GÜNDEM

SEDAT PEKER VE ADAMLARINA YÖNELİK OPERASYON…

Sedat Peker’e yakın isim Emre Olur, Peker hakkındaki iddiaların “Yalan” olduğunu dile getirdi. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Olur, “Fethullahçılar tarafından hazırlanan sahte pasaportlara itibar etmeyiniz” dedi.

İstanbul merkezli 5 ilde operasyon düzenlendi

Operasyonun İstanbul ayağında 74 adrese yapılan baskınlarda 43 kişi gözaltına alındı. 5 ilde 121 adreste yapılan operasyonlarda 63 şüpheli gözaltına alındı.

İstanbul Emniyeti’nden yapılan açıklama:

“Sedat Peker suç örgütüne yönelik gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonda çok sayıda şüpheli suç unsurlarıyla birlikte yakalanarak gözaltına alınmıştır..”

Son dakika... Sedat Peker'in de aralarında bulunduğu şüphelilere operasyon

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, sabah saat 06.00’da İstanbul, Ankara, Kocaeli, Trabzon ve Hatay’da eş zamanlı olarak 121 adrese yönelik Operasyon düzenledi.?

Düzenlenen operasyonlarda şu ana kadar 63 kişi gözaltına alındı. Özel harekat ekiplerinin de destek verdiği operasyonun İstanbul ayağında 74 adrese baskın yapılırken, 43 kişi gözaltına alındı.

İstanbul’da operasyon yapılan adreslerden birisi Bahçelievler Zafer Mahallesi Kurultay Sokak’taki 4 katlı binanın ikinci katı oldu.. Saat 06.00’da binaya gelen ekipler kapıyı kırarak içeri girdi.. Binanın ikinci katındaki daireye çıkan ekiplerin arama ve gözaltı işlemleri devam ediyor.. 

SEDAT PEKER’İN VİLLASINDA POLİS ARAMASI 

Sedat Peker’in Beykoz’daki villasında polis arama yapıyor.?.

Polis ekipleri, Kadıköy’de de Merdivenköy Mahallesi Seyhan Sokak’ta bulunan 24 katlı rezidansın üçüncü katına baskın yaptı.

Maltepe’de Altıntepe Mahallesi Bağ Sokak’ta bulunan 4 katlı bina da operasyon yapılan adreslerden birisi oldu. Eve giden ekipler bazı şüphelileri gözaltına aldı.

Sedat Peker’in yurt dışında bulunduğu ifade edildi.

İSTANBUL EMNİYETİNDEN AÇIKLAMA

Operasyonla ilgili İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklama:

“İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce Sedat Peker liderliğindeki suç örgütünün deşifresi ve eylemlerinin tespiti amacıyla başlatılan kapsamlı çalışmalar neticesinde örgütün karışmış olduğu çok sayıda suç eylemi ve bu eylemleri gerçekleştiren örgüt üyesi tespit edilmiştir. Elde edilen deliller kapsamında Sedat Peker suç örgütüne yönelik İstanbul merkezli 5 ilde 09.04.2021 günü 63 şüpheli şahsa yönelik gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonda çok sayıda şüpheli suç unsurlarıyla birlikte yakalanarak gözaltına alınmıştır. Şahıslar hakkında gerekli işlemler başlatılmıştır.”


Sedat Peker’in Makedonya’da sahte evrakla ikamet ettiği ortaya çıktı

Sedat Peker'in Makedonya'da sahte evrakla ikamet ettiği ortaya çıktı

Peker’e yakın isim konuyla ilgili açıklamada bulundu.

Zagreb Radyosu’nun aktardığına göre;

Türkiye’den ayrılan organize suç şebekesi lideri Sedat Peker’in Makedonya’da sahte evraklarla ikamet ettiği ortaya çıktı. Balkan Insight’in haberine göre; Peker’e sahte belge düzenleyen polisler tutuklandı.

Kuzey Makedonya’da sahte evrak düzenlemekle suçlanan polislere operasyon düzenlendi. Operasyonda 10 polis memuru tutuklandı.

Makedonya İçişleri Bakanlığı, salı günü yaptığı açıklamada, şu ana kadar yabancı vatandaşlara sahte pasaport ve kimlik belgeleri veren polislerin tutuklandığını kaydetti.

PEKER ADINA SAHTE KİMLİK DÜZENLENMİŞ

Tutuklanan polislerin Sedat Peker’e de sahte kimlik belgesi düzenlediği ortaya çıktı.

Basına yansıyan belgede, Peker adına düzenlenen sahte kimlikte Djadin Ademovski ismi yer alıyor. Peker’in Makedonya’da Djadin Ademovski adını kullandığı öne sürüldü.

Sedat Peker’e yakın isim Emre Olur, Peker hakkındaki iddiaların “Yalan” olduğunu dile getirdi. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Olur, “Fethullahçılar tarafından hazırlanan sahte pasaportlara itibar etmeyiniz” dedi.

KAÇTIĞI İDDİA EDİLDİ

Peker’in operasyonu önceden haber aldığı ve kaçtığı iddia ediliyor.

Bir süre süre önce yerleştiği Kuzey Makedonya Cumhuriyeti’nden kısa süreli kalış amacına aykırı davranması ve belirlenen ikametgâhını kötüye kullanması nedeniyle sınır dışı edilen Peker’in, Kosova’ya sığındığı ortaya çıkmıştı. Peker, Türkiye’den ayrıldıktan sonra Karadağ’a gitmişti. Ancak bu ülkede 2021 yılında oturumu yenilenmediği için Kosova, Makedonya ve Karadağ arasında mekik dokuduğu öne sürülüyordu.

Son dakika gelişmesi... İşte 'Sedat Peker' operasyonunda ele geçirilenlerin listesi

‘Sedat Peker’ operasyonunda ele geçirilenler

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker ve adamlarına yönelik düzenlenen operasyonda şüphelilerin evlerinden çok sayıda silah, tüfek, kesici alet ele geçirildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Sedat Peker ve adamlarının 2018-2019 yılları arasında başta Nitelikli yağma, Kasten yaralama,  Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, Tehdit, Rüşvet gibi suçlar olmak üzere 24 farklı eyleme karıştığını tespit etti.

Sabah saat 06.00’da İstanbul, Ankara, Kocaeli, Trabzon ve Hatay’da eş zamanlı olarak 121 adrese yönelik düzenlenen operasyonlarda şu ana kadar 52 kişi gözaltına alındı. Özel harekat ekiplerinin de destek verdiği operasyonun İstanbul ayağında 74 adrese baskın yapılırken, 43 kişi gözaltına alındı.

Şüphelilerin adreslerinde yapılan aramalarda; 16 tabanca, 4 kurusıkı tabanca, 9 şarjör, 3 av tüfeği, 54 delici ve kesici alet, 2 çelik yelek, bin 270 fişek, 332 kartuş, 8 telsiz, uzun namlulu silah dürbünü, çok sayıda çek-senet ele geçirildi. Şüphelilerin emniyetteki işlemleri devam ediyor.

Son dakika gelişmesi... Sedat Peker için Interpol kararı

Sedat Peker için Interpol kararı

Sedat Peker’in yakalanması için Interpol üzerinden takip yapıldığı öğrenildi.Emniyetin çalışmasıyla operasyon için harekete geçildi. Peker’in yakalanması için de Interpol üzerinden takip yapıldığı öğrenildi.

Peker’in yılbaşında Karadağ’dan Makedonya’ya geçtiği, bu ülkede gizlenmek için sahte kimlik, pasaport edinmeye çalıştığı kaydedildi.

Bu aşamadan sonra Peker’le bağlantıları belirlenen isimlere yönelik gözaltı kararları çıkartılarak operasyon başlatıldı.

Özge Peker: “Kapımızı kırarak içeri girmek istediler”

Sedat Peker’in avukat eşi Özge Peker, dün yapılan operasyon üzerine açıklamalarda bulundu.

Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Özge Peker, sabah saat 5’te polislerin evlerine geldiğini söyledi. Polislerin müdahalesine tepki gösteren Peker:

 “Evde bir kadın ve üç ufak çocuk olarak yaşadığımız bilindiği halde kapımızı kırarak içeri girmek istediler. Özel hareket polislerinin çocuklu evlere nasıl girileceği konusunda eğitilmeleri gerek” dedi.

Özge Peker’in açıklaması şöyle:

İLGİLİ HABER

Cumhuriyet

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top