BİLİM & TEKNOLOJİ

INSTAGRAM İÇİN YENİ ÖZELLİK

Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg, Instagram’ın geleceği hakkındaki soruları cevapladı. Zuckerberg, Facebook’un satın aldığı sosyal medya platformu Instagram’ın çocuklara özel bir sürümü üzerinde çalıştıklarını doğruladı.

Instagram yeni özelliğini duyurdu: Remix

Remix iki farklı Reel videosunu yan yana getirme izni veriyor.

Reels için Remix özelliği, uygulamanın son sürümünde yer alıyor. Bu yeni özellik TikTok’un Duet özelliğine oldukça benziyor.

Facebook tarafından satın alınan Instagram son olarak TikTok’tan yeni bir özellik daha aldı.  Instagram Remix olarak adlandırılan özellik iki farklı Reel videosunu birleştirmeye imkan tanıyor.

Instagram tarafından yapılan açıklamaya göre kullanıcılar, bundan sonra Reels’e eklenen “Remix” isimli özelliği kullanabilecek.

INSTAGRAM REELS REMİX ÖZELLİĞİ NASIL KULLANILIR?

Instagram’ın Reels için oluşturduğu Remix özelliğini kullanabilek için öncelikle Reels’inizi birleştireceğiniz bir videoyu seçmeniz gerekiyor. Ardından ekranda yer alan üç noktaya tıklayın ve “Remix this Reels” butonuna dokunun.

Yönlendirildiğiniz sayfada hem orijinal Reels videosunu hem de kendi Reels videonuzu oluşturabileceğiniz bölümü göreceksiniz. Videonuzu çekip düzenlemeleri yaptıktan sonra, iki Reels videosunun yan yana olduğu bir paylaşım yapabilirsiniz.

İçeriklerden birinin halihazırda uygulamada olması gerekiyor. Sonrasında isteğe bağlı olarak varolanlardan birini seçebilirsiniz ya da kendi videonuzu çekebilirsiniz. Bir videoyu remix yapabilmek için ilk sahibinin buna izin vermesi gerekiyor. 

ÇOCUKLARA ÖZEL INSTAGRAM

Instagram’ın 13 yaşın altındaki çocuklara özel bir sürümü iddiaları Mark Zuckerberg tarafından doğrulandı.

Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg, Instagram’ın geleceği hakkındaki soruları cevapladı. Zuckerberg, Facebook’un satın aldığı sosyal medya platformu Instagram’ın çocuklara özel bir sürümü üzerinde çalıştıklarını doğruladı.

Facebook CEO’su, Instagram’ın şu anda 13 yaşın altındaki çocuklara izin vermediğini belirtti. Dünya genelinde çok sayıda çocuğun sosyal medya platformu kullanmak istediğini aktardı. Zuckerberg henüz çocuklar için Instagram projesinin sınırlarının belirlenmediğini ise kabul etti.

Mark Zuckerbeg, ailelerin çocuklarının maruz kalacağı içerik üzerinde söz hakkı olacağını aktardı.

‘HİKAYELER’ KISMINDAKİ PAYLAŞIMLAR

Instagram’ın yeni özelliği CEO tarafından duyuruldu

Instagram’ın en yetkili ismi tarafından yapılan bir duyuruyla platforma gelecek yeni özellik ortaya çıktı.

Instagram’ın popüler ‘hikayeler’ kısmındaki paylaşımları artık taslak olarak kaydedebileceksiniz.

Bu özellikle birlikte Hikayeler daha sonra da paylaşılabilecek.

Instagram, yayınladığı ilk günden bu yana Hikayeler özelliğini sürekli olarak güncelliyor. Şu ana kadar Hikayeler, oluşturulan gönderilerin anlık olarak paylaşıldığı bir özellikti ancak önümüzdeki dönemde yayınlanacak yeni bir özellik ile Instagram’da oluşturduğunuz hikayeleri canınız istediği zaman paylaşabileceksiniz.

Instagram kamera uygulamasını kullanarak ya da galerinizden bir fotoğraf/video seçerek üzerine müzik, çıkartma, metin ya da GIF ekleyerek oluşturduğunuz hikayeler, oluşturduğunuz anda paylaşmadığınız takdirde kayboluyordu. Dolayısı ile bir hikayeyi oluşturup ilerleyen bir saatte ya da tarihte paylaşmak mümkün olmuyordu.

Instagram CEO’su Adam Mosseri tarafından dün gece paylaşılan bir tweete göre Instagram, Hikayeler için “Taslaklar” özelliği üzerinde çalışıyor. Söz konusu özellik yayınlandığında her zamanki gibi hikaye oluşturduktan sonra o an paylaşmak yerine taslak olarak kaydedip ilerleyen bir tarihte paylaşabileceksiniz.

İLGİLİ HABER

Cumhuriyet

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top