GÜNDEM

DİLİPAK, AKP İKTİDARINI DEĞİL, DEVLET İÇİNE SIZAN CEMAATLERİ UYARDI!

”Bakanların, aile bürokrasi ve iş dünyası ile olan ilişkilerine bakın!”

AKİT GAZETESİ YAZARI ABDURRAHMAN DİLİPAK, TARİKATLARI VE CEMAATLERİ UYARDI. “

‘Tarikatlar ve aşiretler, devletle olan ilişkilerini gözden geçirsinler!’ 

Abdurrahman Dilipak, tarihten de örnekler vererek akraba kayırmacılığına karşı çıktı ve liyakat vurgusu yaptı.

https://www.cafemedyam.com/2019/09/08/sehvetiye-tarikati/

Bindikleri gemi batar…

Dilipak:

”Tarikatların devlet içindeki yapılanması, devleti de felakete götürecek. O hemşehricilik, çıkar grublarının siyasiler, bürokratlar ve sermaye grublarının kendi aralarında oluşturdukları oligarşik yapılar dağıtılmazsa devlet içinde bu hücreler zaman içinde kanserleşir. Bindikleri gemi batar. Bakın bu işin kimseye faydası yok. O kişiler de bundan zarar görürler. Dünyaları ve ahiretleri berbat olur. Yazık olur. Yarın bunlar birbirine düşerler. Haram para, haram işlerle saadet olmaz.”

https://www.cafemedyam.com/2019/08/21/tarikatlar/

‘Haram para, haram işlerle saadet olmaz.’

Abdurrahman Dilipak:

”Bakın, tarikatlar ve aşiretler, devletle olan ilişkilerini gözden geçirsinler. Bu iş onlara da devlete de hayır getirmez. Bakanların, aile bürokrasi ve iş dünyası ile olan ilişkilerine bakın! Bakın bu işin kimseye faydası yok. O kişiler de bundan zarar görürler. Unutmayın cehennemin yolları iyi niyet taşları ile döşelidir ve Şeytan insanlara bu yolu hoş gösterir, onları için akla yakın gerekçeler de üretir. Ama evdeki hesaplar çarşıya uymaz. Yarın bunlar birbirine düşerler. Haram para, haram işlerle saadet olmaz..

‘Timur Beyazıt’ı yenince işgali altındaki Anadolu beyliklerinin kendi bölgelerinde otoritelerini kabul etti. Diğer toprakları da savaştığı Yıldırım Beyazıt’ın oğulları arasında paylaştırdı.”

https://www.cafemedyam.com/2019/08/17/tsk-icinde-hangi-tarikatlar-nasil-orgutleniyor/

Çelebi Mehmet’in ilk iş olarak; asker ve bürokratların aşiret ve tarikatla bağını kesti.

Dilipak:

”Bakın tarih ‘Aksak Timur’, hikayesinden ibaret değil. Bundan 40 yıl önce Timur’un hatıratını ve tüzükatını yayınladım, bakalım karşı taraf kim ve ne diyor diye! Timur da Türk geleneğinden gelen biri aslında. O da Müslüman bir komutan. İki Müslüman lider niye savaştı? Sonuçta Osmanlı parçalandı ve kardeşler arasında taht kavgalarının yaşandığı fetret dönemi başladı. Bu karmaşa 11 yıl sürdü. Bu dönemde bir beylik ve aşiret bir şehzadeyi desteklerken, bir başkası başka bir şehzadeyi destekliyordu. 1413’de Çelebi Mehmet kardeşleri ile savaştı ve onları yenilgiye uğrattı ve devlet tek sultanlığa bağlandı. Çelebi Mehmet’in ilk işi, kamuda ıslahat hareketi oldu, asker ve bürokratların aşiret ve tarikatla bağını kesti. Prensler merkezden uzakta başka mektep ve hocalar elinde okutuldu. Hatırlayın Fatih de Manisa’ya gönderilmişti.”

https://www.cafemedyam.com/2019/08/03/nedir-bu-menzil-tarikati/

Adil Ömer…

Dilipak:

”(…)Aman ha, çocuklarınızı ateşe atmayın. İktidara tamah etmeyin. Siyasetin sarhoşluğuna kaptırmayın kendinizi. Unutmayın şarap şişede durduğu gibi, haram para cüzdanda durduğu gibi durmaz. Ehliyet dışı elde edilen makam, cehenneme doğru çıkan gemiden bilet almak gibidir. Adil Ömer, yönetimi sonunda, bu işten zararsız çıkarsa kendini bahtiyar sayacağını söyler.”

https://www.cafemedyam.com/2019/06/15/turkiyeye-devasa-saray-yaptiran-suriyeli-tarikat-ve-derin-baglantilari/

İLGİLİ HABER

Odatv.com

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top
%d blogcu bunu beğendi: