GÜNDEM

CUMARTESİ ANNELERİ GÖRMEZDEN GELİNDİ!

“Cumartesi Anneleri görmezden gelindi ancak HDP binasının önünde duran annelerin haberi her gün medyada yer alıyor. ”

BUGÜNE KADAR ZALİMİN KARŞISINDA OLDUK, OLMAYA DA DEVAM EDECEĞİZ

YANMAYAN KEFEN BEZİ SATANLARLA BİR ARAYA GELEMEYİZ

Temel  Karamollaoğlu:

“Cumartesi Anneleri görmezden gelindi ancak HDP binasının önünde duran annelerin haberi her gün medyada yer alıyor. ”

Saadet Partisi (SAADET) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu:

Adalet, en önemli meselemiz. Artık adalet bir kişinin iki dudağı arasında. Düşünce özgürlüğüne her şeyden çok önem veren Sayın Cumhurbaşkanı okuduğu bir şiirden dolayı hapse girmiş, bundan dolayı adalet duygusunu iyice özümsemişti. Onun okuduğu şiirleri değil, belki bizim okuduğumuz, okumadığımız, hoşumuza gitmeyen şiirleri okuyanlar şimdi hemen hapse sokulabiliyorlar.”

‘TÜRKİYE GİBİ BİR ÜLKEDE DİKTA REJİMİ AYAKTA KALAMAZ’

Temel Karamollaoğlu:

”Farklı fikirde olanlar kendi fikirlerini ifade etmekte endişe duyuyorlar. Israrla söylüyorum adalet sizin hasmınıza gösterdiğiniz adalet duygusuyla ölçülür.”

Karamollaoğlu, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na sosyal medya paylaşımları gerekçesiyle verilen hapis cezasını hatırlattı ve İktidarın eleştirilememesi durumunda düşünce özgürlüğünün olmayacağını belirtti…

https://www.cafemedyam.com/2019/08/29/abdullah-gul-ve-erdoganin-eski-yol-arkadaslari-seslerini-yukseltmeyerek-hata-yapiyorlar-korkuyorlar/

“Fikir hürriyeti muhalefeti tenkit etme hürriyeti değildir.”

Temel Karamollaoğlu:

“Son olarak Sayın Kaftancıoğlu’na geçmişte söylediği bir takım sözlerden dolayı ağır bir ceza geldi. Buna sevinenler, bunu alkışlayanlar var. Peki onu sevenler, alkışlayanlar ne olacak? Şu anda mağdur olan yüz binlerce KHK mağdurları var. Kim bunların haklarını koruyacak? Fikir hürriyeti muhalefeti tenkit etme hürriyeti değildir. Fikir hürriyeti yanlış yapan iktidarı tenkit ettiğin zaman vardır. Yoksa yoktur. Herkes bilmelidir ki hiçbir zaman dikta rejimleri uzun dönem ayakta kalamazlar. Hele Türkiye gibi bir ülkede bundan sonra dikta rejimi ayakta kalamaz.”

‘BUGÜNE KADAR ZALİMİN KARŞISINDA OLDUK, OLMAYA DA DEVAM EDECEĞİZ’

Karamollaoğlu:

”Cumartesi Anneleri görmezden gelindi ancak HDP binasının önünde duran annelerin haberi her gün medyada yer alıyor. Şu açıkça bilinmelidir ki biz terörün her türlüsünü lanetliyoruz. Biz ne FETÖ’cü olduk, ne de teröre destek verdik. Biz bugüne kadar mazlumun yanında, zalimin karşısında olduk ve olmaya devam edeceğiz.”

‘YANMAYAN KEFEN BEZİ SATANLARLA BİR ARAYA GELEMEYİZ’

Temel Karamollaoğlu:

”Size asla oy vermem diyen insanlar bugün bize oy veriyor. İnşallah bu teveccüh artarak devam edecek ve biz iktidara yürüyeceğiz. Bazen hatırıma geliyor üzülüyorum. Biz cincilerle uğraşanlarla bir olamayız. Kefen bezi satamayız. Bunu herkes bilsin. Allah muhafaza etsin. Görev bana tevdi edildiği zaman bir şey söylemiştim, biz İslamcı… Bu konularda başka bir anlayışa sahip değiliz. Biz Müslümanız. Bu inancımızdan da taviz vermemeye kararlıyız. Biz edebin, ahlakın en yücesine talibiz. Onun için biz kefen bezi satamayız. Yanmayan kefen bezi. Onlarla da bir araya gelemeyiz hakikaten.”

İLGİLİ HABER

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top