GÜNDEM

“CUMHUR İTTİFAKI SADECE AKP VE MHP’DEN OLUŞMUYOR. MAFYA DA BU İTTİFAKIN ORTAĞI VE APARATI …”

“Tüm bunlar ortadayken, “Atama İçişleri Bakanı”, utanmadan, sıkılmadan Sayın Genel Başkanımıza hakaret etmeye cüret ediyor”

CHP’Lİ ÖZKAN’DAN SOYLU’YA ‘SEDAT PEKER’ TEPKİSİ

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in iddialarını gündeme getiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef alan Soylu’ya CHP Genel Başkan Başdanışmanı ve İzmir Milletvekili Tuncay Özkan Soylu için tepki gösterdi.

Sedat Peker’in kim olduğunu bilmeyen İçişleri Bakanı o koltukta oturamaz

Tuncay Özkan:

“Ne sözünün ne bakışının ne de oturuşunun ciddiyeti yoktur, hadi git evine. Mafya olduğunu yeni öğrenmiş hadi oradan…Siz Pulitzer ödülü alsanız, ödülü almak için yurt dışına gideceğim diye kırmızı pasaport almak için devlete başvursanız, verir mi, vermez. Kime verdi mafya babalarına verdi. Kime verdi işkencecilere verdi. Sorun mafyanın ekonomi politiğinde, paydaşlıkta ortaklıkta. Susurluk’ta ne gördük, ülkenin başbakanından en ufak memuruna kadar gidiyor…”

“BİLMEDİĞİ ŞEYLERE BULAŞMASIN” 

Sedat Peker’in videolarını “Derin ilişkiler ağında Susurluk’tan daha ileri bir aşamadayız” diye nitelendiren Özkan, ortaklar arasında iç savaş yaşandığını belirtti ve hukukun üstünlüğüne inanarak bu kirliliğin temizleneceğini söyledi.

Tuncay Özkan, Soylu’nun Cumhuriyet gazetesine yönelik “tarihiniz kirli ve karanlık ilişkiler tarihi” ifadesini de değerlendirdi ve şöyle dedi: 

“Onun aklı ermez, evine gitsin, rezil kepaze olur, sokağa çıkamaz. Bilmediği şeylere bulaşmasın, o koltuk bilen insanların koltuğu. Tahtta oturanın başına taç gelirmiş, akıl bilim. Evine gitsin böyle boş konuşmalarla, tehdit savurmalarla olmaz. Bunlara kimse izin vermez. Bu ülke insanları özgürlükleri için çok bedel ödediler.”   

“ALTUN, GERÇEĞİ YOK ETMEK İÇİN GÖREVLİ BİR MEMURDUR” 

Özkan, CHP’nin “128 milyar Dolar nerede” kampanyasını ve AKP’nin kaldırdığı çizgi filmi değerlendirirken Hamza Dağ ve Fahrettin Altun arasında tartışma çıkmasına yönelik ise şunları söyledi;    

“Biz Hamza Dağ’ı tercih ederiz, çünkü seçilmiştir. Bu ülkenin namuslu bir siyasetçisidir. Fahrettin Altun ise hakikati çarpıtmak gerçeği yok etmek için görevli bir memurdur. Yalan söylemeyi adet edinmiştir. Çürümüşlüğün imparatorluğunu kurmaya çalışıyor. Bunun için çirkin teknikler kullanıyor. Bunlar bu ülke için de kendisi için de zararlı şeyler, bu yoldan ne kadar erken dönerse o kadar yararlı olur. Tavsiye etmek isterim.”

CHP’Lİ ÖZGÜR ÖZEL’DEN SOYLU’YA: “HER SUÇLUYLA FOTOĞRAFI ÇIKAN SUÇ İŞLERİ BAKANI”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Cumhuriyet gazetesini hedef gösteren açıklamalarına ilişkin

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel:

“Adı İçişleri Bakanı ama fiilen her suçluyla fotoğrafı çıkan suç işleri bakanı, önüne gelene saldırmaya başladı. Neyin telaşı içinde olduğunu herkes merak ediyor. Bir gerçek var, pozisyon itibariyle AKP, MHP ve mafyadan oluşan bir üçlü birliktelik varsa, bu üçünün tam kesişim noktasında Süleyman Soylu’dan başkası yok..

AKP’yi tebrik etmek lazım. 20 yıldır iktidarda olup ülkeyi 30 yıl geriye götüren bir başka iktidar dünya üzerinde mevcut değil..

Bugün Cumhur İttifakı’nın AKP, MHP ve mafya sacayağından oluştuğu gün gibi açığa çıktı. Eğer değilse, AKP ile MHP’nin bu mafya oluşumuna karşı harekete geçmesi gerekir..

Birkaç gündür Türkiye bir suç örgütü liderinin yaptığı ifşalar, itiraflar ve kirli çalışmaları ortaya dökmesiyle meşgul. Demokrasilerde bu tip birinin söylediğinin çok büyük önemi olmaz. Ama o kişi devlet-mafya ilişkisini itiraf ediyorsa, devletin bu konuda refleks göstermesi, hızlı bir pozisyon alması beklenir..

Aynı Susurluk faciasında aynı araçta olmaları mümkün olmayan kişiler, o araçtan çıktıktan sonra, hızla bir komisyonun kurulup pek çok karanlık noktayı açığa çıkarması gibi. O Susurluk Komisyonu Raporu’nda yazanlar gereğini AKP yapmadığı için, geldiğimiz noktada 1990’lara geri döndük..

AKP’yi tebrik etmek lazım. 20 yıldır iktidarda olup ülkeyi 30 yıl geriye götüren bir başka iktidar dünya üzerinde mevcut değil. Bugün Cumhur İttifakı’nın AKP, MHP ve mafya sacayağından oluştuğu gün gibi açığa çıktı. Eğer değilse, AKP ile MHP’nin bu mafya oluşumuna karşı harekete geçmesi gerekir. Oysa birisi bir mafya liderini hapishanede ziyaret edip, ona kişiye özel af çıkarmıştır, bir diğeri bir başka mafya liderini yurtdışına nasıl çıktığını kendi bile anlamadan, nisan ayında geri geleceksin, aklanacaksın güvencelerini vererek yurtdışına yollamıştı. Kendisine verilen sözlerin tutulmadığını iddia eden birisi sürekli açıklamalarda bulunuyor. Bu açıklamalara karşı, ülkede hepimizin huzurundan sorumlu olan bakan, huzursuzlandı.”

“İÇİŞLERİ BAKANI GELENE SALDIRMAYA BAŞLADI”

Özgür Özel:

“Adı İçişleri Bakanı ama fiilen her suçluyla fotoğrafı çıkan suç işleri bakanı, önüne gelene saldırmaya başladı. Neyin telaşı içinde olduğunu herkes merak ediyor. Bir gerçek var, pozisyon itibariyle AKP, MHP ve mafyadan oluşan bir üçlü birliktelik varsa, bu üçünün tam kesişim noktasında Süleyman Soylu’dan başkası yok.. 

Hem AKP ile hem MHP ile hem anılan suç örgütleriyle buluşuyor olması manidardır. İşine gelince suç örgütü liderine çakarlı araba vereceksin, işine gelince polis koruması sağlayacaksın, işine gelince izinsiz mitingler yapmasını, Cumhur İttifakı’na oy istemesini, bizleri tehdit etmesini, herkesin kanını donduran açıklamalar yapmasını seyredeceksin, işine gelmeyince ‘biz mafyayla mücadele ediyoruz’ diyeceksin. Soylu’nun hiçbir inandırıcılığı kalmamıştır. O görevde durduğu sürece, Cumhur İttifakı’nın yasadışı örgütlerle dirsek dirseğe temas halinde olduğunun, iktidarlarının oradan beslediklerinin ifşasıdır, itirafıdır. Olanları izleyeceğiz.”

CUMHUR İTTİFAKI, CÜRÜM İTTİFAKI OLMUŞ”

“BİR SKANDAL HAZMEDİLMEDEN, DİĞERİ PATLIYOR”

CHP Sözcüsü Faik Öztrak:

“Mafya-siyaset-emniyet hattında döşenmiş kanalizasyon boruları, bir kez daha patladı.”

CHP Sözcüsü Faik Öztrak:

”Bir skandal hazmedilmeden, diğeri patlıyor..

Hafta sonu, yurt dışına kaçmış bir suç örgütü başının açıklamalarıyla, mafya-siyaset-emniyet hattında döşenmiş kanalizasyon boruları, bir kez daha patladı. Ortalığa salınan pis kokular, dayanılır gibi değil.”

“EN GÜÇLÜ ORTAKLIK SUÇ ORTAKLIĞIDIR” 

Erdoğan’ın yıllar önce söylediği sözleri hatırlatan Öztrak:

“Bundan 8 yıl önce ne demişti Erdoğan? ‘Artık bu ülkede çeteler dönemi bitmiştir. Mafya dönemi bitmiştir. Cunta dönemi geri gelmemek üzere bitmiştir.’ Ne demiş atalarımız? Büyük lokma ye, ama büyük söz söyleme…

Görüyoruz neyin bitip neyin başladığını…

Birkaç yıl öncesine kadar, Erdoğan ile aynı fotoğraf karelerine giren, seçimlerde AKP lehine mitingler yapmasına izin verilen, kendisine koruma olarak Türk polisi tahsis edilen bir suç örgütü başı, şimdi konuşmaya başladı. ‘En güçlü ortaklık suç ortaklığıdır.” 

“MAFYA KONUŞUYOR, HÜKÜMET SUSUYOR”

Faik Öztrak:

“Çünkü suç ortakları birbirine göbekten bağlıdır. Birbirine mecburdur. O nedenle de kolay kolay konuşmazlar. Ama şimdi bu şahıs konuşuyor. Mafya konuşuyor, hükümet susuyor..

İddialar da öyle böyle değil. FETÖ’cü yaftasıyla insanların içeri attırılıp, Bodrum’daki marinalarına çökülmesine, Kolombiya’dan gelen kokainlerden, bir gazetecinin öldürülmesine kadar pek çok korkunç olay dile getiriliyor. Bu itiraflara bakılırsa, ülke, Kurtlar Vadisi’ne dönmüş.”

”CUMHUR İTTİFAKI AKP VE MHP’DEN OLUŞMUYOR”

Faik Öztrak:

“Bu ülkede CİMER’e başvuru var diye, belediye başkanlarımız hakkında derhal inceleme başlatılıyor. Ama bu korkunç itiraflar için, tek bir Cumhuriyet Savcısı kılını kıpırdatmıyor..

Bu korkunç iddialar, herhangi bir demokratik hukuk devletinde olsa, iktidar harekete geçer, savcılar soruşturma başlatır, gazeteler, televizyonlar günlerce haber yapardı..

Ama bunların hiçbiri Türkiye’de olmuyor. Bu da açıkça gösteriyor ki, Cumhur ittifakı sadece AKP ve MHP’den oluşmuyor. Mafya da bu ittifakın ortağı ve aparatı… Cumhur İttifakı, cürüm ittifakı olmuş.”

“İTİRAFLARA BAŞLAYINCA MI, SUÇ ÖRGÜTÜ YÖNETİCİSİ OLDUĞUNU ANLADINIZ?”

Faik Öztrak:

“Tüm bunlar ortadayken, “Atama İçişleri Bakanı”, utanmadan, sıkılmadan Sayın Genel Başkanımıza hakaret etmeye cüret ediyor. Suç örgütünün başı, Rize’de AKP için miting yaparken, makbuldü. Akademisyenlerin kanlarıyla banyo yaparken, yerli ve milliydi. Türk polisi koruma olarak verilirken, muteberdi. İtiraflara başlayınca mı, suç örgütü yöneticisi olduğunu anladınız?”

“ÜLKEYE DÖNÜŞ SÖZÜ VEREN DEVLET YETKİLİSİ KİM?”

Faik Öztrak:

“Hayırdır beyler, Mafya-siyaset-emniyet hattında patlayan kanalizasyon boruları, neden bu kadar panik yarattı? Bu hezeyanınız, bu heyecanınız neden? Bu mafya babasına, “Nisan ayında ülkede birçok şey değişecek” deyip, kendisine ülkeye dönüş sözü veren devlet yetkilisi kim?'”

İLGİLİ HABER

Cumhuriyet

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top