımda soruşturma başlatıldı. Kanalı arayıp soruşturmam sonuçlanana kadar programa ara vermek istediğimi söyledim” dedi.

NE OLMUŞTU?

SÜLEYMAN ÖZIŞIK, ‘ÖZÜR DİLERİM!’

‘Gerek hakkına girdiğim eylemcilerden, gerekse yanlış bilgi vererek yanılttığım okurlarımdan özür diliyorum…’

Türkiye gazetesi yazarı Süleyman Özışık, 8 Mart’ta ezanın ıslıklandığı yalanına ilişkin olarak..

Türkiye gazetesi yazarı Süleyman Özışık:

”8 Mart’ta ezanın ıslıklandığı yalanına ilişkin yazımı düzelttim.Bugünkü yazımdaki ilgili bölümü çıkarıyor ve gerek hakkına girdiğim eylemcilerden, gerekse yanlış bilgi vererek yanılttığım okurlarımdan özür diliyorum”

Türkiye gazetesi yazarı Süleyman Özışık:

“Taksim’deki gösteride ezanı susturmak için ıslık çalındığına dair haberlerin gerçeği yansıtmadığı, protestocuların ezanı değil, yolu kapatan polisi ıslık çalarak protesto ettiği belirlendi” diyen Özışık, “Gösteriye katılan dernek temsilcileri de bu yönde açıklama yapıp ezana saygısızlık etmediklerini belirttiğine göre… Bugünkü yazımdaki ilgili bölümü çıkarıyor ve gerek hakkına girdiğim eylemcilerden, gerekse yanlış bilgi vererek yanılttığım okurlarımdan özür diliyorum”

Türkiye gazetesi yazarı Süleyman Özışık Köşesinde Ne Yazmıştı?

“8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Taksim’de yapılan yürüyüşü izlediniz değil mi? Binlerce kadın İstiklal Caddesi’ni hıncahınç doldurmuş ve sözde kadın hakları konusunda duyarlılık kasıyor. Büyük bir kısmı önce koro hâlinde ve anıra anıra Recep Tayyip Erdoğan’a uyarladıkları sloganlar atıyor. Ellerindeki mide bulandırıcı cinsel içerikli pankartlar ise en az kendi suretleri kadar iğrenç. Buraya yazmak hayâ ve edep ister. O sırada ezan okunuyor ve bu ucubeler, okunan ezanı susturmak için ıslık çalmaya başlıyor. Yuhalayanlar, küfredenler, çığlık atanlar ve düdük çalanlar ezan okunmaya devam ettikçe âdeta öfke nöbetleri geçiriyor. Bütün bunlar azılı diktatör denilen adamın ülkesinde yaşanıyor. İçimden bazı şeyler söylüyorum ama buraya yazmayacağım. Ayıp olur”

İLGİLİ HABER

haber.sol.org.tr

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top
%d blogcu bunu beğendi: