SPOR

“FENERBAHÇE CUMHURİYETİ NE DEMEK?”

“Nihat Özdemir’i Fenerbahçe’den ihraç ettiler. Ben kendimi TFF başkanının yerine koyuyorum. Çok zor bir durum. O kulübün adını bile ağzına almıyor tabii.”

Galatasaray’dan TFF’ye Fenerbahçe başvurusu!

Başkan Cengiz: “Fenerbahçe Cumhuriyeti ne demek?”

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz GSTV’ye önemli açıklamalarda bulundu.

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz

“Fenerbahçe’nin 28 şampiyonluk talebinin reddedilmesi için TFF’ya başvuruda bulunuldu..

Daha önce TFF, Tahkim ve TBMM reddetmiş. Nihat Bey bilmeyebilir. Daha önce reddedilen bir şey çok kuvvetli bir karine, çok umulmayan bir delil ortaya çıkınca yargılanabilir. Öyle bir şey de yok. Bunu devamlı kaşıyorlar. Hırsızsınız demiyorum ama yanlış yapıyorlar. Yarın bu gelişir 1959’dan öncesi olabilir. Öncesinde Siyah Çoraplılar vardı, İngiliz kulüpleri olabilir. Onlar da hak iddia edebilirler.”

“FENERBAHÇE CUMHURİYETİ…”

Mustafa Cengiz:

“1-0 yendiğimiz maç. Statlarına gittik. TFF, Sayın Vali, İçişleri Bakanı, Savcımız, Emniyet herkes var. Seyirci sayısına girmeyeyim, orası destan. Karşıda dev bir pankart; ‘Fenerbahçe Cumhuriyeti’ yazıyor. Dünyada bir tek makamın önünde ‘Cumhuriyet’ vardır, Cumhuriyet Savcısı. Türkiye Cumhuriyeti’nin Savcısı orada. Bu nedir ya; ‘Fenerbahçe Cumhuriyeti’ Allah büyük, sonra neden Fenerbahçe Cumhuriyeti dendiğine kanıt çıktı.”

“GENÇ ÇOCUKLAR SAÇMALIYOR”

Mustafa Cengiz:

“Fenerbahçe camiası sözlerimi lütfen ayırsın. Ben yönetimin yazdığını söylüyorum. Yönetimdeki genç çocuklar baya saçmalıyorlar. Onları muhatap alamam. Oradaki deklarasyon başkanı ve yönetimi bağlar. Başvurunun bir tanesinde 1 yılda 2 şampiyonluk var. Bu kaç yıl olmuş? 62 yıl olmuş.”

“FENERBAHÇE BİZDEN ÖNDEYKEN NİYE BAŞVURMAMIŞ?”

Mustafa Cengiz:

“Hüküm altına alınmış bir şey, çok önemli bir şey yok ise yeniden gündeme alınamaz..

Bunu yaptığınız zaman her şey alt üst olur. Bir tanesinde 4 takım var. İki takım mücadele ediyor. Bir tanesinde 1 yılda 2 şampiyon var. 1959’dan bu yana 62 yıl. Fenerbahçe bizden öndeyken niye başvurmamış? Biz baya gerideydik. ‘Himmet ve dua ile onlar geçtiler’ diye söylüyorlar. Bir de bu utanmazlığı yapıyorlar. Onlar varken biz alamadık. Aziz Yıldırım biliyordu, tecrübeliydi. Çoluk çocuk değildi adam. Bu işi bilen bir adamdı. Onun adalet ve hukuk anlayışı farklıydı. Bu tip Bizansları sevmezdi. 62 yıl önceki bir şeyi neden şimdi getiriyorsun? Biz onların hiçbir şampiyonluğuna laf etmeyiz. Haksız da olsa tescil esastır deriz. Bu yasa ve düzen koyucular aptal mı? Öyle olmadığını biliyorlar. Bir yılda iki şampiyonluk istiyor. Ben asla böyle bir hata yapacağını sanmıyorum. Orada Nihat Özdemir hazırlıksız yakalandı. Onu üyelikten ettiler. Ben kendimi TFF başkanının yerine koyuyorum, zor bir durum. Gönül verdiğiniz yerlerden takdir görmemek çok üzer. 3 yılda 2 şampiyonluk, 28 toplam kupamız var. Yiğidi öldür, hakkını inkar etme. Asla acındırma yok. Eskişehir, Bursa, Adana, Mersin, Diyarbakır futbol şehri. Niye onlar yok? Ben yaptım oldu. Sonra da hak iddia et. Bunun ardında başka şeyler var. Kendi başarısızlığını örtmek istiyorsun diye derler.”

“NİHAT ÖZDEMİR’İ İHRAÇ ETTİLER”

Mustafa Cengiz:

“Nihat Özdemir’i Fenerbahçe’den ihraç ettiler. Ben kendimi TFF başkanının yerine koyuyorum. Çok zor bir durum. O kulübün adını bile ağzına almıyor tabii. Gönül işiyle girdiğiniz yerlerden takdir almamak çok üzer.”

İLGİLİ HABER

Cumhuriyet

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top